Hiddink: Oranje ligt mijlenver voor BenZeker EUR02008 berekenen, of afsluiten? Hypotheek vergelijken L._ Nederland - Rusland Kwartfinaleduel met Russen staat in teken van aanvallend voetbal. Akinfejev St. Jakob Park Stadion Nederland - Rusland kwartfinale EK zaterdag 21 juni 2008 aanvang 20.45 uur St. Jakob Park, Basel start bouw: 2001 geopend: 2007 thuisbasis FC Basel 42.500 plaatsen Van Bronckhorst Semsjov Robben 4* Het stadion neemt aan de buitenkant de kleuren aan van de teams. Van der Vaart Mathijsen Kolodin Jr Pavlijoetsjenko Van Nistelrooij Van der Sar Sneijder Ziranov Semak Meeste schoten op doel in poulefase Spanje 58 Rusland 53 Nederland 50 Frankrijk 47 Zwitserland 45 Ignasjevits Arsjavin De Jong Boulahrouz Biljaletdinov Zjirkov Austria-Switzerland Zaterdag 21 juni 2008 Tour de France is in gevaar voor Thomas Dekker David Ferrer beleeft mijlpaal in tenniscarrière Tip? sport®pzc.nl Oranje tegen team met Nederlandse coach Het Nederlands elftal speelde zes keer eerder tegen een nationaal team met een Nederlandse bondscoach. Nog nooit ging zo'n duel verloren. trainer duel datum Pim Verbeek Zuid-Korea-Nederland (0-2) 2 jun 2007 Guus Hiddink Nederland-Rusland (4-1 7 feb 2007 Guus Hiddink Nederland-Australië (1 -1 4 jun 2006 Henk Wisman Armenië-Nederland (0-1 3 sept 2005 Arno Pijpers Nederland-Estland (5-0) 5 sep 2001 Arno Pijpers Estland-Nederland (2-4) 2 jun 2001 PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert, GN, ANP land Frankrijk Nederland Frankrijk Portugal Tsjechië periode 1996-2008 1996-2008 1996-2004 1996-2004 duels 16 duels 15 duels 14 duels 14 duels 14 duels Edwin van der Sar kan vanavond het EK-record van de Fransman Lilian Thuram evenaren. Deze speelde dit EK zijn zestiende duel, Van der Sar kan hem tegen Rusland bijhalen. Van der Sar nadert door Frans van den Nieuwenhof BASEL - Nederland beschikt over de beste spelers ter wereld en heeft de laatste weken perfect voet bal laten zien. Dat heeft wereld wijd een enorme indruk gemaakt. Daarom is het logisch dat iedereen van dit team houdt. „Ik mag dus ook verwachten dat Nederland zal zeggen: dit gaan we heel gemakke lijk doen." Aan het woord: Guus Hiddink. Gis teravond helemaal in zijn element. Met honderden buitenlandse jour nalisten die aan zijn lippen hin gen. Van wie er één toch de pran gende vraag niet kon laten liggen: mister Hiddink, stel dat Rusland van Nederland wint, voelt u zich dan geen verrader? „Ja", zei Hid dink, „ik hoop de verrader van het jaar te worden. Ik zal ook het Rus sische volkslied meezingen. Als ik dan toch een verrader moet zijn, dan maar een heel goeie." Elke opmerking, klein of groot, was er gisteren op gericht de Russi sche ploeg op scherp te zetten voor het duel met Nederland. Meer dan ooit in zijn tijd bij PSV, Zuid-Korea of Australië duwde Hiddink zijn ploeg in de rol van underdog. Soms met een knipoog, dan weer scherp. Of hij bang is voor Nederland? „Heel bang. Daar om moeten we aanvallen. Als we niet aanvallen, zullen we alleen maar banger worden." Alles wijst erop dat de techniek vanavond zal zegevieren. Zowel bij Oranje als Rusland zijn de balvaar- dige, snelle spelers in de meerder heid. De cruciale vraag is: wie drukt wie achteruit? En wie is daartegen het beste bestand? Want: wie beschikt over de beste counter? Rusland onderscheidt zich door zijn dynamische backs Anjoekov en Zjirkov. Plus de be weeglijkheid van Zirianov, Biljalet dinov en Arsjavin. Nederland be schikt over de snelste aanvallers ter wereld en juist achterin is Rus land het meest kwetsbaar. Beide spelstijlen zijn opwindend. Eén van de twee Nederlandse coaches zal dit EK de eer vergaren dat hij aanvallend voetbal wist te koppelen aan een goed resultaat. Marco van Basten heeft daarin nog veel te winnen. Als Nederland zich vanavond niet plaatst voor de halve finale, is het EK mislukt. Dan tellen de opwindende wed strijden in de groepsfase niet meer mee. Voor Hiddink ligt dat anders: „Nederland ligt mijlenver op ons Marco van Basten wenst Guus Hiddink veel succes bij zijn stre ven om met Rusland in de kwart finale tegen Oranje op de aanval te spelen. voor. Er ligt een jarenlang funda ment onder een bepaalde spelstijl. Wij zijn daarmee pas een paar maanden bezig." Om vanavond een goed resultaat af te dwingen, moet Rusland fouten als eerder te gen Spanje (4-1) voorkomen. Hid dink: „We hebben spelers die zeer 'lauffreudig' zijn, maar er werd in die wedstrijd ook veel verkeerd ge lopen. In voetbal weet je: de mees te aanvallen lukken niet. Het ge vaar bestaat dat wij de boel open gooien. Een ervaren ploeg als Ne derland kan met die wetenschap veel beter omgaan." Van Basten vindt dat Oranje van avond vol op de aanval moet spe len. „We hebben Rusland goed zien spelen tegen Zweden, maar te gen Spanje was het veel minder. Toen kwamen ze achterin toch in de problemen. We moeten ge woon aan onszelf denken en aan vallen. Als Hiddink ook wil aanval len, wens ik hem 'good luck'. We zullen wel zien wie de sterkste is." Tot aan de tragische dood van de dochter van Khalid Boulahrouz, af gelopen woensdag, had Oranje de wind volledig mee. Elk dubbeltje viel de goede kant op. Nu wordt het team op de meest wrede ma nier getest op zijn mentale weer baarheid. Van Basten gaat ervanuit dat het collectief 'alleen maar ster ker' is geworden na het tragische voorval. De bondscoach benadruk te dat Khalid Boulahrouz gewoon kan spelen. „Het is heel triest wat er allemaal rond Khalid is gebeurd. Maar hij heeft alle ellende een plaats gegeven. Hij wil spelen." De kans is groot dat Van Basten zijn succesvolle basisformatie van de duels met Italië en Frankrijk slechts op één plaats wijzigt. Rafael van der Vaart voetbalt ver moedelijk in plaats van Orlando Engelaar centraal op het midden veld. Dat maakt de weg vrij voor Arjen Robben. Ben2eker.nl vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45