Meningen 'Wat is uw paarse krokodil?' Sportredactie op volle sterkte 'Pardonner' ontvangt onbegrijpelijke brief Meer sportpagina's tijdens EK voetbal en Olympische Spelen. PZC Zaterdag 21 juni 2008 13 DE JONGE De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Stationspark 28, Postbus 31 4460 AA Goes. Telefoon: 0113-315660 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl EVEN Wat is uw paarse krokodil? Met die oproep betrekt de gemeente Oegstgeest haar burgers bij de strijd tegen de bureaucratie. Oegst geest gebruikt de metafoor van de paarse krokodil voor onnodige re gelzucht. Een meisje wil haar kro kodil terug, die achter de balieme dewerker vol in het zicht ligt, maar moeder moet eerst veertig formulieren invullen. Heel ergerlijk, vindt Marco Heij- dens uit Oost-Souburg, en hij kan erover meepraten. Aan zijn paarse krokodil kan de gemeente Vlissin- gen iets doen. De Oost-Souburger ging zondag met zijn familie uit Brabant uit eten in Vlissingen. Ze parkeerden hun auto in De Fonteyne in de binnenstad. „Dichtbij de restau rants en dat is prettig met enkele familieleden die niet meer zo goed ter been zijn." De serveerster verzekerde dat de parkeerkelder gewoon open zou zijn. 'Na 21.00 uur kun je nog wel uit, maar niet meer erin'. „Fout dus", schrijft Marco. „Toen wij om kwart over negen aankwa men, konden we de toegangsdeur van de parkeerkelder niet meer openen met ons kaartje. Ze belden het informatienummer. 'Sorry wij kunnen de deuren niet op afstand openen. U zult moeten wachten tot 23.00 uur totdat onze surveil lant aanwezig is en u moet 25 euro voor de kosten betalen." Toen de familieleden al moppe rend terugliepen naar het cen trum, troffen ze een vriendelijke man aan die in het flatgebouw bo ven De Fonteyne woont. De Vlis- singer loodste de familie via zijn ingang naar de parkeerkelder. „Wij betaalden ons kaartje en konden zonder moeite naar buiten rijden." Vlissingen hoeft alleen maar de zuil bij de ingang dag en nacht te activeren. „Dan kunnen auto's 24 uur per dag worden opgehaald en dan is de dienstverlening niet meer ouderwets, maar van deze tijd." Na 23.00 uur werd Marco ge beld door de surveillant. „Hij was boos over de hulpvaardigheid rv?n de flatbewoner, want dat was te gen het beleid." Ie ontkomt niet aan voetbal, of je wilt of niet. Voetbal is hoofdzaak geworden. Nederland kijkt naar het EK en verplaatst er gemeente raadsvergaderingen voor, gelast musicals en concerten af als Oran je moet voetballen. De krant doet mee en gunt meer pagina's aan de sport dan in een EK-loze periode. Van de gemiddeld zeven doorde weekse sportpagina's kunnen er 4, soms zelfs 5 moeiteloos met nieuws rond het Europese kam pioenschap voetbal worden ge vuld. Dagelijks wordt er naar de sportredactie gekeken voor een fo to plus bijschrift en de stand van het EK op pagina 1. „Mensen willen alles weten van de voetballers. Dat gaat heel veel ver der dan nieuws over de wedstrijd, de training of voorbereiding. Le zers willen weten hoe het gaat met de spelersvrouwen, kinderen enzovoort", zegt Frits Bakker, sportverslaggever van de PZC. „In dit Oranje zitten ook een paar knuffelberen. Soms wordt er ge klaagd dat er te veel voetbal in de krant staat, maar nu hoor ik nie mand klagen." De sportredactie maakt in deze pe riode overuren. Elke middag zijn vanaf 14 uur twee, drie man sterk aanwezig op de redactie. „We zit ten vaker aan het bureau. We wer ken dan zoveel mogelijk weg om met een schone lei aan de voetba linterlands te kunnen beginnen, want vanaf 19 uur komen er weer volop actuele berichten en foto's binnen over het EK", vertelt Bak ker. Voor te veel nieuws en achtergron den over het EK moeten alle sport- fanaten waken. „Er is meer te bele ven dan het EK. We moeten met sport dichtbij huis en veraf reke ning houden. De Ster Zeeuwse Ei landen bijvoorbeeld moet natuur lijk ook in de krant." De sportredacteuren kunnen deze zomer de 'vrije weekends op hun buik schrijven'. „Maar daar zit je natuurlijk niet mee, als sport je werk en je hobby is." 'Het is de zomer van de sportredacties met de EK en de Olympische Spelen' Niet alle sportverslaggevers volgen het nieuws op afstand. PZC-ver- slaggever Barry van der Hooft is aanwezig bij de EK-duels. Hij is in gezet om de Nederlandse bonds- coaches in buitenlandse dienst te volgen: Guus Hiddink van Rus land en Leo Beenhakker van Po len. Van der Hooft maakt deel uit van de voetbalverslaggeversploeg van de Geassocieerde Pers Dien sten (GPD). De PZC maakt deel uit van de GPD, een redactioneel samenwerkingsverband van 17 dag bladen. De GPD levert de PZC een groot deel van haar nationale en internationale nieuws én achter gronden op het gebied van onder meer economie, sport, kunst. De PZC draagt dus zelf ook een steen tje bij. Barry van der Hooft houdt de traditie in stand dat sportver slaggevers van de PZC vaak voor de GPD naar grote voetbaltoer nooien worden uitgezonden. Joop van den Berg ging hem jaren gele den voor. Het is de zomer van de sportredac ties. Na het EK volgen nog de vas te getrouwen als Wimbledon en de Tour de France, met als slotstuk de Olympische Spelen. POSTVAK Begrijpelijk schrijven, daarover wil K. de Graaf uit de Berkenlaan 31 uit Middelburg nog iets kwijt. De scribent citeert uit een 'brief van de Kredietbank Walcheren, ge richt aan een 'pardonner' (iemand die recent een generaal pardon heeft gekregen) die de Nederlandse taal niet machtig is'. „Tot meerdere zekerheid voor een juiste voldoening van al hetgeen lener krachtens deze schuldbekentenis schuldig is, staat hij hierbij in volle eigendom aan de bank af en draagt aan haar over het daar voor rechtens vatbare deel van hetgeen hij als loon, wachtgeld, pen sioen, gratificatie, tantième, alsmede uit hoofde van gestorte en nog te storten spaargelden, waarborgsommen of uit werkgever (werk geefster), houdende deze afstand en overdracht eiken hoofde ook te vorderen heeft of zal hebben van zijn werk het recht in voor de bank om alle alsnog verschijnende termijnen van loon enzovoort tot vorenbedoeld deel op te eisen, te ontvangen en daarvoor kwij ting te verlenen. Lener kiest terzake van deze akte en al hare acces- soria en gevolgen onveranderlijk domicilie ten kantore van de bank." „Nou, dat is dus duidelijk", besluit De Graaf cynisch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13