Zeeland Tegenpolen vol contrasten sbo$ SLIPS, rui GRATIS Jubilerend koor in kerk Cadzand Muzeeum toont historie expeditie en exploratie Noord- en Zuidpool. 20&21 Jazz meets techno in strandpaviljoen Gentsepoort in Hulst een dag afgesloten Informatie over plan Bierkaai in Hulst Demonstraties van Toonbeeld in Griete 2 BEHA'S OF TOPS NU 5 KORTING PZC Woensdag 18 juni 2008 I 25 door Maurits Sep VLISSINGEN - „Uummannaq is de mooiste plek op aarde. Ze zeggen dat je hier altijd terug moet komen, maar ik weet niet of dat in de toe komst nog kan". Het citaat uit de film Silent Snow over twee Inuit-meisjes vat het probleem van de Noordpool hel der samen en verwoordt tevens de kern van de expositie Tegenpolen, die sinds zaterdag te zien is in het Muzeeum in Vlissingen. Gastconservator Diederik Veer man, voormalig West-Zeeuws-Vla- ming, heeft er een prachtig popu- lair-wetenschappelijk boek bij ge maakt. Tegenpolen slaat niet al leen op Noordpool versus Zuid pool: de hele expositie is door spekt met tegenstellingen. De pool gebieden zijn net zo gevaarlijk als mooi, levensbedreigend als leven schenkend. Ruime aandacht is er voor de Nederlandse walvisvangst, die na de Tweede Wereldoorlog werd hervat om in het gebrek aan vetten te voorzien en waaraan Vlis- singer Albert Veldkamp deelnam als stuurman van de Willem Ba- rendsz. Indrukwekkend zijn de verhalen van avonturiers die door de pool gebieden hebben getrokken. Het Rijksmuseum heeft bijzondere overblijfselen uitgeleend van de overwintering van Willem Ba- rentsz op Nova Zembla in 1596. De tinnen lepel, houten dwarsfluit en driedelig zoutvat staan in schril contrast met de hulpmiddelen die de oud-Goesenaar Wilco van den Akker begin 2008 gebruikte in Alaska: waterfles met isolatiehoes, hoofdlampje, mp3-speler. Van den Akker ging om zijn fysieke gren zen te verkennen. „Maar als je bijna het leven laat, verschuiven de zwaartepunten: wat leer ik er |W* Op de expositie Tegenpolen zijn de ervaringen te zien en te ho ren van Zeeuwen die hebben meegedaan aan expedities op de Noordpool. mentaal van? Dat krijgt de nadruk in mijn volgende expeditie: hoe de mens zich heeft aangepast aan de natuur." Zeer bijzonder is het relaas van Sjef van Dongen, oud-burgemees ter van Aardenburg - over een red dingsoperatie op de Noordpool in 1928. „Het pakijs maakte een oor verdovend lawaai. Over een wan deltocht van 36 kilometer deden we drie dagen. Slapen kon niet, rusten ook niet. Het ijs stroomde met te grote snelheid." E| Tegenpolen. Expositie ter gelegen- heid van het vierde internationale pooljaar. Te zien tot en met mei 2009. Muzeeum, Vlissingen. Ma t/m vr 10-17 uur, za/zo 13-17 uur. WET RUIMTELIJKE ORDENING Goedkeuring bestemmingsplan Hoek (art. 28 WRO) Het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland heeft op 3 juni 2008 besloten goedkeuring te verlenen aan het bestemmingsplan Hoek. Voor de bebouwde kom van Hoek is een aantal bestemmingsplannen van toepassing die qua opzet en bestemmingsmethodiek van elkaar verschillen. Daarnaast worden ruimtelijk-functioneel samen hangende gebieden in afzonderlijke bestemmings plannen geregeld. Het bestemmingsplan Hoek heeft tot doel het onderbrengen van de bebouwde kom van Hoek in één samenhangende, eensluidende en actuele juridisch-planologische onderbouwing en regeling. Op grond van artikel 28 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening liggen het besluit van Gedeputeerde Staten en het bestemmingsplan van 19 juni tot en met 30 juli 2008 voor iedereen ter inzage bij de balies Ruimte, Milieu en Bedrijven in het stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4 inTerneuzen en in de vestigingen Markt I in Axel en Westkade 107 in Sas van Gent. Het stadhuis inTerneuzen en de vestiging Axel zijn geopend op maandag van 13.00 - 17.00 uur, op dinsdag tot en met don derdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 20.00 uur. De vestiging Sas van Gent is geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Het plan is tevens integraal te raadplegen via de web site www.terneuzen.nl/actueel/bestemmingsplan. Degene die tijdig een bedenking bij GS heeft ingebracht (of kan aantonen daartoe redelijker wijs niet in staat te zijn geweest) kan tijdens de inzagetermijn beroep instellen tegen de goed keuring door GS en een voorlopige voorziening aanvragen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het verzoek om voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de voorzitter van genoemde afdeling. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij mevrouw S. den Haan, telefoon 01 15-455 000. Terneuzen, 18 juni 2008 Burgemeester en Wethouders van Terneuzen, secretaris, burgemeester, F.M.L. Lauret RA J.A.H. Lonink CADZAND - Het Zwinkoor ont stond tien jaar geleden uit een fu sie van het Ceciliakoor uit Sluis en het Hervormd Kerkkoor van Cad zand. Ter ere van het jubileum houdt het koor een jubileumcon cert in de Hervormde Kerk Cad zand. Een strijkensemble onder steunt het koor. Ook het Vocaal Kwartet Terneuzen, kinderkoor de Zwinkids en dialectzangeres Co- rien Nortier treden op. De jubi leumavond begint om 19.30 uur. foto Lex de Meester In het Vlissingse Muzeeum is tot en met mei 2009 de expositie Tegenpolen te zien. Sas van Cent Oranje op grote schermen Vvk: €12,50 - Kassu: €17,50 www.rockaroundthebridge.nl Camping aanwezig Vrijdag 20 juni: Presentatie door MC DV8 M-ystery Walt Jensen Fausto Headhunterz Dana Zaterdag 21 juni; Puppetry of Hfe Blaam h9 Tekots 9 Arquettes Mintzkov Milow Action in DC The Msplsg Moppets; Htm ëe Mm (SfvBnt) DOMBURG - Strandpaviljoen Noord Duine in Domburg houdt morgen- f avond een ChampagNoise Beach t Party. fc Onder de noemer jazz meets tech- ■no komen vijf DJ's opdraven. De Baisc jockeys draaien van 18.00 tot HULST - De Gentsepoort in Hulst wordt woensdag 25 juni afgesloten voor verkeer. De verlichting in de rijweg van de poort wordt dan ver vangen. Verkeer vanuit het Prince- bolwerk kan rijden via Gentse poort, waar het eenrichtingsver keer tijdelijk wordt opgeven. HULST - In de hal van het stadskan toor in Hulst staan van 19 tot en met 30 juni informatiepanelen over het ontwerp-bestemmings- plan Bierkaai. Het opvallendste ele ment in dit plan is het terugbren gen van een waterpartij in de bin nenstad. Het ontwerp ligt nu ter beoordeling bij de provincie. TERNEUZEN - Bij café De Griete ge ven leerlingen van Toonbeeld van avond tussen 19.00 en 21.00 uur de monstraties. Er treden djembéleer- lingen op van Geert van der Sypt, een fluitkoor onder leiding van As- tid Heüe en er is een presentatie van 'wereldmuziek'. Geldig voor olie modellen en kleuren von 29 mei t/m 30 juni 2008 of zolong de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69