email ci Taliban willen slag bij Kandahar Ambtenaar lift door dure benzine vakantie OOST Autobom op sjiitische markt in Bagdad doodt 51 mensen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Afghaanse en Canadese troepen naar gebied na inval van extremisten. Sfeervol familiehotel in een schitterende omge PZC Woensdag 18 juni 2008 7 ARCHANDAB - Taliban-strijders heb ben bruggen opgeblazen en mij nen gelegd in dorpen ten noord westen van de Zuid-Afghaanse stad Kandahar ter voorbereiding op een veldslag. Dat hebben Af ghaanse functionarissen gisteren gezegd. Het Afghaanse leger stuurde giste ren vanuit de hoofdstad Kabul vier vliegtuigen met militairen naar het gebied. Ook Canadese Is- af-troepen zijn naar de streek gedi rigeerd. Meer dan zevenhonderd families - mogelijk zo'n vierduizend mensen - zijn gevlucht uit het district Arg handab, 15 kilometer ten noord westen van Kandahar, zei Sardar Mohammad, een politieagent die een controlepost bemant ten oos ten van de rivier de Arghandab. Al le passanten werden daar gisteren door de politie staande gehouden en gefouilleerd. Ten westen van de rivier hebben de Taliban zich meester gemaakt van negen of tien dorpen. De bang geworden be woners zijn het gebied per tractor, vrachtwagen en taxi ontvlucht. Afghaanse militairen worden naar Arghandab gevlogen waar de Taliban zijn binnengevallen, foto Musadeq Sadeq/AP Het district Arghandab ligt mid den in de provincie Kandahar, ten noordwesten van de gelijknamige hoofdstad. De riviervallei, waar druiven en granaatappels worden gekweekt, leent zich uitstekend voor een guerrilla en werd door de Sovjet-bezetters in de jaren tachtig nooit veroverd. Drie dagen voor de inval in Arghandab bestorm den de Taliban de gevangenis van Kandahar en bevrijdden zij zo'n vierhonderd van hun kameraden. De veiligheidsmaatregelen in Kan- dahar-stad zijn verscherpt en van af 22.00 uur geldt een avondklok. Een Taliban-commandant, Mullah Ahmedullah, belde gisteren naar een verslaggever van het persbu reau AP om te vertellen dat onge veer vierhonderd strijders Arghan dab waren binnengetrokken van uit Khakrez, een noordelijker gele gen district. „We hebben het mees te gebied in handen en het is een goede plek om te vechten. We wachten nu op de Navo en de Af ghaanse strijdkrachten", zei Ahme dullah. Kandahar was de machtsbasis van het Taliban-regime dat in 2001 door de binnenvallende Amerika nen werd verdreven. Een regionale leider waarschuwde dat de Taliban-strijders vanuit Arg handab een aanval op de stad kun nen ondernemen, maar Isaf-func- tionarissen zeiden daar niet in te geloven. Een van de duizenden vluchtelin gen uit Arghandab, Haji Ibrahim Khan, vertelde dat de dorpelingen gedwongen werden te vertrekken op een moment dat de druiven moesten worden geplukt en dat de oogst, die juist zo veelbelovend is, verloren gaat. BAGDAD - Op een drukke markt in een sjiitische wijk in Bagdad is gis teren een autobom ontploft. De krachtige bom veroorzaakte een bloedbad waarbij meer dan vijftig mensen werden gedood en meer dan zeventig gewond raakten, meldde de politie in de Iraakse hoofdstad. Eerder werd uitgegaan van ongeveer tien doden. Het is de bloedigste terreuraanslag in Bagdad in maanden. De stad leek de laatste tijd juist steeds veili ger te worden. De gevechten tus sen regeringstroepen en de sjiiti sche militie Mahdi Leger zijn be gin mei nog met een bestand beëindigd waarmee het weer be trekkelijk kalm werd in de stad. De bom gisteren was zo krachtig dat ook een pand van meerdere verdiepingen werd weggevaagd. WASHINGTON - Zij voldoen niet aan het clichébeeld van lifters. Ak tetassen in plaats van rugzakken, overhemden en stropdassen in plaats van sjofele kleding. Veel res pect krijgen de liftende ambtena ren en kantoorklerken deson danks niet. 'Slugs' (naaktslakken) worden ze genoemd. Het is een merkwaardig verschijn sel: iedere dag rond een uur of vier ontstaan schijnbaar uit het niets overal lange rijen op de trottoirs van Washington. Er zijn geen bordjes, er is geen personeel dat de orde bewaakt en de overheid bemoeit zich al helemaal nergens mee. De keurig opgestelde lifters hoe ven hun duim niet op te steken bij de stoeprand. Iedere rij heeft z'n ei gen vaste bestemming in de bui tenwijken. Een auto stopt, één, twee of drie mensen stappen in, de auto vertrekt. Zo gaat het tel kens opnieuw. Rond een uur of zes zijn de rijen weer verdwenen, 's Ochtends is hetzelfde te zien bij parkeerplaatsen langs de grote snel wegen in de richting van de hoofd stad. 'Slugging', een mix tussen car poolen en liften die al sinds de ja ren zeventig bestaat, neemt een nieuwe vlucht nu de benzineprij zen in de Verenigde Staten in vier jaar tijd verdubbelden. Gasthof Goldener Stern Gezonde berglucht, prachtige vergezichten en de Oostenrijkse Gemütlichkeit...! Natuur liefhebbers opgelet! KRAS.NL heeft voor u een fantastische aanbieding naar het schitterende Salzburgerland waar u niet omheen kunt! Een 8-daags verblijf in Gasthof Goldener Stern boekt u namelijk al vanaf 199, met ontbijt en diner! Dit gezellige familiehotel ligt in het dorpje St. Koloman, gelegen temidden van de prachtige bergen, nabij Salzburg. Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? Aarzel dus niet langer en boek snel uw vakantie naar Oostenrijk, want u weet VOL=VOL! SALZBURGERLAND Wie denkt dat het Salzburgerland alleen geschikt is voor de wintersport heeft het mis. Deze bestemming is namelijk ook uitermate geschikt als zomerbestemming! U verblijft in het prachtig gelegen dorpje St. Koloman en in de omgeving vindt u indrukwekkende bergtoppen, kristalheldere meren, pitto reske dorpjes en historische steden. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan Salzburg, de geboortestad van Mozart! Maak een autotocht over de Grossglockner-Hochalpenstrasse! Of wat dacht u van een stevige wandeling in de omgeving? Het charmante Hallstatt, gelegen aan het gelijknamige meer, mag ook niet op uw programma ontbreken. Ook Krimml die zijn bekendheid dankt aan de beroemde watervallen is een echte aanrader! GASTHOF GOLDENER STERN Dit 3-sterren familiehotel ligt in het dorpje St. Koloman. Het hotel beschikt o.a. over een bar, restaurant, Stube, stoombad (gratis), sauna (lx gratis) en gratis parkeergelegenheid. Uw kamer is o.a. voorzien van een televisie, telefoon en badkamer met bad of douche en toilet. waarom zou je verder zoeken INCLUSIEF: verblijf in het familiehotel Gasthof Goldener Stern, in een 2-persoonskamer, met ontbijt en 3-gangendiner. Aankomstdata: za. en zo. van 28/6 t/m 25/10 8 dagen 8 dagen Juni v.a. €219 Aug. v.a. 235 Juli v.a. 249 Sept.-okt. v.a. 199 Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering, zie www.kras.nl/24400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7