26 juni open avond Verzekeraars willen af van dure patiënt Kabinet wil topsalaris aan banden leggen 4 Zaterdag 21 juni 2008 PZC Politie vindt 14-jarig meisje dood in woning Almeloos college wordt beveiligd na gijzeling Ook universiteit Leiden mag pedofiel weren Vier mensen vast na fatale val van balkon Regering neemt advies van commissie Dijkstal waarschijnlijk over. 'Drie op vier kinderen overleeft kanker' Agent ontslagen om verkoop harddrugs Polissen aanvullende verzekering worden veelvuldig aangepast. Machine maakt handmatig garnalen pellen overbodig 4* LAAT EVEN WETEN OF JE LANGSKOMT hogeschoolrotterdam.nl OVSTtTOf jSZGlf ARNHEM - De Arnhemse politie heeft gisteren in een woning in de Arnhemse wijk Geitenkamp een 14-jarig meisje dood aangetroffen. Een 45-jarige vrouw die zich even eens in de woning bevond, ligt in het ziekenhuis. De politie kreeg een tip over een sterke gaslucht bij de woning. De gealarmeerde brandweer ontluchtte de woning, waar vervolgens het meisje en de vrouw werden aangetroffen. ALMELO - Alle leden van het Alme lose college van burgemeester en wethouders worden 's nachts be veiligd door een particuliere bewa kingsdienst. De bewaking is inge steld na de gijzelingsactie van een wethouder en vier ambtenaren. Enkele collegeleden voelen zich on veilig nadat er de afgelopen dagen 'vervelende e-mails' zijn binnenge komen, „De situatie is precair", al dus een gemeentewoordvoerder. LEIDEN - De Universiteit Leiden mag de pedoseksueel Norbert de Jonge weren van een studie peda gogiek. De Jonge is secretaris van de Partij voor Naastenliefde, Vrij heid en Diversiteit, die af wil van het verbod op seks met kinderen van 12 jaar en ouder. Hij werd in 2006 al weggestuurd van de opleiding tot orthopeda goog aan de Radboud Universiteit in Nijmegen. ROTTERDAM - Een 23-jarige vrouw uit Schiedam is deze week bezwe ken aan verwondingen die zij vo rig weekeinde in Rotterdam op liep bij een val van een balkon. De politie gaat uit van een misdrijf en heeft vier verdachten aangehou den, maakte zij gisteren bekend. Voor de fatale val werd de vrouw na een vechtpartij door een aantal mannen onder dwang meegeno men uit Schiedam-Kethel. DEN HAAG - Het kabinet neemt de adviezen om topsalarissen bij de semioverheid aan banden te leg gen, grotendeels over. Dat voorziet minister Guusje ter Horst van Bin nenlandse Zaken. Zij besprak giste ren met het kabinet voorstellen van een commissie onder leiding van Hans Dijkstal voor de salarië ring in de semipublieke sector. Het kabinet beslist waarschijnlijk volgende week. Nog onduidelijk is bijvoorbeeld welke regels zullen gelden voor bestuurders van zie kenhuizen. „Maar ik verwacht dat we 95 procent van de voorstellen van Dijkstal volgen", zei Ter Horst. Vicepremier Wouter Bos gaf aan dat het kabinet nog verder wil gaan dan Dijkstal adviseert. Staats deelnemingen zouden zich ook moeten houden aan de salarisaf spraken zoals die zullen gelden voor de semipublieke sector. Bos doelt op bedrijven als de Bank Ne derlandse Gemeenten en op ter mijn ook luchthaven Schiphol. Dijkstal adviseert de semioverheid onder te verdelen in drie groepen. Voor organisaties die vooral met publiek geld worden gefinancierd, geldt de 'Balkenende-norm' van 171.000 euro als plafond. Andere sectoren binnen de semioverheid, waaronder zorgaanbieders en wo ningcorporaties, zouden zelf een beloningscode moeten opstellen, die de minister vervolgens goed keurt. Bedrijven die verder van de overheid af staan, mogen zelf de topsalarissen bepalen. AMSTERDAM - Zo'n 75 procent van de kinderen die kanker krijgen, overleeft de ziekte. Veertig jaar ge leden was dat nog 25 procent. Dat schrijft het Amsterdamse VU Medisch Centrum bij de viering van het veertigjarig bestaan van de afdeling kinderoncologie. Wel krijgt de helft van de kinde ren na de kanker gezondheidspro blemen als groeistoornissen, hart falen of onvruchtbaarheid. DEN HAAG - Zorgverzekeraars pro beren patiënten die hoge kosten maken, buiten de deur te houden. Zij versoberen regelingen in aan vullende polissen waarvan te veel gebruik wordt gemaakt of maken die aanvullende polissen duurder. Als 'dure' patiënten vervolgens naar een andere zorgverzekeraar willen overstappen, worden zij daar vaak geweigerd. Dat blijkt uit een onderzoek van de Erasmus Universiteit Rotter dam in opdracht van de koepel van patiëntenorganisaties NPCF. Als voorbeeld geven de onderzoe kers patiënten die bijvoorbeeld veel gebruik maken van fysiothera pie en daarvoor een aanvullende verzekering hebben afgesloten die deze sessies voor 100 procent ver goedt. Zij kunnen na een jaar ge confronteerd worden met een nieuwe polis die fysiotherapie nog maar voor 70 procent vergoedt. Of de verzekeraar introduceert een nieuwe polis die de zorg nog wél in zijn geheel vergoedt, maar die ook duurder is. Patiënten die dan voor de nieuwe duurdere polis wil len kiezen, worden vervolgens op grond van hun 'declaratiegedrag in het verleden' geweigerd. Overstappen naar een verzeke ringsmaatschappij die de zorg wel volledig vergoedt, blijkt steeds moeilijker. Steeds vaker krijgen burgers een gezondheidsverkla ring toegestuurd die zij voor de verzekeraar moeten invullen, en zij worden vervolgens op grond daarvan geweigerd. Dit staat in contrast tot de beloften die de Uit onderzoek van de Erasmus Universiteit blijkt dat zorgverze keraars pogingen doen om van te dure verzekerden af te komen door de polissen te versoberen. zorgverzekeraars in 2006 rond de invoering van de nieuwe zorgwet hebben gedaan dat zij geen patiën ten zullen uitsluiten op grond van hun medische dossier. Volgens brancheorganisatie Zorg verzekeraars Nederland (ZN) heb ben sommige verzekeraars vorig jaar te maken gehad met een aan zienlijke stijging van het aantal pa tiënten dat gebruik maakt van aan vullende zorg. „Om de kosten hier voor te kunnen blijven dragen en de verzekering betaalbaar te hou den, moeten deze verzekeraars de premies van die aanvullende verze keringen verhogen of de aanspra ken beperken", aldus ZN-directeur Pieter Hasekamp. Een Kamermeerderheid van Pv dA, CDA en SP maakt zich zorgen over de toegankelijkheid van het basispakket. PvdA-Kamerlid Eelke van der Veen is bang dat de aanvul lende verzekeringen indirect wor den gebruikt om patiënten voor de basisverzekering te selecteren. o is HE.TTE öMcw, V/MPI 1 111 jj't. -vw x'jgrra tteei .asvah&r jbad ALKMAAR - De politie Noord-Hol land Noord heeft een 25-jarige agent ontslagen wegens 'zeer ern stig plichtsverzuim'. De agent ge bruikte en handelde in harddrugs. Justitie vindt dat de man met zijn ontslag voldoende is gestraft en vervolgt hem daarom niet. De man is onder meer ontslagen om dat hij de betrouwbaarheid en inte griteit,van het. korps in het geding .hééft: gebracht. LAUWERSOOG - Garnalenpelsters dreigen werkloos te raken nu er eindelijk een machine is ontwik keld die dit werk ook snel en vak kundig kan doen. Dat bleek gisteren in de haven van Lauwersoog, waar Nederlands grootste verwerker van Noord- zee-garnalen, Heiploeg, een pelsta- tion met veertien machines in ge bruik heeft genomen. Aan de ma chine is volgens Heiploeg tiental len jaren gewerkt. De Hollandse garnaal laat zich moeilijk pellen. In de afgelopen decennia werden diverse machines getest, maar de rendementen waren tot nog toe te laag en de nacontrole te arbeidsin tensief om te kunnen concurreren met de kwaliteit en kosten van handpellers in onder meer Marok ko. foto Lex van Lieshout/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4