Ik wil niet de rode maar die gele trui' Seliiger en volleybalbond gaan uit elkaar Sprintster Teutenberg hoopt op selectie voor tweede Spelen. Bondscoach van vrouwenteam neemt in september afscheid. Steve McClaren toch trainer van FC Twente Springruiters tweede in landenwedstrijd Haase tegen Hewitt op Wimbledon Tom Boonen wint in Elektrotoer Fernando Alonso is snel op Magny-Cours Seizoen voorbij voor Karin Adriaanse door Roeland van Vliet VLISSINGEN - De Duitse Ina-Yoko Teutenberg (33) is nog niet zeker van deelname aan de Olympische Spelen. De wielrenster van Team High Road hoort eind juni of ze naar Peking mag. In de tussentijd zit er niets anders op dan goed te koersen. Misschien kan die ene ze ge de bondscoach nog in haar voordeel doen beslissen... Gisteren gaf Teutenberg, die eer der dit jaar al twee etappes in de Tour de l'Aude won, weer een visi tekaartje af. Op de tweede dag van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden klopte ze in Vlissingen klasse mentsleidster Kirsten Wild in de NIEUWEGEIN - Bondscoach Avital Selinger en de volleybalbond Ne- V0B0 gaan in september uit el kaar. De onderhandelingen over een contractverlenging zijn op niets uitgelopen. Struikelblok is een aantal technische en inhoude lijke zaken, zo berichtte de volley balbond gisteren. Selinger neemt afscheid na het kwalificatietoernooi voor de Grand Prix in september. De Ne- V0B0 beraadt zich de komende maanden op de toekomstplannen voor het vrouwenteam en de aan stelling van een nieuwe bönds- massasprint. Wild (AA-Drink) hield de gele leiderstrui om haar schouders. Teutenberg, die onder weg beide bonificatiesprints ook al won en daarom vandaag weder om in de rode puntentrui vertrekt, is geklommen van plaats vier naar plek twee. Het onderlinge verschil is nu vijf seconden. Ellen van Dijk (Vrienden van het Platteland) blijft ook nog in de race met haar tien seconden achterstand. „Ik wil niet de rode maar die gele trui", bekende Teutenberg na de huldiging, met het oog op de selec tie voor de Spelen. „Maar het zal niet makkelijk worden om het gat PTC Kirsten Wild houdt de leiding in het klassement van de Rabo Ster Zeeuwse Eilanden. In de tweede etappe Middelburg-Vlissingen haalt ze de tweede plaats. coach. De bond zal de speelsters daarbij betrekken. Selinger is sinds mei 2004 bonds coach. De vrouwen speelden on der zijn leiding in de Nederlandse competitie onder de vlag van de club Martinus om zo veel mogelijk met elkaar te kunnen trainen. Dit revolutionaire plan ontstond op in- tiatief van de speelsters. Zij zagen na twee mislukte missies in de ei genzinnige en ambitieuze Selinger de man om hun olympische droom te verwezenlijken. De coach creëerde het ideale plaatje voor zijn ploeg. Ondanks hoopgevende resultaten - met de eindzege in de lucratieve World Grand Prix in 2007 als hoog tepunt - werden ook onder de oud international de Spelen niet ge- met Kirsten nog goed te maken. In een winderige koers kom je niet makkelijk weg. En als AA-Drink de wedstrijd weer zo goed contro leert als vandaag, houd ik alleen nog maar de sprints over. Daarin zijn we beiden even snel. Daar loop ik niet zomaar die vijf secon den mee in." Een eindzege in een 2.2-koers van de UCI zou wel mooi uitkomen voor de vrouw die er in 2000 in Sydney ook bij was. Teutenberg: „Hoewel de selectie dus nog niet bekend is, gaat Judith Arndt vrij wel zeker. En Hanka Kupfernagel, die in Peking al de tijdrit rijdt, zal wel voor de tweede plek in aan merking komen. Het gaat voor mij en nog wat andere rensters om plek drie. De concurrentie is daar voor groot. We hebben in Duits land veel goede wielrensters." haald. Na een teleurstellend verlo pen EK ging het bij het olympisch kwalificatietoernooi in Halle mis. Oranje hield nog even hoop op een wildcard voor het laatste kwa lificatietoernooi in Japan, maar die opening kwam er niet. Na het missen van de Spelen be sloot de volleybalbond onder druk van de clubs de combinatie van bondscoach en clubtrainer niet lan ger toe te staan. De clubs waren vanaf het begin niet enthousiast over het besluit de internationals als team in de nationale competi- |"TC Onderhandelingen tussen de Ne- V0B0 en bondscoach Avital Selin ger zijn op niets uitgelopen. Se linger stopt na het kwalificatie toernooi voor de Grand Prix. Tweede etappe De tweede etappe ging over 109,7 kilometer van Middel burg via Wolphaartsdijk, Noord-Beveland en de Walcher- se Kust naar Vlissingen. Ondanks de lastige wind en de passages van een kasseien- strook bij Geersdijk en de Westkappelse Zeedijk bleef het peloton nagenoeg com pleet. »- Anne Eversdijk uit Kapelle is de hoogstgeplaatste Zeeuwse. Ze staat dertigste op 1.02. De Arnhemse Alma Koelemeijer werd de strijdlustigste renster. Op Noord-Beveland belandde ze in een sloot, maar in haar doorweekte kloffie sloot ze toch weer aan bij het peloton. tie toe te laten. Tot ergernis van Se linger kwam hiermee een defini tief einde aan het project bij Marti nus. Hoewel een groot deel van de huidige selectie naar het buiten land is vertrokken, had Selinger de ingezette lijn met jonge speelsters willen voortzetten. Na lang onderhandelen kwam hij er met de bond niet uit over de nieuwe weg die hij met de ploeg wilde inslaan. „Het is heel erg jam mer dat ze er niet zijn uitgeko men", reageerde spelverdeelster Kim Staelens. „Zijn vertrek is een groot verlies voor ons en het Ne derlandse volleybal. Avital heeft drie jaar lang alles voor ons gege ven. Hij heeft heel veel betekend voor het team. Er is geen coach die zo over volleybal denkt als Avital." PZC Zaterdag 21 juni 2008 51 ENSCHEDE - Steve McClaren wordt toch de nieuwe trainer van FC Twente. De Enschedese club en de voormalige coach van de Engelse nationale ploeg zijn donderdag avond tot overeenstemming geko men. McClaren tekent een con tract voor een of twee jaar. De komst van McClaren is verrassend. Twee weken geleden leek een over gang naar Twente wegens fami lie-omstandigheden van de baan. ROTTERDAM - De Nederlandse springruiterequipe is er niet in ge slaagd de landenwedstrijd van het CHIO in Rotterdam te winnen. Het viertal Angelique Hoorn, Ger- co Schroder, Piet Raijmakers en Mare Houtzager eindigde gister middag in het Kralingse Bos in aanwezigheid van koningin Bea trix als tweede met in totaal zeven strafpunten. Het Duitse kwartet won het evenement. LONDEN - Robin Haase heeft bij de loting voor Wimbledon een ge duchte tegenstander getroffen. De Nederlander treft in de eerste ron de voormalig Wimbledon-kam- pioen Lleyton Hewitt uit Austra lië. De loting is vrijdag in Londen verricht. Haase en Hewitt kwa men niet eerder tegen elkaar uit. Bij de vrouwen treft Michaëlla Krajicek haar dubbelspelpartner Marina Erakovic. SCHIMMERT - Tom Boonen heeft gisteren de vierde etappe van de Ster Elektrotoer gewonnen. De Bel gische sprinter won de massas print in Schimmert. Enrico Gaspa- rotto behield de leiderstrui. Boo nen rijdt de rittenwedstrijd, om dat de organisatoren van de Ron de van Zwitserland hem niet aan het vertrek wilden hebben. Bij de Belg werden onlangs sporen aange troffen van cocaïne. MAGNY-COURS - Fernando Alonso heeft gistermiddag de snelste tijd neergezet tijdens de tweede vrije training voor de Grand Prix van Frankrijk. De Formule i-coureur van Renault was met zijn tijd van 1.15,778 minuten net iets sneller dan de twee Ferrari's die de twee de en derde tijd reden. Alonso maakte daarmee zijn och- tendstint goed die de mist inging door een opgeblazen motor. LEWEDORP - Motorcrosser Karin Adriaanse uit Lewedorp is door een knieblessure voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. De rijdster kwam dit seizoen uit in het wereldkampioenschap bij de vrouwen. Adriaanse raakte geblesseerd op het circuit van Axel. Ze scheurde bij een val de voorste kruisband af en liep een kapotte meniscus op. Het peloton rijdt over de stationsbrug in Middelburg in de tweede etappe van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53