Zeeland PZCI Conflict ROC tast goede naam aan 'Hoe zit het nu met de denktank' Ziekenhuis breidt uit 21 Duofietsen voor twee zorgcentra Asiel zoekt nog naar katten ZEEUWS-VLAANDEREN 27 22 en 23 Management vreest imagoschade en biedt bemiddelingsrol aan. Raadsfracties vernemen niets meer van Terneuzens initiatief. Verbouwing nodig wegens toenemende behoefte aan ruimte. Klaar voor de start? Af! Minister Cramer prijst milieuinspanning Zeeuwse industrie Dinsdag 17 juni 2008 Station Braakman levert lekkerste drinkwater Tip? redtern@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - Het conflict over de benoeming van een opvolger van voorzitter Toine Huijsmans van het bestuurscollege van het ROC Westerschelde is schadelijk voor het imago van het opleidingscen trum. Dat constateert het voltalli ge management van het ROC in Terneuzen in een brief Daarin wordt de voorzitters van de Raad van Toezicht (RvT) en van de Me dezeggenschapsraad (MR) drin gend verzocht, 'in het belang van de cursisten, het personeel en alle andere belanghebbenden'snel sa men naar een oplossing te zoeken. De twee raden verschillen al maan den met elkaar van mening over de procedure, die moet worden ge volgd bij de benoeming van een opvolging van Huijsmans. Het con flict is zo hoog opgelopen dat de MR de kwestie aan de landelijke Geschillencommissie Onderwijs heeft voorgelegd en direct ook het vertrouwen in de RvT heeft opge zegd. Wel is de MR bereid nog een keer over de hele gang van zaken met de RvT te spreken, maar of dat leidt tot een oplossing is zeer de vraag. Voorzitter Albert Stal- laart verwacht dat de geschillen commissie de kwestie met voor rang zal behandelen, zodat de be noemingsprocedure niet al te veel vertraging oploopt. Hij gaat er ook vanuit dat 'zijn' raad over voldoen de goede argumenten beschikt om de commissie te overtuigen. De MR vindt dat het personeel nau wer moet worden betrokken bij de opvolging van Huijsmans en pleit ook voor 'iemand van acade misch niveau'. Het management team - stafdiensthoofden, sector managers en directeuren - is even tueel bereid te bemiddelen in het conflict. Want de negatieve publici teit leidt tot het beeld dat het ROC z'n eigen boontjes niet kan dop pen. Daarnaast ontstaat er imago schade, onder meer bij het regiona le Het managementteam van het ROC Westerschelde waarschuwt voor de mogelijke gevolgen van het conflict tussen Raad van Toe zicht en Medezeggenschapsraad. Ie bedrijfsleven, verliezen toekom stige cursisten het vertrouwen en dreigt daardoor een terugloop van het aantal aanmeldingen voor het nieuwe schooljaar. Het manage ment vreest ook voor uitstel van strategische beslissingen en het af haken van goede kandidaten voor de vacature. In de brief voorspelt het team met grote vrees dat, onge acht de uitspraak in het geschil, het gebrek aan onderling vertrou wen ook daarna een bepalende rol zal blijven spelen en dat het nog maanden kan duren voor de proce dure wordt voortgezet. IJZENDIJKE - Bewoners van de zorg centra Emmaus in IJzendijke en Coensdike in Aardenburg kunnen weer eens weg voor een gezellig fietstochtje. Het Nationaal Fonds Ouderen- hulp en twee charitasorganisaties bieden de twee zorgcentra morgen allebei een duofiets aan. Een duo- fiets is een 'brede tandem'. Het rij wiel heeft twee zadels naast in plaats van achter elkaar. Een ouder iemand die niet meer zelfstandig kan fietsen, kan met een vrijwilli ger, familielid of zorgverlener toch veilig op pad. De oudere hoeft niet zelf te trappen, maar kan zijn con ditie opvijzelen en spieren trainen. TERNEUZEN - Het dierenasiel in Ter- neuzen zoekt nog zes katten, die dit weekeinde ontsnapten na een inbraak. Nadat inbrekers ramen ingooiden en een deur open lieten staan, ver dwenen in eerste instantie acht dieren. Twee katten meldden zich snel weer. Het dierenasiel zette gis teren vangkooien in de omgeving uit om de overige dieren terug te halen. Beheerster Margot Burgers TERNEUZEN - Als het even kan, laten sneeuwma- Alleen op het bovenste stukje van de skipiste de fase liggen de medewerkers voor op schema, roept oplettende Terneuzenaren nager Werner Rammeloo (r) en snowboardcoördi- Snowbase ligt nog niet voldoende sneeuw, maar Daarom gaan de deuren in het laatste weekend op naar de katten uit te kijken. Al- nator Robert Korstanje zich door de lift al naar dat is over twee weken helemaal anders. De ski- van juni al open. In september volgt een officiële le dieren dragen een opvallend 'zie- boven brengen. Om na een 'klaar voor de start, piste aan de rand van Terneuzen zou eigenlijk opening. kenhuisbandje' om hun nek met af!' met een flinke vaart naar beneden te zoeven. per 1 juli de deuren openen, maar in de afronden- pagina 22: skipiste eerder open foto Peter Nicolai hun naam er op. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het blijft wel erg stil rond de Terneuzense 'denktank', signaleren verschillende gemeente raadsfracties. De denktank met deskundigen op verschillende ge bieden moet onder leiding van burgemeester Jan Lonink creatief gaan meedenken over economi sche impulsen voor de gemeente. Naar aanleiding van krantenberich ten kwamen er vorig jaar meer dan dertig spontane aanmeldin gen binnen. Van jong en oud, en niet alleen uit Terneuzen of Zeeuws-Vlaanderen, maar ook uit de rest van Nederland en België. Ie dereen werd in september uitgeno digd voor een bijeenkomst. Het idee van de denktank werd verder uitgewerkt en eind oktober kwam er een voorstel aan de gemeente raad. Al in de commissie bestuur en middelen werd het voorstel aan alle kanten afgeschoten. Sommige fracties verklaarden zich meteen al tegen een denktank. Andere ble ken voorstander, maar hadden heel wat kritiek op het voorstel waarop het idee gestalte moet krij gen. Burgemeester Lonink beloof de met een aangepaste versie van zijn notitie te komen, maar sinds dien is er niets meer vernomen. „Komt er nog een denktank en zo ja op welke termijn?", wil de WD-fractie weten in de algeme ne beschouwingen. Ook de SGP en Christenunie vragen zich af hoe het nu zit met de denktank. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het ziekenhuis in Ter- neuzen breidt flink uit. Het zieken huis groeit uit zijn jas door ver schillende vernieuwingen en een groeiend aantal patiënten en spe cialisten. Wethouder Cees Liefting slaat deze week de eerste paal van het nieuwbouwproject. De bouw en verbouw gaat enkele jaren du ren en kostte ongeveer twintig mil joen euro. Op verschillende plaat sen worden twee of drie lagen aan gebouwd. Daarmee komt er meer ruimte voor de verschillende nieu we specialisaties, extra dokters en extra patiënten. Mede door een verdere integratie met thuiszorg en benodigde ruimte voor kanto ren, poli-spreekruimten, spoedei sende hulp, oncologiebehandeling, een kindvriendelijke operatieka mer en het pre-operatief spreek uur kan de nieuwbouw niet langer op zich laten wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45