K Tafsl!§ff Boeken- en kunstmarkt in Nisse SUPS 3 SLOGGI S GRATIS Roep om nieuwe weg naar Oud-Vossemeer "GRATIS REACTIONS?" Baron Collot d'Escury: rentmeester, dijkgraaf en jachtvriend Willem-Alexander GA TOCH METEEN NAAR SPECSAVERS Extra ontsluiting kan drukke Molenstraat ontlasten. Schoolfeest Kortgene voor Ride for the Roses Fietstocht voor ouderen naar Kats Excursie natuurbeheer bij Wolphaartsdijk Treinverkeer twee uur stil door defecte brug 2 BEHA'S OF TOPS HU 5 KORTING Oud-dijkgraaf K.J.A. baron Collot d'Escury uit Klooster- zande is maandag op 74-jari- ge leeftijd plotseling overle den na een herseninfarct. Dijkgraaf beschermheer van de Koninklijke Harmonie Sint Cecilia, rentmeester van een kroondomein, kamerheer, bestuurder in tal van waterschaps organisaties, vice-voorzitter van de SuikerUnie, voorzitter van de On derlinge Hagelverzekering Zeeland (Hagel Hulst), afdelingsvoorzitter van de Koninklijke Nederlandse Ja gersvereniging én jachtvriend van kroonprins Willem-Alexander. Baron Collot d'Escury bekleedde tal van functies in zijn geliefde Land van Hulst en, vooral in de waterschapswereld, ver daarbui ten. Zijn professionele loopbaan én zijn maatschappelijke inzet le- NISSE - Aan de vooravond van het schaapscheerdersfeest in Nisse is het Dorpsplein vrijdag gevuld met marktkramen. Voor de derde keer wordt er een boeken-, kunst- en |T\ j'' NECROLOCIE Naam overledene: Karei Jan André baron Collot d'Escury 1933-2 008 door René Hoonhorst verden hem in 1995 een hoge ko ninklijke onderscheiding op: Offi cier in de Orde van Oranje-Nas- sau. curiosamarkt gehouden. Stil zal het er zeker niet zijn. Er wordt voor live achtergrondmuziek ge zorgd. De organisatie durft zelfs te stellen dat het Dorpsplein er zal Van 1974 tot eind 1998, een half jaar na de pensioengerechtigde leeftijd, was Collot dijkgraaf van waterschap Hulster Ambacht. Hij begon zijn waterschapscarrière al veel eerder, in 1957 als ontvan ger-griffier van de polder Hengst en Rummersdijk. Karei Jan André, de laatste doopnaam was zijn roep naam, trad niet in de voetsporen van zijn vader en grootvader als burgemeester van zijn woonplaats Kloosterzande. Hij nam wel andere 'familiefunc ties' over, waaronder die van rent meester van het Kroondomein en beschermheer van de plaatselijke, ook al koninklijke, harmonie. Col lot (de toevoeging d'Escury bleef voor het gemak vaak achterwege) hechtte niet te veel aan zijn adellij ke titel. Hij bereidde het 'boeren- waterschap' voor op het afwegen van agrarische belangen tegenover die van de natuur en op nieuwe ta ken als het waarborgen van ver keersveiligheid, een goede wa terkwaliteit en een gezond milieu. uitzien als 'een waar Place du Ter- tre', het beroemde plein in de Pa- rijse wijk Monmartre. De markt wordt gehouden van 13.00 tot 19.00 uur. door Rob Paardekam OUD-VOSSEMEER - De druk op het Thoolse college om eindelijk eens serieus werk te maken van de ver keersproblemen in de Molenstraat in Oud-Vossemeer neemt toe. De PvdA roept burgemeester en wet houders nu op om de haalbaar heid van een nieuwe ontsluitings- weg voor het dorp te onderzoe ken. De ellendige verkeerssituatie in de Molenstraat is veel bewoners al ja ren een doorn in het oog. In de toch al smalle straat staan veel au to's geparkeerd, waardoor het ze ker in de drukke uren vaak impro viseren is om langs elkaar heen te rijden. De passeerstroken die de ge meente heeft aangelegd, helpen I** De lokale PvdA-fractie in Tholen wil dat de gemeente serieus on derzoek doet naar de mogelijk heid voor een nieuwe ontslui- tingsweg naar Oud-Vossemeer. KORTCENE - Openbare basisschool De Zuidvliet in Kortgene grijpt vrijdag het jaarlijkse zomerfeest aan voor een sponsoractie voor Ri de for the Roses. Vanaf 13.00 tot 16.30 uur doen de kinderen allerlei 'rollende' activiteiten. Vervolgens rijden de scholieren tot 17.30 uur sponsorrondjes op step, skeelers en rolschaatsen. De Ride for the Roses voor de kankerbestrijding is 31 augustus vanuit Goes. WILHELMINADORP - Het fietscomité van het Goese ouderenwerk ver zorgd morgen een fietstocht naar Kats. In het dorp wordt het plaatse lijke kerkje bezocht waar de ten toonstelling Nieuw Zout. te zien is. De organisatie mept alle ouderen die van fietsen houden op om mee te gaan. De toer begint bij het dorpshuis in Wilhelminadorp om 13.30 uur. volgens bewoners niet. Eén van hen, Pieter Lagerwerf heeft on langs een oplossing bij de gemeen te neergelegd. Hij denkt dat alleen een nieuwe ontsluitingsweg soe laas biedt. In de Molenstraat kan dan éénrichtingsverkeer worden ingesteld. De nieuwe ontsluitingsweg zou van het dorp naar de Gankelweg moeten lopen. Die komt weer uit op de Oud-Vossemeersedijk. „Mis schien kan het wel niet", stelde La gerwerf onlangs in de commissie ruimte. „Maar ik wil bereiken dat de gemeente eens kijkt naar de he le infrastructuur. Iedereen in het dorp zou een klein beetje in het verkeersleed moeten delen." Wethouder Kees van Dis reageer de tijdens de vergadering met de veelgehoorde term 'we nemen het mee', maar de fractie van de Partij van de Arbeid lijkt nu uit te zijn op een hardere toezegging. Raads lid Henk Nieuwenhuis heeft schrif telijke vragen gesteld aan het colle ge en wil weten of B en W het al ternatief serieus overwegen en een haalbaarheidsonderzoek laten uit voeren. WOLPHAARTSDIJK - Hubert en Jean- net Rijk laten vrijdagavond in de Broeder- en Zusterpolder bij Wol phaartsdijk zien hoe zij op hun be drijf omgaan met agrarisch natuur beheer. Wie mee wil, wacht een stevige wandeling van anderhalf uur langs bloemenranden, heggen en houtwallen. De excursie begint om 20.00 uur, Broeder- en Zuster- polderweg 1. Meer informatie via 0113-581317 en 06-23813427. KRUININGEN - Treinreizigers op de Zeeuwse lijn hebben gisteravond veel vertraging opgelopen door een defect aan de Vlakespoorbrug over het Kanaal door Zuid-Beve land. De voor scheepvaartverkeer geopende brug wilde om 18.15 uur niet meer dicht. Het heeft tot 20.15 uur geduurd voordat de strem ming van het treinverkeer kon worden opgeheven. De REACTIONS aanbieding geldt t/m 6 juli 2008 en geldt niet in combinatie met andere aanbiedingei: Voor extra glasopties (zoals varifocaa!) betaalt u vaste lage toeslagen. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. PZC Woensdag 18 juni 2008 25 s/°S& s/°3& Geldig voor alle modellen en kleuren van 29 mei t/m 30 juni 2008 of zolang de voorraad strekt. Wilt u deze zomer uw ogen goed beschermen tegen direct zonlicht en wilt u er met uw bril ook nog eens heel goed uitzien? Dan zijn REACTIONS de ideale keuze. Want met REACTIONS biedt Specsavers een serie innovatieve meekleurende glazen voor de mooiste monturen. REACTIONS reageren razendsnel op veranderende lichtomstandigheden en zijn bij Specsavers deze zomer helemaal gratis (normaal 85.-) bij aanschaf van een montuur vanaf 99.-. En omdat wij alleen werken met volledig gekwalificeerde en gediplomeerde opticiens, kunt u vertrouwen op professionele oogzorg. Dus loop gerust eens binnen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 --- 64 22 60 www.specsavers.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49