extra veel koffie met die tussen Speeltuin met Niks te maken kent een Duitse klant met een volge laden winkelwagen. „Dat scheelt enorm. En na de inkopen gaan we even een visje eten of koffie drinken in het restaurant." Ook wie niet voor de boodschappen komt, kan bij Ter Huurne terecht. Op Duits grondgebied bevindt zich een speeltuin met de ambitie van een minipretpark. Naast schommels, glijbaan en kabelbaan kunnen kinde ren een ritje maken in een miniscoo- ter, bootje, paardenbaan, exprestrein of oldtimer. Tegen betaling van een euro per rit, dat wel. De ouders zijn op het grote terras echt even de grens over. Daar zorgt het goedgevul de bord met 'Schnitzel, Pommes und Salat' wel voor, voorzien van een groot glas Duits bier. Weer of geen weer. er is hier altijd wat te doen. Eten, drinken en kopen in Nederland. Spelen in Duitsland. DOOR MARCO KRIJNSEN Lekker pannen- koecken eten (I) en kinderen bij de heksen ketel (r). foto's Ingrid Bertens WAARSCHUWING VOORAF: het is niet gemakkelijk te vinden. Maar als je uitspanning Het Panne- koeckershuys in het Brabantse Den Hout gevonden hebt, word je rijke lijk beloond. Voor kinderen is het een waar paradijs, voor ouders, oma's en opa's is het aangenaam ver pozen op het terras, temidden van veel, heel veel groen. Of binnen na tuurlijk waar diverse ruimten als Heksenschuur en Botenhuys sfeer vol zijn ingericht met kanonnen, vis netten en zelfs een heuse zeilboot. Kinderen kunnen er uren zoet zijn in De Koeckerstuyn en in Puk's Speelgrot En, na het eten, in het winkeltje waar ze betalen met zilve ren of gouden Koeckers Dukaten. Daar staan trouwens ook drie PlayStations, voor de kids die de sprookjes helaas ontgroeid zijn. De Koeckerstuyn is een speeltuin met springkussens, trampolines, schommels en glijbanen. Puk's Speel grot omvat een glijbaan, een ballen- bad, lachspiegels en een tv. Verder kun je er gebruik maken van steps, fietstreinen en fietsen, waar mee je een route kunt maken door Het Verboden Bos. De aanpak van Het Pannekoeckers- huys doet een beetje denken aan het helaas onlangs ter ziele gegane Land van Ooit. Een sympathieke sprook jeswereld waarin het kind de baas is. In restaurant De Koeckerspan - met in de boekenkast titels als Drakolo- gie en Magistrologie - worden in een Gouden Pan de ridder- en prinses- senpannekoecken gebakken. De pan nenkoeken zijn op de menukaart in gedeeld in categorieën als Klassiek zoet en Klassiek hartig. Wij kiezen alledrie voor Koninklijke Pannekoecken uit de Gouden Pan. Krijgen we lekker veel dukaten. Echtgenote goes Grieks (shoarma, ge gratineerd met kaas, gegarneerd met paprika, uitjes en romige knoflooks aus, 11,95 euro), vegetarische dochter wil Klassiek Extra (champignons, pa prika en kaas, 9,75 euro) en ik kies het seizoensmenu (asperges, ei, zalm, 12,75 euro en heerlijk!!!). De bediening is snel en vriendelijk. We spreken af om gauw nog eens terug te gaan. Dit smaakt naar veel meer. „Volgende keer neem ik een wafel met aardbeien", meldt doch ter. Ik heb er nu al zin in. Het Pannekoeckershuys, Den Hout, reserve ringen: www.koeckers.nl bestelling opneemt, praat Neder lands met een aandoenlijk Duits ac cent. „Wat wilt u trinken?" En zo hoort het bij Ter Huurne. Deze uit spanning met winkelcentrum (de zo genaamde Hollandmarkt) ligt im mers pal op de grens(niet ver van Haaksbergen en Enschede). Precies tegenover het voormalige grenskan- toor. Op de parkeerplaats wordt al duidelijk dat vooral Duitsers hier graag komen. Nederlandse nummer borden zijn schaars. Op de reclame borden worden 'Matjes', 'Blumen' en 'Kaffee' aangeprezen. Een lange rij auto's staat te wachten voor de pomp waar de diesel goedkoper is dan in de Heimat. Ter Huurne is een begrip in de wijde omgeving. Volksstammen koffietoe- risten komen hier groot inslaan. Geen supermarkt in Oost-Nederland die zo'n grote afdeling met koffie heeft. Eindeloos lange schappen met kilopakken arabicabonen of gemalen roodmerk. Maar ook coffeepads zijn hier populair, want: een stuk goedko per dan in Duitsland. „Wij komen hier elke maand inkopen doen", be- Schrijf je nou pannekoek of pannenkoek? In Het Pannekoeckershuys in het Brabantse Hout zitten ze daar niet mee. Een aanrader een leuke middag.... DOOR RENÉ VAN DER VELD! Wan delen, fietsen, vogels kijken in het grootste Nationale Park van Nederland bij Goes, www.natio- naalpark.nl Bezoek de Onze Lieve Vrou- wekerk, de Begijnhof en de stati ge Catharinastraat.www.wvbre- da.nl Beklim 'm en bekijk Utrecht vanuit vogelperspectief. www.domtoren.nl Dwaal door de parken Sonsbeek, Zypendaal en Gulden Bodem, www.parksonsbeek.nl Windsurfen, kajakken, duiken in het grootste zoutwater- meer van Europa in Zeeland. www.grevelingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 97