EK Voetbal Oranjelans trekken van Bern naar Basel EURO BenZeker el Favorieten meteen onderuit in Kloetinge Hootsen en Attema verrassen in Goes De allerhoogste spaarrente van Nederland? Bestuur badmintonbond in beroep tegen afwijzing Yao Jie VIJF VRAGEN OVER SPANJE Supporters richten zich al op wedstrijd tegen Rusland of Zweden. Austria-Switzerland S PZC Woensdag 18 juni 2008 I 35 Oranjesupporters vieren feest op de Bundesplatz in Bern voor de wedstrijd tegen Roemenië. foto Koen van Weel/ANP door Sven Bakker KLOETINGE - In het TennisRood Open jeugdtoernooi in Kloetinge viel kort na de start al een verras sing te noteren. In het jongensdubbel tot en met 12 jaar verloren de als eerste geplaats ten Tomas Poggio Van Deventer en Pirn Zandee van Koen de Rui ter en Ruben Weiten. De spannen de wedstrijd eindigde na 6-4 4-6 6-7. Bij het meisjesdubbelspel tot en met zeventien jaar lieten Susan Boonman en Iris Duininck er geen misverstand over bestaan wie als eerste op de plaatsingslijst staat. Boonman en Duininck wonnen eerst met 6-0 6-1 van Tessa Boonman/Anne Wabeke en wa ren daarna met 6-3 6-2 te sterk voor Dorien Bruijnzeel en Nicole Nijsse. Bij de jongens tot en met twaalf jaar waren er twee spannende wedstrijden. In poule H speelde Jo ris Bekedam Van Eek een drieset ter tegen Ralf Wijnands, 6-4 6-7 7-6. Bernard Roda verloor in poule G de eerste set met 3-6 van Arvid Marteijn, maar kwam daarna goed terug. Met 6-3 en 7-6 pakte Roda de winst. BERN - Ze waren er wel, maar in veel minder grote getalen dan eer der op het Europees kampioen schap. Het Oranjefeest in Bern trok gisteren hooguit 30.000 Ne derlandse supporters, die de lokale bevolking van Bern voor de laatste keer vermaakten. De meeste fans namen niet de moeite naar Bern te rijden voor het afsluitende groepsduel met Roemenië, dat voor Oranje niet meer ter zake deed. Het meren deel van het legioen was al bezig met de kwartfinale van zaterdag. In Basel verwacht de Nederlandse politie ongeveer 80.000 Nederlan ders voor het duel van Oranje te gen Rusland of Zweden. De supporters die er wel waren, hadden geluk met het weer. De vooraf verwachte regen bleef in de middag lange tijd uit, zodat de sfeer op de volle Bundesplatz uiste kend was. Naast veel Oranjefans trokken ook de Roemenen naar het stadscentrum van Bern. Veel Zwitserse schoolkinderen meldden zich aan het einde van de middag eveneens weer op de pleinen, op zoek naar allerlei attri buten met de kleur oranje. De inwoners van Bern staan na de uitschakeling van Zwitserland mas saal achter het Nederlands elftal. Burgemeester Alexander Tschap- pat van Bern hield voor het laatst een persconferentie. De 56-jarige sociaal-democraat vertelde geno ten te hebben van de gebeurtenis sen in zijn stad. „Zo'n groot feest als na de wed strijd tegen Frankrijk hebben we in Bern nog niet gehad", aldus Tschappat over het duel van afgelo pen vrijdag. „Ik zal de gekke Neder landers nooit vergeten." Voor het laatst tijdens het Euro pees kampioenschap vertrok de Oranjestoet even na vijven vanaf het centrum in Bern naar het Sta de de Suisse, een tocht van zo'n vier kilometer. De Oranjegekte gaat zaterdag verder, maar dan in Basel. Veel inwoners van Bern zul len er rouwig om zijn. Daniel Sanchez, jaarlijks één van de toppers op de World Cup biljarten in Sluiskil, ziet Spanje, dat vanavond tegen Griekenland speelt, als één van de titelfavorieten. Naam: Daniel Sanchez Leeftijd: 34 Woonplaats: Malaga (Spanje) Beroep: biljarter Voetbalclub: Barcelona door Frits Bakker Wat heb jij als rechtgeaard supporter van Barcelona met het Spaans elftal op dit EK? „Ik leef mee zoals jullie dat in Nederland doen, het liefst in een Spaanse omgeving. En ik heb nog geen wedstrijd gemist. We hebben een prach tig elftal op dit EK, dat ver kan komen." Ben je zelf op het EK geweest om naar een wedstrijd te kijken? „Dat kan jammer genoeg niet, omdat ik vanaf vorige week dinsdag het Crystal Kelly toernooi in Antwerpen moest spelen. Ik heb elke avond ge biljart, maar de wedstrijden van Spanje kon ik gelukkig zien." Hoe heb je het toernooi beleefd tot nu toe; is Spanje een kanshebber voor de titel? „Ik heb gekeken met de andere biljarters. Toen we tegen Zweden speel den, zat ik met Torbjörn Blomdahl voor de televisie. Hij was al blij met de 1-1, maar in de 93e minuut maakte David Villa nog 2-1. Spanje is al tijd een ploeg geweest die de voorronden wel overleefde, maar daarna snel thuis was. Dat wordt nu anders, denk ik." Wat is er zo goed aan dit Spaans elftal? „We hebben met Iniesta, Fabregas, Xabi Alonso en Xavi het beste mid denveld van alle ploegen, al is dat van Nederland ook indrukwekkend. De bondscoach Luis Aragonés is verketterd, omdat hij Raul niet mee nam, maar ik vond het een moedig besluit om voor jongere spelers te» kiezen. We zijn mentaal sterker, kunnen fantastisch voetballen en zijn met Nederland één van de grote kanshebbers om te winnen." Wie is je favoriete speler op dit toernooi? „Ik vond Ruud van Nistelrooij en Wesley Sneijder fantastisch spelen, maar mijn echte favorieten zitten bij Spanje: Xavi en Iniesta." NIEUWEGEIN - Het bestuur van de Nederlandse badmintonbond (NBB) gaat in beroep tegen het be sluit van NOCNSF om Yao Jie niet in de olympische ploeg op te ne men. Volgens het college heeft de in China geboren speelster dit jaar bewezen dat ze in Peking tot de medaillekandidaten behoort. De NBB deed eerder al het ver zoek omdat ze na een lange blessu reperiode sterk was teruggeko men. Om naar de Spelen te mo gen, had ze bij de afgelopen EK de halve finales moeten halen. Ze strandde een fase eerder. NOCNSF wees het verzoek van de NBB eer der deze maand af. De NBB maakt nu gebruik van het reglement Be- zwaar- en Beroepsprocedure van de sportkoepel om Yao Jie toch nog naar de Spelen te krijgen. door Sven Bakker GOES - Bij het Halve Maantje Open in Goes hebben Michiel Hootsen en Egbert Attema voor een verrassing gezorgd. In het mannendubbel 7 wonnen ze in de kwartfinales van het als tweede geplaatste koppel Henk Struijk/Frans Valk: 6-4 6-0. In het gemengddubbelspel 6 van de 35-plussers maakten Heidy Rom- bout en Johan Dagevos een goede start. Ze versloegen overtuigend Rita Beenhakker en Rudi West dorp: 6-1 6-2. In het mannenenkelspel 7 zijn al twee halve finalisten bekend: Ruud Kalau in het bovenste sche ma en Chris Wild in het onderste. Zij versloegen beiden geplaatste spelers. Kalau won met 6-3 en 6-2 van Richard van Belzen (vierde in geschaald) en Wild was met twee maal 7-5 de meerdere van Robert Baart (derde geplaatst). In het K4-jeugdtoernooi in Breskens is bij de jongens tot en met 14 al een halve finale bekend. In het onderste schema staan de als tweede geplaatste Dylan van de Hout en de als derde ingeschaalde Rob Keizers tegenover elkaar. Van de Hout versloeg Sam van de Broecke met 6-2 en 6-4 en Keizers, was met 6-2 6-3 te sterk voor Eddy Sprinkhuizen. vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63