Krajicek Sport Vertrouwen groeit verder bij Revolutionair Nederlands onderzoek bij Chelsea Titelverdediger Ljubicic uitgespeeld Nederlandse verslaat eenvoudig nummer 33 van de wereld: 6-2 6-2. Tiger Woods besluit tot knieoperatie Hoek start seizoen thuis tegen CVVV Doden in rally Transorientale Vincent Ramondt leidt met bridgeteam op EK Eltingh weggestemd uit spelersvakbond Dubbelslag Lavrijssen en Francke in Zundert BOSTON - De basketballers van Boston Celtics hebben de titel veroverd in het Amerikaanse prof basketbal (NBA). De ploeg vernederde in het zes de finaleduel de Los Angeles Lakers met 131-92 en zette de eindstand in de best-of-seven op 4-2. Het was de eerste NBA-titel voor de Celtics sinds 1986, de zeventiende in hun bestaan. Boston dankte de titel aan met name Kevin Carnett, Ray Allen (nummer 20) en Paul Pierce. Dit trio scoor de aan de lopende band en maakte van Boston de favoriet voor de titel. Ook in het zesde finale duel trokken zij de kar. foto Elise Amendola/AP ROSMALEN - Titelverdediger Ivan Ljubicic is gisteren uitgeschakeld in de tweede ronde van de Ordina Open in Rosmalen. De Kroatische tennisser verloor van de Servische qualifier Viktor Michaëlla Krajicek Troicki. De nummer honderd van de wereld was met 5-7 6-4 7-6 (5) te sterk voor Ljubicic, die 74 plaat sen hoger op de ranglijst staat. Lju bicic bedwong in de eerste ronde nog Robin Haase. door Cilya van der Kooy ROSMALEN - Michaëlla Krajicek heeft haar zelfvertrouwen gisteren weer een positieve impuls gege ven. Na haar teleurstellende sei zoensstart bereikte de Nederland se tennisster voor het eerst sinds een jaar de kwartfinales van een WTA-toernooi. Op de grasbanen van Rosmalen won ze eenvoudig met twee keer 6-2 van Sania Mirza uit India. „Dit is echt super, zeker omdat het in Nederland is. Ik kijk uit naar de kwartfinales", jubelde Krajicek na. haar overtuigende zege. LAUSANNE/HELMONO - Chelsea doet, naar nu bekend is geworden, al sinds twee voetbalseizoenen neuropsychologisch onderzoek bij spelers. De Nederlandse doktor Erik Matser reist daarvoor een dag per week naar Londen. De testen worden gebruikt om spelers te be schermen tegen hersenletsel en voor coachingsdoeleinden. Uit de onderzoeken blijkt dat toptalent geen zaak is van alleen spieren. Vooral het brein lijkt een grote rol te spelen bij topprestaties, zo liet Matser gisteren weten. Op 5 juli geeft Matser een lezing bij de Engelse voetbalbond FA Het leek wel of Mirza Krajicek een handje wilde helpen om het goe de gevoel terug te krijgen. De num mer 33 van de wereld bood haar Nederlandse opponente nauwe lijks tegenstand en produceerde de ene na de andere afzwaaier. Kraji cek, die achttien plaatsen lager op de ranglijst staat, bleef kalm en profiteerde zo van het matige spel van Mirza. Bovendien liep de servi ce van Krajicek goed. Sinds Birmingham, waar ze vorige week voor het eerst dit jaar een wedstrijd won, heeft ze met haar Michaëlla Krajicek tankt in Ros- malen vertrouwen voor Wimble don. Ze plaatst zich voor de kwartfinale door een simpele ze ge op de Indiase Sania Mirza. over zijn wetenschappelijke bevin dingen. Chelsea geldt als één van de grootste clubs ter wereld. Top- voetballers tonen volgens zijn visie een combinatie van unieke neuro logische en persoonlijke kenmer ken. Zij kenmerken zich vooral door een hoge visuele snelheid van informatieverwerking, een motivatie om situaties te willen controleren en hoge analyse-factor (niet praten maar analyseren). In wetenschappelijk medische kring besprak Matser zijn bevin dingen al eerder. Daar zijn de on derzoeken inmiddels volledig geac cepteerd. tijdelijke coach Rohan Goetzke haar opslag bijgesteld. Dit lijkt ef fect te hebben. „Het ging goed, zelfs met deze wind." Krajicek en Mirza troffen elkaar in het verle den drie keer eerder. Krajicek won ook die partijen, maar had giste ren op een zwaardere middag gere kend. „Zij was toch wel wat min der dan ik had verwacht." Krajicek haalde in juni vorig jaar op Wimbledon voor het laatst de kwartfinales. Dat was eveneens op gras. Ondanks haar succes in Ros malen wilde ze nog niet helemaal van een ommekeer spreken. Ze hoopt op meer. In de kwartfinale moet ze het opnemen tegen de Thaise Tamarine Tanasugarn, die met 4-6 6-4 7-5 van de Amerikaan se Ashley Harkleroad won. PZC Donderdag 19 juni 2008 43 NEW YORK - Tiger Woods heeft be sloten een operatie aan de linker knie te ondergaan. De voorste kruisband zal worden gerecon strueerd. De Amerikaanse golfer, nummer een van de wereldrang lijst en maandag nog winnaar van het US Open 2008, mist daardoor de rest van het seizoen. De artsen hebben hem verzekerd dat hij na de ingreep op zijn oude niveau kan terugkeren. GOES - Hoek opent het voetbalsei zoen in de hoofdklasse B op zater dag 6 september met een thuis wedstrijd tegen GVW. De hoogst spelende Zeeuwse voetbalclub gaat een week later op bezoek bij Bennekom, waarna op 20 septem ber Spakenburg naar Hoek komt. Spakenburg kroonde zich afgelo pen seizoen tot kampioen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. PEKING - In de monsterrally Tran sorientale, van St. Petersburg naar Peking, zijn na zes etappes al twee doden te betreuren. De Franse mo torrijder Philippe Tonin veronge lukte door een botsing met de ral lytruck van Vladimir Tsjagin. De rallyrijder Xu Lang overleed in een ziekenhuis aan de verwondingen die hij in de vierde etappe opliep. De Transorientale is het alternatief is voor de Dakar Rally. PAU - De Nederlandse bridgers heb ben op het EK voor open teams in Pau de leiding gepakt in de kwalifi catieronden. Oranje, met onder an deren de uit Schoondijke afkomsti ge Vincent Ramondt, staat met nog zeven ronden te gaan op de eerste plaats in groep A met 224 punten. Tsjechië heeft een punt minder. Nummer drie Finland volgt op tien punten. De beste ne gen teams gaan naar de finale. HILVERSUM - facco Eltingh is niet langer lid van het bestuur van de spelersvakbond ATP. De oud-ten nisser is weggestemd door de spe lers. Volgens Eltingh, die sinds 2005 de Europese proftennissers vertegenwoordigde in het ATP-be- stuur, is zijn gedwongen vertrek het gevolg van 'een sterke lobby van een aantal topspelers'. „Ik heb een enorm vervelend gevoel", zegt Eltingh. ZUNDERT - De wieirensters Birgit Lavrijssen en Agnieta Francke sloe gen woensdag een dubbelslag bij het districtskampioenschap tijdrij den in Zundert. Lavrijsen (Kapel- Ie) legde bij de junior-dames de twaalf kilometer als snelste af (17.20 minuten), Francke (Koude- kerke) werd tweede (17.51). Beide rensters komen uit voor het Rabo Lady Force team.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45