Zeeland 44' En een appelpuntje tegen de verveling 20% korting Top occasion- show! 15% KORTING www.onderdetoren.com op alle 2ehands k Vergeefse zoektocht naar wapen in water van Schuitvaartgracht Off- Nieuwe publiekshal, nieuwe website en nieuwe telefoonlijnen. Bezoek dé woonwinkel van Middelburg 15% korting bij Decorette Woonatelier BOOGAARD SIKKENS 0N0L GRONDVERF WPZC Vrijdag 20 juni 2008 27 Future Batterie Daniëlsweg 23 4451 HP Heinkenszand Tel. (0113) 56 70 96 06 21 64 06 33 Fax (0113) 21 32 20 E-mail info@future-batterie.coni Dins-/donderdag 9.00-14.00 op afspraak Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Vier jaar na de rigoureuze verbouwing krijgt de publiekshal van het Vlissingse stadhuis weer een opknapbeurt. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eenentwintig mil joen kostte de verbouwing van het Vlissingse stadhuis vier jaar gele den. Dan kun je even vooruit, zou je denken, maar nee hoor: de pu bliekshal moet tóch anders. Naar de nieuwste richtlijnen zit ten de gastheren en -dames achter de receptie te veel op de tocht en zitten kassalades achter de balie, eenmaal open, in de weg. Boven dien rollen de bureaustoelen niet vlotjes over de tegelvloer. De raadzaal boven bleek eerder al een geluidstechnische aanfluiting. Konden die dure architecten, waar onder Wytze Patijn, daar allemaal geen rekening mee houden? Eigen lijk keken die meer naar design dan naar arbo-voorwaarden, moet hoofd publiekszaken Jacob 't Hart toegeven. „Bovendien veranderen die eisen voortdurend. Vlissingen is haar tijd gewoon sneller vooruit dan andere gemeenten." De verbouwing, inclusief interne opleidingen, kost 125.000 euro. De receptie verhuist naar de overkant, waar nu de brochures liggen. En die rare parasol, tegen het felle zon licht uit het glazen dak, maakt plaats voor een luifel. Vlak ernaast komt een grote leestafel, waar bur gers dossiers kunnen inzien. De ba lies krijgen bureaustoelbestendige vloerbedekking, inclusief vloerver warming en koelplafonds. Met een beetje geluk is het binnen kort ook gedaan met de wachttij den. Voor de telefoonlijnen dank zij een nieuwe telefooncentrale en bij de balies dankzij een 'cliëntbe geleidingssysteem'. Op schermen kunnen mensen nu al aflezen hoe lang ze nog moeten wachten. In het koffiecafé - nu nog een veredel de bedrijfskantine, straks een ont moetingsplek voor heel Vlissin- 'Vlissingen is haar tijd gewoon sneller vooruit dan andere gemeenten' gen, als het aan de gemeente ligt - komt er ook één te hangen. „Als dat wachten langer duurt dan een kwartier, krijgen ze een kopje kof fie", belooft 't Hart stellig. Oh ja? Dat wist wethouder Jacques Suur- mond nog niet. „Absoluut", verze kert de ambtenaar. „En is het lan ger dan een half uur, dan krijgen ze er een appelpuntje bij, ook!" De wethouder zegt te willen inzet ten op de communicatie met bur gers. Net als zijn voorgangers... Waarom is dat nog steeds niet ge lukt? „Een ambtenaar is van ge boorte getraind op papier. E-mail is een hele omschakeling. De men sen achter de balie zullen burgers ook veel meer doorverwijzen naar onze digitale hoek, waar compu ters staan. Een parkeervergunning kun je bijvoorbeeld ook online aanvragen. Nu is onze site niet erg gebruikersvriendelijk. Je bent al lang bezig eer je de openingstijden van het stadhuis hebt gevonden. Maar over twee weken lanceren wij een compleet nieuwe website. Met een écht digitaal loket." Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Horren voor alle ramen en deuren Gratis meten en advies MIDDELBURG - De politie heeft gis teren zonder resultaat gezocht naar een vuurwapen in de Schuit vaartgracht in Vlissingen. Aanlei ding voor de zoektocht was een tip die de politie in verband bracht met een schietincident, bijna twee weken geleden. Op zaterdagmorgen 7 juni is ge schoten bij discotheek de Hooizol der in Westkapelle en in de Bone- dijkestraat. De politie heeft dezelf de dag twee mannen, een 21-jarige Vlissinger en een 26-jarige Middel burger aangehouden. „We vermoe den dat zij hebben geschoten", zegt politiewoordvoerster Esther Boot. Bij die mannen is wel een wapen gevonden, maar de politie vermoedde dat de mannen meer wapens in hun bezit hebben. Die zijn echter nog niet gevonden. De mannen zitten nog steeds vast. De politie zet het onderzoek voort. Getuigen die iets meer kun nen vertellen over de schietinci denten wordt gevraagd zich te mel den. MAANDAG T/M ZATERDAG GEOPEND THUISBEZORGING MOGELIJK Van zaterdag 14 t/m zaterdag 21 juni Rijwielcentraie Fietsplus Koudekerkseweg 51 4382 EG Vlissingen Tel: 01 18 - 412544 Verf» Wonen Gildeweg 25 Korendijk 34 Vlissingen Middelburg 0118-431304 0118-650024 (Sikkens, Sigma &Trimetal) 1 liter 25,60 2e liter HALVE PRIJS! www.verfmarktboogaard.nl Nu op professionele verf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29