Binnenland Heibel bij Trots op Nederland 200m2 favoriet bij SP Onderzoek naar riante vergoeding bij omroep Hufiters gaan vrijuit Peiling: Kant Q Koningin trekt Lage Vuursche uit gsm-dal ziekenhuizen Ex-rechterhand zou politica voor duizenden euro's hebben getild. Minister Plasterk eist snel duidelijkheid over hoge salarissen. VAN I WAARDEN SPUITCABINE Kamerlid Jan de Wit is niet beschikbaar als fractievoorzitter. is het spannend? PZC Donderdag 19 juni 2008 I 5 DEN HAAC - Rita Verdonk zegt te zijn opgelicht door haar voormali ge rechterhand, Ed Sinke. Volgens Verdonk heeft de Amster damse zakenman, die onlangs op stapte als haar adviseur, enkele tienduizenden euro's van de bewe ging Trots op Nederland (TON) weggesluisd. Sinke zou de campag negelden hebben overgemaakt naar zijn eigen firma Aspecto en naar de bankrekening van zijn le venspartner, Jan Nieuwenhuis. „Die betalingen zijn nooit met mij besproken, laat staan dat ik ze heb goedgekeurd", reageert Verdonk op een publicatie in weekblad Else vier. Verdonk dreigt Sinke voor de rech ter te slepen. Zij stelt hem aanspra kelijk voor 'alle geleden materiële en immateriële schade'. Eerder kwam Verdonks jonge be weging negatief in het nieuws toen bleek dat een oplichter geld had toegezegd, maar die belofte niet nakwam. Verdonk beweert nu dat dit nieuws destijds door Ed Sinke naar buiten is gebracht. Ed Sinke zou campagnegeld heb- ben overgemaakt naar zijn eigen firma. TON-leider Rita Verdonk dreigt haar oud-rechterhand voor de rechter te slepen. Verdonk zegt de gang van zaken te betreuren. „Onze tegenstanders staan natuurlijk te juichen langs de zijlijn: 'LPF-achtige toestanden bij Trots op Nederland!' Ze doen maar. Ik wist toen ik met Trots op Nederland begon dat de weg lang zou zijn en dat we heel wat beren op onze weg zouden vinden. Dat één van die beren in mijn eigen team zat, maakt het extra zwaar." Ed Sinke zegt in Elsevier zich van geen kwaad bewust te zijn. Vol gens hem maakt Verdonk hem be wust zwart in de media. De Am sterdamse zakenman zegt dat niet hij, maar Verdonks medeadviseur Kay van de Linde 'extreem hoge ta rieven in rekening brengt'. Sinke: „Bizar dat Verdonk die uit- DEN HAAC - Minister Ronald Plas terk (Media) heeft nader onder zoek aangekondigd naar de hoge salarissen bij de publieke omroep. Hij heeft het Commissariaat voor de Media gevraagd dit onderzoek uit te voeren, zo kondigde hij giste ren aan in een spoeddebat. De minister toonde zich, evenals een Kamermeerderheid, verbaasd over de sterke stijging van het aan tal afvloeiingsregelingen waarin riante bedragen ter beschikking ko men van bestuurders en presenta gaven nu dekt. Ik heb maanden lang voor niks gewerkt." Kay van der Linde: „Dat had Sinke dan eerder moeten melden. Ik ben gewoon als extern adviseur inge huurd en word als zodanig be taald. Zowel Sinke als mevrouw Verdonk waren het eens met de in houd van mijn contract." Sinke was de belangrijkste advi seur van Verdonk toen zij in 2006 een gooi deed naar het WD-lei- derschap en toen zij eind vorig jaar de beweging Trots op Neder land begon. Rita Verdonk zegt de affaire te be schouwen als 'een wijze les voor de toekomst'. „De politiek is een hard vak. Met weinig echte vrien den." toren. Waarom zijn zulke regelin gen nodig, vroeg Plasterk zich af De meeste Kamerleden toonden zich verbaasd over het grote aantal bv's waarvan vooral presentatoren zich bedienen. Voordeel daarvan -voor presentatoren en omroe pen- is dat deze medewerkers niet op de loonlijst staan. De details van betalingen van deze medewer kers zijn niet in de jaarverslagen te rug te vinden. Sinds 2006 zijn om roepen verplicht betalingen aan medewerkers die het salaris van de premier te boven gaan, te melden. In een jaar tijd is dat aantal bijna verdubbeld tot 25. Alle presentato ren met een bv zijn echter niet meegerekend. SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 LAGE VUURSCHE - Weinig of geen bereik met je mobiele telefoon. Wie wel eens in het dorpje Lage Vuursche komt, kent het pro bleem waarschijnlijk. Met haar aanstaande verhuizing naar het bosdorpje tussen Hilver sum en Baarn, maakt koningin Beatrix een einde aan het manco. Kasteel Drakensteijn krijgt een gro te antennemast, naast koninklijk aanbieder KPN ook geschikt voor alle andere providers. Op aandringen van de koningin is de mast aangevraagd bij de ge meente Baarn. Het gaat erom dat er een goede dekking komt om fat soenlijk mobiel telefoneren moge lijk te maken op het privédomein van de vorstin. Dat wordt in hoog tempo woonklaar gemaakt. De gemeente Baarn wijst erop dat de antennemast wordt 'gecamou fleerd'. Tot de boomtoppen wordt het ding zwart gelakt. DEN HAAC - Veruit de meeste Ne derlanders zijn bang om iemand op straat aan te spreken op hufte- rig gedrag. Ruim driekwart is bang voor agressieve reacties, bedreigin gen of zelfs geweld. Dat staat in het Continu Onder zoek Burgerperspectieven dat het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) elk kwartaal uitvoert onder bijna twaalfhonderd Nederlan ders. Toch voelt een grote meerderheid van de ondervraagden, 84 procent, zich nog steeds veilig genoeg om te zeggen wat zij wil. Nederland zucht volgens de onder vraagden het meest onder gebrek aan respect en solidariteit in de sa menleving. Bijna driekwart vindt dat het respect voor elkaar af neemt. Bijna twee op de drie Nederlan ders vindt dat het de verkeerde kant opgaat met Nederland. Lager opgeleiden zijn daarin stelliger dan hoger opgeleiden. Men maakt zich vooral zorgen over integratie van allochtonen, prijsstijgingen en cri minaliteit. Volgens hen moeten daarom de hoge ziektekosten, slechte ouderenzorg, belasting druk en armoedebestrijding hoger op de politieke agenda. Toch zegt 82 procent zich gelukkig te voelen. Dat geluk heeft vooral betrekking op hun vriendenkring en hun werk. De tevredenheid over de samenleving en 'politiek Den Haag' ligt een stuk lager. HILVERSUM - Agnes Kant is favoriet in de strijd om de opvolging van Jan Marijnissen als fractievoorzit ter van de SP. Vier op de tien Ne derlanders noemt haar naam. Tweede is Harry van Bommel (6 procent), die al heeft aangegeven niet beschikbaar te zijn. Dit blijkt uit onderzoek van TNS Nipo. Kant krijgt van de Nederlanders een 6,4 als rapportcijfer. Ook on der mensen die VVD, PW of Trots op Nederland zeggen te zul len stemmen, scoort zij nog altijd een 5,7. De helft van de Nederlanders (52 procent) zegt overigens niet te we ten wie Marijnissen zou moeten opvolgen. Van de SP-stemmers ziet 93 procent het aftreden van Marijnissen als een aderlating. Gisteren werd bekend dat Tweede Kamerlid Jan de Wit zich niet kan didaat stelt. De Wit steunt de kan didatuur van Agnes Kant. „Wat mij betreft is het fractievoorzitter schap bij haar in goede handen", zei hij kort nadat Kant zich giste ren officieel kandidaat had gesteld. De Wit heeft serieus overwogen de strijd aan te gaan. Hij besloot Agnes Kant daarvan af te zien, nadat hij de brief had gelezen waarmee Kant zich aanmeldde. In haar brief schrijft Kant dat haar intensieve samenwerking met Ma rijnissen haar het zelfvertrouwen geeft dat ze kan zorgen voor de continuïtiet en het leiderschap dat het fractievoorzitterschap vraagt. „Ik ben bijzonder gemotiveerd om met jullie de oppositie tegen dit ka binet te leiden en de strijd voor een solidaire samenleving voort te zetten en te versterken." Morgen kiest de fractie van de So cialistische Partij haar nieuwe voor zitter. DEN HAAC - De PvdA wil hardere garanties dat de kosten van de zie kenhuiszorg niet uit de hand gaan lopen als de prijzen meer worden vrijgegeven. Volgens PvdA-Kamer- lid Eelke van der Veen is nu vol strekt onduidelijk wie is aan te spreken op te sterke groei van be handelingen in ziekenhuizen. Minister Ab Klink (Volksgezond heid) wil dat volgend jaar voor hoogstens 34 procent van de zie kenhuiszorg vrije prijzen gelden. Hij ziet voorlopig af van zijn voor nemen om een prijsplafond in te voeren. Dit was bedoeld om de kosten te kunnen beheersen. Ziekenhuizen en zorgverzekeraars hebben beloofd prijzen en om vang van de zorg in de hand te houden, maar de PvdA heeft daar geen vertrouwen in. Coalitiege noot Christenunie viel Van der Veen bij in zijn voorstel om pas na de zomer knopen door te hakken. Bij Zwartepoorte 129 BMW modellen met BMW EfficientDynamics Minder verbruik. Meer rijplezier. Doe nü mee met de Nationale Uitjestest '08 en krijg een gratis foto-album. Maak bovendien kans op een maand vrij én 4000 euro zakgeld*. Ga snel naar eropuit.nl. een initiatief van NS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5