Ruud van Nistelrooij voelt zich eindelijk vrij 46 Zaterdag 21 juni 2008 PZC SLAN Duitsland vestigt hoopt op Frings Edgar Davids traint bij LA Galaxy Manchester United: Ronaldo niet te koop Chelsea leeft mee met Boulahrouz Aanvaller is betere voetballer geworden bij Real Madrid. De in Rusland geboren Middelburger Victor Bogdanov hoopt dat Rusland vanavond wint van Nederland. „Maar dat wordt heel moeilijk." Naam: Victor Bogdanov Leeftijd: 18 jaar Woonplaats: Middelburg School: geslaagd voor de havo. Gaat sport, en tertainment en marketing studeren in Utrecht Voetbal: aanvaller bij FC Dauwendaele in A1 Hoe lang voetbal je zelf al? „Ik heb altijd al gevoetbald, sinds ik klein was. Ik speel al acht jaar bij FC Dauwendaele, nu in Ai. Ik sta rechtsbuiten of in de spits. Wat vind je van het EK tot nu toe? „Verrassend. Bijvoorbeeld dat Turkije door is, en dat Portugal verloor van Zwitserland. En dat Rusland door is naar de kwartfinales. Ze heb ben het de laatste jaren niet goed gedaan, ze deden niet eens mee aan het WK van twee jaar geleden. Dit jaar zaten ze in een moeilijke poule." Wat vind je ervan dat Rusland een Nederlandse coach heeft? „Ik vind het wel speciaal dat Hiddink met allemaal jonge spelers uit de Russische competitie speelt. Hij is één van de beste coaches op dit mo ment. Kijk maar naar wat hij heeft gepresteerd met Zuid-Korea en Au stralië. Wie wint er vanavond, Rusland of Nederland? „Ik hoop Rusland, maar dat wordt heel moeilijk. Maar ik zou er wel mee kunnen leven als Rusland door Nederland uit het EK zou liggen. Want ik ben ook een beetje voor Nederland. Ik volg het Nederlandse voetbal al heel lang, en ben Feyenoord-fan. Maar ik volg het Russische voetbal ook, want Rusland zit in mijn bloed." Wie is de beste speler van het EK? „Dat zijn er twee: Van Persie en Arsjavin. Van Persie omdat ik van zijn speelstijl houd, hij is snel, maakt mooie acties en is de tegenstander al tijd te slim af Arsjavin volg ik al sinds hij met zijn club Zenit St. Peters burg in de Uefa Cup speelde. Hij maakte een goeie goal tegen Zweden. Hij kan in dit EK nog wel uitgroeien tot iets moois." Welk land wordt Europees kampioen? „Dan denk ik toch Nederland. Ze laten mooi voetbal zien. Vooral in de eerste wedstrijd, volgens mij de mooiste wedstrijd van het EK tot nu toe. De wereldkampioen kunnen verslaan met 3-0, zegt veel. Als ze het niveau van de eerste drie wedstrijden vasthouden, kan geen team daar meer tegenop." TENERO - De Duitse bondscoach Joachim Löw hoopt woensdag in de halve finale van het EK weer te beschikken over Torsten Frings. De 31-jarige middenvelder heeft een gebroken rib en miste daar door donderdag de kwartfinale te gen Portugal (3-2). Frings liep de blessure maandag op in de laatste groepswedstrijd tegen Oostenrijk, die Duitsland met 1-0 won. De middenvelder werd tegen Portugal vervangen door Simon Rolfes. LOS ANGELES - Edgar Davids heeft deze week meegetraind bij LA Ga laxy, de Amerikaanse voetbalclub van trainer Ruud Gullit. Davids, zo meldde de website van LA Ga laxy, is op vakantie in Californië en had Gullit gevraagd of hij mee mocht trainen. De 35-jarige oud-in ternational vertrok afgelopen sei zoen bij Ajax en wil in vorm blij ven voor een eventuele nieuwe werkgever. Dat zal niet LA Galaxy zijn, staat te lezen op de website. MANCHESTER - De speculaties over de toekomst van Cristiano Ronal do nemen met het uur toe. De ge ruchten in met name Spanje over een overgang van de Portugese sterspeler van Manchester United naar Real Madrid worden steeds sterker. Het bracht de Engelse kam pioen vrijdag tot een officiële reac tie: Ronaldo is niet te koop. „Man chester United luistert niet naar aanbiedingen", reageerde de Engel se club gisteren op de website. LONDEN - Met een officiële reactie op de website heeft Chelsea giste ren medeleven betuigd aan Khalid Boulahrouz. De verdediger van het Nederlands elftal werd eerder deze week getroffen door groot persoonlijk leed. Zijn te vroeg ge boren dochtertje Anissa overleed in een ziekenhuis in Lausanne. Boulahrouz werd afgelopen sei zoen door Chelsea verhuurd aan Sevilla. Komend seizoen speelt de verdediger weer in Londen. door Dick Sintenie LAUSANNE - Ruud van Nistelrooij zit goed in zijn vel. Hij voelt zich meer thuis in dit Nederlands elftal dan twee jaar geleden. Vrijer voor al. 'Iedereen kan voetballen in de ze ploeg, laat de dingen maar ge beuren.' Zijn pirouette tegen Frankrijk, waarmee hij de basis legde voor het tweede doelpunt, was zo'n be vlieging die het voetbal van het Ne derlands elftal maakt zoals het nu is. Ongedwongen, speels, zelfverze kerd, zelfredzaam. „Er gebeuren onverwachte dingen, gekke din gen," zegt Van Nistelrooij (31). „We staan nu in het veld met een paar basisafspraken, een tactiek en voor de rest zijn we vrij om te doen wat we willen. Als zich pro blemen voordoen, moeten we die zelf oplossen." In zijn vorige periode onder bondscoach Marco van Basten, die duurde tot en met het WK in Duitsland, werden veel meer za ken opgelegd. „Het ging altijd over de opbouw, in elke nabespreking. Jongens, waarom niet dit, waarom niet zus of zo? Je neemt dat heel bewust mee het veld in, en dan gaat het niet meer, loopt het vast. Nu hoor je niemand meer over op bouwen, het gaat vanzelf" Patronen moeten ontstaan, niet worden uitgedokterd. „Ruud, werd er vaak gezegd, je moet zo be wegen en je daar terug laten vallen en dan op die speler kaatsen. Op een bepaald moment denk je: ja, ik ben 29, ik sta zo niet normaal in het veld." Misschien, zegt Van Nistelrooij, had de jonge groep die Van Basten in 2004 onder zijn hoede kreeg de ze aanpak in het begin wel nodig. „Meer geraamte, meer houvast, meer opdrachten. Zo voeren we het uit en niet anders. Nu zijn we verder en blijkt dat er veel meer in zit." Een deel van dat proces maakte Van Nistelrooij niet mee, omdat hij na het WK werd gepasseerd door Van Basten en later zelf de boot afhield toen de bondscoach hem opnieuw wilde selecteren. „Ik heb na het WK geconcludeerd: zo wil ik het niet meer. Daarna heb ik Oranje een tijdje van me af gezet. Toen ik later weer in contact 63 interlands Ruud van Nistelrooij werd op 1 juli 1976 in Oss geboren. De aanvaller speelde voor FC Den Bosch, Heerenveen, PSV en Manchester United. Tegenwoordig staat hij onder contract bij Real Madrid. Ruud van Nistelrooy maakt zijn debuut voor het Nederlands Elftal op 18 november 1998 in de uitwedstrijd tegen Duits land. Inmiddels heeft de spits 63 in terlands achter zijn naam staan. Ruud van Nisteirooij kwam in 63 interlands tot 32 doelpun ten. kwam met de bondscoach heb ik mezelf de vraag gesteld: hoe wil ik het dan wel?" Er waren twee gesprekken nodig tussen de spits en Van Basten om de samenwerking nieuw leven in te blazen. Na het eerste gesprek (december 2006) was Van Nistel rooij niet overtuigd, na het tweede wel. „Ik treed niet in detail over wat we hebben besproken. Er werd naderhand wat lacherig ge daan over een gebrek aan warmte dat ik Van Basten zou verwijten, maar dat was wel een heel flauwe samenvatting." De twee spraken namelijk óók in- 'ledereen kan voetballen in deze ploeg, laat de dingen maar gebeuren' houdelijk over voetbal. En de ver andering van speelwijze die het Nederlands elftal eind 2007 onder ging, ligt volgens Van Nistelrooij in het verlengde van die gesprek ken. De aanvaller was een van de zeven internationals met wie Van Basten om tafel ging om de koers richting het EK uit te stippelen. Uitkomst: het mocht van de spe lers allemaal wat losser, wat vrijer. „De technische staf is vanaf augus tus 2004 heel duidelijk geweest: dit dragen wij aan, geloven jullie er niet in, zég het dan. Maar wij ge loofden erin, want niemand heeft iets gezegd in die eerste twee jaar. Het is ook een proces: je traint met elkaar, je speelt interlands, je gaat naar het WK. Je probeert iets op te bouwen. Maar we maakten geen stappen en dat kwam ook in dat gesprek met die zeven spelers naar voren: we komen niet ver der." De vooruitgang is er nu wel. Ook bij Van Nistelrooij zelf, die vanaf zijn eerste balcontact op het toer nooi tegen Italië 'een goed gevoel' heeft. De tweede wedstrijd tegen Frankrijk noemde hij zijn beste in terland ooit. Hij was overal op het veld aanspeelbaar, raakte geen bal kwijt en waar zijn intuïtie hem bracht, was hij ook steeds op zijn plaats. „Zoiets is er niet in één keer, je kunt dat niet aan- of uitzet ten. Een verklaring heb ik niet, maar ik weet wel dat ik hier al ja ren mee bezig ben." Hij is een betere voetballer gewor den bij Real Madrid, dat anders speelt en traint dan zijn vorige club Manchester United. „De hele wereld weet dat ik een doelpunt kan maken, maar voetbal is voor mij meer dan dat. Altijd geweest. Als je in het voetbal van Real mee gaat, word je beter. Kijk maar naar Wesley Sneijder. Hij is van goed in een jaar tijd extreem goed gewor den." De discrepantie die tijdens en na het WK ontstond tussen Van Nis telrooij en de bondscoach had al les te maken met het feit dat Van Basten vond dat zijn spits als 'voet baller' te weinig bijdroeg aan het elftal. Die bijdrage heeft Van Nistelrooij tegen Italië en Frankrijk in ruime mate gehad. Het heeft allemaal te maken met vertrouwen, met rust in zijn spel. „Ik sta heel anders in het veld dan op het WK. Vrijer. En dat geldt voor meer spelers. Ieder een kan voetballen in deze ploeg, laat de dingen maar gebeuren." Ruud van Nistelrooij is met William Gallas in zijn rug meester over de bal. foto Karl Mathis/EPA llllll 11.' MODE. WATERSPORT J VCIITSERVICE foklE. ZUIDSCHOR «sis*/' v&we*® Zeer grote collectie zeilkleding: Gill Gaastra Tommy Hilfiger H.H. Magie Marine Henri Lloytl ^oy'ïl a artsdij k ZantiRïieekvveg 5, ^II3®8231«, iotiilkgs open '"""'Goes - Oinle Haven. Bij aankoop van een pak, Gill-Iaarzen cadeau! Koningstraat 2 1 i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 48