Cultuur Fietsend met muziek mee door polder Artiesten blijken erg bescheiden SCHELDEPOS Hedendaags fietsfestival Giro de Picnic biedt ook plaats aan 'de voetbal'. 1 6 I Donderdag 19 juni 2008 PZC Op 12 en 13 juli wordt op de Axelse Vlakte bij Terneuzen de eerste editie van het grootschalige festival Schel- depop gehouden. Dimitry Kleijer en Manon Koster van de organisatie houden een weekboek bij over de voorbereidingen van het evenement. Vandaag deel 2. De promotie neemt veel van onze tijd in beslag. We maken afspra ken met collega-organisaties zoals Rock Around The Bridge en Con cert at Sea om daar promotie voor Scheldepop te maken, de radiore clame op XFM loopt en op ver schillende websites, waaronder die van de PZC, komt reclame voor het festival in beeld. Een van de grootste muzieksites in Nederland, MusicFromNL, is helemaal in de ban van Scheldepop. Wij staan zelfs in hun top-5 van populairste organisaties (naast onder andere Lowlands en Paradiso). Deze week geeft MusicFromNL maar liefst tienmaal 2 combitickets weg. Naast deze acties is vooral Dimitry veel op weg om campings, cafés en winkels te bezoeken om daar onze flyers neer te leggen en pos ters op te hangen. Zelfben ik voor al druk met het publiceren van in formatie op de website, zoals het tijdschema, waarop precies staat Het Antwerp Gipsy Ska Orchestra speelt zaterdag in Club Zonnemaire tijdens de pre-party van Giro de Picnic. hoe laat de artiesten optreden, en het indelen van de vrijwilligers. Het overgrote deel wil de begelei ding van de artiesten op zich ne men. Logisch natuurlijk, want wie wil niet oog in oog staan met zijn idolen? Dat ik uit al die enthousias te vrijwilligers slechts vier mensen met die taak kan blij maken, is best lastig. Duidelijk is wel dat we nog mensen tekortkomen voor de op- en afbouw en toiletmedewer kers. Voor veel van de artiesten die bij ons optreden, moeten wij aan een aantal zaken voldoen. Al hun ei sen en wensen zijn vastgelegd in zogenaamde riders. Zo heeft Kre- zip bijvoorbeeld hogere eisen op het gebied van licht en geluid dan een band op de talentstage. In de riders wordt ook vermeld wat de artiesten aan eten en drinken in de kleedkamers willen. Daar is ie dereen erg nieuwsgierig naar! Ik moet zeggen dat de artiesten die op Scheldepop staan erg beschei den zijn. Hier en daar wat flessen wodka, zakken M&M's of een ve getarische maaltijd. Gekker dan dat zijn wij niet tegengekomen. Wie weet verandert dat volgend jaar, als wij - mits de eerste editie van Scheldepop een succes is - ook internationale bands willen neer zetten... door Ali Pankow ZONNEMAIRE - Een muziekfeest in Club Zonnemaire, een fietstocht van Zierikzee via Ouwerkerk en Noordgouwe naar Zonnemaire met muzikale pleisterplaatsen, theater, dans, wereldhapjes en de opening van de bijzondere, nieu we picknickplek Volkstuin op Zee. Dat zijn de ingrediënten van het fietsfestival Giro de Picnic 2008 zondag langs de dreven van Schou- wen-Duiveland. Cultureel en agrarische onderne mer Jaap Verseput verheugt zich als initiator weer enorm op dit fes tival. „Het is wat eenvoudiger van opzet dan vorig jaar. Door de sa menwerking met het project Ar tists in Caravan van Sanders Geluk en KipVis werd het toen een twee daags festival en liepen er twee routes door elkaar heen. Dat von- 'Het wordt niet zo super melancholisch, maar ook weer niet zo kneiterhard' den de mensen toch wat verwar rend. Nu is het weer gewoon een festival op zondag met een fiets route van achttien kilometer en met diverse muziek- en theaterop tredens, zoals in de oorspronkelij ke opzet. Dat is allemaal goed te overzien", legt Verseput uit. „Nou ja, en dan doen we dus zaterdag avond vooraf al een pre-party bij mij in de schuur, ofwel Club Zon nemaire", voegt hij er aan toe. En natuurlijk houdt hij rekening met de voetballiefhebbers. Er staat een groot scherm opgesteld voor Kunstroute, zaterdag 21 juni Boi Akih en Wolter Wierbos 17.30 uur Huiskamerconcert op de Schapenweg Nr 1 te Zonnemaire (entree €7,50). Broi Bewegingstheater Lava 16.15 uur Met de voorstelling Horizon, aan de Zonnemairsedijk bij picknickplek Zingend Zand. de kwartfinale van het EK en de aanvangstijden van de muziekop- tredens zijn aangepast. De pre-par ty begint om 20.00 uur met Ber- nie's Lounge, een multiculturele, jonge wereldmuziekband uit Am sterdam. De groep brengt een mix van afro-latin, flink, Balkan en Bra ziliaans. Verseput zelf begint te PZC Felix Binicewicz bron Giro de Picnic glimmen als hij vertelt dat hij za terdagavond ook drie grootheden uit de Nederlandse jazzscene in huis heeft, te weten: Han Ben- nink, Benjamin Herman en Ernst Glerum. Het drietal staat borg voor een mix van swing, jazz, surf en improvisatie. Atske Warnaar, rechterhand van Verseput bij de organisatie van de ze culturele manifestatie, haalt het Antwerp Gipsy Ska Orchestra naar Zonnemaire. Deze groep sluit de muziekavond zaterdag af „Ik heb ze al vier keer live zien op treden. Eigenlijk wist ik meteen dat de groep heel goed past bin nen Giro de Picnic", zegt Warnaar. Volgens haar brengt dit orkest een zeer toegankelijk gipsy-repertoire waar jazz en ska aan toegevoegd is. „Daardoor wordt het niet zo su per-melancholisch, maar ook weer niet zo kneiterhard zoals Balkan- muziek vaak wordt gespeeld. Het is ook een echte multiculturele groep met twee Belgen, een Frans man, een Chileen, een Kosovaar en een Argentijn." Warnaar tekent voor de invulling van meer programma-onderdelen. Zo heeft ze ook Ot Azoj uitgeno digd voor een optreden zondag middag op de muziektent in Noordgouwe. „Het is een groep met zes muzikanten die samen wel 23 verschillende instrumenten bespelen. Ze brengen ook klez- mer- en balkanmuziek, iets tradi tioneler dan het Antwerp Gipsy Ska Orchestra, maar toch ook heel swingend en dansbaar." Vast onderdeel van Giro de Picnic is het vj-collectief Kijkbuiskinde- ren met een beeldenshow bij de muziekoptredens in Club Zonne maire. Zij zijn ook nu van de par tij. Het festival begint zondag met de opening van picknickplek Volkstuin op Zee. Verder voert de fietstocht naar de Sasput bij Schud- debeurs voor Muziektheater Van- denBulck. Bij picknickplek Zin gend Zand aan de Zonnemairse Dijk treedt bewegingstheater Lava op. Het festijn wordt besloten met een huiskamerconcert van Boi Akih, Wolter Wierbos, Monica Akihary en Niels Brouwer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16