Zeeland PZC 29 Weerstand tegen leegstand Vliegveld bekijkt bezwaarkansen Feest bij molen van Zoutelande WAKHEREN 42 Naar Poppenkinderenburg om de dorst te lessen Gemeente Vlissingen overweegt weghalen van overkappingen. B Paal Zaterdag 21 juni 2008Tip? redwalch@pzc.nl vakantie Franse kunstenaar bouwt torens van suikerklontjes ZANDDIJK - De theetuin staat al in volle bloei. Vier jaar gele den werden daar de eerste stekken voor gezet. En nu kan De Blauwe Reiger dan eindelijk open. Vandaag neemt de familie Brasser de theeschenkerij op Poppenkinderenburg officieel in gebruik. Het etablissement aan de Zanddijkseweg, in de pol ders tussen Veere en Middelburg, is een van de eerste Nieuwe Economische Dragers in Walchers buitengebied. De dorstlesse- rij wordt ingericht als een klein streekmuseum. Er staan al zo'n dertig poppen, met klederdrachten uit alle Zeeuwse re gio's. En straks zijn er ook oude landbouwmachines te zien. Daarnaast vinden passanten er informatie over het aangren zend natuurgebied. foto Lex de Meester door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Na jaren van klagen, debatteren en dure rapporten la ten opstellen begint het erop te lij ken dat in Vlissingen eindelijk wat wordt gedaan tegen de steeds leger rakende binnenstad. De gemeente zal het uitstallingen- beleid aanscherpen. De rondslinge rende reclameborden zijn niet al leen hinderend voor invaliden en voetgangers, maar nemen boven dien elk nut van de overkappingen in de Walstraat en de Lange Zelke weg. En die overkappingen nemen weer elk zicht op die eigenlijk zo mooie geveltjes weg. En dus laat de gemeente de over kappingen eraf schroeven? Zo ver durft wethouder Rob van Dooren nog niet te gaan. „Dat is optie één. Want mooi zijn ze niet. Maar dat kunnen we ze misschien wel ma ken. Dat kan door ze een kleur te geven, of bijvoorbeeld met licht en lasereffecten. Daarmee gaan we op korte termijn aan de slag." Verder wil Van Dooren een inno vatiefonds voor Vlissingen in het leven roepen. 'Leven de binnen stad' moet dat heten. „Ik wil dat de gemeente een front vormt met ondernemers en makelaars." Iets concreter houdt het in dat on dernemers worden gesponsord in hun innovatieve ideeën. Verder be looft de wethouder investeerders aan te sporen om hun lege winkel panden gevuld te krijgen. Het eer ste gesprek vindt maandag plaats. „Ik wil weten waar zij mee kam pen. Is hun huurprijs inderdaad te hoog, zoals veel betrokkenen be weren, of ligt het aan de plaatselij ke situatie? Meer dan zo'n gesprek kan de gemeente niet doen." De binnenstad doet Van Dooren zogezegd 'pijn in het hart'. „Toen ik hier tien jaar geleden kwam wo- Samen de schouders eronder om de lege binnenstad van Vlis singen te vullen. Met nieuw elan voor de overkappingen of een advertentie in de krant. nen had ik hoge verwachtingen. Je zag ontwikkeling. Maar alles is stil komen te liggen. En tóch is er iets veranderd. Zo'n schoonmaakactie van laatst, door college en onder nemers, lijkt misschien maf, maar dat heeft iets in beweging gezet. Dat gevoel van: we zetten onze schouders eronder. Samen." En met Gerard Aarden. Het raads lid plaatste vorige week in alle edi ties van deze krant en BN/De Stem een oproep aan onderne mers om zich in Vlissingen te vesti gen. „Dat lijkt mij effectiever dan er steeds maar over te praten op het stadhuis. Er hoeft zich maar één grote jongen te melden en de rest komt vanzelf. Dat weet ik vrij wel zeker." door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Vliegveld Mid den-Zeeland bekijkt volgende week de mogelijkheden om de uit breiding van camping De Witte Raaf bij Arnemuiden toch nog te gen te gaan. Deze week liet de pro vincie weten geen bezwaar te heb ben tegen uitbreiding van de cam ping. Eerder al gaf de gemeente Middelburg daar toestemming voor. Het vliegveld blijft erbij dat het on veilig is een recreatieterrein aan te leggen onder een aanvliegroute. Peter Geysen, voormalig directeur en nu lid van de raad van commis sarissen van het vliegveld, spreekt over 'twee activiteiten stijf naast el kaar die elkaar niet verdragen'. Hij vindt het prima dat de Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) de gevaren blijkbaar niet ziet, maar wil wel zekerheid voor de toe komst van zijn vliegveld. „Het IVW moet dat veilige maar eens ZOUTELANDE - De gerestaureerde molen van Zoutelande wordt van daag om 10.30 uur feestelijk hero pend door gedeputeerde Harry van Waveren van de provincie Zee land en wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere. Luctor et Emergo zorgt voor muziek. De Zoutelandse grondzeiler uit 1722 heeft voor 225.000 euro onder meer een nieuw dak en nieuwe wieken gekregen. goed op papier zetten, zodat wij over een aantal jaren niet alsnog worden geconfronteerd met beper kingen." Volgende week bekijkt de vliegveldleiding met juristen de kansen van een gang naar de be stuursrechter en eventueel de Raad van State om uitbreiding van De Witte Raaf toch tegen te gaan. Directeur Rob Gomersbach zegt een goede verhouding te willen met zijn buren, 'maar we hechten ook aan veiligheid'. Tip? redactie@pzc.nl Normaal gesproken gaat de 'na tuurlijke wekker' van de Terneu- zenaar rond halfzeven. Dan klinkt er gebrabbel vanuit de an dere slaapkamer. Je kan er de klok op gelijk zetten. Dus zet hij zijn echte wekker niet meer. Tot deze week. Zijn dochter hield zich koest tot kwart voor acht, terwijl hij om half negen voor zijn werk getuige moest zijn van de start van de nieuwbouw van het ziekenhuis in zijn woon plaats. Hij schoot in zijn kleren en spoedde zich naar het hospi taal. „De eerste paal?", riep hij gehaast naar de receptioniste in de hal. Die antwoordde onbe wust gevat. „Gaat u dan maar snel naar de spoedeisende hulp."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31