PZC Guus Hiddink flikt het weer EURO Geen extra tickets voor Oranje-fans 39 43 44 Arsjavin leidt Rusland naar kwartfinale tegen Nederlands elftal. zoekt u vakantiekrachten? Löw geschorst voor kwartfinale Turkije twee duels zonder keeper Demirel Austria-Switzerland Guus Hiddink: Mijn spelers leren snel Michaëlla Krajicek voor het eerst sinds een jaar weer in kwartfinale Donderdag 19 juni 2008 Afzeggingen wekken wrevel bij organisatie van vrouwenkoers Tip? sport@pzc.nl door Barry van der Hooft INNSBRUCK - Het Nederlands elftal treedt zaterdag in Basel aan tegen het Rusland van Guus Hiddink. Aan de hand van uitblinker And- rei Arsjavin plaatste de Russische ploeg zich dankzij een 2-o-over- winning op Zweden voor de kwartfinale van het EK. Voor Hid dink was het zijn zoveelste kunstje in zijn rijke carrière. Tegen Oranje hoopt hij daar een nieuw hoofd stuk aan toe te voegen. Marco van Basten weet na gistera vond dat hij en zijn spelers een on berekenbare opponent tegenover zich krijgen. De Russen zijn na een zwakke start gegroeid in het toernooi en hebben een coach die het Nederlandse voetbal van bin nen en van buiten kent. Net als te gen de Zweden start de ploeg van Hiddink zaterdag als underdog. Hij deelt de mening van velen dat Oranje het mooiste voetbal op dit EK speelt. „Maar alleen mooi is niet genoeg", zei Hiddink. „Je kunt jezelf bevredigen met mooi voetbal, maar je moet dat ook kun nen omzetten in goed voetbal. Dat doet Nederland." Desondanks zal Hiddink er alles aan doen om zijn voormalige werkgever een loer te draaien. Met zijn Russische ploeg het favoriete Nederland uitschakelen; het zou wéér een stunt zijn. Zoals de elimi natie van Zweden dat gisteravond ook was. Hiddink beschikt over de jongste ploeg op het EK, maar van een gebrek aan ervaring was in Innsbruck weinig te merken. De coach had om bezieling en vecht lust gevraagd en werd op zijn wen ken bediend. Nog belangrijker was dat Hiddink zijn formatie bij vlagen uitstekend zag voetballen. Dat was vooral een gevolg van de terugkeer van zijn sterspeler. Dankzij Andrei Arsjavin maakte Rusland vanaf de eerste minuut een sterke en zelfverzeker de indruk. De spelverdeler was de eerste twee duels geschorst, zou volgens Hiddink nog wat ritme Guus Hiddink krijgt ook Rusland aan het voetballen. De coach ver slaat met de Russen Zweden (2-0). In de kwartfinale is zater dag Oranje de tegenstander. missen en daarom was het nog niet duidelijk of hij zou starten. Het was een leugentje om bestwil van de coach, die de Zweden een beetje zand in de ogen wilde strooien. Want natuurlijk begon Arsjavin in de basis. En hoe! In een vrije rol achter diepe spits Ro man Pavlijoetsjenko was hij een plaag voor de Zweedse defensie. Halverwege de eerste helft bedien de hij met een subtiel passje mid denvelder Konstantin Zirianov, die de bal in één keer meegaf aan de mee opgekomen Aleksandr Anjoe- kov. Dick Advocaat zag vanaf de tri bune hoe de prachtige aanval van zijn drie Zenit-spelers door Spar- tak-spits Pavlijoetsjenko werd afge rond (ï-o). Vroeg in de tweede helft maakte Arsjavin het zelf af. LAUSANNE - De KNVB krijgt geen extra kaarten voor de kwartfinale op het EK. De nationale voetbal bond heeft 6654 kaarten voor het duel van zaterdag in Basel van de Uefa gekregen. „En daar blijft het bij", zei een woordvoerder van de KNVB gisteren. „Dat wil natuur lijk niet zeggen dat er niet meer Oranje-supporters in het stadion zitten." Supporters van het Neder lands elftal hebben namelijk ook via de Uefa tickets voor het EK kunnen bestellen. Khalid Boulahrouz heeft giste ren de training van het Neder lands elftal voortijdig verlaten. Het vertrek van de verdediger heeft te maken met familie-omstandighe den, waarover de KNVB verder geen mededelingen doet. Boulah rouz blijft bij de selectie van Oran je in Zwitserland. Het Nederlands elftal schreef tij dens de drie groepswedstrijden in Bern geschiedenis. Oranje evenaar de met negen doelpunten het EK-record van Frankrijk, dat tij dens de eerste ronde van de Euro pese eindronde in 1984 ook negen keer doel trof Klaas-Jan Huntelaar is bezig met een opvallende reeks. De 24-jarige spits van Ajax maakte tij dens de gewonnen EK-wedstrijd tegen Roemenië (2-0) de openings treffer voor Oranje. Hij scoorde voor de vijfde opeenvolgende keer dat hij speeltijd van de bonds coach kreeg. Johan Neeskens was de laatste speler die dat presteerde, in 1974- Fredrik Stoor gooit lijf en leden in de strijd om het schot van Roman Pavljoetsjenko uit het doel te houden. Dat lukt niet. Rusland leidt met 1-0. foto Martin Meissner/AP WENEN - De Duitse bondscoach Joachim Löw moet de kwartfinale wedstrijd op het EK tegen Portu gal vandaag vanaf de tribune bekij ken. De keuzeheer werd gisteren door de Europese voetbalbond voor één wedstrijd geschorst, na dat hij maandag in de groepswed strijd tegen Oostenrijk (1-0) naar de tribune was gestuurd door scheidsrechter Mejuto Gonzalez. Löw kreeg in de eerste helft samen met zijn Oostenrijkse collega Josef Hickersberger onenigheid met de vierde official. BASEL - De Turkse doelman Vol kan Demirel moet de kwartfinale en mogelijke halve finale op het EK voetbal vanaf de tribunes bekij ken. Demirel hoorde gisteren dat de Eu ropese voetbalbond hem voor twee wedstrijden heeft geschorst na zijn rode kaart in het gewon nen groepsduel met Tsjechië (3-2). De doelman duwde in de slotfase van het tumultueuze duel aanval ler Jan Koller naar de grond. Scheidsrechter Peter Fröjdfeldt gaf hem daarvoor de rode kaart. INNSBRUCK - Guus Hiddink vertel de na het bereiken van de kwartfi nale op het EK vooral blij te zijn voor de Russische spelers. „Ze heb ben er hard voor gewerkt. Het is verdiend", zei hij. Volgens de 61-ja- rige Nederlander deed Rusland bijna alles goed. „In de openings wedstrijd tegen Spanje voetbalden we aardig, maar maakten we fou ten op belangrijke momenten. Nu voetbalden we ook goed en toon den bovendien de juiste mentali teit en strijdlust. Dat is het grote verschil. Mijn spelers leren snel." van deze krant! Bel: 0900-0PGEVEN of plaats zelf via www.kleintjesmarkt.nl Plaats dan nu een voordelige advertentie op de rubriekspagina's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41