Zeeland Geen duur onderzoek Cultuurhuis Rolstoelen geweerd van terras 21 Buitenlift aan noordkant kerk •rum !\a/p!v! rsMi\/i-i Awn >CnUU VV LIM-Lfv.l V jLiJnnfl/ 27 29 Gemeenteraad van Schouwen-Duiveland ook tegen hogere OZB. □2 Concordia heeft terras volgens gemeente illegaal vergroot. □2 Hazes Oranjegekte? Minister Cramer prijst milieuinspanning Zeeuwse industrie Dinsdag 17 juni 2008 Zee levert materiaal aan kunstenaars Tip? redzzee@pzc.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - De meerderheid van de gemeenteraad voelt niets voor een onderzoek van drie ton voor de opzet van een Cultuurhuis in Zierikzee waar vijf sociaal-culture le organisaties onder één dak ge bracht kunnen worden. Alleen PvdA en Christenunie toonden zich gisteravond voorstander van een dergelijk onderzoek. De overi ge fracties vinden dat daar hooguit 50.000 euro voor uitgetrokken mag worden, terwijl het CDA zich volledig kant tegen deze voorzie ning. De raad voelt evenmin voor een gefaseerde verhoging van de onroerendzaakbelasting voor niet woningen in de komende jaren. Met inachtneming van de recente gegevens over de rijksuitkering, de zogeheten meicirculaire, wordt de noodzaak daar niet van ingezien. Dat zijn de eerste conclusies naar aanleiding van de discussie bin nen de Commissie Samenleving over de Keuzenotitie voor het te voeren beleid de komende twee jaar op Schouwen-Duiveland. De gemeente heeft meer wensen en plannen dan geld. Om de te ring beter naar de nering te zetten, ligt nu de notitie 'De kracht van het kiezen' op tafel. Daarin doet het college van B en W op basis van ambtelijk advies gedetailleerde voorstellen over hoe de financiële Gemeenteraad Schouwen-Duive land wil geen drie ton uitgeven voor een Cultuurhuis. Meerder heid wijst ook verhoging OZB voor niet woningen van de hand. middelen verdeeld moeten wor den op de korte termijn. Aan de politiek derhalve de keus welke ambitieuze projecten nog wel en niet gerealiseerd zullen worden. Alle fracties toonden waardering voor de notitie. Hoewel de par tijen het niet op alle fronten eens zijn, blijkt er opvallend veel eens gezindheid binnen de gemeente raad. Zo lijkt de aanpak van het ge bied rond 't Sas voorlopig van de baan. Ook verbetering van de vei ligheid in de Nieuwe Haven met scheiding van beroeps- en recrea tievaart lijkt op de lange baan te worden geschoven. Om herbouw van de gesloopte pandjes in de Maarstraat in Zierikzee staat de po litiek niet te springen. Met het creë ren van een binnenpleintje op die plek lijkt de politiek best te kun nen leven. Het voorstel de omvang van de vrijwillige brandweer weer eens tegen het licht te houden, valt niet in goede aarde. Voor bij stelling naar beneden van het wo ningbouwprogramma vindt de meerderheid het nog te vroeg. En ten aanzien van verhoging en een gedifferentieerd tarief voor de toe ristenbelasting roept de meerder heid om een hernieuwd voorstel op basis van voorafgaand overleg met de recreatiesector. Verschil in standpunten is er voorlopig nog wel over onder meer het beleid ten aanzien van Innovation Island. „Daar is de glans wel af', vindt de Pvda, terwijl de WD juist pleit voor het benutten van kansen. Ook over het nadrukkelijk advies zoveel mogelijk samenwerking te zoeken met externe partners zijn de meningen nog wat verdeeld. Vooral LSD heeft kritiek op de af hankelijke opstelling van de ge meente in dezen. OOSTERLAND - Ontkomt zelfs de natuur niet aan de oranjegekte? In Oosterland lijkt het daar warempel wel een beetje op. Juist op het moment dat het Nederlands elftal zich kwalificeert voor de kwartfinales van het Eu ropees Kampioenschap voetbal beginnen in dit veld slaapmutsen de eerste bloemen te bloeien. Niet ge kweekt om een graantje mee te pikken van de op bloeiende liefde voor de kleur oranje, maar gewoon voor het zaad zoals alle bloemen die deze teler jaarlijks tot bloei brengt bij Oosterland. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - De buitenlift bij de Nieuwe Kerk in Zierikzee wordt aan de noordzijde van het monu mentale gebouw geplaatst, aan de de zijkant van het bordes bij de en tree. Dit blijkt uit de (monumen- ten-)vergunningaanvraag. Het gaat om een lift die de kerk, als expositie- en concertruimte, be ter toegankelijk moet maken voor het publiek. Gedacht wordt aan de installatie van een mindervaliden- lift waarvoor geen put nodig is en die nauwelijks bouwkundige voor zieningen vraagt. Van het hek aan de zijkant wordt een deel van de spijlen doorge zaagd, waardoor het hekwerk draaibaar wordt gemaakt. Burge meester en wethouders zijn van plan de vergunning te verstrekken. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Rolstoelen worden ge weerd van het terras van restau rant Concordia in Zierikzee. Niet omdat de eigenaar geen rolstoelen op zijn terras wil, maar omdat de eigenaar zich daartoe gedwongen ziet door de gemeente. „We mogen de tafels niet meer ver schuiven omdat we dan over de grens van het terras gaan", zegt Ben Bul van Concordia. Afgelopen vrijdag kwam een amb tenaar van de gemeente langs om te vertellen dat het bedrijf in het vervolg bekeurd zou worden als het met de tafels of stoelen over de grens gaat. „En vanochtend kwam iemand langs om proces verbaal op te maken. Nou ja, dan kan je niet meer anders. Ik heb geen keu ze." Het terras bij het restaurant aan de kop van het Havenplein staat rede lijk vol met tafels en stoelen. Dat gaat prima zolang de tafels wor den bezet door mensen die goed ter been zijn. „Alleen als er iemand met een rol stoel komt, moeten we wat ruimte maken. Rolstoelen zijn nu een maal groter en dan komen we wel eens over de grens van ons terras. Restaurant in Zierikzee sluit het terras voor rolstoelen, omdat de tafels dan over de grens van het terras schuiven. De gemeente zou daarvoor boetes uitdelen. En dat gebeurt nog wel eens, want we zijn populair bij mensen in een rolstoel omdat bij ons alles ge lijkvloers is." Wout van Brouwershaven van de gemeente Schouwen-Duiveland ontkent in alle toonaarden dat de gemeente rolstoelen zou weren van het terras. „Dat is klinkklare kolder", zegt hij. „Wij hebben wel geconstateerd dat Concordia het terras heeft uitgebreid en dat mag niet. Als ze een groter terras wil len, dan moeten ze daar gewoon vergunning voor aanvragen." Volgens Van Brouwershaven speelt de uitbreiding al dagen en gaat het niet om een enkel keertje als een rolstoel langskomt. „Als het een noodgeval zou zijn, zou den wij de laatste zijn die daar te gen optreden." ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Op de school van een vierjarige jongen uit Vlissingen gaat het EK-voetbal niet ongemerkt voor bij. Afgelopen vrijdag werd er een Oranjefeest gehouden. De kinderen mochten verkleed naar school komen. De jongste groe pen hadden bovendien klassieke voetbalhits ingestudeerd die ze in de aula mochten zingen voor alle andere leerlingen. Als de jongen 's avonds in bed de dag overdenkt, zegt hij ineens: „Mama? André Hazes is toch dood?" Zijn moeder trekt ver baasd haar wenkbrauwen op en knikt dan instemmend. Daarop vervolgt de kleuter: „Meester Da vid zegt dat André Hazes dood is omdat hij altijd cola dronk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57