Megaplan zonne-energie Russen: 'We winnen met 2-1' Truckroll stuit op EU-regels Investeringsgroep wil project opzetten in Zeeuws-Vlaanderen. Oranjefans trekken Basel binnen, Turkije naar halve finale Bemanning Russisch schip moet wedstrijd via de radio volgen. Eén sirene ambulance, brandweer en politie Vogelaar: Oranje moet Wilhelmus meezingen mwmrmmmmtm Word ook abonnee! HET WEER: Bewolkt Zaterdag 21 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 145 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van Jay Rijnhout Stuur uw foto naar www.pzc.nl. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen moet hét zonne-energiegebied van Nederland worden. De European Climate Investment Group uit Eindhoven wil een in vestering van minimaal 500 mil joen euro doen om een grootscha lig project op te zetten, waarmee de hele provincie van stroom kan worden voorzien. Directeur-generaal E.J. de Jonge van de investeringsmaatschappij denkt dat het project de uitgelezen kans is om Zeeuws-Vlaanderen een impuls te geven. „Als dit lukt, betekent het vrijwel zeker de komst van veel industrie, en dus een heleboel nieuwe banen. We zijn verkennend bezig, maar we volgen wel serieus een lijn. Wij zijn geen groep die tijd heeft voor proefballonnetjes. Als de onder handelingen met energiebedrijven goed verlopen en de politiek wel willend is, kunnen wij in 2009 starten", zegt De Jonge. De groep heeft ideeën voor het op wekken van zonne-energie bij het toekomstige glastuinbouwcom- plex in de Kanaalzone en op da ken van boerenschuren. Daarnaast leven er nog twee meer revolutio naire plannen: zonnepanelen op de zeedijken langs de Westerschel- de en een zonnepark op een zand plaat ter hoogte van Ossenisse. De Zeeuwse PvdA'er Jan Schuur man Hess is aanjager van het pro ject. „Ik raakte in gesprek met oud-staatssecretaris Willem Ver meend, die topadviseur is van de ze investeringsgroep. Hij is al tij den op zoek naar een geschikte lo catie voor een dergelijk grootscha lig project. Zeeuws-Vlaanderen De European Climate Investment Group uit Eindhoven wil miljoe nen investeren om in Zeeuws- Vlaanderen op grote schaal zon ne-energie op te wekken. heeft de ruimte en schreeuwt om een impuls. Het zou prachtig zijn als dit gebied wordt aangewezen als experimentele regio. En natuur lijk zal er weerstand zijn, maar als je weet dat over twintig jaar onze gasvoorraad op is, dan is alles rela tief', aldus de PvdA'er. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen sprak twee keer met Ver meend, waarna hij concludeerde dat het plan een grote kans is. „Maar ik koppel er nog geen loca ties aan vast", zegt hij. Eerder dit jaar presenteerde de in- vesteerdersgroep plannen voor een zonnepark en een fabriek voor zonnepanelen in Friesland. pagina 3: commentaar GOES - De Truckroll, het jaarlijkse uitstapje voor gehandicapten ver zorgd door honderden vrachtwa genchauffeurs, dreigt vast te lopen op een EU-regel om tussen twee ritten een verplichte rusttijd van 45 uur in te voeren. De Truckroll is op zaterdag en dat zou betekenen dat de chauffeurs op maandag niet op tijd aan de slag kunnen. pagina 35: Bureaucratie draait truckroll de nek om door Joeri Wisse TERNEUZEN - Voor de 26-koppige bemanning van het Russische vrachtschip Pomorye komt de kwartfinale een dag te vroeg. „In de nacht van vrijdag op zaterdag vertrekken we uit Temeuzen om terug naar Rusland te varen. En als we op zee zijn, heeft niemand tijd om tv te kijken", zegt kapitein Ni- colai Kudryashov stellig. „We moe ten Rusland-Nederland dus over de radio volgen", zegt hij. Van avond wordt het 2-1 in het voor deel van Rusland, maar zijn land haalt niet de finale van het toer nooi, denkt de kapitein. „Als Guus Hiddink blijft, staan we er over twee jaar veel beter voor. Ons na tionale team bestaat uit veel jonge spelers die internationaal nog wei Kwartfinale euro Kroatië-Turkije 1-1 nv (rust 0-0) Turkije wint na strafschoppen en speelt in halve finale tegen Duitsland Programma zaterdag: Nederland-Rusland zondag: Spanje-ltalië DEN HAAG - De sirenes van poli tieauto's en brandweervoertuigen, ambulances en andere hulpdien sten worden vervangen door een tweetonige hoorn. De sirenes van de hulpverleningsvoertuigen zul len uniformer klinken. De nieuwe eis moet ervoor zorgen dat hun ge luid beter hoorbaar is. Ook wor den de zwaailichten opvallender. DEN HAAG - Minister Ella Vogelaar van Integratie vindt dat het Neder lands elftal het volkslied voor aan vang van de EK-wedstrijden luid en duidelijk ten gehore moet brengen. „Het zingen van het Wil helmus is een symbool dat bij wed strijden hoort. Dat soort rituelen is belangrijk voor de binding." Zeeland: 2, 3, 29 t/m39; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 12 en 13; Beurs: 16; Economie: 17 en 19; Buitengebied: 21 t/m 23; Weer: 26; Strips: 27; Dagagenda: 40 en 41; Cultuur: 42; sport: 43 t/m 53; Bijlagen: Spec trum, Reizen, Wonen en Media met daarin Televisie: 60 t/m 63. Wilhelmus mag nooit een verplicht nummer worden reageer op www.pzc.nl Veel kleine brandweerkorpsen is beter dan één grote BASEL - Een Oranjefan fietst door het centrum van Basel, waar het Nederlands voetbalelftal vanavond tegen Rusland in de kwartfinale van het EK speelt. Tienduizenden Nederlanders kleurden gisteren de stad al oranje. Gisteravond plaatste Turkije zich voor de halve finale ten koste van Kroatië. De wedstrijd kende een zinderend slot toen in de laatste minuten van de verlenging beide ploegen scoorden. Turkije won uiteindelijk na penalty's. foto ANP eens 74% oneens 26% aantal reacties: 413 nig ervaring hebben opgedaan." Voetbal is overigens niet de favorie te sport van Kudryashov. „Ik ben een ijshockeyman, mijn zoons houden meer van voetbal. Vroeger was in elke wijk een ijshockeysta- dion. Maar de laatste jaren is het veel warmer en heeft de jeugd dus minder gelegenheid om de sport te spelen. Voor voetbal zijn alleen een veldje en twee goals nodig", verklaart hij de opkomst van voet bal in zijn land. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1