Arsjavin is de Russische hoop Hiddink rekent tegen Zweden op ingevingen van zijn spelmaker. Hiddink is bij winst al half miljoen rijker Chaos na botsing met Franse bus PZC Woensdag 18 juni 2008 34 Andrei Arsjavin is na twee wedstrijden schorsing weer beschikbaar voor Rusland. foto Kerim Okten/EPA door Barry van der Hooft INNSBRUCK - Als het Russisch elftal vanavond aftrapt tegen Zweden, zullen vele ogen gericht zijn op Andrei Arsjavin. De 27-jarige Russi sche nummer 10 heeft de eerste twee duels op het EK vanwege een schorsing moeten toekijken, maar is in de laatste wedstrijd in de pou le de hoop van een herboren voet balnatie. Een aardig voorval, dat veel zegt over de werkwijze van Guus Hid dink, maar ook veel zegt over het karakter van Andrei Arsjavin, speelde zich af in de dagen voor de kwalificatiewedstrijd tegen het nietige Andorra. Hiddink zocht tij dens de oefensessie een strategi sche plek uit op het veld. Toen zijn sterspeler langs kwam, gaf de coach hem uit het niets een tikkie. Arsjavin schrok en wilde meteen reageren. Nee, zei Hiddink reso luut, niet doen! Hij wilde hem duidelijk maken dat de spelers van Andorra ook zul ke methoden gebruiken. Hiddink wist dat ze Arsjavin zouden zoe ken, hem het leven zuur wilden maken en alle middelen zouden aangrijpen om hem uit zijn spel te halen. De spelmaker moest juist rustig blijven en zich niet uit zijn tent laten lokken. „Arsjavin is een jongen met karak ter, met venijn én kwaliteit", weet Hiddink. „Hij kan echt iets beteke nen voor ons team. Je kunt hem ook boos maken en dan reageert hij. Terwijl je bij andere spelers in zo'n situatie hun kop naar bene den ziet gaan." Ondanks de inspanningen van Hiddink ging het tegen Andorra toch mis. Zijn oogappel liet zich toch provoceren, deelde na 84 mi nuten een schop uit en kreeg rood. Rusland plaatste zich voor het EK, maar de kleine strateeg zou er twee duels niet bij zijn. Dat was een fikse tegenvaller, om dat Arsjavin voor Hiddink van de buitencategorie is. „Hij is de intelli gentste speler die ik ooit heb ge- ra^ De Russische spelmaker Andrei Arsjavin maakt na een schorsing zijn rentree tegen Zweden. Vol gens Hiddink is hij een speler met karakter en venijn. SALZBURG - De spelers van Rus land kunnen rekenen op een forse bonus als de kwartfinale op het EK wordt gehaald. Volgens Russi sche media is de premie voor het bereiken van de laatste acht sterk opgeschroefd. Rusland duelleert vanavond met Zweden om een plaats in de kwart finale. Het halen van de laatste acht wordt beloond met 7 miljoen euro. Elke speler ontvangt bij dat succes 300.000 euro in plaats van de eerder toegezegde 250.000. Volgens de boulevardkrant Twoj Djen krijgt Guus Hiddink voor het bereiken van de laatste acht een zeer attractieve bonus van 500.000 euro. EK GROEP C Frankrijk - Italië 0-2 (0-1). 25. Pirlo 0-1 (straf schop), 62. De Rossi 0-2. Scheidsrechter: Mi chel (Slw). Aantal toeschouwers: 30.585. Rode kaart: 24. Abidal (Fra). Gele kaart: Evra, Boumsong, Govou, Henry (Fra), Pirlo, Chiellini, Gattuso (Ita). Frankrijk: Coupet; Clerc, Gallas, Abidal en Evra; Govou (66. Anelka), Toulalan, Makelele en Ribéry (9. Nasri/26. Boumsong); Benzema en Henry. Italië: Buffon; Zambrotta, Panucci, Chiellini en Grosso; Pirlo (55. Ambrosini), De Rossi en Gat tuso (82. Aquilani); Perrotta (64. Camoranesi)' Toni en Cassano. Nederland - Roemenië 2-0 (0-0). 54. Huntel- aar 1-0, 89. Van Persie 2-0. Scheidsrechter: Bus- acca (Zwi). Aantal toeschouwers: 30.777. Gele kaart: Chivu (Roemenië). Nederland: Stekelenburg; Boulahrouz (58. Melchiot), Heitinga, Bouma en De Cler; De Zeeuw en Engelaar; Afellay, Van Persie en Rob ben (61. Kuijt); Huntelaar (82. Vennegoor of Hesselink). Roemenië: Lobont; Contra, Tamas, Ghionea en Rat; Cocis, Codrea (72. Dica) en Chivu; Ni- colita (82. Petre), Marius Niculae (59. Daniel Niculae) en Mutu. TOPSCORERS 1. Villa (Spanje) 4. 2. Podolski (Duitsland) 3. 3. Sneijder (Nederland), Van Persie (Neder land), Ibrahimovic (Zweden), Arda, Nihat (Tur kije), Hakan Yakin (Zwitserland) 2. 9. Van Nistelrooij, Van Bronckhorst, Kuijt, Rob ben, Huntelaar (Nederland), Hansson (Zwe den), Fabregas, Torres (Spanje), Sverkos, Sion- ko, Koller, Plasil (Tsjechië), Quaresma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles (Portugal), Modric, Klasnic, Srna, Olie (Kroatië), Semih (Turkije), Guerreiro (Polen), Vastic (Oostenrijk), Mutu (Roemenië), Panucci, Pirlo, De Rossi (Italië), Henry (Frankrijk), Ballack (Dui) 1. y KAARTEN Een keer rood: Demirel (Turkije), Abidal (Frankrijk). Een keer geel Groep A: Magnin, Derdiyok, Hakan Yakin, Fer- nandes (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri, Tuncay, Hakan Balta, Mehmet Topal, Arda, Em- re Asik (Turkije), Polak, Galasek, Ujfalusi, Baros (Tsjechië), Bosingwa, Ferreira, Meira, Miguel, Ribeiro (Portugal). zien", zegt hij. Als voetballer dan, want zijn actie tegen Andorra kun je moeilijk als intelligent betitelen. Door zijn schorsing moest Hid dink voor de eerste duels een team bouwen zonder Arsjavin. Toch liet hij hem in de laatste oefenwed strijd in Zuid-Duitsland tegen Li touwen negentig minuten spelen om in het juiste ritme te blijven. De Russen wonnen met 4-1 en Arsjavin maakte duidelijk wat zijn ploeg op het EK zou missen. In de Uefa Cupfmale tegen Glas gow Rangers (2-0) was de 1.72 me ter grote middenvelder met twee splijtende passes al belangrijk ge weest voor Zenit Sint-Petersburg en zijn trainer Dick Advocaat. Wie hem tegen Litouwen op de voet volgde, zag een heerlijke voetballer die altijd de bal wil hebben. Hij is rechtsbenig, maar speelt het liefst vanaf de linkerkant. In een min of meer vrije rol voedt hij de aanval lers, is hij constant aanspeelbaar en laat hij zien een geweldige indi viduele actie en versnelling in huis te hebben. Buiten het veld is hij ook een bij zondere verschijning. De in Sint-Petersburg geboren en geto gen Arsjavin heeft aan de mo de-academie gestudeerd. Hij be steedt veel aandacht aan zijn uiter lijk en staat als verlegen en soms chagrijnig bekend. De laatste maanden gaat het op dat gebied beter. Arsjavin ontwikkelt zich tot een meer open persoonlijkheid, die nu een cursus Engels volgt. Met zijn vrouw en zijn zoontje Ar- tyom wil hij graag de stap naar het buitenland maken. Britse clubs als Newcastle United, Everton en Manchester City hebben hun be langstelling al kenbaar gemaakt. Vanavond kan hij ervoor zorgen dat een transfer weer iets dichter bij komt. Rusland en Hiddink Het Russisch elftal moet van avond winnen van Zweden om de kwartfinale te halen. Dan is Nederland zaterdaga vond de tegenstander. Guus Hiddink toonde zich opti mistisch op zijn laatste perscon ferentie. Hij vindt dat zijn elftal mentaal sterker is geworden. Hiddink wilde niet zeggen of Arsjavin in de basis staat. Groep B: Pogatetz, Ivanschitz, Hoffer, Stranzl, Saumel, Korkmaz (Oostenrijk), Robert Kovac, Vukojevic, Srna, Simunic, Leko, Vejic, Modric (Kroatië), Smolarek, Zahorski, Krzynowek, Bak, Wasilewski (Polen), Ballack, Lehmann (Duits land). Groep C: De Jong, Ooijer (Nederland), Contra, Daniel Niculae, Mutu (Roemenië), Sagnol, Ma kelele, Toulalan, Evra, Govou, Boumsong, Hen ry (Frankrijk), Toni, Zambrotta, De Rossi, Chiel lini (Italië). Groep D: Charisteas, Seitaridis, Torosidis, Liber- opoulos, Karagounis (Griekenland), Svensson (Zweden), Marchena (Spanje), Torbinski, Sajen- ko (Rusland). Twee keer geel Groep A: Vonlanthen, Barnetta (Zwitserland), Aurelio (Turkije). Groep B: Lewandowski (Po len), Prödl (Oostenrijk). Groep C: Goian, Chivu (Roemenië), Pirlo, Gattuso (Italië). Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd: Vonlanthen, Barnetta (Zwitserland), Demirel, Aurelio (Turkije), Lewandowski (Polen), Chivu (Roemenië), Pirlo, Gattuso (Italië). ROBIN VAN PERSIE: 9 Je kunt ook Melchiot de uitblinker van het slot van de wedstrijd noe men. Hij kan simpelweg beter voetballen dan Boulahrouz. Als er meer finesse dan kracht wordt ver eist, heb je meer aan Mario. Puzzel tje erbij voor de bondscoach. Heit inga deed het goed. Ook Engelaar krijgt bonuspunten voor zijn her stel na de dip tegen de Fransen. Maar ik zat weer stilletjes te jui chen voor Van Persie. Ik zag die aanname en de korte draai naar zijn rechtervoet. Lobont had hem. Toen nam hij op links een bal vol maakt aan met de borst. En één minuut later een prachtbal van En gelaar op Van Persie. Daarna een wippertje en een knal over het doel. Dan maakte hij nog een Rob- ben-goal in de korte hoek. Maar wat mij betreft de mooiste actie was een pass met links naar de vrij lopende Melchiot in een alleen door Van Persie ontdekte ruimte. IBRAHIM AFELLAY: 8 Niet vaak begint een international zo slecht aan een wedstrijd. Ik zat thuis op de bank het bekende douchegebaar boven het hoofd al te maken, toen de kleine kale zich langzamerhand aan zijn depressie begon te ontworstelen. De thee in de rust deed de rest. In de tweede helft bleek dat met Afellay op links en een natuurlijke verstandhou ding met het talent van Van Per sie, de Oranje Machine soepeler ging lopen dan met Robben voor rust. Van Basten kan wel aan het puzzelen blijven. PATRICK VIEIRA: 4 De Fransen gaan naar huis door een falende coach. In 2006 was er aanvankelijk ook geen harmonie in de kleedkamer, maar toen Zida- ne ging draaien kwamen de hiërar chie en de sfeer vanzelf De groot ste blunder van Domenech was het angstige handhaven van Viei- ra. Misschien haalde hij de eerste wedstrijd wel. Jammer, net niet. Oké, de tweede wedstrijd dan. Ne derland kon hij misschien halen. Vieira haalde helemaal niks. Hij was gewoon een oude prof die te gen zijn verval en de dood vocht. Flamini en zijn eigen elftal waren de dupe. ZURICH - Het Franse voetbalelftal haalde gisteren niet ongeschonden het stadion in Zürich. In het Let- zigrund moesten de Fransen de laatste groepswedstrijd in poule C tegen wereldkampioen Italië spe len. Vlak voor het stadion miste de chauffeur van de spelersbus een bocht, waarop hij het voertuig in de achteruit zette. De bus reed hard op een andere auto, die op zijn beurt weer tegen een derde voertuig aan botste. Ondanks de aanrijding kon de spe lersbus wel de bocht maken rich ting het stadion. Achter de bus was de chaos compleet, met twee beschadigde auto's die de weg voor het andere verkeer blokkeer den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36