Borsele wil 'krotten' in dorpen oplappen «ilanr 'Zonder mijn team was het niet gelukt' Jongerenraad op stoom Katten slachtoffer luchtbuks 26 Donderdag 19 juni 2008 PZC Linda Jasperse (11) is nieuwe Goese kinderburgemeester. Tien jongeren melden zich aan om mee te denken in werkgroep. Speciale stichting voor aankoop en opknappen van privé-woningen. Schaapscheerdersfeest met EK kwartfinale Informatieavond over parkeerkelder Oostwal Veere: Ambulancepost naar Domburg Vrachtwagen gekanteld in de berm Palazzoli-steunpunt dicht in zomervakantie Zeifma/tefHf fa/ HMMii/se cO Zn* 5% korting Dierenambulance: vijf katten beschoten op Noord-Beveland. Linda Jasperse (11) uit Wolphaartsdijk is de nieuwe kinderburgemeester van Goes. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Het ene mo ment zit je nietsvermoedend in de klas, het andere moment zit je bui ten in een stoel op een tafeltennis tafel, omringd door pers en jui chende kinderen. Het overkwam Linda Jasperse (n) uit Wolphaarts dijk, die gisteren is benoemd tot nieuwe kinderburgemeester van de gemeente Goes. De afgelopen weken hebben zes kandidaten campagne gevoerd om de felbegeerde post te bemachti gen. Linda, leerlinge van de Ich- GOES - Het zal niet al te lang meer duren voor de Goese jongerenraad met talloze ideeën komt. Gisteren werd opnieuw een belangrijke stap gezet. Tien enthousiaste jonge ren boden zich aan om deel te ne men in de verschillende werk groepjes van de raad. De jongerenraad telt momenteel vijftien leden. De tien jongens en meiden die gisteren naar de infor- thusschool, kreeg uiteindelijk de meeste van in totaal 1520 uitge brachte stemmen. Ze was gisteren nog een beetje beduusd, maar denkt dat haar campagne haar de overwinning heeft bezorgd. „Zon der mijn team was het niet ge lukt." Linda is de zesde kinderbur gemeester van Goes; de vierde vrouwelijke én de eerste die uit één van de Goese kernen komt. Ze moet overigens nog even wachten tot ze haar functie echt mag uitoe fenen. Op 23 augustus, tijdens Goes Kinderstad, krijgt zij de ambtsketen omgehangen door de huidige kinderburgemeester Dwayn Akuoko Maclean. Bart Ver burg en Ting Wae Man maken het kindercollege compleet. matiemiddag in het stadskantoor kwamen, worden geen lid, maar zullen meedraaien in de werkgroe pen. Die gaan binnenkort aan de slag en hopen op hun onderdeel met allerlei ideeën te komen. Er zijn overigens nog wel wat meer jongeren nodig voor met na me de werkgroepen sport, (ver keersveiligheid, uitgaan, poppo dium en Afrikajaar. „Wie mee wil doen, is van harte welkom", zegt secretaris Harold van de Velde. Aanmelden kan via info@jongeren- raadgoes.nl. Meer info staat op de site www.jongerenraadgoes.nl. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - In Borsele moet een speciale stichting komen die zich zal bezighouden met het op knappen van particuliere wonin gen. Volgens het college van B en W van Borsele is dat noodzakelijk, omdat een weliswaar klein, maar groeiend aantal eigen woningen in de dorpen verpaupert. De gemeente Borsele vreest dat het woon- en leefklimaat in vooral de kleinere dorpen achteruitgaat, als er niet wordt ingegrepen. Dat speelt des te meer, omdat wordt verwacht dat na 2030 de bevolking van Borsele aanzienlijk zal dalen. De angst bestaat dat daardoor het voorzieningenniveau (basisschool, winkels en sportclubs) in de klei ne dorpen in de Zak van Zuid-Be veland onder druk komt te staan "De (kyiduuicvitikedai U houdt van borduren? Wij leveren de spullen! eMMn, ifcwnenif. ui boven €25=10% en boven €100*15% korting De Spinna 101 4463 CZ Goes 0113-568120 NISSE - Ook het Schaapscheerders- feest in Nisse kan zaterdag niet zonder het EK voetbal. Na een dag vol activiteiten is op een groot beeldscherm de EK kwartfinale te zien op het plein, waarna dj Roy het feest mag afsluiten. Overdag zijn er zaag- en menwedstrijden, oude ambachten, kan de toren worden beklommen, is er kunst te zien, wordt er geschminkt, zijn er muziekoptredens en tot slot touw trekken bij de dorpsvijver. en het wellicht minder aantrekke lijk wordt voor met name jonge ge zinnen om zich in deze dorpen te vestigen. Uit een woononderzoek dat van avond in de gemeenteraad wordt gepresenteerd, blijkt dat tien van de vijftien Borselse dorpen tussen 2003 en 2008 al te maken hadden met een dalend inwonertal. 's-Gra- venpolder, waar de laatste tijd wei nig nieuwbouw is gepleegd, spant in absolute aantallen (van 4622 in woners in 2003 naar 4479 in 2008) de kroon. Nisse, Nieuwdorp, Baar land en Hoedekenskerke kampen relatief met de grootste daling. Hoedekenskerke kromp zelfs met ruim zes procent. 's-Heerenhoek (plus 157 inwoners) en Heinkens- zand (plus 329 inwoners) maakten Om kleine dorpen aantrekkelijk te houden voor onder meer jon ge gezinnen, komt Borsele met een starterslening en een stich ting die huizen zal opknappen. GOES - In het Goese stadskantoor wordt woensdag 25 juni een infor matiebijeenkomst gehouden over het plan voor de bouw van een nieuwe parkeergarage op de loca tie van het huidige parkeerterrein Oostwal. De bijeenkomst, die om 19.30 uur begint, is bedoeld om de plannen toe te lichten en te luiste ren naar wensen en ideeën van be woners, ondernemers en eigena ren van Oostwal en Oostsingel. VEERE - Burgemeester Van der Zwaag van Veere vindt dat er een ambulancepost bij Domburg moet komen. Dat kan volgens hem als bij Westenschouwen een extra am bulance wordt gestationeerd. „Dan kan de post op Neeltje Jans wor den doorgeschoven naar Dom burg." Hij vindt dit de manier om de ambulancezorg op Walcheren te verbeteren. de laatste vijf jaar de grootste groei door. Met het oog op de toekomst wil Borsele proberen het tij te keren door aparte leningen te verstrek ken aan starters op de woning markt - wat al veel gemeenten doen - én met een stichting voor de aanpak van verpauperd eigen woningbezit. Van de eigen huizen wordt 95 pro cent prima onderhouden, maar de categorie 'krotten' groeit en drukt een zwaar stempel op het aanzicht van dorpen. De stichting waarin Borsele ook woningcorporatie R en B Wonen en Stichting Maat schappelijke Belangen Goes wil la ten deelnemen, moet verpauperde huizen kopen, opknappen en weer verkopen. In Ellewoutsdijk zijn volgens het woononderzoek de meeste slechte woningen; 14 procent van het tota le aantal. Ellewoutsdijk groeide overigens wel tussen 2003 en 2008, van 404 naar 410 inwoners. WOLPHAARTSDIJK - Een 22-jarige vrachtwagenchauffeur uit Kruinin- gen is gistermiddag rond vier uur op Kwistenburg in Wolphaartsdijk met zijn voertuig in de berm te rechtgekomen. De chauffeur moest uitwijken voor een motorrij der, waarna het voertuig via de berm tegen een boom reed en ver volgens kantelde. De lading, grond, belandde in berm en sloot. De man had enkele schrammen. GOES - Het Palazzoli-huis aan de Zusterstraat in de Goese binnen stad is van 7 juli tot en met 17 au gustus gesloten. Het steunpunt voor mensen die met kanker ge confronteerd zijn, houdt dan zo mervakantie. In deze periode blijft een persoonlijk gesprek wel moge lijk. Ook de bijeenkomst voor na bestaanden, donderdag 7 augustus, gaat gewoon door. buiskapPen t>ootkapPen afdekzeilen hoezen jacWzeilen Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u Geldig van 1 maart t/m 30 september 2008 Veerstraat 22 4698 RM Oud-Vossemeer tel.: 0166-672686 fax: 0166-672706 autotel.: 06-51198226 Vaste openingstijden: ma-vrij. 18.30-19.30 - zat. 9.30-10.30 of na afspaak door Luc Oggel WISSENKERKE - Katten in Wissen- kerke en Kamperland kunnen niet meer onbezorgd rondlopen. Ze lo pen het risico te worden bescho ten met een luchtbuks. Bij de politie is tot nu toe twee keer aangifte gedaan (op 11 en 16 juni), maar medewerkers van die renambulance De Bevelanden zeg gen de afgelopen maanden al vijf dieren met schotwondjes te heb ben aangetroffen: twee in Kamper land en drie in Wissenkerke. Eén beestje was zelfs meerdere keren geraakt. „Het is gewoon in- en in triest", zegt een medewerkster van de dierenambulance. De beschie tingen vinden volgens haar zowel overdag als 's avonds plaats. „We hebben wel een vermoeden van de dader, maar geen bewijs." De tot nu toe aangetroffen katten waren geraakt in het lijfje en in de 'Eén van de katten is nu voor de rest van zijn leven kreupel' pootjes, maar hebben het over leefd. „Als zo'n kogeltje op een ver keerde plek terechtkomt, kan het dodelijk zijn of blijvend letsel ver oorzaken. Eén van de katten is nu voor de rest van zijn leven kreu pel", aldus de medewerkster. Ze raadt eigenaren aan goed op te letten en aangifte te doen bij de politie. Met name in Wissenkerke, in de omgeving van de Zandkreekstraat, lijkt al langer sprake van katten- haat. Eind februari dreigde het uit te hand te lopen toen de kat van een bewoonster langdurig op het dak van een huis zat te miauwen omdat hij niet meer naar beneden durfde. Er werd door getergde om wonenden gedreigd om het beest met een buks van het dak af te schieten. Enkele anderen konden dat voorkomen door bij de wo ning te blijven staan totdat de brandweer arriveerde. Begin april merkte de bewoonster dat haar huisdier alsnog was beschoten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64