PZC 31 Oranje-aanvallers zijn niet te stuiten EURO m Kleintjes Klassiek E^TRA PZCy Nederlands elftal wint van Roemenië en bewijst Italië dienst. Bondscoach Van Basten heeft niets te klagen Austria-Switzerland Robin van Persie: B-team bestaat niet Muziek voor uw kleintje Klaas-Jan Huntelaar viert de goal waarmee hij Nederland op een 1-O-voorsprong bracht met Ibrahim Afellay en Arjen Robben. foto Anja Niedringhaus/AP Andrei Arsjavin is de hoop van de Russen en van Guus Hiddink Zeeuws-Vlaanderen krijgt volgend jaar mei een eigen marathon Woensdag 18 juni 2008 Tip? sport@pzc.nl door Frans van den Nieuwenhof BERN - Marco van Basten heeft zijn oude ploegmaat en tegenwoordige collega Roberto Donadoni een ge weldige dienst bewezen. De 2-o-overwinning die het Neder lands elftal gisteravond boekte op Roemenië stelde Italië honderd twintig kilometer verderop in staat om óók een plek in de kwart finale af te dwingen. De kans be staat nu dat beide landen elkaar over acht dagen opnieuw treffen in de halve finale in Wenen. Oranje had een nieuwe confronta tie tussen Van Basten en Donado ni, ooit ploegmakkers bij AC Mi lan en nu beiden bondscoach, op voorhand kunnen vermijden door van Roemenië te verliezen. Maar de B-ploeg die gisteren op het veld stond, was geen moment van zins om te marchanderen met sportie ve belangen. Nederland wees Roe menië na rust gedecideerd terug. Klaas Jan Huntelaar en Robin van Persie maakten de doelpunten. Van Bastens keuze om negen reser ves het veld in te sturen viel wel te begrijpen. Die had zowel een psy chologische, praktische als fy- siek-conditionele reden. Vooral voor Robin van Persie en Arjen Robben, die nog het dichtst bij een basisplaats zitten, was het duel veel meer dan een veredelde oefenwedstrijd. Van Persie gaf zelf deze week al aan dat hij niet in een fantastisch ritme zit. Dat was bij vlagen te zien. Voor rust liet hij de bal vaker van zijn voet springen dan van iemand met zijn kwalitei ten mag worden verwacht. Vroeg in de tweede helft kende Van Per sie technisch gezien zijn beste mo ment. Hij pikte een dieptepass van John Heitinga fraai uit de lucht en schoot uit de draai tegen Lobont op. Vlak voor tijd kwam dan toch de beloning voor zijn inspannin gen. Hij rondde een pass van De Zeeuw meedogenloos af: 2-0. Arjen Robben liet de beste kans van de eerste helft liggen. Na een combinatie tussen Démy de Zeeuw en Klaas Jan Huntelaar tik te hij de bal na ruim een halfuur lichtzinnig naast het doel. Net na rust brak Huntelaar de wedstrijd open uit een voorzet van Ibrahim Afellay. Zo vervulden alle aanval lers weer een bijzondere rol. Van Basten mocht daarom uiterst tevreden zijn, al kreeg hij ook een aantal ongevraagde bevestigingen van keuzes die hij eerder maakte. Heitinga is qua verdedigende hard heid toch net wat minder dan André Ooijer en De Zeeuw speel de lange tijd vrij anoniem. Orlan do Engelaar heeft, als hij onder druk wordt gezet, soms moeite met de snelheid van het internatio- Het Nederlands elftal hoeft niet eens op volle sterkte aan te tre den om Roemenië met 2-0 te verslaan. De spitsen Huntelaar en Van Persie scoren. nale topvoetbal en stond te slapen toen Paul Codrea vlak voor rust vrij kon uithalen na een goede ac tie van linksback Razvan Rat. Zijn schot was onbesuisd en ging over. Het was de enige relevante Roe meense kans. Van Basten heeft voor zaterdag, te gen de winnaar van Zweden-Rus- land, dus nog wel een probleem pje op te lossen. De veelheid aan topwedstrijden in korte tijd zou Engelaar wel eens kunnen opbre ken. Van Basten heeft een fysiek sterk middenveld nodig. Zowel te gen de krachtige Zweden als de be weeglijke Russen lijkt daar de sleu tel te liggen voor verder succes. Tenzij de aanvallers van Oranje na tuurlijk net zo gemakkelijk blijven scoren als in de poulewedstrijden. BERN - Na de derde zege op het EK viel er voor Marco van Basten wei nig aan te merken op het Neder lands elftal. „Je hoort mij niet kla gen", aldus Van Basten tegen de NOS. „Het pakt allemaal goed uit, er wordt gescoord, we voetballen goed en creëren kansen. Ik denk dat we goed bezig zijn." „We begonnen stroef', vond hij wel, „misschien was het toch even wennen met die jongens. Maar naarmate de wedstrijd vorderde, kregen we hem in handen." BERN - Het Nederlands elftal be gon tegen Roemenië met negen nieuwelingen in de basis, maar toch had de ploeg van bondscoach Marco van Basten weinig proble men met de Oost-Europeanen. Robin van Persie, maker van het tweede doelpunt, vond dat veelzeg gend. „Je kunt dus niet spreken van een B-team. We zijn één groep, met 23 spelers die nagenoeg gelijkwaardig zijn." De aanvaller, in de eerste twee groepswedstrij den nog invaller, maakte gisteren bij vlagen een sterke indruk. Klassieke muziek CD's die de stemming van uw kleintje positief kunnen beïnvloeden Ik ben blij Ik ben verdrietig Ik ben boos 1 Ik ben relaxed 1 Ik ben moe bestel op www.pzc.nl/webwinkel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33