Zeeland Einde verhaal voor theater in Zierikzee Reisverslag bezoek aan 'verscheurde land' Ambulancepost doorschuiven deDRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND Delta hekelt standpunt regering over kernenergie 31 EK Voetbal drukt stempel op evenementen Een gymzaal met een podium of biljarttafel met een plank erop? Brasseriemenu met spinaziesoep, aspergetaart of Kerkelijke werkgroep deelt ervaringen met alle dorpsbewoners. Zaniken Donderdag 19 juni 2008Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het is einde verhaal voor een theatervoorziening in Zie rikzee. „Als de meerderheid van de raad echt maar 50.000 euro be schikbaar wil stellen voor een on derzoek naar een Cultuurhuis, komt er uiteindelijk niet meer dan een gymzaal met een podium", zegt fractievoorzitter Brigitte Troost van de PvdA. Alleen de PvdA en de Christen- Unie scharen zich achter het colle gevoorstel om drie ton neer te tel len voor een uitgebreid onderzoek waarin wel de mogelijkheden van een theatervoorziening worden be keken. De overige fracties kiezen voor een beperkt onderzoek. Daar in wordt alleen bezien hoe diverse culturele voorzieningen onder één dak gebundeld kunnen worden. Als locatie komt daarvoor het nu verpauperde Haringvlietplein in aanmerking. Ook wordt gekeken naar een mogelijke combinatie met scholengemeenschap Pontes. Het CDA ziet als enige het Cul tuurhuis helemaal niet zitten. „Wij hebben al eerder gezegd dat het muziekonderwijs net zo goed in de dorpshuizen kan worden ge geven. Een nieuwe bibliotheek kan straks wellicht in de nieuw bouw van de Beatrixschool wor den ondergebracht en FiZi is al aan het afhaken omdat die liever [TJ Kiezen voor een beperkt onderzoek ten behoeve van een Cultuurhuis betekent ook definitief afzien van een theatervoorziening in Zierikzee. meedoet met Centree (het Cul tuurplein, red)", zegt woordvoer der N. de Danschutter. Volgens hem kunnen bovendien diverse theateractiviteiten waar een grote zaal voor nodig is, best in de Nieu we Kerk plaatsvinden. Secretaris Frans Meulenberg van het Zierikzeese filmtheater fronst de wenkbrauwen over de uitspra ken van het CDA. „Het FiZi-be- stuur heeft nog lang geen besluit genomen over de toekomstige loca tie. Nog steeds verkennen we de mogelijkheden: opgaan in het Cul tuurhuis of deelnamen aan Cent ree. Aan beide scenario's werken we con amore mee. Dus ook aan de werkgroep die het vervolgon derzoek voor het Cultuurhuis ter hand neemt." Meulenberg vindt drie ton ook veel geld, maar hij acht een vervolgonderzoek op juri disch, bouwkundig en financieel gebied wel nodig. „Persoonlijk zou ik een oproep willen doen aan ju risten, notarissen, aannemers, ar chitecten en financieel experts hun expertise gratis ter beschik king te stellen. In die beroepsgroe pen zijn beslist voldoende cultuur minnaars bereid hun kennis en kunde gratis aan te wenden", zegt Meulenberg. Directeur Peter de Neef van de Stichting Theater Exploitatie Zee land (STEZ) wacht een definitief besluit van de gemeenteraad af. „Echter zonder wezenlijke theater voorziening heeft verdere deelna me aan het Cultuurhuis geen zin. De keus van wel of geen theater is natuurlijk aan de gemeente, maar ik heb met basisvoorwaarden te maken. De tijd van leg maar een plank op het biljart en ga daar maar staan optreden, is echt voor bij", aldus de theaterdirecteur. WESTENSCHOUWEN - Zachtjes bewegen de veren in de wind. En dan ineens vliegen er honderden omhoog door de lucht, opgeworpen door kinderhanden. Als een grote wolk liggen duizenden eendenveren in de tipi-in aanbouw bij de ingang van boswachterij in Westen- schouwen. Een uitnodigende wolk. Een plek waar je - als even niemand kijkt - languit wilt gaan liggen om weg te dromen. De tipi en het verentapijt maken onder deel uit van een kunstproject van Jaap van der Oest foto Dirk-Jan Cjeltema VEERE - Burgemeester Rob van der Zwaag van Veere vindt dat er een ambulancepost bij Domburg moet komen. Dat is volgens hem moge lijk wanneer bij Westenschouwen een extra ambulance wordt gesta tioneerd. „Dan kan de post op Neeltje Jans worden doorgescho ven naar Domburg", aldus de bur gemeester. Hij vindt dit de manier om de ambulancezorg op Walche ren te verbeteren. Het Rijk zegde onlangs drie extra ambulances toe. Door vervolgens te schuiven kan volgens Van der Zwaag het tekort op Walcheren worden opgeheven. Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur varkenslende en chocoladetaartje 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl RENESSE - Een bezoek aan de bezet te Palestijnse gebieden tijdens een zesdaagse reis naar Israël in april dit jaar door een delegatie van de kerkenraad Renesse /Noordwelle, heeft zo'n diepe indruk gemaakt dat de leden hun reisverslag tot een boekwerkje hebben gebun deld en huis aan huis in beide ker nen hebben verspreid. „Het was hartverscheurend om te aanschou wen. Wij willen u laten weten wat wij gezien en ervaren hebben", schrijft voorzitter Leo Braber van de kerkenraad in het voorwoord van deze speciale uitgave van het kerkblad. De impressies van de rei zigers en de dagteksten van predi kant Piter Goodijk geven een in druk hoe Palestijnse families leven in de bezette gebieden. De reis heeft geleid tot oprichting van de werkgroep Het verscheurde land met als doel vanuit de kerkelijke gemeente Renesse /Noordwelle met regelmaat aandacht te vragen voor de Palestijnen. De werkgroep betuigt steun in de strijd tegen de 'landje-pik-politiek' van Israël en heeft binnen de PKN-gemeente of ficieel zorg uitgesproken over Israë lische 'apartheidspolitiek' en Pales tijnse moordaanslagen. Tip? redactie@pzc.nl De boterham zat er na veel geza nik in. Want dat jongetje van zes uit Vlissingen is geen beste eter. Net als zijn grote zus des tijds. Pappa en mamma hadden door schade en schande geleerd dat zaniken geen zin heeft. Maar ja: oude gewoonten slijten slecht. Niet lang na de middagboter ham trok Robin zijn vader aan de mouw. Of'ie chips mocht. Na tuurlijk niet, zo kort na de lunch. Daarna kwam hij nog een keer. En nog een keer. En vijf minuten daarna weer. Pap viel uit: „Nu moet je ophouden", waarschuw de hij zijn zoon. Die kwam, heel praktisch, terug. „Dan moet je me chips geven. Dan ben je van het gezeur af."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73