Voetballers zitten de hockeyers dwars Hengst met doffer Van der Klooster mist bloemen op een haar na Team Columbia in het natte Zwitserland Team High Road McEweii blijkt ÜOg rap verandert in Wielrenner eindigt op trouwdag als tweede in Boekweitronde. Wood wint US Open na spannende play-off Mohammed Allach van VVV naar FC Twente Champions Trophy is gelijktijdig met halve finale EK voetbal. LA Lakers dwingen zesde wedstrijd af Trainer Perrin verlaat succesclub Lyon Uefa laat FC Porto toe in Champions League PSV haalt Franse verdediger Bréchet Australische sprinter boekt pas zijn tweede zege in 2008. PZC Dinsdag 17 juni 2008 I 37 door Koen de Vries zuiddorpe - Johnny van de Kloos ter had gisteren een hoop good will kunnen kweken bij het thuis front. De 36-jarige wielrenner uit Lewedorp verkoos de Boekweit ronde in Zuiddorpe boven zijn der tienjarig huwelijksfeest. De vete raan reed ijzersterk, maar moest het in de sprint afleggen tegen de Belg Koen van de Velde. „Jam mer", mijmerde Van de Klooster na afloop. „De bloemen voor de overwinning waren een mooi ca deau voor mijn vrouw geweest." Van de Klooster reed nagenoeg de hele wedstrijd in de frontlinies, maar de hoofdrol in de wedstrijd over 90 kilometer was weggelegd voor Jacques Schuit uit Oost-Sou burg. De wereldkampioen bij de liefhebbers was één van de tien vluchters van het eerste uur, moest een wiel wisselen en reed daarna het gat naar de leiders op indrukwekkende wijze weer dicht. Toen er drie man tien kilometer voor de finish wegreden, moest hij echter passen. Schuit finishte als veertiende. Hij hield wel twee pre mies ter waarde van 90 euro aan zijn succesvolle achtervolging over. Er stonden gisteren 34 renners aan het vertrek in Zuiddorpe, waar Harry de Mul (65) voor het laatst als voorzitter van het organisatieco mité optrad. De Mul zat 43 jaar in het plaatselijke wielercomité, waar van 40 jaar als voorzitter. AI snel kwamen elf renners op voor sprong, onder wie vier Zeeuwen. Naast Van der Klooster en Schuit waren dat Danny Schaut uit Sas van Gent en Goesenaar Niek Rent meester. Lange tijd leek het erop dat het elftal om de zege zou gaan strijden, totdat Jacques Schuit een spaak uit zijn achterwiel reed. In zijn comeback naar de kop groep sleurde hij onder meer Christian Kik uit Kruiningen en Dennis Raadtgever uit Kapelle mee naar de frontlinies. Op de vlucht van Werner van Zimme- ren, Koen van de Velde en Johnny van der Klooster had daarna nie mand een antwoord. Van Zimme- ren ging met de finish in zicht van ver aan, Van der Klooster ging er op en erover, maar moest twintig meter voor de finish zijn meerdere erkennen in de zes jaar jongere Van de Velde uit Stekene. „Jammer, ik reed de stenen uit de straat. Zo goed was ik", zei Van der Klooster. „Ik reed in de sprint twee tandjes te klein. Anders had ik misschien gewonnen." Toch ging hij nog rijk beladen met prij zen naar huis. Hij pakte niet alleen de premie voor de nummer twee, maar incasseerde ook de leiders- prijs en tal van andere premies. 155 De Boekweitronde in Zuiddorpe wordt gewonnen door de Belg Koen van de Velde. Hij troeft Joh nny van der Klooster uit Lewe dorp net af. san dieco - Golfer Tiger Woods heeft gisteravond de US Open ge wonnen. De Amerikaan won de play-off van landgenoot Rocco Me diate. Het was de 108e editie van het vooraanstaande golftoernooi. Voor Woods was het zijn veertien de overwinning in een van de Ma jors. Hij moest er hard voor wer ken. Pas in de sudden death van de play-off, met een par op de ne gentiende hole, sloeg hij toe. enschede - Mohammed Allach maakt per 1 augustus de overstap van WV-Venlo naar FC Twente. De geboren Hagenaar gaat in En schede het voetbaltechnisch beleid ondersteunen in de functie van as sistent technisch management. Bij VW was de 34-jarige Allach de af gelopen twee jaar directeur tech nische zaken en hoofd opleidin gen. Allach is geen onbekende in En schede. Hij voetbalde er in het sei zoen 2003-2004. door Martijn Krullaars ROTTERDAM - De organisatie van de Champions Trophy in Rotter dam is vooralsnog niet van plan het programma aan te passen om voetballiefhebbers te kunnen ple zieren. Daardoor kan zich de situa tie voordoen dat het Nederlands hockeyteam volgende week don derdag vrijwel gelijktijdig speelt met de halve finale van het EK voetbal, waarin ook een Neder lands elftal kan uitkomen. De Nederlandse hockeyers spelen op donderdag 26 juni om 19.30 uur tegen Zuid-Korea en zijn nor maal gesproken pas rond een uur of negen klaar met hun wedstrijd. Dat is een kwartier na de start van los angeles - De strijd om de Noord-Amerikaanse titel in het basketbal is na vijf fmaleduels nog niet beslist. Los Angeles Lakers hield de hoop op de eindzege in de NBA levend na een zege van 103-98 op Boston Celtics. Boston leidt nu in de best-of-seven met 3-2- De zesde wedstrijd tussen beide teams is komende nacht in Boston. lyon - Trainer Alain Perrin verlaat Olympique Lyon voortijdig. De Fransman leidde de club afgelo pen seizoen naar het landskam pioenschap en de Franse beker, maar kan niet meer door één deur met de technische staf. Zijn con tract liep nog door tot medio 2009. Voorzitter Jean-Michel Aulas bevestigde de breuk gisteren. Het bestuur hoopt binnen 48 uur een opvolger te presenteren. De voornaamste kandidaat is Claude Puel van Lille. de halve finale op het EK voetbal, waarin Nederland speelt als het zijn kwartfinale wint. Daarmee loopt de organisatie van de Champions Trophy het risico op grotendeels lege tribunes tij dens Nederland-Zuid-Korea, maar Johan Wakkie denkt niet dat het zo'n vaart zal lopen. „De mensen kunnen daarna toch nog het voet bal zien?", stelt de directeur van de hockeybond KNHB. „Voorlopig denken we er niet over het pro gramma aan te passen. We zou den eventueel om zeven uur kun nen beginnen, maar laten we het eerst nog maar even aanzien." De organisatie heeft eventueel nog De hockeyers beginnen zaterdag aan de Champions Trophy. Het toernooi in Rotterdam zou kun nen botsen met een duel van het Nederlands voetbalelftal. bern - FC Porto mag komend sei-' zoen toch meedoen aan de Cham pions League. De Portugese kam pioen, die voor een jaar was uitge sloten wegens mogelijke omko ping van scheidsrechters, kreeg vrijdag in hoger beroep gedaan dat de Uefa de strafzaak terugverwees naar de tuchtcommissie. De Europese bond heeft nu beslo ten dat Porto toch een plaats krijgt in het meest gewilde clubtoernooi. eindhoven - PSV heeft de Frans man Jérémie Bréchet gecontrac teerd. De 28-jarige verdediger zette maandag zijn handtekening onder een driejarig contract. De linksbenige voetballer begon zijn loopbaan bij Olympique Lyon en belandde via Internazionale bij Real Sociedad. Twee jaar geleden keerde hij terug naar zijn vader land. Bij Sochaux werd hij aanvoer der en veroverde hij de Franse be ker. Bréchet kwam drie keer uit voor het Franse nationale elftal. twee andere mogelijkheden om de voetballiefhebbers tóch tegemoet te komen. Om 17.00 uur staat de wedstrijd Australië-Duitsland op het programma, waardoor een sim-" pel 'ruil' uitkomst zou brengen. Hetzelfde zou kunnen met Span- je-Argentinië, een wedstrijd die de avond ervoor gespeeld wordt. Voor Nederland staat nu een rust dag gepland op woensdag 25 juni. De overige speeldagen van de Champions Trophy leveren geen problemen op. Komende zaterdag openen de Nederlandse hockeyers het toernooi om 15.30 uur met een duel tegen Spanje, ruim voor de kwartfinale van hun voetballende landgenoten. En mochten beide Oranjes in de finale komen op zon dag 29 juni, dan bijten die duels el kaar ook niet. De hockeyers spelen die dag om 16.00 uur, de voetbal lers om 20.45 uur. De kopgroep is in Zuiddorpe na een uur koersen nog omvangrijk. foto Peter Nicolai gehele week al goed. Ik heb in de nacht van vrijdag op zaterdag vrij wel niet geslapen. Om vijf uur 's morgens zat ik al klaar. Toen hij kwam, was ik mijn krantje aan het lezen, maar desondanks zag ik Glerum: 'Ik hield vertrouwen in hem en dat heeft hij niet geschonden' hem komen. Gelijk wist ik dat het een vroege was." Foort-Jan Glerum vormt al een jaar of vijftien een combinatie met Adrie van Oosten. De renstal be vindt zich bij de 71-jarige Glerum in Kruiningen. Hij zag om negen minuten over drie 's middags de blauwe doffer landen. Het was de snelste Zeeuwse duif op het dag- fondconcours vanuit La Souterrai- ne. De blauwe doffer was de zesde ge tekende van de twintig die de com binatie had ingekorfd. Op Tours, de seizoensopening, was hij een dag te laat thuisgekomen. Hij mocht rusten toen Argenton werd gevlogen. „Maar ik hield vertrou wen in hem en dat heeft hij niet ge schonden", zei Glerum. Het was voor de combinatie de tweede pro vinciale zege. Eerder, in 2001, had die prijs op St. Vincent. De snelste duif vanuit Nanteuil werd gemeld vanuit Sint Jansteen door Piet Sturm. Het was gelijk het laatste vitesseconcours voor oude duiven in 2008. geneve - Wielerploeg Team High Road heet voortaan Team Colum bia. De Amerikaanse ProTour- ploeg maakte gisteren bekend dat het een driejarige sponsorovereen komst heeft gesloten met het kle ding- en schoenenconcern. Het team rijdt vanaf de start van de Ronde van Frankrijk ook in een nieuw tenue. Team High Road is de voortzet ting van T-Mobile, het Duitse mo bieletelefoniebedrijf dat uit de wie lersport stapte na talrijke doping- onthullingen. Teammanager Bob Stapleton nam de licentie en veel coureurs over en richtte Team High Road op. Servais Knaven staat er ook onder contract. gossau - Robbie McEwen heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Zwitserland op zijn naam gebracht. De 35-jarige maar nog altijd rappe Australiër was na een rit over 155 kilometer van Flums naar Gossau de beste in de massasprint. De Spanjaard Igor An ton behield de leiderstrui. McEwen kan het dus nog altijd. De routinier wachtte al geruime tijd op een dagprijs. In de Giro luk te het steeds net niet. Zijn enige ze ge dit seizoen was een rit in de Ronde van Romandië. Deze in Go ssau sprak, gezien ook de tegen stand in de slotfase op het natte wegdek, tot de verbeelding. Het weer was beroerd gedurende de korte etappe, zwaarbewolkt en veel plensbuien. De Fransman Her- vé Duclos-Lassalle en de Duitser René Weissinger ontsnapten niet temin al vlak na de start uit het pe loton. Ze kregen even later gezel schap van Jeff Louder. Met steun- van deze Amerikaan groeide de voorsprong gestaag, tot het maxi mum van 7.30. Toen de ploegma ten van de sprinters zich druk be-" gonnen te maken, was het snel ge daan. Op to kilometer voor de fi nish werd het trio ingelopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39