Reimerswaal wil bundeling onderwijs Zeelai d 'Huis onverkoopbaar door Lovende woorden voor held uit Sint Philipsland 22 Woensdag 18 juni 2008 PZCB Jack Reijngoudt redde vorig jaar een 3-jarige jongen uit het water. Plan voor 'Brede Dorpsvoorzieningen' in gemeente. Open huis wijngaard De Druivengaerde Kinderexcursie op strandje van de Kaloot Doodshoofdvlinder in Kwadendamme Bruinooge wordt nieuw raadslid voor de SCP Volksdansfestival op zoek naar gastgezinnen Informatieavond over dijkversterkingen Gemeente en provincie willen eerst helderheid over aard vervuiling. Jack Reijngoudt (links) met de oorkonde. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Nee, hij had er na ruim een jaar niet echt meer op gerekend, maar blij was hij er wel mee. Jack Reijngoudt uit Sint Phi lipsland werd gisteren in het Thoolse gemeentehuis in het zon netje gezet, omdat hij een 3-jarig jongetje uit het water redde. De Fliplander keek op 1 mei vorig jaar uit zijn raam toen hij zag hoe een moeder met haar wandelwa gen (met daarin Rick), haar ande re zoontje en haar hond over het havenplateau liep. Op een gegeven moment ontsnapte de hond. In een logische reflex ging de vrouw er achteraan, waarna de wandelwa gen, met daarin Rick van drie, het water in rolde. De vrouw ging er zelf achteraan, maar kreeg de wan delwagen - die op zijn kop lag - met geen mogelijkheid boven. De toegesnelde Jack Reijngoudt slaag de daar wel in, zodat alles uiteinde lijk met een sisser afliep. De inwo ner van Sint Philipsland is vanaf het begin bescheiden geweest over zijn actie. Iedereen zou zoiets toch hebben gedaan? Toch heeft het hem echt wel iets gedaan, zo vertel de hij gisteren. „Ik zat een paar da gen later nog te bibberen op de bank als ik er aan dacht. Pas toen Rick en zijn ouders langs kwamen om mij te bedanken en de jongen op mijn schoot zat, viel er een enorme spanning van mij af" De gemeente heeft al snel na de ge beurtenis een aanvraag voor een onderscheiding ingediend bij de Maatschappij tot Redding van Drenkelingen. Daar werd positief op gereageerd en zodoende kon burgemeester Willem Nuis giste ren een oorkonde en een bronzen medaille aanbieden aan Reijn goudt. Die heeft hij volgens Nuis 'lk hoop dat Rick u nog eens zal opzoeken als hij wat ouder is' dik verdiend. „Het is een gebaar van waardering voor wat u heeft gedaan. De samenleving is u daar dankbaar voor." Rick en zijn moe der hadden - ondanks verschillen de pogingen van de gemeente - be sloten niet bij de uitreiking aanwe zig te zijn. „Maar ik hoop dat Rick u ooit nog eens zal opzoeken als hij ouder is", sprak Nuis. Die liet tussen neus en lippen door weten dat er nog twee Thool se aanvragen lopen. Er zijn wat hem betreft nog meer helden in de gemeente. Wie dat zijn, wilde hij uiteraard nog niet verklappen. door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal wil het onderwijs en de maatschappelijke organisaties en voorzieningen, voor zover moge lijk in elke kern onderbrengen in één accommodatie. Het project 'Brede Dorpsvoorziening' moet volgend jaar beginnen. Dat staat in het concept-Strate gisch Huisvestingsplan Onderwijs (SHO) 2009-2023, dat in opdracht van de gemeente door bureau Draaijer en Partners uit Bunnik is opgesteld. Aanleiding daarvoor was dat de gemeente zich reali seert dat het gemeentelijke onder wij shuisvestingsbeleid achterhaald is. In plaats van te investeren in WISSENKERKE - Wijngaard De Drui vengaerde aan de Dorpsdijk 2a in Wissenkerke houdt tot 1 oktober drie dagen in de week open huis. De openingsdagen zijn dinsdag, woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur. Bezoekers krijgen een rondleiding, mogen wijn van De Druivengaerde proeven en jeu de boules of croquet spelen. BORSSELE - Op het strandje aan de Kaloot bij Borssele houdt de vere niging voor natuur- en milieuedu catie IVN woensdag 25 juni een ex cursie voor kinderen. De excursie begint om 14.00 uur. Gidsen geven informatie over wat er op de Ka loot allemaal groeit en bloeit. Het startpunt is de parkeerplaats tegen over de kerncentrale. huidige, vaak oude gebouwen, wil Reimerswaal inspelen op ontwik kelingen waarbij meerdere organi saties en instellingen onderling sa menwerken in één gebouw. De SHO is in samenspraak met het onderwijs opgesteld. Er zijn work shops, interviews en een enquête gehouden. Daaruit bleek dat zestig procent van de schooldirecteuren ontvreden is over de huidige huis vesting, een duidelijk argument om het beleid aan te passen. De wens van het onderwijs is om in de toekomst gemeenschappelijk te worden gehuisvest in kwalita tief goede accommodaties, inclu sief een volledig dagprogramma voor de opvang van kinderen en mogelijk gecombineerd met sport, cultuur, welzijn en zorg. Het refor matorisch onderwijs heeft wel aan gegeven dat er binnen de gemeen schap nog 'veel discussie gevoerd KWADENDAMME - Een doodshoofd vlinder zorgde gisteren in Kwaden damme voor verbaasde gezichten. Een inwoonster van het dorp wist niet wat ze zag toen ze het beest in haar tuin aantrof De vlinder komt wel vaker voor in Nederland maar normaal niet zo vroeg in het seizoen. Vlindertuin Berkenhof heeft zich ontfermd over het dier. KRUININGEN - Rien Bruinooge (47) uit Kruiningen wordt het nieuwe raadslid voor de SGP in de ge meente Reimerswaal. Hij wordt 24 juni geïnstalleerd. Bruinooge volgt Nico Huizen op, die begin vorige maand overleed. Hij krijgt voorlopig nog geen vaste portefeuille, omdat hij het politie ke toneel voor het eerst betreedt. moet worden en overtuiging no dig zal zijn' om die ambitie te be werkstelligen. Overigens is het wat betreft het christelijk en katholiek onderwijs niet per se nodig dat in iedere kern een school met die sig natuur aanwezig is. Voorwaarde is wel gesteld dat het leerlingenver voer goed wordt georganiseerd en onderdeel is van het huisvestings plan. Geld voor de uitvoering zou volgens het bureau onder meer kunnen komen uit de opbrengst van bestaande schoolgebouwen en een bijdrage van de scholen. Ver der moet gebruik worden gemaakt van grond die al in bezit is en moet 'dubbel grondgebruik' wor den toegepast; bouwen in verdie pingen. De raad moet nog akkoord gaan met de plannen, maar dat er nog veel over gepraat zal worden bleek gisteravond al tijdens de pre sentatie ervan. HEINKENSZAND - Het achttiende In ternationaal Volksdansfestival van Borsele heeft 4 tot 10 augustus dansgroepen te gast uit Georgië, Servië en Frankrijk. Nog niet voor alle deelnemers heeft de organisa tie gastgezinnen gevonden in Bor sele of Goes. Informatie bij Inge de Bue, ingedebue@zeelandnet.nl of 0113-351.529. RILLAND - Waterschap Zeeuwse Ei landen houdt maandag 30 juni in het dorpshuis van Rilland een in formatieavond over de dijkverster kingsplannen voor de Zimmer man- en Kruiningenpolder. Die worden in 2009 verhoogd en over- slagbestendig gemaakt. De infor matieavond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De Molenpolderweg, met op de voorgrond de woning waar het om gaat. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel YERSEKE - Janny Verburg-Eckhardt uit Maassluis is ten einde raad. Ze wil het huis van haar hoogbejaar de vader aan de Molenpolderweg 24 in Yerseke verkopen, maar vreest dat dat niet gaat lukken zo lang niet duidelijk is wie een op het perceel aangetroffen bodemver ontreiniging moet opruimen. Daar wordt nu al ruim acht maanden over gepraat. Een koopcontract is inmiddels ontbonden. „Naar de menselijke kant wordt niet geke ken." Verburgs vader, Arie Eckhardt, is in augustus vorig jaar verhuisd naar een aanleunwoning, na ruim 66 jaar aan de Molenpolderweg te hebben gewoond. Hij heeft zijn dochter gevraagd de woning te ver kopen, aangezien hij daar zelf niet toe in staat is. Van de buren en ma kelaar Arjan Harthoorn krijgt Ver burg echter te horen dat de grond mogelijk verontreinigd is. In 2002 is namelijk ook al eens gesaneerd op nummer 22 en 23. Eckhardt was sindsdien in de veronderstel ling dat het probleem daarmee was opgelost. Óp aanraden van de makelaar (die die verplichting heeft) wordt toch een verkennend onderzoek uitgevoerd door De Bo demonderzoeker uit Arnemuiden. Die concludeert dat de voortuin in derdaad (licht) is verontreinigd met onder meer lood, zink en olie. Omdat er inmiddels een koper voor de woning is, wordt bij de ge meente aangeklopt voor een vrij waring van een eventuele sane ringsplicht. In de ogen van de ver kopers gerechtvaardigd, omdat de verontreiniging in het verleden is veroorzaakt en niet door Eckhardt. Zonder die vrijwaring kunnen de kopers geen hypotheek krijgen. Hoewel bekend is dat er in het ge bied Molenpolderweg sprake is van verontreiniging, wordt de vrij waring niet verstrekt. Volgens de gemeente en provincie staat niet vast dat de verontreiniging bij nummer 24 dezelfde is als in de rest van het gebied. Ook het rap port van De Bodemonderzoeker geeft op die 'kardinale vraag' vol gens beide overheden geen duide lijk antwoord. Daardoor kan nog niet worden bepaald wiens verant woordelijkheid het is. Bovendien, zegt wethouder Jaap Sinke, als de gemeente had getekend, zou 'half Yerseke op de stoep staan'. De Bo demonderzoeker stelt in zijn rap port echter dat alle aangetoonde en eventueel nog aan te tonen ver ontreinigingen in het verleden zijn veroorzaakt en dat daarmee de verantwoordelijkheid bij de overheid ligt. In dit geval in eerste instantie bij de provincie. Overi gens had de gemeente liever ge zien dat het verkennend bodemon derzoek zou zijn uitgevoerd door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46