K Voet Over en sluiten voor Beenhakker ^lyiLdCLi tv kijken, voor maar 6,95 per maand. Pieter Vink hijst zich n het Oranje VOLOP GENIETEN Interesse Ajax in Pool Guerreiro MOOI V Ook tweede keus van Kroatië is maatje te groot voor Polen EK-arbiter toont zich alsnog vurige supporter van Nederlands elftal. iPrimafooxi sluit je aan PZC Dinsdag 17 juni 2008 I 33 WARSCHAU A - jax is in onderhan deling met de meest succesvolle Poolse speler op het EK, Roger Guerreiro. Dat meldt het Poolse dagblad Polska. De tot Pool genaturaliseerde Brazi liaan, speler van Legia Warschau, zorgde voor de openingstreffer in tijdens Polen-Oostenrijk (1-1). Bondscoach Leo Beenhakker gaf Guerreiro een basisplaats nadat Zu- rawski geblesseerd was geraakt. De transfer van Guerreiro naar Ajax wordt voorbereid door het managementbureau IMG. De Am sterdamse club zou een bedrag van 4,5 miljoen euro voor de Pool over hebben. IMG haalde zeven jaar geleden onder trainer Leo Beenhakker de speler Ibrahimovic naar Ajax. GRATIS BROCHURE? Bel 0548-537555 of kijk op www.selekthuis.nl w.ikM AMERSFOORT I MOORDRECHT I R5JSSEÏM I SMEEK I THQLESM door Barry van der Hooft KLACENFURT - De hoop op een lan ger verblijf op het EK had hij vori ge week al opgegeven. Dat Leo Beenhakker gisteravond in Klagen- furt, na een 1-0-nederlaag tegen poulewinnaar Kroatië, met Polen afscheid moest nemen van het eindtoernooi, kwam dan ook niet als een verrassing. Het was een bittere teleurstelling, omdat Polen in de kwalificatie reeks wél verrassend voor de dag was gekomen en als groepswin naar Portugal achter zich liet. De verpersoonlijking van het Poolse spel was Ebi Smolarek. De aanval ler verdiende tijdens de kwalifica tie met negen doelpunten een hel- denstatus in eigen land. In Oosten rijk bleef de voormalige Feyenoor- der echter vooral onzichtbaar. Smolarek miste de vorm en kon na een lang seizoen de energie niet meer vinden om te excelleren. Gisteravond had Beenhakker niet eens een basisplaats voor hem in geruimd. De Kroatische bondscoach Slaven Polen neemt roemloos afscheid van het EK. Ook in zijn tiende wedstrijd op een groot toernooi weet Leo Beenhakker zijn ploeg niet naar een zege te loodsen. Ivan Klasnic GROEP B Oostenrijk-Duitsland 0-1 (0-0). 49. Ballack 0-1. Scheidsrechter: Mejuto Gonzalez (Spa). Gele kaarten: Stranzl, Hoffer, Ivanschitz (Oos). Aantal toeschouwers: 51.428. Oostenrijk: Macho; Garics, Stranzl, Hiden (55. Leitgeb) en Pogatetz; Aufhauser (63. Saumel) en Fuchs; Harnik (67. Kienast), Ivanschitz en Korkmaz; Hoffer. Duitsland: Lehmann; Friedrich, Mertesacker, Metzelder en Lahm; Fritz (90. Borowski), Frings, Ballack en Podolski (83. Neuville); Go mez (60. Hitzlsperger) en Klose. Polen-Kroatië 0-1 (0-0). 52. Klasnic. Scheids rechter: Vassaras (Gri). Gele kaarten: Lewan- dowski, Zahorski (Polen), Vejic, Vukojevic (Kroatië). Aantal toeschouwers: 30.000. Polen: Boruc; Wasilewski, Zewlakow, Dudka en Wawrzyniak; Lobodzinski (55. Sfrjptar.ek)» Murawski, Guerreiro, Lewandowski (46. Kókós- Bilic had zijn formatie op liefst ne gen plaatsen gewijzigd. Alleen Ivan Rakitic en Heerenveen-speler Danijel Pranjic waren nog over van de basiself die Duitsland met 2-1 versloeg. De Kroaten deden het rustig aan en zochten voor rust met prima positiespel gedoseerd de aanval. Het leverde vooral kan sen op voor Ivan Klasnic, de spits van Werder Bremen die in 2007 tot twee keer toe een niertrans plantatie onderging. Klasnic stuit te echter op Artur Boruc, de sterke doelman die Polen ook tegen Oos tenrijk (1-1) op de been hield. Beenhakker moest lijdzaam toe zien hoe de Polen weer geen vuist konden maken. Dat had ook met zijn eigen strijdplan te maken, om dat de coach met Marek Saganows- ki slechts één eenzame spits had opgesteld. De tactiek leverde voor rust niet één uitgespeelde kans op. Toen de Kroaten vlak na het begin van de tweede helft op voor sprong kwamen, kon het boek voor de Polen dicht. Uit een voor zet van Pranjic schoot Klasnic raak. Na de openingstreffer bracht Been hakker meteen Smolarek binnen de lijnen, maar dat veranderde wei nig aan het spelbeeld. Kroatië nam nog wat gas terug zonder dat de kwaliteitsarme Polen daarvan kon den profiteren. Het betekende voor Beenhakker dat hij ook in zijn tiende duel op een eindtoer nooi zonder zege bleef ZURICH - EK-scheidsrechter Pieter Vink profileerde zich gisteren op zijn eigen weblog op de KN- VB-website nogal plotseling als een vurige supporter van Oranje. Daarmee lijkt de 41-jarige arbiter gehoor te geven aan de kritiek die hij de laatste weken kreeg op een twijfelachtige uitspraak van hem vlak voor het begin van het EK. Vink liet toen in een onbewaakt ogenblik weten dat hij hoopte dat Oranje de kwartfinale niet zou ha len, omdat hij dan naar huis zou moeten. Onder anderen Guus Hid- dink, de bondscoach van Rusland, hekelde die opmerking. „Je bent tenslotte niet meer dan een die nende diender", sprak hij geïrri teerd. Vink uitte zich gisteren opvallend positief over Oranje. „Als wij terug naar Nederland moeten, dan kun nen wij terugzien op twee goede wedstrijden. Vervolgens zullen wij ons dan in Nederland in het Oran je hijsen en vol overgave het tot nu toe zo fantastisch presterende Nederlands elftal gaan aanmoedi gen. Vanzelfsprekend hopen we dan dat we op 29 juni met het hele land een knalfeest hebben!" Vink fungeerde bij het EK als scheidsrechter bij de wedstrijden Oostenrijk-Kroatië (0-1) en Zwe- den-Spanje (1-2). Na woensdag is duidelijk of Vink toch nog aan de bak komt op het EK. zka) en Krzynowek; Saganowski (68. Zahors ki). Kroatië: Runje; Simic, Knezevic (27. Corluka), Vejic en Pranjic; Leko, Vukojevic, Pokrivac en Rakitic; Klasnic (74. Kalinic) en Petric (74. Kran- jcar). TOPSCORERS 1. Villa (Spanje) 4. 2. Podolski (Duitsland) 3. 3. Sneijder (Nederland), Ibrahimovic (Zweden), Arda, Nihat (Turkije), Hakan Yakin (Zwitser land) 2. 9. Van Nistelrooij, Van Bronckhorst, Kuijt, Van Persie, Robben (Nederland), Hansson (Zwe den), Fabregas, Torres (Spanje), Sverkos, Sion- ko, Koller, Plasil (Tsjechië), Quaresma, Deco, Ronaldo, Pepe, Meireles (Portugal), Modric, Klasnic, Srna, Olie (Kroatië), Semih (Turkije), Guerreiro (Polen), Vastic (Oostenrijk), Mutu (Roemenië), Panucci (Italië), Henry (Frankrijk), Ballack (Dui) 1. KAARTEN Een keer rood: Demirel (Turkije). Een keer geel: Groep A: Magnin, Derdiyok, Hakan Yakin, Fer- nandes (Zwitserland), Kazim, Gökhan, Sabri, Tuncay, Hakan Balta, Mehmet Topal, Arda, Em- re Asik (Turkije), Polak, Galasek, Ujfalusi, Baros (Tsjechië), Bosingwa, Ferreira, Meira, Miguel, Ribeiro (Portugal). Groep B: Pogatetz, Ivanschitz, Hoffer, Stranzl, Saumel, Korkmaz (Oostenrijk), Robert Kovac, Vukojevic, Srna, Simunic, Leko, Vejic, Modric (Kroatië), Smolarek, Zahorski, Krzynowek, Bak, Wasilewski (Polen), Ballack, Lehmann (Duits land). Groep C: De Jong, Ooijer (Nederland), Contra, Daniel Niculae, Mutu, Chivu (Roemenië), Sa- gnol, Makalele, Toulalan (Frankrijk), Toni, Zam- brotta, Gattuso, Pirlo, De Rossi (Italië). Groep D: Charisteas, Seitaridis, Torosidis, Liber- opoulos, Karagounis (Griekenland), Svensson (Zweden), Marchena (Spanje), Torbinski, Sajen- ko (Rusland). Twee keer geel: Groep A: Vonlanthen, Barnetta (Zwitserland), Aurelio (Turkije). Groep B: Lewandowski (Polen). Groep C: Goian (Roemenië). Geschorst voor eerstvolgende wedstrijd: De mirel (Turkije), Goian (Roemenië), Lewandows ki (Polen). L 'r :'vV Kies met advies: Bel en bestel: T_D 'TL^Vm on [0900 -0244 :<jo, Kijk en koop: feGOltt Lkppbc vrryr-m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35