Meer vrijheid voor scholen Omroep verliest Scholierenvervoer claimt helft kijkers enkele tienduizenden euro's Jan Marijnissen verrast vriend en vijand met vertrek als leider. m: Glashandel g MELIESTE 4 goede service nette prijs Oranje helpt Italië naar kwartfinales Woensdag 18 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 142 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Kant wil SP leiden DEN HAAC - De 41-jarige Agnes Kant is kansrijk om vrijdag Jan Ma rijnissen op te volgen als fractie voorzitter en daarmee politiek lei der van de Socialistische Partij. De huidige nummer twee van de Tweede Kamerfractie zei gisteren kandidaat te zijn. Vrijdag beslissen de 25 leden van de fractie over de opvolging van Marijnissen, die gisteren tot verras sing van geheel politiek Den Haag zijn aftreden aankondigde. Hij blijft wel lid van de fractie, als ge woon Kamerlid. Hartklachten en vier opeenvolgen de hernia's zijn de redenen dat de 55-jarige Marijnissen terugtreedt, zo zei hij gisteren. Onder zijn lei ding groeide de SP van een kleine actiepartij tot een van de grootste politieke partijen van ons land. Bij de laatste verkiezingen bekroonde Marijnissen die lange mars met 25 Kamerzetels. In de laatste peilin gen moet de SP overigens veel ter rein prijsgeven. Zowel binnen als buiten zijn partij was zijn terugtreden gisteren een complete verrassing. Politieke vriend en vijand loofden gisteren de kwaliteiten van de voormalige worstmaker uit Oss. Marijnissen zei lang over het besluit te hebben nagedacht. Toen hij vorig jaar vier maanden in bed lag met een hernia dacht hij al eens aan opstappen. Hij kon de partij destijds niet reddeloos achterlaten. De SP was intern ver Tot verrassing van iedereen in politiek Den Haag kondigde SP-leider Jan Marijnissen gisteren zijn vertrek aan. Hij blijft wei lid van de Tweede Kamer. Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van Kim de Rijk. Stuur uw foto naar www.pzc.nl. deeld en werd aan alle kanten aan gevallen. Nu is de rust terug, zijn de rijen ge sloten en is de onervaren fractie volgens hem ingewerkt. Marijnis sen neemt afscheid met een 'goed gemoed'. „De SP staat er goed voor. Politiek en financieel zijn we op orde." Dat de SP slecht in de peilingen staat, wuift hij weg. „We hebben het dieptepunt gehad. Voor mijn opvolger kan de weg alleen nog maar omhoog." pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: sjouwen voor de partij Wedstrijden in poule C Nederland-Roemenië 2-0 (rust 0-0) Frankrijk-ltalië 0-2 (rust 0-1) poule C Nederland 3-9(9-1) Italië 3-4(3-4) Roemenië 3-2(1-3) Frankrijk 3-1(1-6) Op het programma vandaag Griekenland-Spanje (poule D) Rusland-Zweden (poule D) door Carine Neefjes DEN HAAC - De overheid moet alle zeilen bijzetten om het vertrou wen in het onderwijs te herstel len. Scholen moeten meer vrijheid krijgen over het al dan niet invoe ren van vernieuwingen. Geen be disselende toon meer vanuit het ministerie van Onderwijs, maar meer zeggenschap voor leraren, ouders en leerlingen. Dat is de boodschap van een Ka mermeerderheid aan minister Ro nald Plasterk van Onderwijs en de beide staatssecretarissen Sharon Dijkstra en Marja van Bijsterveldt. De Kamer debatteerde gisteren met de bewindslieden over het rapport van de commissie-Dijssel- bloem, die de onderwijsvernieu wingen van de afgelopen vijftien jaar heeft onderzocht. SP kan niet zonder Jan Marijnissen BERN - Het Nederlands elftal heeft ook de derde groepswedstrijd op het EK gewonnen. Het op ne gen plaatsen gewijzigde Oranje won in Bern met 2-0 van Roemenië, door doelpunten in de twee de helft van Klaas-Jan Huntelaar en Robin van Per- sie (foto links). Italië profiteerde van het verlies van Roemenië door met 2-0 te winnen van Frank rijk en zo de kwartfinales te bereiken. De wereld kampioen met de uitblinkende doelman Buffon (foto rechts) kwam in Zurich halverwege de eer ste helft op voorsprong door Andrea Pirlo. Hij be nutte een strafschop die was toegekend door scheidsrechter Lubos Michel na een overtreding van Eric Abidal. De Fransman werd bovendien be straft met de rode kaart. Daniele de Rossi schoot na rust een vrije trap via het been van Thierry Henry achter doelman Gregory Coupet: 2-0. Ne derland eindigde in groep C bovenaan met negen punten, Italië werd met vier punten tweede. Voor Roemenië (2 punten) en vice-wereldkampi- oen Frankrijk (1zit het EK er op. foto's EPA OOST-SOUBURC - Omroep Zeeland trekt sinds de invoering van de nieuwe programmering, begin april, de helft minder kijkers. Hoofdredacteur Edwin van Laar houdt voorlopig vast aan de meer op jongeren gerichte formule. Pas in november verwacht hij nieuwe cijfers, die aanleiding kunnen zijn voor aanpassingen. pagina 2 en 3: Omroep Zeeland door Marcel Modde COES - De Stichting Scholierenver voer Zeeland (SSZ) dient bij Con- nexxion en Veolia een claim in van enkele tienduizenden euro's. Het gaat om een gedeeltelijke te rugvordering van abonnements kosten in de tien dagen dat er ook in de spits geen bussen reden, al dus voorzitter A. Vogel. Dat geldt dus niet voor eindexamenkandida ten, aangezien zij in de bewuste periode niet meer op school moes ten zijn. De SSZ probeert tevens namens een aantal ouders de trein kaartjes te verhalen die als alterna tief werden gekocht. De stichting maakte zelf voor 17.000 euro kos ten met het inhuren van eigen bus sen. De vervoerders zullen alle claims inventariseren en willen voor die tijd niet reageren. Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13 en 15; Cultuur: 16; Agenda: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1