WO) N K. N L N _j D: E Ri EG1 [O Creatief Steuren onder de wc 6 HUIZENMARKT Little Art Factory Havenpark 20 fotografie Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow Jaren van slopen, breken, afvoeren, aan voeren en weer opbouwen hadden ze achter de rug. De bijzondere badkamer met schilderingen in de stijl van Gus- tav Klimt vormde de kroon op het werk. Marcel en Tosca Bolster creëer den in het Korte Groendal in Zierikzee hun unieke 'kunstfabriek' Little Art Fac tory. Daarin bundelen zij hun beider ta lenten. Hij is beeldend kunstenaar en gespecialiseerd in muurschilderingen en het ontwerpen van illustraties op serviesgoed, maar bedenkt ook volledi ge bedrijfsmetamorfosen. Zij is keramis te, maakt porseleinen serviesgoed en geeft cursussen in het beschilderen daarvan. Daarnaast kunnen groepen hier terecht voor kookworkshops om daarna in teamverband van een zelf be reide tapasmaaltijd te genieten. „We konden geen kant meer op", zegt Tosca over de oorspronkelijke vestiging. Toen viel haar oog op Havenpark 20, een prachtig monumentaal pand in ge bruik als woning en winkel (antiek en verlichting). Maar het stond niet te koop. „Ik ben gewoon naar binnen ge stapt en heb gevraagd of ze het ooit wil den gaan verkopen." Tosca vraagt zich zelf nog af of toeval wel bestaat. De ei genaren begonnen net te overwegen hun bedrijf over enkele maanden te beëindigen. De onderhandelingen wer den in verrassend snel tempo gevoerd en sinds 27 juli vorig jaar zijn Marcel en Tosca Bolster de nieuwe eigenaren. Een periode van breken, voor verrassin gen staan en creatieve impulsen realise ren is nog in volle gang. Grootste attrac tie in de nieuwe Little Art Factory is de sanitaire ruimte. Marcel creëerde hier een groot aquarium in de vloer. De gas ten kunnen er met een gerust hart over heen lopen. Diverse soorten steuren Plus: -Mooi en ruim monumen taal pand op A-locatie -Fraaie ligging met het stadspark als voortuin Zierikzee Soort woning: monumentaal patriciërspand. Aantal kamers: 8. Woonoppervlak: 400 m2. Perceeloppervlak: 520 m2. Inhoud: 1750 m3. Ligging: in het centrum van Zierikzee. Extra: Steuren zwemmen onder je door in het toilet. Vraagprijs: onlangs verkocht Informatie: www.iittleartfactory.nl Renoveren met respect voor wat er vroeger ooit was. Met waar mogelijk hergebruik van oude materialen. Met kunstgrepen om elke zweem van nieuwigheid te vermijden, maar ook met oog voor de behoeften van heden daagse bedrijfsvoering in een unieke 'kunstfa briek'. Dat vergt creativiteit, vindingrijkheid, doorzettingsvermogen en geduld. Min: -Strenge voorschriften en be perkingen door monumen tenverordening; geen gebruik van dubbelglas bijvoorbeeld - Langdurige procedures voor vergunningen zwemmen er lustig heen en weer. „Op de gang horen we mensen, die op het toilet zitten, soms gieren van de lach", vertelt Tosca. Een fraaie schouw in de keuken, ver stopt achter betimmering, werd in ere hersteld. Ook robuuste stenen muren werden weer in het zicht gebracht. Ze vormen een fraai decor voor Marcels schilderijen met nostalgische taferelen. Balken kwamen tevoorschijn vanachter systeemplafonds. De vloeren werden bedekt met tegel- lijm en vervolgens voorzien van hand geschilderde nerven en Jugendstill-mo- tief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 94