Sport Achten mogen na hoop onrust alsnog naar Spelen Domburg grijpt naast organisatie NK skeeleren www.patioworld.nl WORLD Organisatoren blijven proberen om titelstrijd naar Zeeland te halen. Nederland is dubbel vertegenwoordigd op koningsnummer. Edwin de la Ruelle wint Boulevardloop Steenbakker maakt favorietenrol waar HoufskooIBBQ: Van 499,- Voor ons complete assortiment: CasBBQ Van PZC Donderdag 19 juni 2008 I 45 door Robert-Jan Friele POZNAN - Hij is slechts 27 jaar, leer de in 1998 roeien met de beelden van de Holland Acht die in 1996 olympisch goud won en coachte de jongste bediende van die legen darische ploeg - de inmiddels 38-ja- rige Diederik Simon - in twintig trainingen naar zijn vierde Olympi sche Spelen. Toch reageerde David McGowan gisteren bescheiden op het succes dat hij in twee weken tot stand had gebracht. De Australiër wist zelfs niet of hij zou doorgaan als coach van de vers gekwalificeerde mannenacht. Dat moesten de roeiers maar beslissen, vond hij. „Ik ben geen held." Hij had zijn roeiers de laatste twee weken hoogstens een spiegel voor gehouden, aldus McGowan. „Ik heb de advocaat van de duivel ge speeld en mensen vragen gesteld. Ze moesten zichzelf weer uitda gen." Dat gebeurde nadat de man die wél de held van de dag was, de rol had aangenomen die eigenlijk niet bij hem past. Simon trok twee weken geleden aan de bel bij hoofdcoach Mark Emke. De acht was achtste geworden bij de we reldbekerwedstrijden in Luzern, en er moest wat gebeuren. Toen de stofwolken waren opgetrokken, waren twee roeiers en de stuur man vervangen en was het ver trouwen in coach Jan Klerks opge zegd. Bovendien vond Simon zich zelf ineens terug op de belangrijk ste plek in de boot: die van slag, de man die het ritme bepaalt. Met hem als leidsman versloeg de acht gisterochtend Rusland in een directe strijd om één olympisch ticket. Terwijl Simon zijn inbreng daarna bagatelliseerde, staken hoofdcoach Mark Emke en zijn teamgenoten hun bewondering niet onder stoelen of banken. Em ke: „Het is een aparte baas. Een olympisch jaar is voor hem spe ciaal. Daar leeft hij helemaal naar toe." Na het goud van 1996 won Si mon in 2000 en 2004 olympisch zilver. Hij lijkt zijn beste vorm stee vast te bewaren voor dat laatste jaar van elke olympische cyclus. Vrouwenbondscoach René Mijn- ders haalde zich in de winter de boosheid van een deel van zijn roeisters op de hals door Sarah Sie- gelaar en Annemiek de Haan toe- NV Zowel bij de mannen als bij de vrouwen is Nederland bij de Olympische Spelen in Peking ver tegenwoordigd door een Holland Acht. Van der Kolk/Van Eupen Kirsten van der Kolk en Marit van Eupen plaatsten zich giste ren ook voor de Spelen. De kwalificatie van het duo, dat sinds eind vorig jaar (na een pauze van drie seizoenen) weer bij elkaar in de boot zit, komt niet onverwacht. Ze bewezen al dat ze in hun klasse tot de wereldtop horen. In 2004 veroverden ze brons op de Spelen. stemming te geven tijdelijk in de twee-zonder te stappen. Mijnders: „Een beetje onrust zet mensen ook op scherp. Je moet alleen zor gen dat het niet escaleert." Hij kon dat gisteren makkelijk zeggen na dat zijn boot achter Canada het tweede olympische ticket had ge pakt. Maar de frictie was zeker niet als vanzelfsprekend verdwe nen, getuige de woorden van An- nemarieke van Rumpt: „Ik ben blij dat het is goedgekomen. We za ten er niet op te wachten." Pas eind mei keerde de rust terug bij de vrouwen, nadat Siegelaar en De Haan weer met volle overgave in de acht hadden plaatsgenomen. Tijdens een laatste trainingskamp, vorige week, werden de laatste on derlinge twijfels weggenomen door René van Stee MIDDELBURG - Het NK skeeleren gaat volgend jaar aan Domburg voorbij. De skatebond SBN heeft het evenement toegewezen aan Julianadorp, dat dit jaar voor het eerst een wedstrijd in het kader van de nationale topcompetitie World on Wheels organiseerde. Els Mesu van de organisatie Dom burg on Wheels, dat inmiddels twee jaar deel uitmaakt van World on Wheels, gunt de Noord-Hollan ders de nationale titelstrijd van harte. Toch bevreemdt het haar dat Domburg - en ook plaatsen zo als Brakel, Beek en Nijkerk - is ge passeerd. „Want ik betwijfel of Julianadorp in ruimere mate dan Domburg vol doet aan de eisen die de SBN aan een NK stelt. Het gaat dan om za ken, zoals een mooie finishstraat en een parkoers met een lengte van ongeveer anderhalve kilome ter waarin niet alleen bochten zit ten die linksom gaan, maar ook rechtsom", verklaart ze. Het parkoers in Julianadorp vol doet op een belangrijk punt niet aan de eisen, want het is dik zes ki lometer lang. Daardoor ziet het pu bliek de rijders ook niet al te vaak voorbijkomen. Het enige waaraan het op het parkoers in Domburg ontbreekt, is een bocht naar rechts. Over het creëren van die mogelijk heid, waardoor het rondje 1,9 in plaats van 1,6 kilometer wordt, wa ren zowel de organisatie van Dom burg on Wheels als de gemeente Veere en de plaatselijke winkeliers het in principe al eens. Els Mesu: „De SBN steunde ons vervolgens voluit in onze aanvraag voor het NK. Het zat wel goed, zei den ze. We zouden er ook nog van horen. Vervolgens moet je via- via vernemen dat er is gekozen voor Julianadorp. Op zichzelf is dat nog niet zo'n ramp, maar het is wel vervelend dat wij niet weten waarom wij zijn afgevallen." Els Mesu hoopt dat de SBN op kor te termijn duidelijkheid verschaft over zijn beweegredenen. „Dan kunnen we verder. Want we wil len het NK dolgraag naar Zeeland halen, zeker nu enkele jongens uit de provincie goed meedraaien op het hoogste niveau (Andries Min- derhoud, Erwin Mesu en Niels Steenbakker). En dat we zo'n eve nement aankunnen, lijkt me na twee succesvolle edities van Dom burg on Wheels wel duidelijk." IV* Domburg had graag het Neder- lands kampioenschap skeeleren georganiseerd, maar de bond be slist anders. De titelstrijd wordt in Julianadorp gehouden. IJZENDIJKE - Edwin de la Ruelle ver keert in topvorm. De atleet won zondag de Kermisloop in Zuiddor- pe en zegevierde nu ook in de Bou levardloop (12 km). De Koewachtenaar liep met de Mo lenberg, die zes keer genomen 1 moest worden, als scherprechter 1 van begin tot eind onbedreigd aan 1 de leiding. Hij liep een tijd van 1 39.32 minuten. Sjaak Luteijn pakte de winst bij de wedstrijd over acht kilometer. Patrick Temmerman won de loop over vier kilometer. OOSTBURG - Niels Steenbakker pak te gisteren in Oostburg de Zeeuw se skeelertitel op het onderdeel tijdrijden. De rijder uit Biggekerke volgt daarmee Olivier Goud op die wegens een herniaoperatie voorlo pig op non-actief staat. De negen tienjarige Steenbakker begon als topfavoriet aan dit ZK, omdat Er- win Mesu (tentamens) en Andries Minderhoud (lichamelijk niet hele maal fit) ontbraken. Hij won met overmacht zowel de 600 als de 6000 meter. k- ATLETIEK IJzendijke. Boulevardloop. Mannen. 4 km: 1 Patrick Temmerman 14.16, 2. Angelo van Ne vel 16.16, 3. William Verminck (allen België) 17.06. 8 km: 1. Sjaak Luteijn (Oostburg) 25.39, 2. Kris Derveaux (België) 26.38, 3. Fran cois v.d. Broecke (Breskens) 29.34. 12 km: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 39.32, 2. Pa trick van Quekelberghe (Aardenburg) 41.27, 3. Sander Verminck 49.15. Vrouwen. 4 km: 1. Lieve Geldhof 18.35, 2. Nella Kardol 21.10, 3. Chantal Vergauwe 22.50 (allen België). 8 km: 1. Sandra de Block (Hulst) 31.15, 2. Carla Ze- gers (Koewacht) 38.43, 3. Hannah Risseeuw (Schoondijke) 38.48. SKEELEREN Oostburg. ZK tijdrijden. Mannen: 1. Niels Steenbakker (Biggekerke), 2. Niels Mesu (Mid delburg), 3. Quinten Meulblok (Haamstede), 4. Jan de Visser (Kloetinge), 5. Gerard Wisse Krab- bendijke), 6. Jaap Nieuwenhuijze ('s Heer Arendskerke), 7. Wim Roelse (Meliskerke), 8. Peter van Waes (Aardenburg), 9. Paul Best (Middelburg), 10. Jan Besuijen (Serooskerke). Vrouwen: 1Sabine Vasseur (Axel). TENNIS Rosmalen. Vrouwen. Tweede ronde: Krajicek (Ned) - Mirza (Ina) 6-2 6-2, Srebotnik (Slv) - Chan (Tai) 6-4 6-3, Tsnssuearn (Tha) - Harkle- road (VSt) 4-6 6-4 7-5, Dementjeva (Rus/1) - Errani (Ita) 6-3 7-5, Cirstea (Roe) - Korittsjeva (Oek) 7-6 (3) 6-4. Rosmalen. Mannen. Tweede ronde: Canas (Arg/7) - Bopanna (Ina) 6-2 6-4, Clement (Fra) - Granollers (Spa) 6-7 (6) 6-3 6-3, Del Potro (Arg) - Schüttler (Dui) 7-6 (3) 7-6 (5), Troicki (Ser) - Ljubicic (Kro/4) 5-7 6-4 7-6 (5). Hulst. Reynaerttoernooi. Mannenenkelspel. HE6: T. Heyens-E. de Schepper 6-4 6-2. Vrou wenenkelspel. DE6: S. Haayer-W. de Kesel 6-4 6-2. DE7: A. de Pundert-N. de Smet 6-1 6-1. Mannendubbelspel. HD6-35+: L. Anthonis/W. van Raemdonck-M. van Eenen- naam /B. Verscheure 7-5 6-4. Vrouwendubbel spel. DD3: J. Boeding/V. Hermans-J. Hollestelle/F. Kool 6-0 7-5. DD6: A.M. de Blok /A. Langedijk-A. de Kesel/R. Matthijs 6-0 6-2. Breskens. B&P K4 Vechtkuikenjeugdtoer- nooi. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: R. van Tilburg-C. Fenijn 6-1 6-0, J. van de Vrie-P. Fase 6-1 6-2. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: A. Flohil-L. de Back 6-0 6-0, A. Flohil-S. Coone 6-1 6-0, E. van de Walle-E. Broddin 6-2 6-3, E. van de Walle-A. Waebeke 6-0 6-0, V. van de Vrie-R. Becude 6-0 6-1. T/m 14 jaar: D. Engel- aar-R. van Voren 6-3 6-3. WIELRENNEN Ronde van Zwitserland, ProTour, vijfde etap pe Domat-Ems - Caslano: 1. Fothen (Dui) 190 km in 4.47.30 (39,587 km/uur), 2. Ivanov (Rus) 0.50, 3. Zberg (Zwi) 0.57. Algemeen klassement: 1. Anton (Spa) 21.25.12, 2. Kir- chen (Lux) 0.06, 3. Zaugg (Zwi) 0.18. Valkenburg. Ster Elektrotoer. Eerste etappe, Schijndel-Valkenburg: 1. Breschel (Den) 177 km ,'f! 4.21:24; 2. Martens (Dui), 3. Gasparotto (Ita). Algemeen klassement: i. martin (Dili) 4.28.44, 2. De Kort (Ned) 0.08, 3. Martens (Dui). voor meer uitslagen zie www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61