ABO geeft schoolstrijd niet op Renovatie Markt uitgesteld deÜRVKKERY WÊBSmtitimmmagü i Man gewond Gemeenteraden zitten met halve finale in de maag ZEEUWS-VLAANDEREN 31 26 en 27 Stichting probeert met brochure en brief raad Hulst te winnen. Dorpspomp Biervliet na ruim vijfjaar weer legionellaproof Aannemers hebben vóór bouwvak geen tijd voor plein Aardenburg. Brasseriemenu met spinaziesoep, aspergetaart of Politiek vergadert liever niet op dag dat Oranje finale EK kan bereiken. Delta hekelt standpunt regering over kernenergie Zilverreigers broeden graag in Braakmanbos Donderdag 19 juni 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Conny van Gremberghe HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst gebruiken oneigen lijke argumenten om de vestiging van een school voor Algemeen Bij zonder Onderwijs (ABO) in de wijk Groote Kreek tegen te hou den. Dit stelt het college van bestuur van de stichting ABO Zeeuws- Vlaanderen in een brief en een brochure aan de Hulster raadsle den. Vorige week lichtte voorzitter Theo Sarneel van ABO in de com missie samenleving de beweegre denen van de stichting om in Hulst een nieuwe school in het le ven te roepen toe, maar kreeg van politiek Hulst weinig bijval. Een deel van de commissieleden gaf er blijk van het college van B en W te willen volgen in een afwijziging van het verzoek. Het dagelijks be stuur van Hulst zet vraagtekens bij het onderzoek van de stichting naar de vestigingspotentie in Hulst. De kritiek gold met name de vergelijking van Hulst met de gemeente Gilze en Rijen. De twee gemeenten zouden om demografi sche en andere redenen niet te ver gelijken zijn, stelt het college. In de brief aan de raad bestrijdt de stichting het laatste en meldt dat Hulst ook de integriteit van het bu reau dat het onderzoek heeft uitge- IRW B en W van Hulst wijzen het stichtingsverzoek voor een alge mene bijzondere basisschool af op oneigenlijke gronden, vindt ABO Zeeuws-Vlaanderen. voerd (Planning Verband Gronin gen PVG) in twijfel trekt. Volgens ABO heeft de gemeente juridisch gezien geen enkel recht om het on derzoek zo van tafel te vegen. Kritiek heeft de stichting ook op het voornemen van Hulst om de Willibrordusschool te verhuizen naar een ander voedingsgebied, de wijk Groote Kreek. Een verhuizing van een school mag -zo geeft de stichting aan- geen gevolgen heb ben voor andere scholen in de ge meente. In het Hulster geval is dit wel aan de orde. Om problemen te voorkomen, raadt de stichting de BIERVLIET - Veel Biervlietenaren stoorden zich er mateloos aan. De historische waterpomp op de Markt gaf sinds 2002 geen water meer. De ge meente Terneuzen sloot de reconstructie van de 19e eeuwse pomp af, omdat hij niet meer vol deed aan de richtlijnen om verspreiding van het legionellavirus te voorkomen. Lange tijd was onduidelijk wie de eigenaar van de pomp was. Totdat de dorpsraad ontdekte dat het dorp er zelf verantwoordelijk voor is. m Door de aanleg van nieuwe electronica is de dorpspomp weer de oude én is hij 'legionel laproof'. Anna (links) en Lisa uit Biervliet proberen hem uit. foto Peter Nicolai raad aan om medewerking te verle nen aan de stichting van een neiu- we school. ABO heeft in het verleden aange boden om met het andere (katho lieke) schoolbestuur om de tafel te gaan zitten om voor de bescholing van de Groote Kreek een oplos sing te bedenken. Hulst heeft het voorbije jaar geen enkele poging ondernomen om de partijen aan tafel te krijgen. „Integendeel", meldt voorzitter Sarneel. De Hulster raad wordt nogmaals gevraagd om het ABO-plan op het scholenplan 2009-2012 te plaatsen. AARDENBURG - Het duurt nog tot het najaar voor de Aardenburgse Markt een meer Romeinse uitstra ling krijgt. Aannemers hebben vóór de bouwvak geen tijd voor de herinrichting van het centrale plein voor het voormalige stad huis. Van uitstel komt geen afstel en fi nanciële consequenties voor de ge meente Sluis zijn er niet, liet wet houder Maria le Roy de leden van de commissie ruimte deze week weten. „Het secretariaat van de Eu- regio toont begrip en verstrekt de subsidie ook een paar maanden la ter nog. Het gebeurt de laatste ja ren vaker dat projecten niet op tijd kunnen worden uitgevoerd, om dat bouwondernemers niet direct aan de slag kunnen." In november heeft de Markt een ander aanzicht gekregen door natuursteen. HEIKANT - Een 29-jarige man uit de gemeente Terneuzen is dinsdaga vond rond tien uur gewond ge raakt bij een ongeval in Heikant. De man verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom langs de Vylainlaan. Hij raakte be klemd en is door de brandweer be vrijd. De man is met onbekend let sel naar het ziekenhuis gebracht. Markt 51 Middelburg T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur varkenslende en chocoladetaartje 15,00 en €12,50 (vegetarisch)reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiadeiburg.nl door Harold de Puysseleijr en Raymond de Frel TERNEUZEN - De drie Zeeuws- Vlaamse gemeenteraden zitten met vergaderingen in hun maag die volgende week donderdag op de rol staan. Als het Nederlands voetbalelftal za terdag de kwartfinale van het Euro pees kampioenschap wint, dan speelt het donderdagavond de hal ve finale. In Terneuzen wordt de vergadering van de voorjaarsnota dan uitgesteld. „Maar we wachten eerst de kwartfinale af', zegt woordvoerster Manon Koster. In Sluis wordt de mogelijkheid om de raadsvergadering te verzetten nog onderzocht. „We hebben daar voor verzoeken gehad van meerde re fracties", zegt Samira de Kievit van de gemeente Sluis. Als Neder land de halve finale haalt, wordt in Hulst de raadsvergadering een uur vervroegd, tot 18.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53