Spanje wacht al 44 jaar op een prijs Ml BEZORGERS Oranje hoeft nieuwe grasmat in stadion van Basel niet te vrezen 48 Zaterdag 21 juni 2008 PZC Ploeg van coach Aragones rekent op eindzege EK. gezocht voor De PZC zoekt enthousiaste kandidaten die wel een extraatje willen verdienen! W door Hans Leber NEUSTIFT - De vraag roept irritaties op bij Spaanse supporters langs het trainingsveld in het Oostenrijk se Neustift. „Inderdaad, Spanje heeft na het EK van 1964 niets meer gewonnen. Oké. En wat dan nog? Johan Cruijf was een goede voetballer, óók een feit. Maar dat hoef je toch ook niet de hele tijd te zeggen?" Fernando Torres, aanvaller van Li verpool, wereldster, vindt de vraag ook niet leuk, maar denkt er wel even over na. „We moeten niet te rugkijken. En zeker geen 44 jaar. We gaan nu wél winnen. Want we spelen zondag niet tegen de ge schiedenis, maar tegen Italië." Maar waaraan ontbrak het de Spanjaarden de laatste 44 jaar? Al leen aan geluk? Het land met een van de grootste competities in Eu ropa, al decennia, zou met het na tionale team toch meer hebben moeten winnen? Maar Spanjaar den zijn geen toernooivoetballers, zoals Duitsers en Italianen, geldt het. Of toch, plotseling in 2008? Verslaat Spanje morgenavond in Wenen Italië voor het eerst sinds de Spelen van 1920 in een officiële wedstrijd? Verdedigende midden velder Marcos Antonio Senna van Villarreal denkt van wel. „Weet je, dit team heeft een hoger niveau dan voorgaande. Dat voelen we al lemaal zo. Op iedere positie ook, dat is heel belangrijk. En er zit dat beetje extra in wat je nodig hebt om wedstrijden te beslissen. Om penaltyseries te winnen, om het verschil te maken. We kunnen al les, we zitten in een flow. We heb ben negen wedstrijden op rij ge wonnen onder Aragonés. Het gaat lukken, dat merk je aan alles." In 1964 won Spanje het EK in ei gen land door in de finale het Rus land van de beroemde doelman Lev Yashin te verslaan: 2-1. Toén was Luis Suares de Spaanse ster, bondscoach Luis Aragones be schikt over spitsenduo David Villa en Fernando Torres. Aanvallers die in bijna iedere 'beste-EK-elf staan, tot dusver. Ook zij worden zondag mede gedreven door een collectie ve Spaanse herinnering aan het lot van de Spanjaard Luis Enrique in 1994. In dat jaar werd de laatste officiële Spanje-Italië gespeeld, op het WK in de VS. Iedere speler van de hui dige selectie herinnert zich het beeld van de hevig bloedende Luis Enrique. Een elleboogstoot van de Italiaan Mauro Tassotti brak diens neus in de extra tijd. Spanje ver loor met 2-t, moest weer eens naar huis en Tassotti kreeg na zijn rode kaart acht wedstrijden schorsing. Santiago Cazorla verwoordde het gisteren zo: „De bebloede Luis En rique is voor mij en mijn medespe lers de belangrijkste herinnering aan Italië. We hebben ze in maart nog thuis verslagen in een oefen wedstrijd (1-0, red.). Dan kan het zondag ook." Voor de Spanjaarden is niet te ho pen dat onderhuidse irritaties de bovenhand krijgen. Gisteren had Aragones voorafgaand aan de trai ning een aanvaring met Sergio Ra mos. De oorzaak zou het gebrek aan discipline bij de verdediger van Real Madrid zijn. PN Spanje heeft sinds de Spelen van 1920 nooit van Italië gewonnen in een officiële wedstrijd. In 1994 was er op het WK een 2-1-nederlaag. Luis Aragones (rechts) is in gesprek met Sergio Ramos. De Spaanse bondscoach zou moeite hebben met de houding van de verdediger van Real Madrid. foto Bernat Armangue/AP Bibliotheken Vlissingen op 24 juni eerder gesloten Vanwege een gemeentelijke personeelsbijeenkomst zijn Bibliotheek Vlissingen en Bibliotheek Oost-Souburg op dinsdag 24 juni aanstaande eerder gesloten dan normaal. Bibliotheek Vlissingen aan de Spuistraat 6 sluit op 24 juni om 15.30 uur haar deuren, in plaats van 18.00 uur. Bibliotheek Oost-Souburg aan de Kanaalstraat 56/58 sluit op 24 juni eveneens om 15.30 uur, in plaats van 20.00 uur. Excuses voor het ongemak! DEN HAAG - De veelbesproken gras mat in het St. Jakob Park van Bazel hoeft Oranje vanavond geen pro blemen op te leveren. De spelers van Duitsland en Portugal keur den het veld donderdagavond goed en de door de firma Hen driks uit het Limburgse Heythuij- zen gelegde zoden hebben de eer ste kwartfinalewedstrijd glansrijk doorstaan. Tot grote tevredenheid van de Eu ropese voetbalfederatie Uefa, die maandag opdracht gaf tot het ver vangen van de door stortregens verminkte mat. „We hebben al leen maar positieve reacties gehad. Van de spelers, de deskundigen en de wedstrijdofficials", aldus een woordvoerder. „We zijn tevreden." Dat het veld er met de vele bruine vlekken en duidelijk zichtbare plag- genranden niet zo fraai uitzag, is volgens de Uefa niet meer dan een vervelend detail. „Natuurlijk is het aanzicht van het veld voor verbetering vatbaar, maar daar wordt voortdurend aan gewerkt. Op korte termijn was er niets aan te doen. Het belangrijk ste is dat de spelers er geen proble men mee hadden." Het aantal glijpartijen bleef don derdagavond beperkt en de bal rol de goed, al vonden zowel Duitse als Portugese spelers dat het veld in de middencirkel wat hobbelig was. Word dagbladbezorg(st)er voor de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima ver dienste, gratis krant en interessante extra's. se? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 0800-0232333 (gratis) Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.bezorgers.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. j. Kandidaat-bezorgers dienen 2ich bij aanmelding te identificeren, indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50