Zeeland Belasting in Veere stijgt zes procent moet weg Basisschool De Schute krijgt er een lokaal bij ,"i .'Jos Brand in schuur Nieuwland Gemiddeld gezin betaalt dit jaar zo'n 482 euro en in 2009 circa 510 euro. Vlissinger betrapt inbrekers in zijn huis Aanrijding op kruising Coosje Buskenstraat Schorsing Vüïsssngse brigadier opgeheven Nu koopjeshoek met www.werktv00r0uderen.nl Stichting Werkt voor Ouderen W PZC Zaterdag 21 juni 2008 33 Humbert) Armani Botticelli Gentiluorrio Hans Ubbink Hugo Boss Bikkembergs For All Mankind Genti Just Cavalli Thomas Burberry Valentino R.E.D. Versace door Carla van de Merbel BICCEKERKE - Christelijke basis school De Schute in Biggekerke krijgt er vanaf komend schooljaar een noodlokaal bij. De Schute maakt een groeisprong door de komst van 22 kinderen van De Zee ster in Meliskerke. Volgende week vrijdag is de aller laatste schooldag op christelijke ba sisschool De Zeester. De school sluit voorgoed de deuren wegens het teruglopend aantal leerlingen. Het schoolbestuur ziet geen groei kansen en besloot daarom een noodgedwongen sluiting voor te zijn. Sinds het begin van dit schooljaar zijn de groepen 1, 2 en 3 van De Zeester al overgegaan naar De Schute. Vanaf het begin van ko mend schooljaar gaan de overge bleven 22 kinderen naar de school in Biggekerke. In Meliskerke is dan alleen nog een reformatorische ba sisschool. Het totaal aantal leerlingen van De Schute komt met de Zeesterkinde ren op 115 en daardoor heeft de school recht op vijf lokalen. De school heeft al een noodlokaal en een groep krijgt les in het dorps huis. Vóór het begin van het nieu we schooljaar wordt er nog een noodlokaal bijgebouwd. De tijdelij ke huisvesting zal in ieder geval vijf jaar moeten blijven staan. Daarna wordt gekeken naar nieuw bouw voor De Schute. Gisteravond is op De Zeester een grote reünie gehouden. Zo'n 250 (oud-)leerlingen en (oud-)onder- wijzers kwamen voor het laatst naar hun basisschool in Melisker ke. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In een schuur aan de Vlackeweg in Nieuw- en Sint Joosland heeft gis termiddag korte tijd brand ge woed. Het vuur was ontstaan in een in de schuur geparkeerd staan de camper. Om 16.53 uur was de melding binnengekomen bij de brandweer. Die kon om 17.07 uur het sein 'brand meester' geven. door Carla van de Merbel DOMBURG - De inwoners van de ge meente Veere moeten volgend jaar meer belasting betalen. Om meer geld binnen te krijgen, wil de ge meente dat de burgers 5,5 tot 6,5 procent meer betalen aan gemeen telijke voorzieningen dan ze nu doen. Dat blijkt uit de net versche nen voorjaarsnota 'Investeren in Veere'. Dit jaar is een gemiddeld Veers ge zin naar schatting 482 euro kwijt aan belastingen. Volgend jaar wordt dat dus 508 tot 513 euro. Omdat de gemeente het rioolrecht in 2012 kostendekkend wil heb ben, stijgt deze belasting voor de burgers in 2009 met 12 procent. pn Veerenaren moeten volgend jaar meer belasting betalen. Toch blijft Veere behoren tot de goed kopere gemeenten van Zeeland en Nederland. Met dezelfde reden stijgt de afval stoffenheffing met 3 procent. De onroerend zaakbelasting wordt, naast een indexatie van 3 procent, verhoogd met 2 procent. De belastingen gaan omhoog, maar de Veerenaren hebben het nog niet zo slecht, blijkt uit de voorjaarsnota: 'Veere behoort tot: de vijf goedkoopste gemeenten van Zeeland.' In 2007 betaalden al leen inwoners van Borsele, Noord-Beveland en Terneuzen minder aan rioolrecht, afvalstoffen heffing en onroerend zaakbelas ting. In de nota wordt ook een ver gelijking van het Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden aangehaald. Daaruit komt voor 2008 naar vo ren dat Veere 'op plaats vijftien komt van goedkoopste gemeenten in Nederland'. Op 3 juli praten de Veerse gemeen teraad en het college in het ge meentehuis in Domburg over de voorjaarsnota (aanvang 18.00 uur). Aan de hand van de nota en de be sprekingen wordt later in het jaar de begroting voor 2009 opgesteld. VLISSINGEN - Een bewoner van de Zuidbeekseweg in Vlissingen heeft vrijdagochtend rond vijf uur twee inbrekers in zijn huis betrapt. Hij hoorde gestommel en ging kijken. Daarop sloegen de inbrekers op de vlucht. De bewoner kon een van de twee mannen inhalen maar na een worsteling wist de inbreker te ontkomen. Twee gsm's en enkele honderden euro's zijn gestolen. VLISSINGEN - Een 82-jarige fietser uit München-Gladbach (Duits land) is gisterochtend op de krui sing Spuistraat-Coosje Busken straat in Vlissingen in aanrijding gekomen met een auto. De 34-jari- ge automobiliste uit Vlissingen ver leende geen voorrang aan de Duit ser, die op zijn fiets een voetgan gersoversteekplaats overstak Er was alleen materiële schade VLISSINGEN - De leiding van de Zeeuwse politie heeft de schorsing van een 50-jarige brigadier per di rect opgeheven. In hoger beroep sprak het gerechts hof in Den Haag de Vlissinger don derdag vrij van valsheid in geschrif te. De korpsleiding bekijkt nog wel of er disciplinair opgetreden moet worden tegen de man. 1 Groentje 1 4357 BC Domburg Telefoon (0118) 58 48 63 7 dagen per week geopend Kent u de Thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen al? Wij zijn een snelgroeiende thuiszorgorganisatie op Walcheren. Honderden mensen worden nu al geholpen door onze deskundige medewerkers. Ook voor u staan we graag klaar. Als het nodig is 7 dagen per week, 24 uur per dag. Thuiszorg van Stichting Werkt voor Ouderen: wij zijn er voor u! 0118-448 448 Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken 100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- en nog veel meer! Artikelen Zomer 2008 nu vanaf 3 stuks 40% korting! (uitgezonderd wolford, burberry accessoires en armani ieans)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35