EK Voetba Wild klopt tijdritspecialist Van Dijk r<arpetten lengte x breedte x hartstocht 10 Olympische dressuur kan Minderhoud niet meer ontgaan Kirchen pakt ritzege en leiderstrui Leidster Topcompetitie wil in Zeeland al beslissing forceren. Van de Leur stopt bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113 343810 www.basmar.nl Krajicek uitgeschakeld Dressuurruiter verslaat grootste rivaal voor Spelen opnieuw. PZC Vrijdag 20 juni 2008 I 43 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Ellen van Dijk, de Ne derlands kampioene tijdrijden op de weg, baalde gisteravond als een stekker. De wielrenster van Vrien den van het Platteland was op haar specialiteit geklopt. In de pro loog van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden, een ritje over 7,1 kilome ter door een winderig Vlissingen, werd ze met minder dan twee se conden verschil geklopt door Kir- sten Wild. „Ik wilde op dit onderdeel mijn slag slaan", bekende Van Dijk na de huldiging van de top drie. „Met twee seconden verliezen is niet veel, maar Kirsten is de betere sprintster en dus ook kansrijker in de komende twee etappes. Zij zal proberen in de bonificatiesprints en bij de finish extra seconden te pakken." De rensters ondervonden op de openingsdag van de Zeeuwse vrou- wenkoers veel hinder van de lasti ge wind. Velen twijfelden over het rijden met een open of dicht ach terwiel. Van Dijk was echter vast beraden: „Met dichte wielen fiet sen was voordeliger. Je had op be paalde stukken van de boulevard daar echt profijt van." Maar de 21-jarige renster uit Har- melen, die eerder dit jaar in Man chester verrassend wereldkampioe ne scratch werd, moest haar meer dere erkennen in Wild, dit jaar ook al winnares van de Omloop van Borsele. De Zwolse renster van AA-Drink vertrok als tweena- laatste en klokte 9.07,40. Van Dijk, RIJSWIJK - Verona van de Leur (22) stopt na dertien jaar met turnen. De specialiste op de meerkamp maakt dat gisteren bekend. Van de Leur haalde in 2002 drie zilveren en twee bronzen medailles op de EK. Later dat jaar veroverde ze zil ver op het onderdeel vloer tijdens de WK. Zij slaagde er dit jaar niet in zich te plaatsen voor de Spelen. Sissy van Alebeek in actie tijdens de proloog van de Ster Zeeuwsche Eilanden. die als voorlaatste van het startpo dium ging, noteerde 9.09,05. Der de werd DSB-coureur Regina Bruins, de tijdritreserve voor de Olympische Spelen. Zij finishte in 9.11,28. Dat Wild won, was overigens niet heel verrassend. Ze werd in 2006 tweede op het NK tijdrijden en in 2007 kwam ze op dezelfde titel strijd als vierde over de meet. "Het ging heel hard", zei ze kort foto Ruben Oreel na haar finish, compleet uitgeput. „Je gaat altijd zo hard als je kunt. En dus zit ik helemaal kapot. Maar dat ik nu voor Ellen zit, is wel heel mooi." Wild, die twee jaar geleden zesde werd in de tijdrit en twee dagen la; ter de Ster Zeeuwsche Eilanden op haar naam schreef, legde het boch tige en dus technische parkoers af met een snelheid van meer dan 47 kilometer per uur. „Ik wist dat je voor een tijd van 9.16 hoog in de 46 moest zitten. Ik ben er wel heel blij mee dat ik nog sneller dan die richttijd ben." Wild is naar Zeeland gekomen om in de Topcompetitie een beslissen de voorsprong te nemen. De Ster Zeeuwsche Eilanden is de vijfde wedstrijd in deze serie. Als ze haar voorsprong op nummer twee Adrie Visser naar boven de ïocf punten tilt (dit zijn er nu 76) is de uitslag van de laatste wedstrijd in Limburg niet meer van belang voor haar. „Ik hoop dat het gaat lukken. Maar het is nog niet eens gezegd dat ik nu ook deze wedstrijd win. Er hoeft vrijdag of zaterdag maar een groepje weg te rijden zonder mij en dan ben ik gezien." De eerste Zeeuwse wielrenster was gisteravond Anne Eversdijk van Odysis. De Kapelse werd 31e op 52 seconden van Wild. Corina en Josien Wisse, beiden uit Krab- bendijke, Willemien Vette (Hein; kenszand) en Renske Doedee (Driewegen) eindigden ver in de achterhoede. Vandaag krijgen de rensters de etappe Middel- burg-Vlissingen (109,7 km) voor de kiezen. Morgen volgt de afslui tende rit Kamperland-Renesse (111,4 km). m Na haar zege in de Omloop van Borsele is Kirsten Wild weer de snelste op Zeeuwse bodem. Zij wint de proloog van de Rabo Ster Zeeuwsche Eilanden. VERBIER - Kim Kirchen heeft giste ren de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Luxemburgse wielrenner nam te vens de leiding in het klassement over van de Spanjaard Igor Anton, die op een kleine halve minuut achterstand binnenkwam. Kirchen won in Verbier met over macht de sprint van een kopgroep na een bergetappe met twee be klimmingen. De rit ging van Amb- ri naar Verbier. Laurens ten Dam kwam als eerste Nederlander over de streep, op ruim een halve mi nuut van de ritwinnaar. De derde etappe van de Ster Elek- trotoer was een prooi voor Enrico Gasparotto. De Italiaan nam te vens de leiding in het algemeen klassement. In de rit van Verviers naar La Gil- eppe kregen vier Nederlanders alle ruimte'. Bram Schmitz, Floris Goes- innen, Matthé Pronk en Jos Harms. Nadat eerst Harms en toen Schmitz hadden moesten lossen, kregen de andere twee renners in volle finale nog het gezelschap van Gasparotto en de Wit-Rus Vasil Ki- rienka. Gasparotto won de rit en nam de leiderstrui over van de Duitser Tony Martin, die in de slot- kilometers viel. Pronk werd voor zijn sterke optreden beloond met een derde plaats. ROSMALEN - Michaëlla Krajicek is gisteren in de kwartfinale op het gras van het Ordina Open in Ros malen uitgeschakeld door de Thai se Tamarine Tanasugarn: 6-3 3-6 4-6. De Nederlandse tennisster haalde met haar dubbelpartner Marina Erakovic wel de finale van het dubbelspel na een walk-over. door Koen de Vries GOES/ROTTERDAM - Hans-Peter Minderhoud kan met zijn paard Exquis Nadine een plaats in het na tionale dressuurteam voor de Olympische Spelen in Hongkong niet meer ontgaan. De voormalige Westkappelaar eindigde gisteren in de Grand Prix van het CHIO in Rotterdam als tweede en bleef zijn grootste concurrent voor de Neder landse ploeg Adelinde Cornelissen andermaal voor. Bondscoach Sjef Janssen verplicht te aan het begin van dit seizoen al le kandidaten voor een plaats in de olympische dressuurploeg aan twee zogenaamde observatiewed strijden mee te doen. In De Steeg werd Minderhoud twee weken ge leden derde vóór zijn grootste con current Adelinde Cornelissen. Gisteren versloeg Minderhoud haar opnieuw. Hij scoorde 71,971 PT! Op het CHIO in Rotterdam houdt dressuurruiter Hans-Peter Minderhoud zowel Adelinde Cor nelissen als Imke Schellekens-Bar- tels achter zich. procent, Cornelissen bleef steken op 70,75. Bovendien bleef Minder houd ook Imke Schellekens-Bar- tels voor, wat zijn goede vorm nog eens onderstreepte. De wedstrijd werd zoals verwacht gewonnen door Anky van Grunsven met SalL nero, met een score van 75.917. Minderhoud haalde gisteren opge lucht adem. Zijn merrie Nadine kampte vorige week met een uier ontsteking en had lichte koorts. „Ik ben pas vrijdag voor het eerst gaan trainen. Het ging in mijn proef niet zo goed als in De Steeg, maar achteraf ben ik gezien de om standigheden heel tevreden." Zondag komt voor Minderhoud aan alle onzekerheid een eind. Dan maakt bondscoach Janssen de Nederlandse ploeg voor Hong kong bekend. In Rotterdam wer den gisteren alvast de messen ge slepen voor de olympische wed strijden. Opvallend waren de be oordelingen van het Duitse jurylid Gotthilf Riexinger, die ook in Hongkong achter de jurytafel zit. Hij beoordeelde de proeven van de Nederlanders uitermate laag. De Duitsers, die in Rotterdam af wezig waren, zijn in Hongkong de enige concurrent van Nederland voor de gouden medaille in de lan- denwedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45