'Fusie ADZ nog niet beklonken' 'S9~] pzc 7, Kemkens koopt skihut Werkvoorziening gaat met poging tot fusie met Lété op herhaling. Rotonde verdwijnt in bomenwei WERELDHAVENDAGEN ant,-**, mi AL gH KRAS 1 Brabantse belegger wil eind dit jaar beginnen met opknapbeurt. Netsnoer WALCHEREN 27 Woensdag 18 juni 2008Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Enkele jaren geleden werd al gewerkt aan een fusie van de sociale werkvoorzieningen op Walcheren. En nu weer. Maar het is nog niet zover, benadrukt Pim de Pagter, voorzitter van de raad van commissarissen van ADZ. „Er vinden tal van onderzoeken plaats. Het kan dus nog alle moge lijke uitkomsten krijgen", zegt De Pagter. Maar dat alsnog toegewerkt wordt naar het samenvoegen van ADZ en Lété in Middelburg per t januari 2009, is wel duidelijk, be vestigt hij. „Die kant gaat het wel op ja." En zo staat het ook in de nieuws brief die aan de gemeente Middel burg is verstrekt onder de kop 'her structurering ADZ': het doel is om van het ADZ en Lété één Wal- chers sociaal werkvoorzieningsbe- drijf te maken. Daar gaat een her structurering van ADZ aan vooraf De gevolgen daarvan worden on derzocht door vijf werkgroepen. In september moeten de resulta ten bekend zijn, daarna valt het be sluit over de toekomst. Directie en ondernemingsraad zijn het erover eens dat de huidige structuur van ADZ niet meer vol doet. En eigenlijk al sinds de invoe ring ervan in 2000 niet goed func tioneert. Daarom werd een paar jaar geleden ook al aan een fiisie met Lété gewerkt. Dat proces is in februari 2007 stopgezet. ADZ kon toch zelfstandig blijven en zou meer opdrachten krijgen van ge meenten om de tekorten te dek ken die anders via extra subsidies weggewerkt zouden moeten wor den. Eigenlijk is dat achteraf be zien spijtig, erkennen directeur Bert Beerman, die dit jaar is aange treden, en president-commissaris De Pagter. „Natuurlijk is het jam- ADZ heeft een paar jaar geleden al geprobeerd te fuseren met Lé té. Dat proces is toen voortijdig gestopt. Achteraf bezien is dat jammer, vindt het bestuur nu. mer dat de fusie toen niet is door gezet", zegt De Pagter. De problemen van ADZ zijn name lijk te groot om ze zelfstandig aan te kunnen. Dat ligt niet aan de mensen die er werken; de gemeen ten die nu aandeelhouder zijn, blij ven de verliezen van het ADZ die ontstaan door Rijksbeleid en da lende subsidies natuurlijk niet dek ken, voorspelt De Pagter. Vorig jaar was het tekort ruim een half miljoen euro, net als in 2006. „Dus ja, natuurlijk is er iets aan de hand." door Henk Postma VROUWENPOLDER - Hoe voorkom je dat een landelijk dorpje als Vrouwenpolder aan 'ver keerskundig geweld' ten onder gaat? Bij Bosch Slabbers Landschapsarchitecten weten ze daar wel een antwoord op: laat de auto's gewoon door een boomweide rijden. Als het Veerse deel van de nieuwe N57 ooit nog eens wordt aangelegd, krijgt Vrouwenpol der een drukbereden rotonde voor de deur. Die vervangt de kruising van de N57 met de Polderdijk naar Veere. De bewoners vrezen een verdere aantasting van de 'dorpse sfeer'. Hoeft niet, zeggen ze bij Bosch Slabbers. Laat die rotonde opgaan in en boomweide, en die asfaljungle verandert in een groene dorpsen tree. Het is een van de ideeën uit Belvedère N57, het rapport waarin het bureau ideeën aandraagt voor de landschappelijke inpassing van de dorpen langs de nieuwe Rijksweg. Bewoners van Vrouwenpolder vroegen tijdens workshops om een groene inrichting van de rotonde. Zelf dachten ze aan een rij knotwil gen, een aantal heggen en een waterpartij. Maar dat vinden ze bij Bosch Slabbers wat al te 'laag bij de grond'. De verkeerskundige in greep is zo dominant dat die om een 'forser landschappelijk antwoord' vraagt: een roton de die opgaat in één grote bomenwei. Behal ve herstel van de dorpse sfeer, moet dat Vrou wenpolder ook een geheel eigen karakter ge ven. foto Bosch Slabbers 7 september: Dagtocht Rotterdam Reeds 200 passagiers geboekt! www.kras.nl/085 ■:-:X 2 Pers 21 Pride of. Huil BBB waarom zou je verder zoeken 3 door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Voor wie dacht dat de verliefdheid van vastgoedbeleg ger Ton Kemkens op Vlissingen al weer is vervlogen: dat is niet zo. Hij heeft zelfs nog een pand in Walstraat-Zuid gekocht. Aan de nummers 25 en 27 van de Walstraat is nu ook nummer 3 toe gevoegd: ook de voormalige skihut krijgt een opknapbeurt. Voor de drie panden is deze week bouwver gunning aangevraagd bij de ge meente Vlissingen. De Brabantse belegger hoopt daar ook nog een subsidie los te peute ren uit het stimuleringsfonds voor stadsverbetering. „Daar heeft de ge meente mij nog niks over gegaran deerd, maar ik ga er toch wel van uit. Voor de Dert-panden aan de Nieuwendijk heeft ze ook bijna een miljoen neergelegd en de rest van Walstraat-Zuid is schijnbaar ook fors gesubsidieerd." Kemkens hoopt dat de bouwver gunningen binnen drie maanden op tafel liggen. Hij belooft daarna direct met de renovatie te starten. De panden krijgen allemaal bene den winkelruimte en boven appar tementen. Daar bestaat volgens de belegger al belangstelling voor. „Al ga ik daar nog niet op in. Eerst wil ik dat de panden klaar zijn." De gevel van het Rijksmonument aan het Groenewoud 58, dat Kem kens ook heeft gekocht, wordt in dezelfde periode gerenoveerd. zeg&ggi smmmmi Tip? redactie@pzc.nl Die Zeeuwse familie zat onlangs een weekendje in de Ardennen. De tweede avond werd 'Party Co' tevoorschijn gehaald; een ge zelschapsspel dat vooral leuk is als er al enige alcoholische ver snaperingen zijn genuttigd. In teams moeten opdrachten wor den uitgevoerd, zoals liplezen, uitbeelden en tekenen. In die laat ste categorie moest een lid van het 'broertjesteam' een netsnoer schetsen. Maar hoe zij ook tuur den, zijn teamgenoten haalden het er niet uit. 'Het is een net snoer", verzuchtte de tekenaar uiteindelijk. „Een netsnoer?", reageerde zijn medespeler. „Dan moet je het niet zo slordig teke nen!" Provincie steekt geld in rijden op schoon aardgas Tom Boonen wil niet praten in de Ster Elektrotour

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23