'Verschil rijk en arm groeit in Nederland' r deOndernemerm Ondernemers lossen tekort personeel zelf op Tijdens de Opel Summer Sale gaat u met de winst naar huis! De Nederlandsche Bank voorziet toenemende inkomensverschillen. Bank waarschuwt voor crash op beurzen PZC Donderdag 19 juni 2008 15 I Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Services DEN HAAC - De inkomensverschil len in Nederland nemen de ko mende jaren toe, verwacht De Ne derlandsche Bank (DNB). Terwijl de hogere inkomens profiteren van de globalisering en de techno logische ontwikkeling, zetten ver scherpte concurrentie en toene mende automatisering de midden inkomens onder druk. Volgens de centrale bank is de stij gende vraag naar hoger opgeleiden de laatste jaren opgevangen door een stijgend aanbod. „Deze ont wikkeling is eindig. Verwacht wordt daarom dat het belonings- verschil de komende decennia stijgt", aldus DNB in het gisteren verschenen Kwartaalbericht. Volgens De Nederlandsche Bank zullen de inkomensverschillen oplopen doordat er een tekort ontstaat naar hoger opgeleiden. Die zullen meer loon eisen. p Meld u nu GRATIS aan! Volgens DNB heeft de hervorming van de sociale zekerheid sinds de jaren negentig ertoe geleid dat minder mensen afhankelijk zijn van een uitkering. „Daardoor is de ongelijkheid aan de onderkant klei ner geworden. Het zal echter moei lijk zijn nog meer mensen aan het werk te krijgen nu de werkloos heid zo laag is." Ook de instroom van goedkope arbeid uit de nieu we EU-lidstaten en het verplaat sen van productie naar lagelonen landen zet volgens DNB de lagere inkomens onder druk. DNB is pessimistischer geworden over de economische groei. De bank verwacht dat de inflatie dit jaar en volgend jaar fors oploopt. DNB denkt dat de inflatie dit jaar uitkomt op 2,6 procent. In 2009 loopt deze op naar 3,4 procent, om in 2010 te dalen naar 2,2 pro cent. Een halfjaar geleden rekende DNB nog op 3,1 procent in 2009. Als oorzaken noemt DNB de hoge re olieprijs, voedselprijzen en prij zen van andere grondstoffen. Ver der blijft de arbeidsmarkt krap, wat leidt tot hogere looneisen. Gericht op succes door Ben Jansen MIDDELBURG - Ondernemers zoe ken zelf oplossingen voor een drei gend tekort aan arbeidskrachten door de vergrijzing van Zeeland. Ze nemen (tijdelijk) personeel in dienst uit de nieuwe EU-lidstaten Polen, Roemenië en Bulgarije. Geen probleem voor gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimte lijke ordening). Tijdens een inlei ding gisteren voor ondernemers netwerk Nijverheid en Handel over de toekomstige bevolkingsont wikkeling in Zeeland onderstreep te hij dat wel voor goede huisves ting en voor sociale opvang moet worden gezorgd. Nijverheid en Handel heeft zich de afgelopen jaren een vurig pleit bezorger voor de aanleg van de Westerschelde Container Termi nal getoond. De ondernemersclub acht de WCT van immens belang voor toekomst van de Zeeuwse ha vens. Van Waveren hield zijn ge hoor voor dat naast de WCT ande re plannen worden ontwikkeld die minstens een even grote bete kenis voor de Zeeuwse economie hebben. Hij noemde de Scaldiaha- ven, het FMT/Zalco-terrein, het containerplan van Verbrugge Ter minals in Vlissingen-Oost en het Biopark en de Mosselbanken in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. LONDEN - De Britse bank Royal Bank of Scotland (RBS) heeft zijn cliënten gewaarschuwd zich schrap te zetten voor een wereld wijde crash op de aandelen- en kredietmarkten. Dat schreef giste ren The Daily Telegraph. „We staan aan de vooravond van een bijzonder vervelende perio de", aldus kredietstrateeg Bob Jan- juah van RBS tegenover de Britse krant. Hij waarschuwde eerder als een van de eersten voor de komst van de kredietcrisis die de mark ten al een jaar in de greep houdt. Janjuah acht het waarschijnlijk dat de Amerikaanse S&P 500-index tussen nu en september met 300 punten daalt tot 1050 punten. Beurzen in Europa en Azië zullen worden meegetrokken. Rekenvoorbeeld 3 jaar lang 0% rente Opel Meriva Temptation Huidige inruilauto (voorbeeld): U betaalt nu of per maand Rekenvoorbeeld 3 jaar lang 0% rente Opel Astra Temptation Huidige inruilauto (voorbeeld) U betaalt nu of per maand Rekenvoorbeeld 3 jaar lang 0% rente Opel Zafira Temptation Huidige inruilauto (voorbeeld) 19.195, 9.000; 10.195,- 283,19 10.695,-; 297,08 U betaalt nu of per maand t/m 31 juli a.s. volop aantrekkelijk geprijsde actiemodellen direct uit voorraad leverbaar De komende weken staan bij de Opel dealer in het teken van winst en u 0% rente. Kortom u betaalt uw Opel in 3 jaar zonder één cent rente. De bent de winnaar. Want het is Opel Summer Sale en dot betekent veel, scherp geprijsde actiemodellen zijn direct uit voorraad leverbaar. U rijdt heel veel voordeel. Zo profiteert u nog tot en met 31 juli a.s van een ruime er zo mee weg. Wie het eerst komt, heeft de meeste keuze. De Opel dea- keuze Opel modellen tegen zeer aantrekkelijke actieprijzen. Standaard Ier maakt graag een vrijblijvende offerte, zodat u onderaan de streep zijn deze modellen bijzonder verleidelijk uitgerust met tal van luxe ex- direct ziet dat u met de grootste winst naar huis goat! tra's. Bovendien heeft u de laatste kans om te profiteren van 3 jaar lang Bezoek de Opel dealer of kijk op vrww.opel.nl voor het actuele aonbod. W Opel a Summer Sale J "Het financieringsaanbod '3 jaar lang 0% rente' is geldig voor nieuwe orders met een uiterlijke registratiedotum van 30 augustus 2008 en geldt uitsluitend voor alle uit voorraad leverbore Opel personenauto's (m.u. v. Opel Agilo, Opel Antoro, Opel GT, Opel Vivaro en Opel Movono). Kijk óp opel.n! voor meer informatie. Prospectus verkrijgbaar vio www.gmocfs.nl. Gemiddeld brandstofverbruik en CO_,-urtstoot volgens Richtljn 1999/100/EU of 2004/3/EU of ECE R 101. Benzinemotoren km/liter. 8,6 tot 20,0. Liter/100 km: 11,6 tot 5,0. C02 gr/km: 278 tot 120. Dieselmotoren km/liter. 11,1 tot 22,2. Liter/100 km: 9,0 tot 4,5. C02 gr/km: 238 tot 119.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15