Aangeslagen Boonen houdt kaken op elkaar tf Minderhoud moet nog één goede proef rijden Jlc'O r") 0000e ervaren tweewielerspecialist Bobbie Traksel breekt twee ribben bij val in Delta Tour Zeeland Belg in zak en as na uitsluiting voor Tour door cocaïne-affaire. Laurens van Lieren en Stéphanie Peters haken af voor Hongkong. m PZC Woensdag 18 juni 2008 36 SCHIJNDEL - Een wielrenner die niets zegt. Het lokte dinsdag toch nog een kleine twintig journalis ten naar de proloog van de Ster Elektro Toer. Allemaal constateer den zij dat Tom Boonen inderdaad niet met de pers wilde praten in de Nederlandse etappekoers. Vorige week werd bekend dat bij de Belgische topwielrenner sporen van cocaïne waren aangetroffen, maar zijn ploeg Quick-Step liet eer der al weten dat Boonen in Schijn- del geen commentaar geeft op de zaak. En dus kijken de journalisten toe hoe de Belg een klein half uur de tijd neemt om zich in te rijden voor de zes kilometer lange ope ningstijdrit. Zijn manager Paul de Geyter vraagt het journaille om be grip. „Wat Tom heeft meegemaakt de afgelopen weken is met geen pen te beschrijven. Hij heeft tijd nodig om dit allemaal te verwer ken. Dat kan hij het best op de flets doen." Ook over de etappe koers zelf zal Boonen zich niet uit laten, aldus De Geyter. „Dat hij ook over de wedstrijd niet wil pra ten, is niet zo vreemd, lijkt mij. Hoe lang duurt het dan voordat de eerste vraag over deze zaak komt? Hij kan en mag daar op dit mo ment nu eenmaal niets over zeg gen omdat het onder de rechter is." Kort na het uitlekken van de cocaï ne-affaire hoorde Boonen dat hij niet welkom is in de Ronde van Frankrijk. Volgens De Geyter is de deur voor de Tour echter nog al tijd niet helemaal dicht. „We krij gen aan het einde van de week pas officieel uitsluitsel van Tourorgani sator ASO. Maar misschien moe ten we ons ook afvragen of Tom fysiek en mentaal wel in staat is om de Ronde van Frankrijk te rij den. Daarvoor moet je gewoon tweehonderd procent goed in vorm zijn op alle fronten, dat is hij op dit moment niet. Maar we zul len het moeten afwachten. Ik hoop zo snel mogelijk de oude Tom Boonen terug te zien." Voorzitter Huub Snoeks van de Ster Elektrotoer zag met verwonde ring aan hoeveel journalisten er ETC De Belg Tom Boonen wil in Schijndel niets zeggen over de cocaïne-affaire waarin hij ver zeild is geraakt. De wielrenner rijdt de Ster Elektro Tour. dit jaar op zijn evenement waren afgekomen. Hij zegt slechts één ne gatieve reactie te hebben gekregen op het laten starten van Tom Boo nen. „Per mail van een Belgische wielersupporter. Verder is er geen onvertogen woord gevallen. ïk heb Boonen als sportman heel hoog zitten en ik vind dat hij als sporter hier dan ook van harte welkom moet zijn. Dat hij als privépersoon een probleem heeft, is verder zijn zaak." De plotselinge aandacht voor zijn etappekoers doet Snoeks goed. „Feit is dat er nog nooit zo veel journalisten in deze ronde waren, al hoop ik wel dat ze ook nog over de wedstrijd zelf gaan schrijven." Tony Martin schreef gisteren in Schijndel de proloog op zijn naam. De Duitser uit de Colum- bia-formatie (voormalig High Road) bleef in de zes kilometer lan ge openingstijdrit de Rus Nikolai Troesov twee tellen voor. Derde werd de Brit Gerraint Thomas op drie seconden. Tom Boonen eindigde als twaalf de, op vijftien seconden van de winnaar. Johnny Hoogerland uit Yerseke finishte als 103e, op 26 se conden van Martin. Hij noteerde precies dezelfde tijd als veteraan Niko Eeckhout. Voor onze professionele werkplaats zijn wij op zoek naar een: voor wie een (elektrische) fiets geen geheimen meer kent Als een zelfstandige specialist lever je een belangrijke bijdrage aan de service van ons bedrijf. Je hebt minimaal 5 jaar ervaring in het vak en je weet soepel te schakelen tussen kleine reparaties, onderhoudsbeur ten en het rijklaar-maken van (elektrische) fietsen. In je werk kijk je ®SSBéI»k«# verder dan alleen techniek; je bent gericht op het maximale fietsplezier van onze klanten. Je hebt passie voor je vak, wat tot uitdrukking komt in je betrokkenheid en inzet. Je hebt een flexibele instelling en je beschikt over de benodigde diploma's voor het vak van tweewielerspecialist. In onze professionele werkplaats maak je gebruik van moderne gereedschappen. Samen met je collega's vorm je een deskundig team, dat een belangrijk deel van fietsend Nederland in het zadel houdt. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan je schriftelijke reactie met je c.v. naar: Leo Joosse Tweewielers Dorpsplein 14, 4363 AC Aagtekerke Of per e-mail naar: info@leojoossetweewielers.nl. Wii je meer weten over de functie? Bel dan met Leo Joosse, tel. 0118 - 58 13 06. Meer informatie over ons bedrijf vind je op www.leoioossetweewielers.nl. Dorpsplein 14 Aagtekerke leojoossetweewieiers.nl Tel: 0118-581306 door Koen de Vries GOES - Elisabeth Willeboordse was de eerste Zeeuw die zich verzeker de van een ticket voor de Olympi sche Spelen. Hans-Peter Minder houd wordt deze week hoogst waarschijnlijk nummer twee. De dressuurruiter uit Westkapelle moet zich morgen met zijn paard Exquis Nadine tijdens het CHIO van Rotterdam voor de laatste keer bewijzen. Laurens van Lieren uit Schore heeft zich vanwege een blessure van zijn paard Hexagons Ollright afgemeld. Daarmee is zijn kans op de Spelen een heel eind verkeken. De Nederlandse dressuurploeg voor de Olympische Spelen be staat uit drie combinaties plus een reservecombinatie. Twee van de drie plaatsen zijn al ingevuld: An- ky van Grunsven met Salinero en Imke Schellekens-Bartels met Sun rise steken er met kop en schou ders bovenuit. Voor de derde plaats en de reserveplaats komen eigenlijk nog maar twee ruiters in aanmerking. Door de blessure van het paard van Van Lieren en droe ve familie-omstandigheden bij de |VV Hans-Peter Minderhoud strijdt morgen met Adelinde Cornelis- sen om één plaats in de olympi sche ploeg. Laurens van Lieren en Stéphanie Peters haken af. Limburgse Stéfanie Peters (haar va der is plotseling overleden) strij den in Rotterdam alleen nog Min derhoud en de Drentse Adelinde Cornelissen om wie plaats drie krijgt en wie meegaat als reserve. Minderhoud staat met 1-0 voor in de strijd met Cornelissen. De Zeeuw reed in de eerste observatie wedstrijd, twee weken geleden in De Steeg, een proef als nooit tevo ren, terwijl Cornelissen twee keer in de fout ging. Zelfs als Minder houd morgen met klein verschil verliest, lijkt hij in het voordeel. De Westkappelaar maakt met Na dine nog steeds progressie. De kans op Hongkong is voor Lau rens van Lieren nog niet helemaal verdwenen. Vier jaar geleden, toen op de Spelen per land nog vier combinaties in actie kwamen, deed Nederland met twee inval lers mee. De paarden van Edward Gal en Antoinette Faland raakten in de voorbereiding geblesseerd en moesten vervangen worden, waar door Imke Bartels en Marlies van Baaien in actie konden komen. Omdat de blessure van Hexagons Ollright niet ernstig lijkt, heeft de bond Van Lieren gevraagd of hij het paard half juli met die van het olympisch kwartet acht dagen in quarantaine wil zetten. Zonder quarantaine - waarin aangetoond moet worden dat de viervoeters geen ziektes hebben - mag geen paard Hongkong in. Mochten er af vallers zijn dan kan Van Lieren als nog met Ollright naar Azië afrei zen. - MEER Bobbie Traksel blijkt zater dag bij een valpartij in de Delta Tour Zeeland twee ribben te heb ben gebroken. De renner van P3 Transfer-Batavus ging in de finale van de eerste etappe onderuit door een politiemotor. Traksel: „Op 700 meter van de streep lag een rotonde. De meeste renners gingen links, ik ging rechts. Een politiemotor ging daar stilstaan. Ik raakte de motor met mijn linkeronderbeen, sloeg over de kop en raakte met mijn schou der de politieman. In het zieken huis bleek dat mijn schouder en sleutelbeen uit de kom zijn ge weest. Ik heb bovendien twee rib ben gebroken en kneuzingen aan hand, enkel en onderbeen." UIT TENNIS Rosmalen. Mannen. Tweede ronde: Ferrer (Spa/1) - DelI'Acqua (Ita) 6-2 7-6 (3), Cicquel (Fra) - Gasquet (Fra/2) 7-5 7-6 (6), Ancic (Kro/6) - Darcis (Bel) 6-2 6-4, Melzer (Oos) - Andrejev (Rus/5) 6-4 1-6 6-1. Dubbel, eerste ronde: Clement/Serra (Fra) - Huta Galung/Verkerk (Ned) 6-4 7-6 (7), Levinsky/Skoch (Tsj) - Haase/Sijsling (Ned) 6-4 5-7 10-5. Vrouwen. Eerste ronde: Cirstea (Roe) - Kiri- lenko (Rus/6) 7-5 6-4, Tanasugarn (Tha) - Kate- rina Bondarenko (Oek) 6-3 6-3, Chan (Tai) -Ar- vidsson (Zwe) 7-5 7-5. Tweede ronde: Tsjak- vetadze (Rus/2) - Kerber (Dui) 6-3 3-6 7-6 (1), Alona Bondarenko (Oek/8) - Erakovic (NZe) 3-6 6-4 6-3, Safina (Rus/3) - Pin (Fra) 6-1 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Krajicek/Erakovic (Ned/NZe) - Anderson/Stephenson (ZAf/VSt) 6-1 6-1. Nottingham. Mannen. Eerste ronde: Simon (Fra/5) - Young (VSt) 6-1 6-4, Johansson (Zwe) - Nishikori (Jap) 7-5 opgave, Groth (Aus) - Ba ker (GBr) 7-6 (7) 6-3, Bogdanovic (GBr) - Ward (GBr) 6-3 6-4, Stepanek (Tsj/1) - Isner (VSt) 6-3 6-2, Schwank (Arg) - Nielsen (Den) 6-3 6-3, Spadea (VSt) - Slabinsky (GBr) 6-1 7-5, Monfils (Fra/8) - Guccione (Aus) 7-6 (4) 6-4, Verdasco (Spa/3) - Daniel (Bra) 6-4 7-6 (3). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. ProTour. Vierde etappe. Gossau - Domat-Ems: 1. A/.cEwen (Aus) 171 km in 4.04.10 (41,947 km/uur), 2. Freire (Spa), 3. Ciolek (Dui), 4. Duque (Col), 5. Zberg (Zwi), 6. Korff (Dui), 7. Napolitano (Ita), 8. Moos (Zwi), 9. Oesov (WRu), 10. Wyss (Zwi)' 12. Langeveld, 33. Ten Dam, 72. De Jongh, 91. Tankink, 133. De Maar, 135. Terps tra, 136. Tjallingii, 146. Eltink 1.11, 149. Dek ker. Algemeen klassement: 1Anton (Spa) 16.36.44, 2. Kirchen (Lux) 0.06, 3. Cunego (Ita) 0.12, 4. Frank Schleck (Lux) 0.16, 5. Zaugg (Zwi) 0.18, 6. Kreuziger (Tsj) 0.21, 7. Devolder (Bel) 0.22, 8. Lövkvist (Zwe) 0.25, 9. Andy Schleck (Lux) 0.40, 10. Klöden (Dui), 16. Ten Dam 1.21, 30. Tankink 2.44, 63. Tjallingii 11.27, 79. De Maar 15.29, 110. Eltink 22.21, 113. Langeveld 22.39, 133. De Jongh 27.39, 140. Terpstra 28.01, 146. Dekker 29.53. Schijndel. Ster Elektotour. Eerste etappe, tijdrit over 6 kilometer: 1Tony Martin (Dui) 7:20.07, 2. Nicolay Troesov (Rus) op 2 sec, 3. Gertait Thomas (Eng) op 3 sec, 4. Bradley Mc- Gee (Aus) op 5 sec., 12. Tom Boonen (Bel) op 14 sec, 103. Johnny Hoogerland (Yerseke) op 26 sec. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA TENNIS WOENSDAG 't Halve Maantje Open. Locatie: tennisvereni ging 't Halve Maantje te Goes. Aanvang: 18.00 uur De Bangerd Open jeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging De Bongerd te Kloetinge. Aan vang: 13.00 uur. B&P Vechtkuikenjeugdtoernooi. Locatie: ten nisvereniging De Boskreek te Breskens. Aar- vang: 13.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74