Krajicek is nog als enige over Sport mspüi WiMwH: Vos rijdt toch tijdrit in Peking Paraguay verrassende Tweede overwinning leider in WK-kwalificatie Brabantse allerkunner overtuigt KNWU in Baskische rittenkoers. Pittige start voor Jan Poortvliet In Southampton Verkerk, Haase en Middelkoop onderuit in eerste ronde Rosmalen. Voetbalploeg verslaat Brazilië en loopt ook uit op Argentinië. Combinatie Glerum/ Van Oosten tweede grote winnaar. Michaëlla Krajicek boekt tegen Ai Sugiyama haar tweede overwinning van het jaar. foto Rick Nederstigt/ANP 36 1 Dinsdag 17 juni 2008 PZC NIEUWEGEIN - Wielrenster Marian ne Vos mag toch de olympische tijdrit rijden in Peking. Dat heeft bondscoach Johan Lammerts na overleg met de wielerbond KN WU en NOCNSF gisteren beslo ten. De wielerbond wilde in eerste instantie niet dat Vos in China op drie onderdelen uitkomt vanwege de zware omstandigheden en schrapte Vos uit de tijdrit. De wielrenster was het daar niet mee eens en schakelde zelfs een ad vocaat in. Aanleiding voor de koerswijziging van de KNWU en Lammerts is de prestatie van de Brabantse zaterdag in de Baskische rittenkoers Emakumeen Bira. Ze versloeg daar in de tijdrit de we reldkampioene tijdrijden, de Duit se Hanka Kupfernagel. De ommezwaai is opmerkelijk om dat technisch directeur Charles van Commenée vorige week woen- dag nog duidelijk een kantteke ning bij de ophef rond Vos plaats te en het besluit van de KNWU voluit steunde. Hij begreep niet dat de wielrenster verbaasd was over het besluit van de bonds- coaches Johan Lammerts en Peter Pieters om haar slechts in de weg race en de puntenkoers (baan) te laten starten „Er is haar niets ont nomen. Er is geen recht opge bouwd, noch heeft ze een 'trackre cord' dat wijst op medaillekan sen", voegde Van Commenée er bovendien aan toe. Hij noemde het besluit van de wielerbond on derbouwd. „Het is begrijpelijk en moedig. ]e weet dat je weinig sympathie krijgt van buitenstaanders. Er is het beeld van een organisatie die de ambities van een meisje dwars boomt", aldus Van Commenée. Vos rijdt nu in Peking eerst de weg wedstrijd (to augustus), daarna de tijdrit (13 augustus) en de punten koers op de baan (18 augustus). GOES - Als de geschillen over zijn overgang van Helmond Sport naar Southampton worden opgelost, kan trainer Jan Poortvliet zich bij de Zuid-Engelse club opmaken voor een pittige start van het nieu we seizoen. Op zaterdag 9 augustus reist het team van de Amemuidenaar af naar Cardiff City, dat in mei de FA Cupfinale verloor van Portsmouth. Bij de club uit de hoofdstad van Wales staan de Ne derlanders Jerrel Hasselbaink en Glenn Loovens onder contract. Een week later is in het eigen St. Mary's Stadion Birmingham City de tegenstander. Die club degra deerde afgelegen seizoen na één jaar uit het Premiership en heeft „met voormalig jeugdinternational Daniël de Ridder één Nederlander in de selectie. Ook Mario Melchiot en Toine van Mierlo speelden 'voor de club uit Birmingham. door Peter van Leeuwen ROSMALEN - Michaëlla Krajicek voorkwam gisteren dat de Ordina Open al na één ronde ontdaan zou zijn van Nederlandse inbreng. Krajicek knokte zich langs de Ja panse Ai Sugiyama (6-1 5-7 7-6) en putte moed uit haar optreden. „Ik werd in de partij weer wat nega tief over mezelf maar heb dat over wonnen." De drie Nederlandse mannen in het hoofdtoernooi sneuvelden: luc ky loser Matwé Middelkoop tegen de Fransman Mare Gicquel, wild- ASUNCION - Paraguay is na vijf wed strijden in de Zuid-Amerikaanse kwalificatiereeks voor het WK voetbal van 2010 de verrassende koploper. De Paraguyanen trakteer den Brazilië zondag op een onver wachte nederlaag (2-0). Argentinië kwam in het eigen Buenos Aires niet verder dan een gelijkspel (1-1) tegen Ecuador. Paraguay leidt na vijf speelrondes de groep met 13 punten, gevolgd door Argentinië (10), Colombia (9) en Brazilië (8). card-houder Martin Verkerk tegen de Indiër Rohan Bopanna en Ro bin Haase tegen titelverdediger Ivan Ljubicic. Haase, veruit Neerlands hoogst ge klasseerde tennisser bij de man nen, beëindigde zijn partij tegen het Kroatische servicekanon ge frustreerd. Bij een 5-2-voorsprong in de tiebreak van de tweede set stokte plots zijn service. „Ik kreeg geen eerste service meer in, boven dien haperde mijn forehand. Ik snap het niet. Net ervoor stond ik lekker te spelen en was ik een keer of drie goed naar het net geko men." Hij had het niet getroffen met de loting, maar gewanhoopt had Haase niet. Hij had Ljubicic vroeg Bij rust leidde Paraguay met 1-0 door een treffer van Roque Santa Cruz. Salvador Cabanas verdubbel de de voorsprong vier minuten na de hervatting. Vlak daarvoor kreeg zijn ploeggenoot Dario Veron een rode kaart. Ook tegen tien man konden de Brazilianen aanvallend niet imponeren. Ecuador smaakte bijna het genoe gen om Argentinië zijn eerste thuisnederlaag in een kwalificatie duel na vijftien jaar toe te brengen. De ploeg stond tot diep in de bles suretijd met 1-0 voor door een goal van Patricio Urrutia. De Argentijn se invaller Rodrigo Palacio voor kwam in de vierde minuut van de extra speeltijd een afgang: 1-1. in het jaar al geklopt op de Austra lian Open. „En ik weet inmiddels ook dat ik op gras aardig uit de voe ten kan. Mijn service is gewoon goed, daar kom je op gras ver mee. En ik heb ook een vrij sterke re turn." Het zijn mooie gedachten, een week voor Wimbledon. Op het Londense gras heeft Krajicek na haar kwartfinaleplaats van vorig jaar heel wat punten te verdedi gen. En dat na een klein halfjaar vol nederlagen en moeilijke privé- beslissingen, die in haar hoofd voor een warboel hadden gezorgd. Een psycholoog staat haar sinds enkele weken bij, maar zelfvertrou wen kan ook op de baan worden teruggevonden. Vorige week boek- door Fred Rabout AAGTEKERKE - De geschelpte doffer van Lourens-Jan Hengst deed het weer. Drie jaar geleden bezorgde hij de 42-jarige duivenmelker uit Aagtekerke de provinciale winst vanuit Dax. Zaterdag, om drie mi nuten voor half negen in de och tend, slaagde hij daar weer in. Nu als snelste van Zeeland op het con cours vanuit St. Vincent. Samen met de combinatie Gle- rum/Van Oosten - hun blauwe dof fer won La Souterraine - was Hengst de grote winnaar van een overvol duivenweekend met con té ze in Birmingham haar eerste overwinning na een pijnlijke serie van tien nederlagen. Gisteren volgde in Rosmalen een zwaarbevochten zege op de Japan se routinier Ai Sugiyama en zag ze haar tennisleven opeens een stuk positiever. Met de Indiase Sania Mirza als volgende tegenstander zag Krajicek de weg naar de kwart finales openliggen. „Ik heb drie keer tegen haar gespeeld en drie keer gewonnen. Ze is er een tijdje tussenuit geweest met een pols blessure, net als ik." Mirza schakelde de als vijfde ge plaatste Italiaanse Flavia Pennetta uit, het was een van de weinige verrassingen op de tweede dag van het toernooi in Rosmalen. coursen vanuit St. Vincent (over- nachtfond), La Souterraine (dag fond) en Nanteuil (vitesse). Voor de Walchenaar was het de tweede provinciale zege uit zijn loopbaan. Het hadden er drie kunnen zijn als zijn klok in 1991 niet op een ver keerde manier door de concourslei ding was behandeld. „Er moest in die dagen eerst een print gemaakt worden voordat hij werd geopend. Die print werd niet gemaakt en mijn klok werd afgekeurd. Weg wa ren de eerste provinciaal en de tweede nationaal..." Pas in 2005, toen zijn geschelpte doffer als snelste uit Dax terug kwam, kreeg hij zijn revanche. En precies dezelfde duif, die inmiddels vijf is, bezorgde Hengst nu weer de hoofdprijs. „Het voorgevoel was de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56