Buitenland Sm spanje Conflict over bestrijden Taliban Actie tegen hoge prijzen brandstof opgeschort om schade te beperken. Bush wil einde aan ruzie tussen Pakistan en buurland Afghanistan. Astronomen vinden drie 'superaardes' Handboeien doen dief de das om 'Frankrijk schrapt 54.000 defensiebanen' Israël en Syrië zetten stapje naar vrede Betalen voor inkomend gsm-gesprek mag Verblijf in een 4-sterren hotel in prachtige omgeving! Nérgens voordeliger! PZC Dinsdag 17 juni 2008 7 De Amerikaanse president George Bush (I) en de Britse premier Gordon Brown geven in Londen hun persconferentie. foto Carl De Souza/AP MADRID - Drie Spaanse bonden van voornamelijk zelfstandige vrachtwagenchauffeurs hebben gis teren hun staking voorlopig beëin digd, naar hun zeggen om de trans portbranche niet nog meer schade toe te brengen. De stakingsacties in Spanje tegen de hoge brandstof prijzen begonnen een week gele den en legden de toevoer naar groothandels en fabrieken voor een deel plat. Bonden die niet staakten, bereik ten vorige week overeenstemming met de regering over maatregelen om de scherpe prijsstijging van brandstof te pareren. De drie bon den vonden die maatregelen niet afdoende, omdat ze niet tegemoet kwamen aan hun eis voor gegaran deerde minimumtarieven. Zij zei den gisteren dat de acties ondanks deze onderbreking doorgaan en dat ze openstaan voor nieuwe on derhandelingen. Een klein deel van de chauffeurs zei gisteren dat ze geen gehoor zou geven aan de oproep om de acties tijdelijk te on derbreken. De politie haalde uit voorzorg vrachtwagens van de weg die niet bedrijfsmatig reden. LONDEN - De Amerikaanse presi dent George Bush wil dat Pakistan en Afghanistan intensiever overleg gen over het bestrijden van mili tante moslimgroepen in het grens gebied van de twee buurlanden. Bush hoopt daarmee de snel op lopende spanningen tussen de twee landen te verminderen. „De samenwerking moet beter", stelde de Amerikaanse president gisteren na overleg met de Britse premier Gordon Brown in Lon den. Eerder die dag had een woedende Pakistaanse regering de Afghaanse ambassadeur nog op het matje ge roepen. Minister Mehmood Qures- hi van Buitenlandse Zaken zei dat Pakistan het 'overduidelijk' zal ma ken dat het zich zal verdedigen als Afghaanse troepen het land bin nenvallen. De Pakistaanse minister noemde de opmerkingen van de Afghaanse president Hamid Karzai 'onverant woordelijk'. De Pakistaanse rege ring in Islamabad reageerde daar mee op het dreigement van presi dent Karzai om 'terroristennesten' van de radicaalislamitische Tali- ban-strijders in Pakistan aan te val len. Volgens Karzai doet Pakistan veel te weinig tegen de extremisten in de grensgebieden. De Taliban voe ren vanuit de ruige regio's gere geld aanvallen uit op Afghaans grondgebied. De autoriteit van de Pakistaanse regering is er zeer be perkt. Het was voor het eerst dat 1*5 De Amerikaanse president Bush roept Pakistan en Afghanistan op te overleggen over het bestrij den van militante moslims in het grensgebied van de buurlanden. Karzai dreigde met gewapend op treden in het buurland. Bush zei de frustratie van de Af ghaanse regering te begrijpen. Hij riep op een traditionele bijeen komst ('jirga') van stamleiders in de regio te beleggen om de kwes tie op te lossen. „Het zou een goed idee zijn om het jirga-proces te hervatten." Pakistan steunde in het verleden de strengislamitische Taliban-be- weging, die tot eind 2001 aan de macht was in grote delen van Af ghanistan. Islamabad veranderde zijn beleid na de aanslagen van 11 september 2001 op de Verenigde Staten. In verband met de strijd tegen de Taliban in Afghanistan zelf kondig de de Britse premier Gordon Brown aan ruim tweehonderd mi litairen extra naar het land te stu ren. De uitbreiding vergroot het Britse troepenmacht in het zuiden van Afghanistan tot meer dan acht duizend militairen. De meesten zijn gelegerd in het door geweld ge teisterde Helmand, een buurpro vincie van Uruzgan waar de Ne derlandse missie is gestationeerd. Amerikaanse en Afghaanse militai ren doodden de afgelopen dagen in het zuiden van Afghanistan ze ker 35 mensen die tot de opstandi ge Taliban zouden behoren. Bij ge vechten in de provincie Zabul kwa men volgens het Amerikaanse le ger ongeveer twintig vermoedelij ke strijders van de Taliban om. In Helmand werden vijftien opstan delingen gedood. De Taliban namen acht dorpen in in het district Arghandab, ten noorden van de stad Kandahar in de gelijknamige provincie. Het Af ghaanse leger en Navo-troepen zouden een tegenaanval voorberei den. In Kandahar waren Taliban er vrijdag in geslaagd duizend ge vangenen, onder wie honderden medestanders, te bevrijden. NANTES - Europese onderzoekers hebben op een afstand van 42 lichtjaar een groep van drie 'super aardes' gevonden. Ook ontdekten zij twee zonnestelsels met kleine planeten. Hun onderzoek suggereert dat aar deachtige planeten mogelijk heel gebruikelijk zijn in het heelal. De astronomen vonden de plane ten met behulp van een telescoop in Chili. BERLIJN - Een gehandboeide boef is naar een Duits politiebureau ge vlucht om zich daar van zijn boeien te laten bevrijden. Hij kon meteen een cel in. De dief was met drie handlangers betrapt bij een inbraak in een supermarkt. Een bewaker legde de man hand boeien aan, maar de inbreker kon ontsnappen. De 19-jarige ging naar een politiebureau en zei dat een vriend hem als grap had geboeid. PARIJS - Frankrijk presenteert van daag een plan om 54.000 banen bij defensie te schrappen ten bate van het budget voor militaire in lichtingendiensten. De Franse pre sident Nicolas Sarkozy wil met de grote hervorming het leger niet al leen afslanken, maar ook geavan ceerder en sneller inzetbaar ma ken. De plannen moeten over de komende vijftien jaar worden doorgevoerd. ANKARA - Israël en Syrië zullen el kaar regelmatig ontmoeten in een poging tot een vredesakkoord te komen. Dat is de uitkomst van een tweede ronde van indirecte onder handelingen tussen beide landen. Dat zei een Israëlische functiona ris gisteren. Israël bezet sinds de Zesdaagse Oorlog van juni 1967 de Syrische Golanhoogte en annexeer de de regio later. Beide landen zijn officieel nog in oorlog. BRUSSEL - De Europese Commissie heeft goedgekeurd dat telecombe- drijven gebruikers van mobiele te lefoons laten betalen voor inko mende gesprekken. Europese tele- combedrijven willen een voor beeld nemen aan het Amerikaanse systeem. In de VS zouden de kos ten voor de consument zijn ver laagd doordat de telecomaanbie- ders minder betalen om eikaars netwerk te mogen gebruiken. HOTEL EL SERRAT**** U verblijft in het gemoedelijke bergdorpje Ordino in de gelijknamige vallei in het schitterende 4-sterren Hotel El Serrat. Dit hotel beschikt over o.a. een lift, restaurant, terras, bar, jacuzzi, sauna en fitnesscentrum, waar u gratis gebruik van kunt maken. Uw comfortabele kamer is o.a. voorzien van televisie, kluisje, minibar en badkamer met bad of douche, toilet en haardroger. Door de gunstige ligging van het hotel kunt u gemakkelijk diverse uitstapjes maken naar bijvoorbeeld de hoofdstad Andorra la Vella en oude bergdorpjes. Spectaculaire prijsverlaging! Een voordeligere vakantie is bijna onmogelijk! Deze 8-daagse autovakantie naar het ministaatje Andorra, in de prachtige Pyreneeën, inclusief ontbijtbuffet, boekt u nu al vanaf slechts 99! Dit is uw kans om supervoordelig het zonnige en belastingvrije Andorra te ontdekken. Wacht echter niet te lang met boeken, want met deze spotprijzen verwachten we een enorme stormloop! ANDORRA Het ministaatje Andorra ligt temidden van de hoogste toppen van de Pyreneeën op de grens van Frankrijk en Spanje, in een overweldigend natuurlandschap. Bovendien is Andorra een prima wandelbestemming! De prachtige wandelingen hier, voeren u door pijnboombossen, langs verstilde meren en over verlaten berghellingen. Ook is Andorra geliefd vanwege het voordelige shoppen. Daarnaast zijn er voldoende leuke uitstapjes in de omgeving. Wat dacht u bijvoorbeeld van een dagje naar Andorra la Vella, de hoofdstad? Of breng een bezoek aan één van de vele kuuroorden. Wij wensen u alvast een hele fijne vakantie in het prachtige Andorra! INCLUSIEF: verblijf in het luxe 4-sterren Hotel El Serrat, in een 2-persoonskamer, met ontbijt. Aankomstdata: zaterdag van 28/6 t/m 11/10 8 dagen 15 dagen Juni-augustus v.a. €119 v.a. 199 September-oktober v.a. 99 v.a. €179 Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Prijzen zijn per persoon, gebaseerd op een bezetting van 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/26183 waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7