25 reizen Lopen door voormalige stedelijke deftigheid rcf ES Wie in eigen land wandelt, komt vaak nauwelijks iemand tegen. Ook niet in drukke gebieden. Het lijkt wel of Nederlanders liever fietsen. Niet John Jansen van Galen. Hij loopt liever. Vandaag door Vollenhove. BI reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 21 juni 2008 Afgezien van de omstan digheid dat een mede passagier in de bus on ze rugzak onderkotste, wordt het een mooie tocht. „Wat staat daar nou?", wijs ik al spoedig. Een grote zachtbrui- ne weidevogel, de hals sierlijk gehe ven? Of gewoon een paaltje? „Het beweegt!" We springen een slootje over, sluipen naderbij, fototoestel in de aanslag. Het doelwit wiegt zachtjes heen en weer in de wind. „Is-ie ziek? Vleugellam?" Prachtige foto's worden het, van zo dichtbij! Dan zie ik achter ons mensen voor een venster staan, met een brede grijns. „Die roerdomp staat daar al vanaf t april", roepen ze, „We heb ben er al veel plezier van gehad." Nou, wij ook! Bij Sint Jansklooster ligt een oude nederzetting van zwartgeteerde, rietgedekte houten huizen in een domein van Natuurmonumenten, waar we over een vlonderpad tus sen hoog wuivend riet langs wijde watervlakten naar een expositietje over het ambacht van rietsnijden lopen. Nadat op het toilet van het bezoekerscentrum de rugzak schoon is geschrobd, gaan we ver der. Dit zijn de rietlanden van 7?T redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Beleef de Franse hoofdstad als een Parijzenaar Fijnproevers en liefhebbers van de lichtstad kunnen helemaal hun hart ophalen met de arrangementen 'Chambre et Paris' van Cazebonne. Een verblijf in een chambre d'höte kan geheel naar eigen smaak wor den gecombineerd met een culinai re tour door Parijs. Omdat de stad meer is dan de Eiffeltoren en de Champs-Elysées heeft Cazebonne de keuze uit tachtig kamers en tien fijnproevers-uitjes. Stel je eigen zeilcruise samen in Kroatië Je eigen zeilcruise samenstellen en je eigen baai uitzoeken. Dat kan bij Royal Charter dat zich opwerpt als specialist in privé-vaarcharters voor Kroatië. De eigen huurvloot ligt in de jachthaven van het resort Sukosan, op vier kilometer van de internationale luchthaven van Za- dar. Royal Charter biedt zeven ver schillende typen zeiljachten, lagoon catamarans of motorjachten. Met of zonder bemanning. Nuttige taaltips in boek 'Op reis door Italië' Auteur Douwe Landman heeft zijn hart verpand aan Italië en brengt dat tot uiting in zijn boek Op reis door Italië. Landman leer de de taal in de praktijk. De ge bruikelijke taalgidsen vond hij on praktisch. Daarom heeft hij zijn gids opgehangen aan situaties, zoals: eten, winkelen en over nachten. Het boek is voor 19 eu ro te bestellen via d.landman@tiscali.nl Hotelsite: beste hotels van Nederland in Overijssel Volgens Hotelvinder.nl heeft de pro vincie Overijssel de beste hotels van Nederland. De vergelijkingssite voor hotels concludeert dat op basis van een groot aantal recensies op de ver schillende boekingssites. Hotels in Overijssel krijgen gemiddeld een '8'. Hotelvinder.nl zoekt bij alle grote aanbieders op internet de beste prijs voor een overnachting. www.hotelvinder.nl www.cazebonne.nl www.royalcharter.nl Leeuwte Beulakerwijde N762 Moespot Sint Janskiooster Vollenhove Den Oldenhof OVERIJSSEL Zwarte Meer veer Veel rietgedekte schuurtjes langs de route. foto's Cor Leenhouts De wandeling Noordwest Overijssel. Nooit op één dag zoveel rieten daken op boerderijen, stallen, schuren en schuurtjes gezien. In allerlei varian ten van welving en vlechtpatro- nen. De kunst van het rietdekken leeft hier nog volop. Vol bewondering gaan we door de voormalige stedelijke deftigheid van Vollenhove, ooit de zetel van een bisschop en zeehaven, nu met uitzicht op de nog jeugdig ogende bossen van de Noordoostpolder. We doorkruisen een landgoed en rusten bij de Kadoelersluis waar de inpoldering in 1937 begon en waar over het wijde Zwartemeer een stoet van tjalken met bruine en witte zeilen statig op ons af zeilt. Eén moet voorbij de sluis getrok ken worden door mannen op het jaagpad met touwen over de schou ders, als in de tijd van de trek schuit. Over een grasdijkje lopen we langs het Zwartewater op het stadje Zwartsluis aan, waar we in de bocht van de rivier bij onder gaande zon nog lang, almaar rozi ger, zitten te kijken naar de aal scholvers. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl fographic: CPD Een roerdomp: echt of niet? Routebeschrijving: als extraatje bij het Overijsels Havezatenpad (272 km van Oldenzaal naar Steenwijk, gidsje met kaarten: ISBN 90-70601 -91 -5.) een rondwandeling van 27 km over het Land van Vollenhove als tweedaagse weekendtocht uitgezet, met start te Vollenhove en overnachting te Zwartsluis, of andersom. Ook andere varianten zijn denkbaar, zoals de bovenstaande: van Sint Jansklooster over Vollenhove naar Zwartsluis (20 km). Zowel start- als eindpunt zijn vanaf Zwolle NS goed met openbaar vervoer bereikbaar. De route gaat grotendeels over asfalt en is adequaat gemarkeerd met roodwitte tekens. NB 1. Behalve na café De Moespot: Uiterdijkenweg op en linksaf fietspad. NB 2. De grasdijk tussen het Genemuider veer en Zwartsluis is nog afgesloten. De ontwerpers van het pad wer ken aan openstelling. Volg tot die tijd de Veerweg en dan rechtsaf het asfaltweggetje naar Zwartsluis. Openbaar vervoer onderweg: in Vollenhove, De Krieger, en aan de Veerweg bij Genemuiden. Horeca onderweg: in Vollenhove, Zwartsluis, Sint Jansklooster (o.m. De Wieden, bezoekerscentrum) en Moes pot, oude pleisterplaats voor de postkoets. Hond: mag mee, soms aangelijnd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 127