KRAS jfwVi 111 n ii BOEK ONLINE of bel 0900-9697 PZC Busstaking HKPD9 Kinderopvang Westerscheldetunnel Armoede Damherten 7 Politieoptreden Milieusubsidies ra jg PZC Donderdag 19 juni 2008 11 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@ipzc.nl (max. 150 woorden) Ik las 12 juni in de PZC dat de re dacties van PZC en andere dagbla den zich ernstig zorgen maken om hun voortbestaan. Het gebeurt zel den dat een redactie zich op zulke wijze over zichzelf uitlaat dus re ken erop dat het een serieuze zaak is. De hoge heren en aandeelhou ders eisen zó veel winst dat er mis schien kranten moeten verdwij nen. Het is niet te verkroppen dat zo'n uitstekende krant als de PZC na 250 jaar bang moet zijn om op te houden te bestaan en dat door op geld beluste, zelfverrijkende witte boorden? Wat wordt er in ons mooie Zeeland niet allemaal kapot gemaakt? Eerst onze land bouwgronden, de mosselsector en visserij en nu mogelijk onze krant. Ook Zeeland wordt op een vak kundige wijze naar de knoppen ge holpen, houdt het dan nooit op Ik kan wel janken! J. Meijs Kinderstraat 1, Zierikzee De busstaking is dagelijks in het nieuws, en voor de zoveelste maan dagochtend kan onze dochter, die geen auto heeft, niet bij haar opa en oma gaan helpen en schoonma ken. Staken is een recht, maar waarom vrijwel altijd ten koste van de bevolking, die part noch deel aan de oorzaak heeft Met tien bussen blokkeer je overheids gebouwen, of voor mijn part het bedrijfskantoor. Het lijkt er op dat stakers de politieke beleidsmakers willen chanteren door gewone mensen te hinderen. De alternatie ve methode van de politie, die minder bonnen uitschreef en voor urgente zaken braaf kwam opdra ven, was eervoller. Vorige week zag ik een bejaarde met een bood schappentas voor nop bij een bus halte staan. Het is blijkbaar zeer ef fectief om kwetsbare mensen in onze samenleving voor je salaris verhoging te gijzelen. J. Pollemans Singel 10, Biervliet Ik heb ingesproken in de Vlissing- se commissievergadering, namens mijn kind en alle zeventien kinde ren van ons nu nog leuke kind vriendelijke buurtje, dr. Staverman- straat, Singel en Gallandatstraat in Vlissingen. De burgemeester van Vlissingen antwoordde letterlijk over de geplande komst van het HKPD in de dr. Stavermanstraat: uit driehoeksoverleg is gebleken dat men onze veiligheid kan garan deren. Het eisenpakket is: videobe waking zowel binnen als buiten; een bewaker; hekken om de brand gang af te sluiten. Dit is de omge keerde wereld: de buurtbewoners achter de hekken met videobewa king en de verslaafden hebben na hun shots alle vrijheid om daar van te gaan genieten op onze mooie boulevard! Hoe hypocriet kan de wereld in Vlissingen zijn? Men sluit in het gemeentehuis de ogen voor dit soort zaken, men kiest niet voor ons, men kiest voor het probleem oplossen van de Coosje Buskenstraat, wat terecht is, en verplaatst het probleem naar een veel dichter bevolkte, kinderrij ke buurt. Ik mag hopen, beste be stuurders, dat u wakker wordt. Wij vechten door als buurtbewo ners. Net zolang totdat wij weer rustig kunnen slapen. En een veili ge toekomst voor onze kinderen in het vooruitzicht hebben. A. M. Vlieger Dr. Stavermanstraat 39, Vlissingen. Wederom bereikt mij het nieuws dat meer mensen aan het werk moeten om de vergrijzing op te vangen. Prachtig dat er van alles aan wordt gedaan, maar toch zou ik graag eens willen weten hoe ik dat zou moeten doen. Ik ben een alleenstaande moeder van twee prachtige zoons. De oudste is autis tisch en verstandelijk beperkt, de jongste is moeilijk lerend en ver moedelijk autistisch. Opvang bin nen vrienden of familie heb ik niet. Bij buitenschoolse opvang kunnen ze vanwege hun beperkin gen niet terecht. Kan iemand mij vertellen waar ik mijn kinderen moet laten? Ik wil dolgraag aan het werk. Ik heb mijn diploma's Basiskennis Boekhouden, Praktijk diploma Boekhouden, Telefoniste/ Receptioniste, Administratief Me dewerker en Secretaresse. Toch kan ik niet werken. Omdat ik eerst gedegen kinderopvang wil. Laat de regering hier eerst een oplossing voor zoeken, dan sta ik vooraan om aan de slag te gaan. Cynthia van Oers Fuchsialaan 31, Yerseke Provincie koopt Westerscheldetun nel van het Rijk. Wauw, te gek. De Provincie Zeeland koopt de aande len Westerscheldetunnel van het Rijk en kan dan lekker zelf bepa len wat er met het overrendement van de Westerscheldetunnel ge beurt. Misschien wel een andere tunnel bij Sluiskil aanleggen. Over rendement. Meer rendement dan verwacht. Dankzij een forse toena me van met name het zware vrachtverkeer. Datzelfde verkeer dat nu op weg naar Gent, Duinker ken, Galais, Parijs voor de brug bij Sluiskil moet wachten. En dat is niet bevorderlijk voor de reistijd. Dus hup, hup, snel aanleggen die tunnel bij Sluiskil. Dan komt er nog meer vrachtverkeer door de Westerscheldetunnel. Dan hebben we nog meer 'overrendement'. Dat is in 2010 hard nodig om de toeristische sector te supporten. Want zwaar vrachtverkeer en toe risme gaat helaas niet samen. Joep Vergroesen Vrouwenpolderseweg 55a, Serooskerke Voor het bestrijden van de armoe de in Zeeland wordt 200.000 euro beschikbaar gesteld voor projecten en het bevorderen van samenwer king. Een paar weken terug las ik dat er 20.000 armen in Zeeland wonen. Dat is dan 10 euro per ar me, verspreid over vier jaar, dus dat is 2,50 euro per arme per jaar. Dat is toch niet zo veel. En komt die 2,50 euro bij de arme terecht, of bij een projectleider die daar vier jaar lang van betaald moet worden met het starten van projec ten, en het zorgen dat de ambtena ren elkaar niet meer boos aankij ken maar met elkaar gaan praten en weer gaan samenwerken? Wat merkt de arme ervan? Hoogstwaar schijnlijk niets, en wordt hij alleen maar nog armer. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Naar aanleiding van 'Lezers schrij ven', Damherten 3, in de PZC van 12 juni wil ik het volgende misver stand uit de weg helpen. Ik heb ge zegd dat het afzetten met schrik draad verboden zou moeten wor den, omdat vooral de dambokken zich veelal hierin verstrikken. Ik heb ook gezegd dat damherten ge weerd kunnen worden door een twee meter hoog puntdraadraster met voldoende draden. Het nadeel van dit soort rasters is weer dat - door honden - opgejaagde dieren hier de nek in kunnen breken. Te vens heb ik aangegeven dat overbo dige rasters sowieso uit de duinen verwijderd dienen te worden. Staatsbosbeheer is hier mee bezig. Piet de Keuning Boswachter Staatsbosbeheer M-Zeeland Baaijenhovenseweg 4a, Grijpskerke Politie trad agressief op (PZC 17-6). Met wat meer respect voor de politie zou een harde aanpak niet nodig zijn. Het schijnt nor maal te zijn om jezelf te buiten te gaan aan drugs en alcohol, vervol gens ben je iedereen tot overlast. Word je hier door de politie op aangesproken, dan slaan en spu gen we naar de agent en plegen we vernielingen. Bij het niet opvol gen van een verzoek of bevel moet er door de politie worden opgetre den. Indien nodig met harde hand, mijns inziens terecht. Voor de veroorzaker niet, die dient een klacht in. Volwassenen moeten zich schamen, moeten zij het voor beeld zijn voor onze jeugd? Ik heb medelijden met de agenten, voor een ondergewaardeerd salaris, met onregelmatige werktijden, staan zij bloot aan gevaar, worden ze uit gescholden, geslagen en gebeten. Waar is het respect en zijn de nor men en waarden? Ingrid Roelse Primulalaan 19, Vlissingen Vrijdag 13/6 diende de Partij voor Zeeland in de vergadering van Pro vinciale Staten een motie in die in hield de subsidiekraan voor de Zeeuwse Milieufederatie dicht te draaien (PZC 14/6). Aan de motive ring daarvoor, namelijk immoreel gedrag, gericht op de mosselsector, wil ik het volgende toevoegen. In Boxtel is De Kleine Aarde geves tigd, die 'grenzen aan de groei' en 'small is beautiful' en leven naar menselijke maat propageert. In Zeeland vreet het groene virus van de milieubeweging aan de samen leving door van de overheid groot schalige ontpoldering rond de Westerschelde te eisen wegens meer en nog grotere schepen voor Antwerpen. Zo tonen de milieu clubs zich gezamenlijk als een mu ziekkorps waarvan het ene deel se rieus ingestudeerde muziek laat ho ren en het andere deel de mooie muziek met dissonanten verpest. Op de PvZ na stemden de politie ke partijen in de Statenzaal tegen de motie, daarmede te kennen ge vend geen muzikaal gehoor te heb ben. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Boek nü uw Italiaanse zomervakantie bij KRAS! Wij hebben voor u maar liefst 18 superzonnige aanbiedingen naar de helder blauwe zee van de Adriatische kust geselec teerd! Een 8-daagse autovakantie naar Caorle op camping Laguna Village in een comfortabele mobile home boekt u al vanaf slechts 89! Gaat u liever met de bus of houdt u van een single- of fietsvakantie? Ook dan hebben wij zéér aantrekkelijke aanbiedingen! Kijk dus snel op www.kras.nl/adriatischekust voor al onze aanbiedingen! Ook tijdens de schoolvakanties! Op naar la bella Italia! ADRIATISCHE KUST De Adriatische kust biedt u een mix van romantiek, cultuur en strand! Deze Italiaanse kust is zeer geliefd om zijn heldere, blauwe water en het zonnige klimaat! U vindt hier brede en langzaam in zee aflopende stranden. Ideaal met kinderen! Langs de kust liggen levendige badplaatsen met volop bars, winkeltjes en restaurants. Bent u een cultuurliefhebber? Breng dan zeker een bezoek aan de stad Ravenna. Bekijk hier de kathedraal San Vitale en de graftombe van de dichter Dante. Zoek de romantiek op in Venetië! Stap in een gondel en bekijk de stad eens van een heel andere kant! En wat dacht u van het Dogenpaleis, het San Marcoplein en de Ponte di Rialto? In Triëst vindt u de sporen van de oude Romeinen en Grieken. Het sneeuwwitte kasteel Castello di Miramare is een prachtige bezienswaardigheid. Heeft u na dit alles nog tijd over? Breng dan een bezoek aan het ministaatje San Marino! Bovendien kunt u hier belastingvrij inkopen doen. Dé ideale plek voor winkelliefhebbers! Een avond Italiaans dineren mag uiteraard ook niet ontbreken tijdens uw vakantie! Dat wordt gegarandeerd genieten aan de Adriatische kust! Aankomstdata: zaterdag van 5/7 t/m 20/9 Juli Aug. Sept. 8 dagen Appt.*** v.a. 239 v.a. €179 8 dagen Hotel*** v.a. 249 v.a. 229 v.a. 179 8 dagen Mobile Home v.a. 89 v.a. 89 Kijk op www.kras.nl/adriatischekust voor nog meer aanbiedingen! Prijzen zijn p.p., o.b.v. van 5 pers. (mobile home) of 2 (app. en hotel) pers. Res.kosten 17,50 (verplicht). Voor reisbeschrijving/reservering en overige reisduren, zie www.kras.nl/adriatischekust waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11