Frankrijk of Italië, welke 'kleine jongen' moet al vroeg naar bed? Leen Looyen waakt voor euforie na gelijkspel van Antillen tegen Haïti Grootmachten strijden om plek twee in de poule van Nederland. s PZC Dinsdag 17 juni 2008 35 Naam: Thierry Potin, 49 jaar Woonplaats: Oost-Souburg Werk: bij raffinaderij Total in Vlissingen Vrije tijd: hoofdtrainer bij zwemvereniging Luc- tor et Emergo in Middelburg Thierry Potin komt uit Frankrijk en woont al 35 jaar in Nederland. Hij hoopt dat Neder land het EK wint. „Frankrijk mag van mij naar huis." Hoe beleeft u het EK voetbal? „Ik volg Nederland, Frankrijk en als ik tijd heb ook andere wedstrijden. Kroatië en Portugal doen het goed, en Duitsland moet je ook niet onder schatten. Ik doe mee met een poule, en krijg vaak smsjes als Frankrijk moet spelen, want mensen denken dat ik voor Frankrijk ben." Voor welk land bent u dan „Voor Nederland. In het begin was ik nog wel voor Frankrijk, maar ze hebben niet laten zien wat ze hadden móeten laten zien. En omdat ik al zo lang in Nederland woon, ken je de spelers van beide ploegen. Neder land is ook een goed voetballand, kijk maar naar de geschiedenis. Ja, la ten we eerlijk zijn, Nederland heeft tot nu toe goed gespeeld." Heeft u dan helemaal geen hoop meer voor Frankrijk? „Nee, van mij mogen ze naar huis. Frankrijk heeft het verprutst. Ze spe len te individueel, en niet genoeg als ploeg. Ze kwamen echt tekort in de wedstrijd tegen Nederland. Volgens mij waren ze niet klaar voor dit EK. Ik hoop dat het vanavond gelijkspel wordt tegen Italië, nul-nul. En ik hoop dat Roemenië doorgaat. Maar ik wil ook dat Nederland wint vanavond, dus dat kan niet, haha!" Wat vond u de mooiste wedstrijd tot nu toe? „Nederland-Italië. Dat doelpunt van Wesley Sneijder was echt top, wat een kunst! Maar Nederland-Frankrijk vond ik ook een mooie wedstrijd. Vooral Boulahrouz was daarin zeer goed. Echt een topvent. Maar Van Persie is mijn favoriete speler. Sjongejonge, wat die man laat zien! Hij zit overal bovenop. En met die kop van 'm doet-ie 't bij de dames ook goed hè!" Wie wordt volgens u Europees kampioen? „Nederland! Want als je van een wereldkampioen kan winnen, dan ver dien je het ook om Europees kampioen te worden. Scenario's in groep C De Roemenen worden tweede in de groep als: - zij van Nederland winnen. - zij tegen Nederland gelijk spelen en ook Frankrijk en Italië gelijkspelen. - zij met hoogstens twee doelpunten verschil van Nederland verliezen, of met drie doelpunten verschil maar tenminste zelf één doelpunt maken en bij Frankrijk-ltalië eindigt het in 0-0. De Italianen worden tweede als: - zij van Frankrijk winnen en Roemenie verliest van Nederland. - zij mét doelpunten (1-1, 2-2 of meer) gelijkspelen tegen Frankrijk en Roemenië verliest van Nederland. - zij 0-0 spelen tegen Frankrijk én Roemenië met 0-3 of minstens vier doelpunten verschil van Nederland verliest. De Fransen worden tweede als: - zij van Italië winnen en Roemenië verliest van Nederland. door Hans Leber ZÜRICH - Frankrijk en Italië, grote jongens in voetballand. Twee jaar geleden, op 9 juli 2006, speelden ze de finale van het WK voetbal in Duitsland. Frankrijk won na penal ty's. Vandaag staan ze als kleine jongens tegenover elkaar: wie moet er het eerst naar bed? Ze zijn daarbij ook nog eens afhankelijk van Roemenië, dat niet mag win nen van Oranje. De vraag tijdens de persconferen tie is sarrend bedoeld: of de Itali aanse bondscoach Roberto Dona- doni zijn koffers in het trainings kamp bij Wenen al heeft gepakt en heeft meegenomen naar Zü- rich? De Italiaanse coach laat zich niet uitlokken. „De spullen liggen daar nog. We gaan sowieso terug. Als het moet is het allemaal snel ingepakt, toch?" Dan een vraag uit Nederland. Of hij zijn vriend Marco van Basten nog heeft gebeld? „Nee. Zoals ik hem ken, waardeert hij dat ook niet." En zal Nederland de uitschakeling van Frankrijk en Italië in de hand werken? Donadoni: „Ik zou het beledigend vinden als mij als re serve gevraagd zou worden slecht te spelen. Kom nou, die willen la ten zien wat ze kunnen, en win nen!" Raymond Domenech, de Franse bondscoach, noemde de wedstrijd in Zürich deze week 'een soort derby'. Schertsend zei hij: „Frankrijk-lta lië is altijd buitengewoon. En als we na de wedstrijd allebei huilen, doen we in ieder geval eens iets sa men." Het incident tussen Marco Ma- terazzi en Zinedine Zidane (kop stoot in WK-fmale) is nooit uitge sproken. Geen van de twee bood Frankrijk en Italië moeten hopen dat Roemenië niet wint. Dan kun nen ze in het onderlinge duel uit maken wie als tweede eindigt in groep C. ooit excuses aan voor zijn daad. En dus hangt de kwestie nog altijd boven de Frans-Italiaanse voet balverhoudingen. Misschien is daarom een gezamen lijke afgang vanavond wel het bes te. TWee kleine jongens. Niet één krijgt de schuld, ze hebben het aan zichzelf te wijten dat ze vroeg naar bed moeten. De kopstoot van Zidane tegen Materazzi is nooit uitgepraat. foto EPA UIT DUIVENSPORT Concours La Souterraine (2312 duiven): Rayon 1: 1. W. de Die (1313 m/m), 2. I. van Grol, 3. C. Riemens, 4. M. de Poorter, 5. comb, de Regt&Zn. Rayon 2: 1. J. Hageman (1319 m/m), 2. T. de Bruijn, 3. Th. Van Zeele, 4. R. Herman, 5. P. Pladdet. Rayon 3:1. gebr. van Be- veren (1266 m/m), 2. A. Thijs&Zn, 3. E. van Acker&Zn, 4,5. T. Kuypers. Rayon 4: 1. H. de Vos (1295 m/m), 2. comb. Van Belzen, 3,4. comb. R&L. Traas, 5. M. v.d. Zande. Rayon 5: 1. comb. Glerum/van Oosten (1325 m/m), 2. E. Breen, 3. M. Boogert, 4. F. Grootjans&Zn, 5. Jac. Clement. Rayon 6: 1. comb. Hoek (1330 m/m), 2. K. Bouman, 3. H. van Hemert-Rijn- berg, 4. P. Potappel, 5. M. Bolle. Rayon 7: 1. K. Minderhoud (1312 m/m), 2. H. Biemans, 3. comb. Huige/de Vos, 4. Jacco de Nooijer, 5. G. de Nooijer. Concours Nanteuil(5974 duiven): Rayon 1:1. B. Thomaes (1403 m/m), 2. P. de Poorter, 3. comb, de Poorter/Poissonier, 4. A. Neve, 5. H. Calon. Rayon 2: 1. comb, de Mul/Vermeirssen, 2. A. van Paemel, 3. comb. JL. Braet&Zn, 4. Th. van Zeele, 5. R. de la Ruelle. Rayon 3: 1. P. Sturm (1460 m/m), 2. J. Voet, 3. R. Vermor- ken, 4. A. Mattens, 5. E. van Acker&Zn. Rayon 4: 1,2,5. J. van Maldegem (1431 m/m), 3. J. Steenhard, 4. gebr. de Kok. Rayon 5: 1,5. M. van Iwaarden (1420 m/m), 2. comb. J&M. de Groot, 3. M. Oudeman, 4. J. Bras. Rayon 6: 1,2. J. de Graaf (1396 m/m), 3. J. Moerland, 4. T. Teunissen, 5. JJ. Bolier. Rayon 7: 1. Joshua Hoek (1388 m/m), 2. Joh. van Belzen&Zn, 3. R. van Belzen, 4. comb. Beekman&Zn, 5. J. Ha- ge. Provinciaal La Souterraine: 1. comb. Glerum/van Oosten, 2. comb. Hoek, 3. J. Hage man, 4. W. de Die, 5. K. Minderhoud, 6. T. de Bruijn, 7. Th. Van Zeele, 8. I. van Grol, 9. H. de Vos, 10. H. Biemans. Provinciaal St. Vincent: 1. LJ. Hengst, 2. Jac. Clement, 3. gebr. Scheele, 4. F. Janssens, 5. A. v.d. Veeke, 6. C. Filius, 7. H. Siereveld, 8. A. de Ridder Jzn, 9. gebr. van Beve- ren, 10. G. v.d. Voorde. TENNIS Rosmalen. Mannen. Eerste ronde: Gicquel (Fra)-Middelkoop (Ned) 6-4 6-1, Granollers (Spa)-Vliegen (Bel) 6-0 1-0 opgave, Del Potro (Arg)-Santoro (Fra/8) 6-3 6-1, Gasquet (Fra/2)-Olivier Rochus (Bel) 6-2 7-6 (3).Troicki (Ser)-Gremelmayr (Dui) 6-3 7-5, Clement (Fra) - Becker (Dui) 6-3 3-6 6-4, Ljubicic (Kro/4)-Haase (Ned) 6-3 7-6 (5), Bopanna (Ina)-Verkerk (Ned) 6-7 (8) 7-6 (2) 6-4, Canas (Arg/7)-Zverev (Dui) 5-7 6-3 6-3, Dell Acqua (Ita)-Fognini (Ita) 7-6 (4) 6-2. Rosmalen. Vrouwen. Eerste ronde: Kerber (Dui)-Zakopalova (Tsj) 6-4 3-6 6-4, Mirza (Ina) -Pennetta (lta/5) 6-4 6-3, Errani (Ita) - Keotha- vong (GBr) 7-6 (5) 6-2, Alona Bondarenko (Oek/8)-Benesova (Tsj) 6-4 4-6 6-4, Krajicek (Ned)-Sugiyama (Jap) 6-1 5-7 7-6 (7), Erakovic (NZe)-Gordon (VSt) 6-1 6-1 Harkleroad (VSt) -Schiavone (lta/4) 6-3 6-4, Srebotnik (Slv/7)-Medina Garrigues (Spa) 6-2 4-6 6-3, Sa- fina (Rus/3)-Parmentier (Fra) 6-4 6-1. Dubbelspel, eerste ronde: Rus/Thijssen (Ned)-Benesova/Navratilova (Tsj/4) 4-6 7-6 (5) 10-4 (supertiebreak). meer uitslagen op www.pzc.nl door Danny van den Broek DEN HAAG/WILLEMSTAD - Terwijl de nationale voetbalploeg van de Nederlandse Antillen gisteren bij terugkeer op Curasao luidt beju beld werd door de lokale bevol king, probeerde Leen Looyen het optimisme enigszins te temperen. Een moeilijke opgave, want na de o-o tegen Haïti verwacht iedereen dat zijn keurkorps het karwei zon dag in de thuiswedstrijd afmaakt en zich voor het eerst in de histo rie zal plaatsen voor de pré-poule fase van de WK-kwalificatie 2010. „Maar zo ver is het nog niet", wist de bondscoach uit Berg en Dal. „Want als ik eerlijk ben, was Haïti vooral na rust beter dan wij. De eerste helft ging nog wel, waren we minstens gelijkwaardig. Maar daarna hebben we slecht gespeeld. Echt een complete teleurstelling. Geen kans meer gecreëerd. Dat het 0-0 bleef hebben we te danken aan Wencho Farrell, de doelman van zaterdag-eersteklasser HCSC. Hij hield ons op de been. Drie keer kwamen ze alleen op hem af maar steeds kreeg hij er een hand schoen achter." De omstandigheden op Haïti wa ren zwaar geweest. „We speelden op het heetst van de dag, om drie uur 's middags. Omdat, zoals ze daar beweerden, de lichtinstallatie kapot was. Volgens mij was het wel 35 graden. Ik heb het nooit zo warm gehad. We speelden ook nog eens op een verouderd hockey veld. Echt heel slecht. Vooral de povere staat waarin Haï ti verkeert had een verpletterende indruk bij Looyen achtergelaten. „De mensen zijn er zo geweldig arm. Dat wil je niet weten. En dan reden wij nog door de hoofdstra ten!" Desalniettemin had de tegen stander een gretige indruk achter gelaten. „Een jonge ploeg met een enorme wedstrijdhardheid", analy seerde de bondscoach, „je kon merken dat zij zo uit de competi tie kwamen en verschillende spe lers bij ons al een tijdje geen wed strijden meer gespeeld hadden." Ook daarom denkt hij dat het zon dag in de thuiswedstrijd nog een dubbeltje op zijn kant gaat wor den. „Jongsma en Cijntje zijn ge schorst. Kregen op Haïti allebei hun tweede gele kaart in de ron de." Intussen hoopt hij dat zijn aanvoerder morgen arriveert op Curasao. „Robin Nelisse is belang rijk voor deze ploeg", weet Looyen. „Maar hij heeft last van zijn achillespees. Vandaag wordt hij bij Salzburg nog een keer ge test. Houdt Robin het een helft vol, reist hij de volgende dag af Lukt het niet, dan laten ze hem ook niet gaan. Ik hoop echt dat hij fit is. Met of zonder Nelisse. Dat scheelt een slok op een borrel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65