Sport Tandemduo in de clinch met bonden Ferrer met a-typisch grastennis naar finale Thomas Dekker wil rust en stapt uit de Ronde van Zwitserland 50 I Zaterdag 21 juni 2008 PZC Startbewijs voor Paralympics staat plots op de tocht. Tour is in gevaar voor renner uit de Rabobank-ploeg. Spanjaard voor het eerst in finale van een grastoernooi. door Koen de Vries LEWEDORP - Johnny van der Kloos ter en Arnold Polderman dachten bijna een startbewijs voor de Para lympics in Peking op zak te heb ben. Zwalkend beleid van de wie lerbond (KNWU) en, in mindere mate, sportkoepel NOCNSF zorgt er echter voor dat het wielerduo op zijn tandem bijna vanaf nul moet beginnen. Van der Klooster en Polderman dachten eind vorige maand de vis op het droge te krijgen. De visueel gehandicapte Polderman en 'voor rijder' Van der Klooster gingen op trainingskamp, maar kort voordat ze vormbehoud dachten aan te to nen, werd de hele missie afgebla zen. De bond had alle plannen ge wijzigd. Ineens veranderde het beleidsplan en werd een definitief beleidsplan opgesteld, waarbij Van der Kloos ter en Polderman hun vormbe houd vijf weken later in één wed strijd moesten tonen op het onder deel tijdrijden. De KNWU geeft echter een ietwat vreemde invulling aan het begrip 'definitief omdat het plan inmid dels nog twee keer gewijzigd is. Het plan is nu dat Van der Kloos ter en Polderman in een zoge naamde bike-off over vier wedstrij den zullen moeten strijden met een ander koppel: Jacco Tettelaar en Alfred Stelleman. Met deze gelijkstelling hebben de twee Zeeuwse renners moeite. Eerst was het duo dat op het WK in Bordeaux twee nominaties be haalde de enige gegadigde voor Pe king. Nu maakt ook een ander kop pel opeens een kans. „We hadden alles afgestemd op die wedstrijden van vorige maand", stelt Johnny van der Klooster, afgelopen maandag twee de in de Boekweitronde van Zuid- dorpe. „Nu moeten we opeens vijf weken later pieken. En we weten eigenlijk niet of de nieuwe plan nen ook de definitieve plannen zijn. Elke week ligt er wel weer een nieuw beleidsplan. Het 'defini tieve' beleidsplan lag pas een maand geleden klaar." Polderman en Van der Klooster zijn bang dat ze door alle verwik kelingen Peking mislopen. „Je hebt kans dat je door alle randzaken minder presteert. En dat kan net het verschil uitmaken", denkt Joh nny van der Klooster. Johnny van der Klooster en Ar- nold Polderman zijn nog niet ze ker van deelname aan de Para lympics. Het duo zou nog een bi ke-off moeten rijden. Omdat het andere koppel volgens de Zeeuwen gedreigd zou hebben met juridische stappen, hebben Van der Klooster en Polderman een jurist advies gevraagd. Het is de Zeeuw Jordy Meerman, die is verbonden aan een Rotterdams ad vocatenkantoor. Op dit moment voert hij overleg met de jurist van de KNWU om tot een oplossing te komen. Dat er zelfs stappen genomen moe ten worden, betreuren Van der Klooster en Polderman misschien nog wel het meest. Wat hen be treft had het nooit tot een strijd achter de schermen mogen ko men. Die dient zich bovendien op een veel te laat moment aan. De KNWU erkent bij monde van coördinator Thorwald Veneberg dat de hele procedure geen schoon heidsprijs verdient. De renner die nog steeds in dienst is bij Rabo bank, vertelt dat de hele affaire te wijten is aan slechte communica tie van de bondscoach. Omdat hij zijn werk niet goed deed, is Vene berg als coördinator aangepaste sporten aangesteld. „Dit is een kwalijke zaak", erkent hij. „Maar bij de eerste afspraken werden de belangen van een an der koppel geschaad. Welke stap we nu ook nemen, er is altijd ie mand de dupe van. Maar volgens mij is dit de minst slechte oplos sing." door Ad Pertijs LYSS - Thomas Dekker is uit de Ronde van Zwitserland gestapt. Het 23-jarige talent van Rabobank voelt zich vermoeid en wil rust. „Sinds vanochtend heb ik een koortslip, dat is ook al een teken dat het niet goed zit." Het is nu de vraag of hij over twee weken kan starten in de Tour de France. Volgens ploegleider Jan Boven is het afstappen een 'noodgreep' om Dekker alsnog op tijd klaar te krij gen voor de Ronde van Frankrijk. „Hopelijk is het ook de goede zet." De ploeg beslist volgende week of het zin heeft om Dekker mee te nemen naar Frankrijk. Dekker gaf gisteren voor de start al tekst en uitleg over zijn vorm en conditie en hij wond er geen doek jes om. „Mijn conditie is niet om over naar huis te schrijven. Ik voel me echt vermoeid." Met een cy nisch lachje liet hij toen weten de klimtijdrit van vandaag het liefst bergaf te rijden. „Ik heb er geen moraal voor. Je kunt met een auto 1^ Thomas Dekker gaat vandaag niet meer van start in de achtste etappe van de Ronde van Zwit serland. Hij had de hele week moeite het tempo te volgen. ook geen 120 per uur rijden als hij niet harder loopt dan 100." De twijfels die de Noord-Hollan der ook eerder deze week al uit sprak, zijn na gisteren alleen maar groter geworden. „Ik wil graag naar de Tour. Dat is de allerbelang rijkste wedstrijd in de wielersport. Daar wil je bij zijn. Maar als de ploegleiding volgende week alles op een rijtje zet, zeggen ze mis schien wel dat het niet verstandig is om mij mee te nemen." Dekker moet achter kopman De- nis Mentsjov de tweede klasse mentsrenner van Rabobank wor den in de Tour. „Vooral daarover maak ik me zorgen", zegt hij. Dekker denkt te weten waarom het na een sterk gereden voorjaar zover gekomen is. „Door de proble men met mijn heup kon ik pas op 20 januari pas beginnen met de echte training. Ik stond er nog van te kijken dat ik binnen twee maan den alweer zo'n hoog niveau had, maar kennelijk was de basis ook erg smal. Dat bleek wel toen ik be gin mei in de Ronde van Roman- dië vanwege pure vermoeidheid moest afstappen." Na een rustperiode wilde Dekker een maandje geleden de draad weer oppakken, maar de renner schoot niet meer in gang. „Ik ging naar de Alpen om er de Touretap pes te trainen. Het regende en na een dag moest ik al weer naar huis. Kreeg ik koorts." Krajicek wint dubbelspel Michaëlla Krajicek heeft met haar Nieuw-Zeelandse tennis- partrier Marina Erakovic de fina le van het dubbeltoernooi bij de Ordina Open gewonnen. ►- Het koppel had in Rosmalen niet meer dan twee sets nodig tegen de Lets/Duitse combina tie Liga Dekmeijere Angeli- que Kerber: 6-3 6-2. Krajicek en Erakovic, die ge traind wordt door de Nederlan der Michiel Schapers, staan volgende week op Wimbledon tegenover elkaar in het enkel spel. „Ik hoorde het kort voor de wedstrijd. Het is jammer dat we het daar moeten uitvech ten", vertelde Krajicek, die eer der dit jaar met de Amerikaan se Jill Craybas de finale bereik te in Praag. Haar laatste zege in het dubbelspel behaalde ze in 2006 met de Tsjechische Ja- nette Husarova. return en het dus weinig zin heeft om naar het net te gaan. Ferrer wil nog niet bezig zijn met Wimbledon, hij wilde ook niet we ten wie hij aankomende week in Londen in de eerste ronde treft (dat wordt de Oekraïener Sergei Stakhovski). „Ik wil me nu focussen op mijn wedstrijd tegen Gicquel. Dit is mijn eerste finalewedstrijd op gras. Ongelooflijk eigenlijk. Ik had niet verwacht dit nog ooit mee te swtrain nas rrsv »n Ma door Maarten van Helvoirt ROSMALEN - Je had in de jaren zes tig Manuel Santana, die de tennis wereld verbaasde door Wimble don te winnen. En nu is er Rafael Nadal, die zó goed is dat hij vorige week ook op het gras van Queen's iedereen van de baan veegde. Maar verder is gras voor Spaanse tennissers geen gezegende onder grond. Voor Zuid-Amerikanen evenmin. Toch stonden er gister middag twee Argentijnen en een Spanjaard in de halve finales van de Ordina Open in Rosmalen. Da vid Ferrer hield namens Spanje de eer hoog. In de finale treft hij van daag de Fransman Mare Gicquel. Zijn overwinning in de kwartfina le op grasspecialist Mario Ancic (tweevoudig winnaar in Rosma len) gaf Ferrer donderdag veel zelf vertrouwen. „Een teken dat ik het kan. Ik ben ook drie dagen eerder naar Rosmalen gekomen om te wennen aan het gras." Omdat er op de trainingsbanen een andere ondergrond ligt, mocht hij vanwege zijn status ook een paar keer op een wedstrijd- baan een balletje slaan. Dat betaalt zich nu dus uit. Dat de als eerste geplaatste Ferrer deze week zo goed staat te spelen wil niet zeggen dat hij goed gras- tennis speelt. Dat is gebaseerd op een harde service en een venijnige volley,, terwijl Ferrer alles vanaf de baseline slaat'en zijn service rnees- qo aioërasfn qjjaqorrise qê 1 09 David Ferrer versloeg in de halve finale Juan Martin Del Potro met 7-6 en 6-1. tentijds amper de 180 kilometer per uur haalt. Zijn Argentijnse te genstander Juan Martin del Potro, die er met 7-6, 6-1 aan moest gelo ven, heeft zijn lengte mee en slaat dan ook services van dik boven de 200 km/u, maar aan het net ver schijnt hij zelden. Ook op baan 1, waar Gicquel de Ar gentijn Guillermo Canas met 3-6, 6-0, 6-4 versloeg, was een a-typi- sche graspartij te zien: veel en lan ge rally's, zelden een volley. Toch sluit Ferrer niet uit dat het tennis- publiek dat meer en meer gaat zien in grastoernooien. „De gras- courts zijn tegenwoordig langza mer dan tien, vijftien jaar geleden. 'De grascourts zijn langzamer dan tien, vijftien jaar geleden' Ferrero heeft ook al eens de kwart finale van Wimbledon gehaald en Nadal staat dé laatste 'jaren telkens x,vi O'ihiu 9u ïoov roomëo] foto Vincent jannink/ANP in de finale." Dat Spanjaarden en grastennis geen logische combina tie vormen is niet zo verwonder lijk. „Er zijn niet eens grasbanen in Spanje, alleen kunstgras. Wij zijn opgegroeid met gravel." Maar dat geldt ook voor Nederlan ders. Het verschil zit 'm er vooral in dat Spaanse tennissers in hun jeugd leren veel met topspin te slaan en daar heb je op gras weinig aan. Een topspinbal is lang onder weg en stuit hoog op, waardoor de tegenstander de tijd heeft voor de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52