Spanje denkt al aan Italië ;::k ai* im Arbiters kwartfinales Griekenland is zelfs geen eervolle aftocht gegund van EK-podium. Austria-Switzerland 42 I Donderdag 19 juni 2008 PZC ■'M H Rui da Silva Gomes volgt het EK voetbal 'fa- j natiek, zoals altijd'. Hij kijkt alles. „Het is j een heel goed EK, alleen jammer van de blunders van de scheidsrechters." Naam: Rui da Silva Gomes I Leeftijd: 36 jaar Woonplaats: Middelburg Beroep: stratenmaker Sport: zaalvoetbal Ben je voor Portugal of voor Nederland? „Ik moet eerlijk zijn, ik ben voor Portugal. Thuis heb ik de Portugese vlag aan de gevel hangen. Maar ook Oranje spullen: een sjaal, een hoed, van die grote handschoenen. Als Portugal niet wint, ben ik voor Neder land. Anders krijg ik ruzie met mijn Nederlandse vrouw en kinderen!" Hoe volg je het EK? „Fanatiek hè, zoals altijd! Ik heb alle wedstrijden van alle landen gezien. Ik vind het een heel goed EK. Het is alleen jammer van de blunders die de scheidsrechters maken." Hoezo? „Vooral in de laatste wedstrijden zijn blunders gemaakt. In de wedstrijd tussen Duitsland en Oostenrijk moesten de trainers weg. Dat had ook anders opgelost kunnen worden. En Portugal-Zwitserland was helemaal erg. De scheidsrechter had Portugal twee penalty's moeten geven, en verklaarde het Portugese doelpunt ten onrechte ongeldig. Het tweede doelpunt van Zwitserland kwam uit een onterechte penalty." Wat heb je zelf met voetbal? „Ik woon al twintig jaar in Nederland en heb daarvan vijftien jaar ge voetbald. Bij Jong Ambon, Vlissingen en de Lewedorpse Boys. Nu ben ik trainer en speler bij een zaalvoetbalteam dat bestaat uit allemaal Por tugezen, één Nederlander en één Molukker. Het is een vriendengroep uit Middelburg, Vlissingen en Souburg. We zijn dit seizoen gepromo veerd van de vijfde naar de vierde klasse." Wie wordt Europees kampioen? „Portugal! Vier jaar geleden waren we tweede, en twee jaar geleden op het WK waren we vierde. We moeten nu voor het kampioenschap gaan. Dat zou voor de trainer, Scolari, een mooi afscheid zijn." door Wilber Hack SALZBURG - Het kwartfinaleduel met Italië wierp gisteravond zijn schaduw vooruit bij Spanje. De Spanjaarden wonnen weliswaar van Griekenland (2-1), maar dat ge beurde in een weinig verheffend duel en een achterstand bij rust (goal Charisteas). De Grieken was zelfs geen eervolle aftocht gegund. Na de pauze straf te De la Red een blunder van de Griekse keeper af Die werkte het hard schot met de hand via de on derkant van de lat in eigen doel. Twee minuten voor tijd zorgde Guiza er met zijn eerste interland treffer voor dat de Spanjaarden zonder puntenverlies naar de kwartfinales gaan. De Spaanse media toonden nauwe lijks interesse voor het laatste groepsduel. De kwartfinale zondag in het Ernst Happel-stadion tegen wereldkampioen Italië wierp zijn schaduw al ver vooruit. Op de voorpagina van Marca prijkte een grote foto van een bloedende Luis Enrique. Die moest de herinne ring aan de laatste confrontatie tus sen beide landen op een groot toernooi levend maken. Enrique, gisteren gepresenteerd als de nieuwe trainer van Barcelona B, kreeg op het WK van 1994 in de slotminuut een enorme dreun van Mauro Tassoti. Huilend en bloedend liep hij na de 2-1-neder- laag van het veld. Het was de inlei ding voor een verhaal over de hul peloze zoektocht naar een over winning van de Spanjaarden op de Azzurri tijdens belangrijke in terlands. In die serie verloor Span je er vijf, speelde drie keer gelijk en won er maar een. Die ene zege dateert nog uit de tijd van Rafael Moreno Pichichi, de topschutter van Atletico Bilbao, die op 29-jarige leeftijd aan tyfus overleed. Op 2 september 1920 werd het 2-0 tijdens de Spelen in Antwerpen. Het waren cijfers waar bondscoach Luis Aragones zich niet aan stoort. „Natuurlijk is Italië in de knock-outfase van een toernooi een gevaarlijke tegenstan der. Maar de ploeg is verouderd en de defensie lijkt kwetsbaar." NV Spanje wint ook het laatste groepsduel. Griekenland wordt met 2-1 verslagen. De Spanjaar den zijn met de gedachten ech ter al bij Italië. WENEN - De Zweed Peter Fröjd- feldt en de Italiaan Roberto Roset- ti zijn woensdag door de Uefa aan gewezen als scheidsrechters voor de eerste twee kwartfinales op het EK. Fröjdfeldt leidt vandaag de wedstrijd Portugal - Duitsland in Basel, Rosetti heeft morgen in We nen de leiding over Kroatië - Tur kije. Voor de Nederlandse scheidsrech ter Pieter Vink lijkt het toernooi door deze aanstellingen voorbij. Omdat ook het Nederlands elftal de kwartfinales heeft bereikt, komt Vink niet in aanmerking voor de wedstrijd van Oranje (za terdag) en het duel Spanje - Italië, waarvan de winnaar in de halve eindstrijd mogelijk Nederland te genkomt. De Uefa wijst vandaag de scheidsrechters bij de andere twee kwartfinales aan. p- GROEP D Innsbruck: Rusland - Zweden 2-0 (1-0). 24. Pavljoetsjenko 1-0, 50. Arsjavin 2-0. Scheids rechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: Semak, Arsjavin (Rus), Isaksson, Elmander, Kolodin (Zwe). Aantal toeschouwers: 30.772. Rusland: Akinfejev; Anjoekov, Kolodin, Ignas- jevits en Zjirkov; Semak; Zirjanov, Semsjov en Biljaletdinov (66. Sajenko); Arsjavin en Pavl joetsjenko (90. Bistrov). Zweden: Isaksson; Stoor, Mellberg, Hansson en Nilsson (79. Allback); Elmander, Andersson (56. Kallström), Svensson en Ljungberg; Hen- rik Larsson en Ibrahimovic. Salzburg: Griekenland - Spanje 1-2 (1-0). 42. Charisteas 1-0, 61. De la Red 1-1, 88. Güi- za 1-2. Scheidsrechter: Webb (Eng). Gele kaart: Karagounis, Basinas, Vintra (Grieken land), Güiza, Arbeloa (Spanje). Aantal toe schouwers: 28.000. Griekenland: Nikopolidis; Vintra, Kyrgiakos (62. Antzas), Delias en Spiropoulos; Salpingidis (86. Giannakopoulos), Basinas, Karagounis (74. Tziolis), Katsouranis en Amanatidis; Charisteas. Spanje: Reina; Arbeloa, Albiol, Juanito en Na varro; Garcia, De la Red, Fabregas, Xabi Alonso en Iniesta (58. Cazorla); Güiza. Eindstand: 1. Spanje 3 3 0 0 9 8-3 2. Rusland 3 2 0 1 6 4-4 3. Zweden 3 1 0 2 3 3-4 4. Griekenland 3 0 0 3 0 1-5 Spanje en Rusland naar kwartfinales TOPSCORERS 1. Villa (Spanje) 4. 2. Podolski (Duitsland) 3, Hakan Yakin (Zwitser land) 3. 4. Sneijder (Nederland), Van Persie (Neder land), Ibrahimovic (Zweden), Arda, Nihat (Tur kije), Pavljoetsjenko (Rusland) 2. 9. Van Nistelrooij, Van Bronckhorst, Kuijt, Rob ben, Huntelaar (Nederland), Hansson (Zwe den), Fabregas, De la Red, Torres, Güiza (Span je), Sverkos, Sionko, Koller, Plasil (Tsjechië), Quaresma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles (Por tugal), Modric, Klasnic, Sma, Olie (Kroatië), Se- mih (Turkije), Guerreiro (Polen), Vastic (Oos tenrijk), Mutu (Roemenië), Panucci, Pirlo, De Rossi (Italië), Henry (Frankrijk), Ballack (Dui), Charisteas (Griekenland), Zirjanov, Arsjavin (Rusland) 1. KAARTEN Een keer rood Demirel (Turkije), Abidal (Frankrijk), Schwein- steiger (Duitsland). Een keer geel Groep A: Magnin, Derdiyok, Hakan Yakin, Fer- nandes (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri, Tuncay, Hakan Balta, Mehmet Topal, Arda, Em- re Asik (Turkije), Polak, Galasek, Ujfalusi, Baros (Tsjechië), Bosingwa, Ferreira, Meira, Miguel, Ribeiro (Portugal). Groep B: Pogatetz, Ivanschitz, Hoffer, Stranzl, Saumel, Korkmaz (Oostenrijk), Robert Kovac, Vukojevic, Srna, Simunic, Leko, Vejic, Modric (Kroatië), Smolarek, Zahorski, Krzynowek, Bak, Wasilewski (Polen), Ballack, Lehmann (Duits land). Groep C: De Jong, Ooijer (Nederland), Contra, Daniel Niculae, Mutu (Roemenië), Sagnol, Ma- kelele, Toulalan, Evra, Govou, Boumsong, Hen ry (Frankrijk), Toni, Zambrotta, De Rossi, Chiel- lini (Italië). Groep D: Charisteas, Seitaridis, Torosidis, Liber- opoulos, Basinas, Vintra (Griekenland), Isaks son, Svensson, Elmander (Zweden), Marchena, Güiza, Arbeloa (Spanje), Torbinski, Sajenko, Kolodin, Arsjavin, Semak (Rusland). Twee keer geel Groep A: Vonlanthen, Barnetta (Zwitserland), Aurelio (Turkije). Groep B: Lewandowski (Polen), Prödl (Oosten- rijk). Groep C: Goian, Chivu (Roemenië), Pirlo, Gat- tuso (Italië). Groep D: Karagounis (Griekenland). Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd: Demi- rel, Aurelio (Turkije), Pirlo, Gattuso (Italië). ANDREI ARSJAVIN: 8 Zlatan was voor zijn knieblessure behandeld met acupunctuur. Het had niet geholpen, zagen we. Inte gendeel. Zlatan liep alsof hij naal den in zijn been had. De ontvanke lijkheid voor hekserij en duivels kunst in het voetballen blijft verba zen. Nog zie ik de opwinding in het Oranjekamp van 1990 toen de magiër Ted Troost werd ingevlo gen op Sicilië. Nu zou alles anders worden. Het gold slechts voor het banksaldo van genoemde regenma ker. Moeten we blij zijn met de Russen? Ik vind het een soort Hol land light. Volwaardige internatio nals, maar wel het B-team. Arsja vin is natuurlijk gevaarlijk, maar een stiekeme kandidaat voor goud is Zirianov. Hij heeft een enorme feeling voor het goede moment om diep te gaan en is moeilijk te verdedigen omdat hij gemeen heen en weer zwerft. En ze heb ben backs als Grosso en Zambrot ta. Als iemand weet hoe je zo'n ge zelschap talent tegen Nederland moet neerzetten, is het Guus Hid- dink: staatsvijand nummer één. CRISTIANO RONALDO: 5 Zonder Frings en Podolski krijgt Duitsland het serieus moeilijk te gen de verwende stokviseters. C. Ronaldo houdt, naar eigen zeggen, van baccalao. Ik ook, maar daar houdt de vergelijking op. Het laat ste nieuws is dat het kind per se weg wil bij Manchester United. Zijn agent Mendes is tegen de transfer naar Madrid. Dat zie je niet vaak: een verstandige spelers makelaar. Laten we niet hopen dat de zenuwen Cristiano boven het schaars gevulde hoofd groeien. Of laten we hopen van wel. En op een gemotiveerde Boulahrouz in de finale. ANTONIO CASSANO: 8 De enige aanvaller die dit toernooi qua schoonheid van bewegingen, oorspronkelijkheid en talent, in de buurt van Robin van Persie komt, is de Italiaan Cassano. Hij is maar een jaar ouder dan Robin en lijkt zich, evenals Van Persie, inmiddels te kunnen beheersen. Cassano komt uit Bari en is dus vast, net als ik, een liefhebber van 'ncapria- ta, de tuinbonenpuree. Maar daar houdt de vergelijking echt op. Reageren? henkspaan@gpdnieuws.nl Angelos Charisteas, de Griekse topscorer en held van het EK 2004, maakte gisteravond zijn eerste en uiteindelijk ook enige doelpunt van dit EK. Het was niet genoeg voor de winst. Spanje won met 2-1. foto Tannen Maury/EPA Onderlinge Zeeuwse Waarborgmaatschappij U.A. in liquidatie. Bovengenoemde rechtsper soon is ontbonden door een besluit van de Algemene Ledenvergadering per 20 maart 2007. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor eenieder tot 19 augustus 2008 ten kantore van het Handelsregister van de Kamer van Koophandel te Middelburg en ten kantore van Algemene Zeeuwse Verzekering Maat schappij N.V. Houtkaai 11 te Middelburg. De vereffenaar. y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44