Zeeland Adviesbureau Brede school voor mag zichzelf controleren Dow helpt steunfonds verkeersslachtoffers I bij bibliotheken 4,5 miljoen euro over Luisterhoeken Waterschap houdt gratis te leen r Bureau DTNP eerder al positief over vestiging detailhandel skipiste. mewvm. almanak Netsnoer 22 l Woensdag 18 juni 2008 PZC door Eugène Verstraeten en Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen mag er vertrouwen in hebben dat de provincie instemt met het plan om grootschalige detailhan del te concentreren in de Koegors- polder. Gedeputeerde Staten heb ben het bureau Droogh Tromme len en Partners (DTNP) opdracht gegeven de plannen van Terneu- zen voor de Koegorspolder en de Axelsedam en omgeving te toet sen. Daarmee moet het bureau echter een oordeel geven over zichzelf. Aan de basis van de door het bu reau RBOI opgestelde detailhan delsvisie voor Terneuzen staan na melijk twee door DTNP gemaakte rapporten. Daarin worden argu menten aangedragen om de vesti ging van detailhandel bij de skihal in de Koegorspolder te rechtvaardi gen. DTNP gaf daarbij vorig jaar wel aan, dat bij een keuze voor grootschalige detailhandel in de Koegorspolder, de gemeente moet afstappen van vestiging van groot- WJ Provincie geeft bureau DTNP op- dracht de visie op detailhandel in de Koegorspolder te toetsen, waarvoor het zelf de bouwste nen aandroeg. schalige detailhandel in het gebied Kennedylaan. In de detailhandelsvisie werd dat advies overgenomen, maar onder druk van een aantal bedrijven be sloot de gemeenteraad dat ook de tailhandel in de Kennedylaan mo gelijk moet blijven. In het oor spronkelijk rapport van DTNP werd ook de komst van een Col- ruyt-supermarkt bij de skihal ver dedigd. Dat plan werd echter door de gemeenteraad afgeschoten. En niet alleen in Terneuzen. Wet houder Ton Linssen van Bergen op Zoom zegt in een interview met Foodmagazine dat in Neder land sprake was van een 'cordon sanitaire' tegen Colruyt. „Het is moeilijk hard te maken, maar er moeten wel afspraken zijn ge maakt. Detailhandel, projectont wikkelaars, planologische onder zoeksbureaus... Het is een kleine wereld." Financieel directeur Wim Biese- mans van Colruyt vindt de term cordon sanitaire te sterk. „Dat zou in België ook gebeuren, als bijvoor beeld Albert Heijn hier actief zou willen worden." Wethouder Adhemaer van Waes van Terneuzen, die nauw betrok ken was bij de voorbereiding van de komst van de supermarktketen naar Terneuzen: „Zo straf wil ik het niet stellen; daarvoor heb ik geen bewijs. Maar ik weet wel dat andere ketens zich enorm hebben verzet tegen de komst." TERNEUZEN - De Stichting Steun fonds Slachtofferhulp Zeeuws- Vlaanderen heeft van Dow Bene lux een steuntje in de rug gekre gen. Gisteren ontvingen Jaap Hen- nekeij en Rennie Fassaert van de stichting 2500 euro van Dow. Vol gend jaar volgt nog eens hetzelfde bedrag. Het steunfonds probeert fondsen in te zamelen om nabestaanden van verkeersslachtoffers in Zeeuws-Vlaanderen te helpen bin nen lotgenotengroepen met hun plotselinge en ingrijpende verlies om te gaan. Ook organiseert de stichting professionele rouwbegelei ding via het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw. De hulp aan nabestaanden van verkeersslachtof fers is op praktisch en emotioneel vlak op korte termijn goed gere geld. Voor de langere termijn is er echter weinig voorzien en ont breekt voldoende financiële rugge steun, aldus de stichting. Hennekeij: „We zijn erg blij dat sponsors als Dow het belang van hulp aan nabestaanden van ver keersslachtoffers onderschrijven en met een substantiële bijdrage een impuls geven." Dow steunt de stichting, omdat het zo zijn betrok kenheid met de streek kan tonen. Die Zeeuwse familie zat onlangs een weekendje in de Ardennen. De tweede avond werd 'Party Co' te voorschijn gehaald; een gezel schapsspel dat vooral leuk is als er al enige alcoholische versnaperin gen zijn genuttigd. In teams moeten opdrachten wor den uitgevoerd, zoals liplezen, uit beelden en tekenen. In die laatste Tip? redactie@pzc.nl categorie moest een lid van het 'broertjesteam' een netsnoer schet sen. Maar hoe zij ook tuurden, zijn teamgenoten haalden het er niet uit. 'Het is een netsnoer", verzuchtte de tekenaar uiteindelijk. „Een net snoer?", reageerde zijn medespeler. „Dan moet je het niet zo slordig te kenen!" Aan het Stationsplein in Hulst wordt sinds deze week grond bouwrijp gemaakt voor een nieuwe vestiging van sportcentrum Bodyline. Het moet een stek voor en door Hulstenaren worden. door Raymond de Frel Het heeft even ge duurd, maar einde lijk vallen de eerste zweetdruppeltjes op het Stationsplein. Hier moet straks gebikkeld en ge buffeld worden op spinningfiet- sen, in sportzalen, een zwembad en in een fitnesshal. Voordat het zover is, mogen bouwvakkers zich in het zweet werken om een plek te creëren waar sport en gezond heid nog meer dan in de Bodyli- ne-vestiging op het sportpark Oude Vaart in Terneuzen, hand in hand gaan. Nu de bouwwerkzaamheden zijn begonnen, zal menig bestuurder in Hulst nog eens opgelucht adem halen. De grond was eigenlijk be doeld voor fitnessketen Fitland (voorheen Leisure Company), maar de nieuwe directie van dat concern zag later af van de bouw van een sportcentrum. En dat, ter wijl de gemeente Hulst nog wel zo haar best had gedaan voor de komst van het sportcentrum. Zij kreeg zelfs een schadeclaim van vijf ton aan de broek, omdat de ei genaar van het naburige BACK-complex (Heerenland Deve lopment) wilde dat er een sport- voorziening in zijn complex zou komen. En niet erachter. De scha declaim werd afgewezen. En de Zeeuwse tak van Fitland ging in maart van dit jaar failliet. Bodyline had zijn slag toen allang geslagen. Directeur Pim Lexmond voelde er al jaren voor om een ves tiging in Hulst te openen. Het ont werp mag dan in aanblik veel gelij kenissen vertonen met de vesti ging in Terneuzen, maar inhoude lijk zijn er wel degelijk verschillen. Lexmond: „In Hulst zullen we wat volwassener zijn dan in Terneuzen als het gaat om de combinatie sport en gezondheid. Met uitzon dering van squash, bieden we in Hulst hetzelfde pakket als in Ter neuzen. Daarnaast maken we er nog twee zalen van honderd vier kante meter voor andere gebrui- Bodyline in Hulst Artist impressie van de nieuw te bouwen Bodyline in Hulst. De grondwerkzaamheden zijn begonnen, de daadwerkelijke bouw van Bodyline in Hulst be gint nog voor de bouwvak. p Eind januari 2009 opent het sport- en lifestylecentrum aan het Stationsplein zijn deuren. p Aanvankelijk zou Bodyline al in september van dit jaar open gaan, maar het vinden van de juiste bouwbedrijven vergde meer tijd. Bodyline doet de bouw in ei gen beheer. p- In het centrum kunnen zo'n honderdvijftig mensen tege lijk sporten. P- De parking telt vijftig plaatsen. PBodyline Hulst meet 1600 vier kante meter. kers. In Nederland ontstaat steeds meer een vorm van ketenzorg. Je gaat van de huisarts naar de specia list en die stuurt je door naar de fy siotherapeut. Die zorgt eerst voor een individueel revalidatiepro- gramma en vervolgens ga je verdei in groepen. En ben je weer hele maal de oude, dan is het zaak om structureel te blijven bewegen. Of in vorm van fitness of door een to taal andere sport. Op die tendens springen wij in met een ruimte voor fysio en een lege zaal voor bij voorbeeld de bewegingstherapeu ten van Mensendieck." Zeeuws-Vlaanderen is volgens hem het ideale gebied om op dit vlak samen te werken. „Veel men sen zien het als een bedreiging dat Zeeuws-Vlaanderen een klein ge bied is. Maar juist daardoor is het broodnodig om samen te wer ken." Het gaat Lexmond ander zijds weer te ver om van een revali datiecentrum te spreken. Een soort brede school op het gebied van sport en gezondheid, dat spreekt hem meer aan. „De markt voor mensen die móeten sporten groeit, maar wij denken dat onze toekomstige klanten nu toch voor al thuis zitten. En nee, ze hoeven niet van de sportschool Delta van Robert de Moor te komen. Statis- TERNEUZEN - Tijdens de Week van het Luisterhoek, van 25 juni tot en met 5 juli, kunnen in de Zeeuws- Vlaamse bibliotheken gratis luister- boeken geleend worden. Volgens de bibliotheek in Terneu zen worden luisterhoeken steeds populairder bij luisteraars van alle leeftijden. In de leeszalen in Ter neuzen, Hulst, Oostburg, Axel en Sas van Gent is een groeiende col lectie luisterhoeken aanwezig. Voor kinderen zijn er bijvoorbeeld Nijntje-verhalen of boeken van Roald Dahl. Volwassenen kunnen romans als De Vliegeraar van Kha- led Hosseini als luisterhoek lenen. Luisterhoeken zijn volgens de bibli otheek ideaal tijdens een lange au torit, in de file of tijdens huishou delijke karweitjes. Gewoonlijk kost het lenen van een luisterhoek 2,50 euro. In de actieperiode kun nen volwassenen twee luisterboe- ken per keer gratis lenen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft de jaarre kening over 2007 kunnen afsluiten met een batig saldo van ruim 4,5 miljoen euro. Opmerkelijk is dat het overschot niet veroorzaakt wordt door meer belastingopbrengsten. Integendeel, die vielen tegen. Het schap beurde een kwart miljoen euro minder aan belastinginkomsten. Het over schot wordt grotendeels door mee vallers gecreëerd. Het schap kreeg een extra dividenduitkering van de Nederlandse Waterschapsbank van 2,8 miljoen euro, het ontving 0,2 miljoen euro aan afkoopsom men en 0,4 miljoen euro aan op brengsten uit grondverkopen. Het overschot wordt toegevoegd aan de verschillende algemene- en bestemmingsreserves. Voor de taak waterkeringen wordt ruim 1,5 miljoen opzij gezet. Voor de taak waterkwantiteit ruim negen ton, voor waterkwaliteit een kleine 1,5 miljoen en voor de taak wegen 557.000 euro. Het dagelijks bestuur van het schap is niet van zins de ta- rieven voor het lopende en vol-j gend jaar te veranderen. Het alge-j meen bestuur van het schap buigt] zich donderdag 3 juli over de jaar- rekening en de voorgestelde toe voegingen. Het is overigens frap pant dat het schap in mogelijk een van zijn laatste bestaansjaren net zoveel overhoudt als het bedrag dat de provincie Zeeland denkt te kunnen besparen op het water- schapswerk in Zeeland als de bei de Zeeuwse schappen zouden fuse ren. Dat fusieoverleg staat overi gens op een laag pitje. Na de water schapsverkiezingen in novembe zal het nieuwe waterschapsbest zeker weer op de politieke agen komen. De vergadering van schap op 3 juli begint om 13 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66