Storten beton in bouwput gaat door leeland 16 Conflict PPM was niet meer 'Als het even kan, wil je toch naar voren' ö|9i 30 I Zaterdag 21 juni 2008 PZC Klassieke motoren zijn in Wemeldinge niet langer een bijnummer. Omwonenden niet te spreken over communicatie. Vlissingen vraagt hulp bij aanvraag subsidies Verfraaid kerkgebouw open voor publiek Wijkdag bij Vlisssingse manege Paardoes Volop koopjes tijdens rommelmarkten Kl/i Moments Splitsing in de fractie van de Politieke Partij Middelburg. W Han Moorman uit Vlissingen racet vandaag in Wemeldinge mee met zijn Cotton uit 1964. foto Ruben Oreel door Rob Paardekam WEMELDINCE - Van bijnummer tot hoofdact. De klassieke motoren spelen in Wemeldinge niet langer de tweede viool. Nu de jaarlijkse brommerraces tot het verleden be horen, gaat alle aandacht vandaag uit naar de klassiekers. Met pijn in het hart nam de organi satie van het jaarlijkse motorsport evenement afscheid van de brom merraces vanwege de geringe be langstelling. „Best jammer", zegt motorfanaat Kees Ridderhof uit Ka- pelle, die enkele malen deelnam. „Maar ik snap het wel. Er waren ge woon te weinig deelnemers. Zee land is wat dat betreft toch een uit hoek voor veel rijders." Nu de dag in het teken staat van klassieke motoren (met wedstrij den in zes klassen, een zijspanrace en een prominentenrace) geeft dat Ridderhof de kans eens iets anders te proberen. Hij heeft een Yamaha 125 uit 1969 in bruikleen gekregen en die het afgelopen halfjaar hele maal opgekalefaterd om vandaag in Wemeldinge goed te kunnen presteren. „Als het bevalt, mag ik er vaker op gaan rijden." Ook Joop van der Have uit Yerseke - die net als Ridderhof in de promi- nentenklasse rijdt - komt met een klassieker aan de start: een Honda 500/4 uit 1970. Ook hij betreurt het gemis van de brommerraces. „Maar ja, vijf brommers op zo'n lang circuit. Dat is niet leuk meer voor het publiek." Van der Have is binnen de organisatie nu 'clas sic-coördinator'; iets dat hij met veel plezier doet. Hij is dan ook een echte liefhebber. „Ik ben een oud mannetje en vind die oude techniek echt prachtig." Er staat vandaag nog een handvol Zeeuwen aan de start. Han Moor man uit Vlissingen doet mee in de 250cc-klasse met zijn Cotton uit 1964. Hij vindt het wel leuk dat de klassiekers nu in het middelpunt „Het is geen echte wedstrijd, maar het is toch leuk om zo vlot mogelijk te rijden." van de belangstelling staan en hoopt dan ook hoge ogen te gooien. „Natuurlijk is het geen ech te wedstrijd, maar als je eenmaal aan het rijden bent, is het toch leuk om je rondjes zo vlot moge lijk te rijden." Cor Steenbergen uit Burgh-Haamstede is het daar mee eens. Hij rijdt in de socc-klasse met zijn Itom uit 1962. „Als het even kan, wil je toch naar voren, maar wat mij betreft staat de veiligheid absoluut voorop." Deze ochtend wordt er vanaf 10.15 uur getraind. Vanmiddag om half één beginnen de 'wedstrijden'. Alles vindt plaats op het kanaalcircuit op het Wemel- dingse bedrijventerrein. www.promotorzeeland.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURC - Het werk aan de bouwput kan maandag gewoon be ginnen. De bestuursrechter in Mid delburg heeft: het verzoek van een omwonende om de bouwvergun ning te schorsen gisteren afgewe zen. De omwonende - de laatste bewoner van de Koningstraat - is bang dat er nog meer schade aan zijn woning ontstaat door de werk zaamheden. De rechter vindt dat de gemeente en de aannemer vol doende hebben aangetoond dat het werk op een veilige manier ge beurt. De advocaat van de bewoner stel de dat het storten van de eerste la gen beton in de bouwput het be gin is van een woningbouwplan. VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen neemt een bureau in de arm dat in beeld brengt welke landelij ke en Europese subsidies er be staan en voor welke bijdragen Vlis singen in aanmerking kan komen. De gemeente wil dat bureau, Trias uit Venlo, ook vragen de Vlissing- se ambtenaren te ondersteunen bij de aanvraag van subsidies en te helpen om de administratie bij de gemeente zodanig te organiseren dat subsidies makkelijker kunnen worden aangevraagd. MIDDELBURG - De doopsgezinde ge meente in Middelburg laat van daag van 10 tot 17 uur het gerestau reerde interieur van de kerk aan de Lange Noordstraat zien. Bijzon der is de voor kerken ongebruikelij ke neo-renaissance-stijl. Het orgel heeft een metamorfose onder gaan. Tijdens de open dag zijn bouwtekeningen te zien en wordt uitleg gegeven over de bouwstijl. En voor dat plan moet zijn cliënt wijken: hij wordt onteigend. De advocaat van de gemeente stelde dat het nu alleen gaat om herstel van de bouwput. „Na die reparatie kan op een stevige ondergrond een bouwplan worden gereali seerd. Feitelijk kan er ook een her tenkamp komen." Veilig is het werk ook, zei de advo caat van de gemeente. „Er is heel veel onderzoek gedaan." Uit het laatste onderzoek - dat pas donder dag gereed was - zou blijken dat er voor de omwonenden en hun hui zen geen risico's zijn. Er zou alleen kans zijn op cosmetische schade, zei de opsteller van het rapport, die bij de zitting was. „Dat is scha lk De bestuursrechter in Middel- burg heeft het verzoek van een omwonende om de bouwvergun ning voor het herstel van de bouwput te schorsen afgewezen. VLISSINGEN - Dieren knuffelen, ponyrijden, een paardentandarts aan het werk zien, blikgooien. Het kan allemaal tijdens de wijkdag van Paardoes in Vlissingen. De ma nege aan de Bosweg houdt van daag activiteiten voor jong en oud. Het publiek kan genieten van ring- rijders en andere paardenshows. de die wel kosten met zich mee brengt om het te repareren, maar waarbij de veiligheid niet in het ge ding is." Al die rapporten komen wel wat laat, klaagde de advocaat van de be woner. „Ik ben de afgelopen dagen bestookt met rapporten. Als je een besluit neemt, moet het wel zorg vuldig worden voorbereid." Ook andere omwonenden mopperen over het tempo. Zo zijn de versla gen van de bouwtechnische opna mes van de huizen in de buurt pas gisterochtend bij de bewoners be zorgd. Ze hebben daardoor voor dat het werk begint nauwelijks tijd om te reageren als er eventueel fou ten in staan. Het storten van beton in de bouw put begint maandagochtend rond half acht. De aannemer verwacht woensdagochtend klaar te zijn met de eerste laag. Het werk gaat dag en nacht door. AAGTEKERKE - In Aagtekerke, Sint Laurens en Middelburg staan van daag kraampjes opgesteld met al lerhande koopwaar. De rommel markten worden gehouden op het Dorpsplein (Aagtekerke), sport park De Brigge (Sint Laurens) en in de grote zaal van het Palet (wijk- vereniging Zuid, Middelburg). Big Brothers Big Sisters I jttlp of Walcheren LIÏTL Wij zijn op zoek naar ÜVIclölC Big Brothers en Big Sisters! Voor de kinderen en jongeren die een maatje zoeken! Maandagavond 23 juni 2008, van 19.00 uur - 22.00 uur, introductieavond Big Brothers Big Sisters of Walcheren. Locatie: Zeeuwse Bibliotheek, zaal "patio" (Zaal "patio" bevindt zich in het souterrain van de Zeeuwse Bibliotheek) Kousteensedijk 7,4331 JE Middelburg Aanmelden kan bij BBBSW. Danielle Monté, T 06 46 40 49 50 www.bbbs-walcheren.nl dmonte@bbbs-walcheren.nl Zusterstraat 24, Middelburg Tel 0118 - 61 24 10 www.profile-vandendriest.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ze worden allebei fractievoorzitter van hun eigen eenmansfractie, ze krijgen een an dere stoel in de gemeenteraad en ze mogen allebei de naam PPM blijven dragen. De twee fractiele den van de Politieke Partij Middel burg hebben het voorstel van bur gemeester Koos Schouwenaar geac cepteerd: ze gaan uit elkaar. Piet Kraan - de huidige fractievoor zitter van de ongedeelde PPM - gaat door als PPM-Kraan. Hayati Akdag als PPM-Akdag. Bij wie par tijvoorzitter Rob Koper zich aan sluit, is nog niet bekend. „Ik ben en blijf neutraal. Ze hebben tot september 2009 de tijd gekregen om te laten zien wat ze kunnen: wie de beste mensen achter zich krijgt en wie de beste plannen heeft. Wie zich het beste gedraagt, die krijgt vervolgens mijn steun." In het voorjaar van 2010 zijn de ge meenteraadsverkiezingen. De twee fractieleden hebben ru zie. Een poging van voorzitter Ko per om de boel te lijmen, is mis lukt. Koper riep de hulp van Schouwenaar in om tot een oplos sing te komen. Die slaagde in zijn poging, maar het gevolg is wel dat de partij uit elkaar valt. „Het was niet meer te lijmen", concludeert Koper. „Ik vind het een goede op lossing." Schouwenaar heeft beide heren verzocht om hun ruzie niet tij dens de raadsvergaderingen voort te zetten. „Ik heb ze gevraagd om geen onderwerpen aan te grijpen om hun conflict uit te vechten", zegt Schouwenaar. Verder wil hij 'Wie zich het beste gedraagt, die krijgt vervolgens mijn steun' niet veel over zijn bemiddelende rol bij de ruzie kwijt. Piet Kraan nam na de vorige raads verkiezingen het fractievoorzitter schap over van Akdag. De proble men ontstonden toen die de voor zittershamer weer terug wilde. Ko- Uitneembare accu, met voorvering, comfort instap en verstelbare stuurpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32