£eeiana Albert de Vries moe. «och „°g eens yan Jer 2 waag onderhandelen over sportboulevard o Bewoners klagen over vuiligheid mnpt uupril co Q ZetfmaAeiHÏ (i/vioitase tC- Zn/. Vlissingen eist miljoen extra voor bouwrijp maken van gronden. Complexen Woongoed worden slecht schoongemaakt. Burgemeester vindt dat veel meer ambulances op tijd moeten rijden. s aDOI](HM]M]QQa oc LU JL 0 Nu koopjeshoek met UJ 26 Donderdag 19 juni 2008 PZC door door Maurits Sep MIDDELBURG - Vlissingen eist een miljoen euro extra van Middel burg voor de aanleg van de sport boulevard. Wethouder Albert de Vries vindt dat niet acceptabel, maar moet daarover in opdracht van zijn gemeenteraad toch nog een keer met Vlissingen onderhan delen. „Ik heb me altijd gehouden aan de grenzen die u zelf hebt vastge steld", herhaalde De Vries gistera vond in een commissievergade ring keer op keer om duidelijk te maken dat hij er echt geen cent voor voelt Vlissingen tegemoet te komen, terwijl die gemeente na zo veel jaren van plannen maken en oplossingen bedenken de afspra ken schendt. Die afspraken hielden in dat de twee gemeenten samen nieuwe sportvelden aanleggen voor de hockey- en atletiekclubs, dat er ge zondheidsvoorzieningen bij ko- door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Vanuit veel com plexen in Middelburg en Veere van woningcorporatie Woongoed komen klachten over de schoon maak van gemeenschappelijke ruimten. Trappenhuizen en gale rijen worden niet of slecht schoon gemaakt, zeggen bewoners. Ze be talen daar wel elke maand een paar euro servicekosten voor. Woongoed komt de bewoners van een aantal complexen nu tege moet door ze een deel van de ser vicekosten terug te geven. Verder werkt de woningcorporatie aan een structurele oplossing. „Kom maar eens mee", zegt J. de Bree, bewoner van de Maas straat-flat in de Middelburgse Stro- menwijk. Hij laat de hal zien die het meest gebruikt wordt, omdat hier de brievenbussen en de lift men en woningbouw. En dat de gemeenten de kosten delen. Vlis singen wil nu echter geen woning bouw meer op Vrijburg, omdat dat slecht zou zijn voor de bouw plannen op het Scheldeterrein. Op het dreigement van Middel burg volgde gisteren een brief van Vlissingen. Daarin wordt de aan vankelijke kostendeling van 3,4 miljoen per gemeente verhoogd naar 4,5 miljoen. Dat miljoen meer moet Middelburg betalen voor het bouwrijp maken van de gronden en het aanleggen van in frastructuur. Maar dat was nooit de afspraak, benadrukte De Vries, en daar had de Middelburgse raad hem in het verleden ook geen toe stemming voor gegeven. Dat mag dan zo zijn, oordeelde een ruime meerderheid, als het op deze manier toch mogelijk wordt de sportclubs te helpen aan nieu we, goede velden, dan is het op W* De Middelburgse wethouder Albert de Vries moet toch nog een keer onderhandelen met Vlis singen over de aanleg van een sportboulevard. zijn. „Hier wordt één keer in de veertien dagen schoongemaakt, maar het wordt niet goed gedaan." Volgens De Bree wordt er vaak niet goed geveegd en te nat ge dweild. Zo blijft de vloer vies. Ook de ramen worden niet goed ge zeemd. „Moet je zien, die stre pen." Volgens de aftekenlijst aan de muur is er op 6 juni voor het laatst schoongemaakt. „Op 't ogenblik gaat het nog", zegt De Bree. „Maar je schaamt je soms als er bezoek komt. 'Wat ziet 't er uit bij jullie', krijg je dan te horen." De Bree is lid van de bewonerscommissie van de Maasstraat-flat en heeft het probleem aangekaart bij Woon goed. Hij heeft er goede hoop op dat er een oplossing komt. „Eerst hadden we eigenlijk nooit klach- ITSS Woongoed in Middelburg zal een deel van de servicekosten terug betalen aan bewoners die klagen over de slechte schoonmaak van gemeenschappelijke ruimtes. zijn minst een poging waard nog eens met Vlissingen te praten. „In het belang van de sport", ver klaarde Matthieu Meijs (WD). „We moeten de deur naar Vlissin gen nu niet helemaal sluiten", voegde Yilmaz Coban (CDA) daar aan toe. Een 'uiterste poging' dan, gaf Piet Kraan (PPM) schoorvoetend toe. „Opdat ons geweten in elk geval zuiver is." Maar net als de andere partijen wilde hij nu nog niet zo ver gaan om dat miljoen al weg te geven. „Want eigenlijk geldt: wie breekt, betaalt." En dus, vinden de Middelburgse fracties nog steeds, hoort Vlissingen de rekening uit ei gen zak te betalen. Daarom moet Middelburg niet eens willen onderhandelen, waar schuwde SGP'er Bart de Ruiter. „Vlissingen breekt en nu gaan wij ruimte geven? Zo verzwak je je ei gen positie." Nelly de Bont van de PvdA beklemtoonde nog maar eens dat op dit moment De Vries alleen meer tijd krijgt, en nog niet meer geld. „Zodat ook Vlissingen ons weer tegemoet kan komen", besloot WD'er Meijs. ten. Tot het afgelopen najaar werd er schoongemaakt door iemand die in dienst was van Woongoed, maar die is met pensioen gegaan. Daarna heeft Woongoed een schoonmaakbedrijf ingeschakeld en sindsdien gaat het slechter." Robin Stevense, bewoner van een flatwoning aan het Parelplein in Dauwendaele, klaagt al jaren bij Woongoed over de verloedering in zijn straat. „Het lijkt hier wel een achterbuurt. De ramen van de trappenhuizen zijn zo vuil, daar kun je bijna niet doorheen kij ken." In de straat ligt ook veel zwerfvuil. Volgens Woongoeddirecteur E. de Ceuster zijn de contracten met twee slecht presterende schoon maakbedrijven inmiddels opge zegd. Eén van de vijf overige be drijven die de corporatie inhuurt, zal zijn werkzaamheden uitbrei den. De Ceuster: „We hebben goe de ervaringen met dit bedrijf We gaan ook meer controleren en vra gen de bewoners dit ook te doen." door Emile Calon VEERE - Burgemeester Rob van der Zwaag snapt nog steeds niet waar om de overheid met twee maten meet als het gaat om de uitruktij- den van de brandweer en de am bulances. Zijn gemeente, Veere, moet veel geld investeren om er voor te zorgen dat de brandweer overal tijdig arriveert. Tegelijker tijd ziet hij dat het Rijk gewoon ac cepteert dat in zijn gemeente heel veel ambulances bij noodoproe pen te laat arriveren. Gemiddeld dertig procent te laat, zo verwijst hij naar de officiële cijfers van het Rijks Instituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM). „En in de zomermaanden vijftig procent te laat." Bij navraag hoorde Van der Zwaag dat het RIVM elke overschrijding van de tijdslimiet door een ambu lance beschouwt als een incident. Cynisch: „Da's makkelijk. Waarom zijn er dan normen als blijkt dat el ke overschrijding dus gewoon wordt geaccepteerd." Ook hoorde hij dat het instituut bij de berekeningen van de aanrij- tijden uitgaat van de ideale situa tie. Dat in de zomermaanden de wegen naar de Walcherse kust soms helemaal verstopt zitten, daar wordt in het geheel geen reke ning mee gehouden. Daarom vindt hij dat de ambulance die nu gestationeerd is op Neeltje Jans, straks verplaatst moet worden naar Domburg. Dat kan volgens hem zodra er bij Westenschou- wen een nieuwe ambulancepost staat. Sinds zijn aantreden, bijna twee jaar geleden, heeft Van der Zwaag zich laten kennen als een bestuur der die op het gebied van de zorg alle ontwikkelingen zeer kritisch volgt. Hij geeft aan dat hij als bur gemeester een taak heeft om op te komen voor de zwakkeren. „Hen verdedigen", zoals hij zegt. Dat was ook de reden waarom hij vo rig jaar aan de bel trok toen hij in een rapport van professor Vier hout las over spoedeisende zorg die zo faalde. Tot zijn verbazing hoorde hij nie mand die ook maar één opmer king bij die constatering maakte. Dus trok hij zelf aan de bel en stel de dat het echt niet kan dat ambu lances structureel te laat arriveren bij spoedklussen. Terugkijkend zegt hij dat velen blijkbaar dat structureel falen van de ambulan cezorg als een gegeven accepteer den. Hij niet. „Iedereen heeft recht op goede zorg. Dus ook op ambu lances die tijdig arriveren op de plaats des onheils. En ook tijdig in een ziekenhuis zijn om de patiën ten over te dragen aan de medici." Dat is ook een van de redenen waarom hij zich zo verzet tegen de plannen om in Goes de zieken zorg te concentreren. De plannen van de top van het ziekenhuis om in Middelburg een dependance met een zogenaamd spoedplein te realiseren doet hij af als 'voor de gek houden'. Hij verwijst naar de plannen en stelt dat het gaat om behandelin gen voor een beet door een hond of iets dergelijks. „Maar niet om echte spoedeisende hulp. Die zorg wordt volgens de plannen van de top van het ziekenhuis in Goes ge concentreerd en is dus te laat be reikbaar vanuit grote delen van Veere." Hij stelt ook dat artsen die dat spoedplein moeten beman nen, de zogenoemde SEH-artsen, er gewoon nog niet zijn. Als zulke artsen eenmaal opgeleid zijn, kie- 'lk snap niet dat Raad van Toezicht ziekenhuis die plannen zomaar accepteert' zen die niet voor Middelburg maar voor ziekenhuizen in de Randstad waar ze echt aan de bak kunnen. Stellig zegt hij: „We wor den voor de gek gehouden." Het moet hem dan ook van het hart dat hij het zeer vreemd vindt dat de Raad van Toezicht van het Ziekenhuis Walcheren de plannen voor concentratie van het meren deel van de zorg bij Goes zo steunt. „Die Raad moet toch opko men voor de belangen van de in woners? Die Raad zit er namens de bewoners maar lijkt alles voor zoete koek te slikken." Wat dat betreft is hij ook teleurge steld in patiëntenorganisatie Het Klaverblad. Die kijkt volgens de Veerse burgemeester ook onvol doende kritisch naar de plannen. Hij vindt het vreemd dat een direc tie die aantoonbaar zoveel fouten maakt, het vertrouwen van zove- buiskapPen bootkappen afdekzeilen hoezen iachtzeilen Tegen inlevering van deze advertentie ontvangt u 5% korting Geldig van 1 maart t/m 30 september 2008 Veerstraat 22 4698 RM Oud-Vossemeer tel.: 0166-672686 fax: 0166-672706 autotel.: 06-51198226 Vaste openingstijden: ma-vrij. 18.30-19.30 - zat. 9.30-10.30 of na afspaak r r Oude Markt 45, Vlissingen r J T: 0118-419 337 S I: www.knuijlmode.nl KNUIJT inlo@knuijlmude.nl wa/smm» III la lts? - 1 Blazers 75,- Broeken 2 stuks 100,- Rokken 2 stuks 100,- Pulls/Vesten 50,- Pakken 100,- Shirts/blouses 2 stuks 80,- - gfim en nog veel meer! Artikelen Zomer 2008 nu vanaf 3 stuks 40% korting! jj f (uitgezonderd wolford, burberry accessoires en armani jeans) DELS.CHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28