simedia van vandaag loopt ook op hakken' 'Monty Python, maar dan in het Nederlands9 Fff media@wegener.nl |g| 024-3650570 PZC Zaterdag 21 juni 2008 was hem zo goed bevallen, dat hij graag meewerkte aan dit vervolg. Bovendien stond de betrokken heid van de acteurs bij het maken van de serie hem aan. „Veel tek sten worden op de set nog ontwik keld. Als een van ons een nieuwe grap bedenkt en die pakt goed uit, dan gaan we daar verder mee. Dat is echt niet overal zo. Vaak moet je je volledig aan het script houden, anders kost het te veel tijd en dus geld." BNN rekent met de multiculturele komedie op een potentiële hitserie die het vooral bij (allochtone en au tochtone) jongeren goed zal doen. Volgens actrice Eva van de Wijde- ven - Desie in de Nederlandse dra maserie Dunya Desie - is een ko medie maken moeilijker dan het lijkt. „Welke Nederlandse komedie vind jij nu echt leuk?" Ze kijkt vra gend en geeft zelf het antwoord. „Geen enkele toch?" Gernandt is het met haar eens dat Nederland niet vooroploopt met komedies. „In Nederland doen we veel met woordgrappen. Het Schnitzelpara dijs wordt juist heel beeldend." Vijf dagen per week wordt er ge filmd, van zeven uur 's morgens tot zeven uur 's avonds. Geklaagd wordt er niet. Niet over de koude handen. En de geur van nasi rui ken de acteurs al niet meer. Alleen dat brok vlees dat Gernandt door- midden moest hakken, deed hem kokhalzen. „En ik heb nog wel ge werkt als uitbener. Maar toen ik te gen dat kadaver aan moest hangen, werd het me teveel. Die geur!" De serie speelt zich vóór de film af In de film was het liefdesverhaal de rode draad, slechts af en toe was er een scène in de keuken te zien. De serie speelt zich bijna ge heel af in de spoelkeuken van res taurant De Blauwe Gier. Mét re den: het liefdesverhaal vond Too- nen in de film niet helemaal uit de verf komen. „De keuken was het sterkste gedeelte, daar hebben de acteurs een Gouden Kalf voor ge kregen (voor beste mannelijke bij rol, red.). Op dat gedeelte wilde ik doorgaan." BNN wilde van het filmsucces Het Schnitzelparadijs graag een serie uit zenden. Even twijfelde regisseur Arne Toonen: hij vroeg zich af of hij deze 'koe nog wel verder moest uitmelken'. „Dat we de vrijheid kregen om te maken wat we ervan wilden maken, gaf voor mij de doorslag. Marco van Geffen, de sce narioschrijver van Het Schnitzelpa radijs en mederegisseur, schreef een korte tekst, een soort test om BNN te overtuigen dat het een se rie kon worden. Ze waren er met een verliefd op." Een deel van de filmacteurs doet niet mee aan het vervolg. In de se rie geen Bracha van Doesburgh, Mi- moun Oaïssa en Frank Lammers. Wel Tygo Gernandt (Goran), Ya- hya Gaier (Mo), Gürkan Küqük- sentürk (Ali) en Micha Hulshof (Sander). Het ontbreken van een stel grote acteurs is voor Toonen geen probleem. „Al is Bracha na tuurlijk een lekker wijf En een goe de speelster", grinnikt hij. Serieus gaat hij verder. „Ik reken mezelf heel rijk met deze cast. Echt allemaal topacteurs. Ik heb veel aan hun input. Normaal maak ik reclame, dit is de eerste serie die ik regisseer. Er zijn zoveel dingen die je van tevoren kunt bedenken, maar leuker kunnen op het mo ment dat je bezig bent. Waarom zou je dat niet doen?" Een korte blik op de klok en de pauze is voorbij. „Oké jongens, we gaan weer." De eerste scènes zijn opgenomen. Voor het publiek een paar maanden geduld voor de se rie te zien is. p>ïi Reageren? redactie.media@wegener.nl John de Mol is op zoek naar de volgende grote tv-hit John de Mol heeft een website ge opend waar iedereen ideeën kan voorleggen voor een heel nieuwe realityshow. Op www.talpacreati- ve.com kan iedereen zijn of haar concept voorleggen aan de Talpa Media Group. Wordt de vondst in derdaad een hit, dan zal de beden ker meedelen in de opbrengsten. Nieuwe concepten worden eerst ge test op de Nederlandse televisie. Extra kortegolffrequenties voor kwartfinale van Oranje Tot in de verste uithoeken op de aardbol hoeft geen enkele Oranje fan vandaag iets te missen van de EK-kwartfinale tussen Nederland en Rusland. Radio Nederland Wereld omroep heeft extra kortegolffre quenties ingekocht om de radio-uit zending van NOS Langs de Lijn we reldwijd uit te kunnen zenden. Frequenties en uitzendtijden staan op www.wereldomroep/gids. Annemieke Schollaardt is de beste vrouwelijke radio-dj 3FM-dj Annemieke Schollaardt is de ze week als beste dj onderscheiden bij de uitreiking van de Radio- bitches Awards 2008. Als beste nieuwslezeres op de radio is Jasmijn van Dijk van Radio 538 uitverkoren. In de categorie Aanstormend Talent ontving Roosmarijn Reijmer, ook van 3FM, een award. Jeanne Kooij- mans (Radio 2) ontving een Oeuvre Award voor haar radiowerk. Met meteen de verkiezing van de meest sexy man. Zeer gelaakt door bladendokter Rob van Vuure: 'Het we zen van de formule schend je niet', schreef hij. „Zie het als humoristische knipoog van een feministisch blad: mogen wij ook eens seksistisch zijn. We gaan het niet over een andere boeg gooien. Dit had te maken met het thema 'Lust en verlangen'." Centraal stond altijd De feministische meetlat, het interview van Ciska Dres- selhuys met mannen, dat ze graag wilde voortzetten. U hebt het eruit ge kieperd omdat het over mannen ging. „Nee. Dat moet u echt uit elkaar houden. Deze beslissing heb ik niet in m'n eentje genomen. De uitgever heeft het haar aangezegd. Ik treed pas 1 september aan." U wilt niet dat ze over uw schouder blijft meeregeren. Ze had de eer aan zichzelf moeten houden. Of wilt u het interview gewoon zelf doen? „Cisca, haar zij de glorie, heeft het 28 jaar gedaan. Nu is ze met pen sioen. Haar laatste meetlat wordt Jan Heemskerk, hoofdredacteur van Playboy. Mooi toch? Tabé zeg gen is niet eenvoudig. Ze gaat nu voor Trouw interviewen. En ik wil inderdaad zelf wel grote interviews maken. Goed als een hoofdredac teur een eigen geluid laat horen, an ders dan in een editorial." U wilt er ook andere dingen naast blij ven doen. Heeft Rupsje Nooit genoeg niet alle tijd nodig voor zo'n presti gieus blad „Ik ben tamelijk onverzadigbaar. Ik stop wel bij BNR, zal mijn bijdrage aan Het Gesprek minderen. Maar het is goed als je her en der blijft opdraven. Wat dat betreft, is de functie een uitkomst. Zichtbaar zijn in panels, programma's. Ik schuw dat niet. Part of the job." Alleen al gezien uw verleden zult u die job niet zo lang volhouden als uw voorgangster. „In deze tijden is 28 jaar niet meer normaal. En het wordt m'n vierde vaste baan pas, hoor." U lijkt me een behoorlijke carrière planner. Is Opzij daar onderdeel van? „Ik vind werk belangrijk, leuk. Ik ben pas 38. Op dit moment kijk ik echt nog niet verder." U hebt de bladenwereld een afzeikwe reldje genoemd. Wat zegt dat over uw eigen blikveld? „Ik zal ook wel eens een vileine op merking hebben gemaakt. Maar erg gunnend is het niet." Het lukte Dresselhuys niet de slag naar jongere vrouwen te maken. U? „We gaan het dóén. Onontkoom baar voor het blad. Vrouwen vanaf 28, eerste baan, kinderen, komen voor vragen te staan waarbij wij kunnen raak schieten." Moet een hoofdredacteur dat niet van binnenuit kunnen meebeleven? „Als je je er voldoende in verdiept, kom je een heel eind. Zonder de ouderen af te stoten. Nee, die gaan niet naar Plus Magazine. Doen de lezers van Vrij Nederland toch ook niet." Gaat Opzij de derde feministische golf entameren? „Zeker. Belangstelling genoeg. 'Wo men Inc.', 'Women on top' zijn er bewijzen van." Uw voorgangster wenste geen vrou wen met hoofddoek ter redactie. „Benieuwd naar de eerste die mij overtuigt van haar kunnen en haar bijdrage voor Opzij." Het grootste feministische probleem lijkt me vrouwenhandel. „Waar Nederland erg goed in is. Kun je in Opzij prima behandelen. Opzij zal meer over de grenzen kij ken, op alle continenten. Maken we geld voor vrij." Prostitutie: zelfstandig werkende vrouw of slavernij? „Vrouwonterend. Ook in het eerste geval blijft de vraag hoe welover wogen de keus was." Hoe ziet Opzij er over een jaar uit? „Het woord 'beweging' zal cruciaal zijn. Iets in beweging zetten. In denken, in daden. Voor de tweede keer wordt Opzij geleid door ie mand van gereformeerde huize. Dus iets normatiefs zal er wel in blijven zitten. Opzij wordt geen glossy. Op punten mag het aantrek kelijker. Zoals ieder blad wel een verfbeurt krijgt." redactie.media@wegener.nl 024-3650570

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 157