PZi Marco van Basten kent geen B-ploeg 31 36 37 Bondscoach niet blij met nieuwe grasmat in stadion van Basel. Edgar Davids ziet yan der Sar is alleen met Nederlands elftal de titel pakken kampioenschap tevreden Nederland - Roemenië Dinsdag 17 juni 2008 c w Krajicek knokt zich in drie sets langs Sugiyama Voetballers van Oranje zitten hockeyers van Oranje dwars Tip? sport@pzc.nl LAUSANNE - In Italië en Frankrijk zijn ze als de dood dat Nederland vanavond met een veredelde B-ploeg aantreedt tegen Roeme nië. „Maar wij hebben helemaal geen B-ploeg", reageert bonds coach Marco van Basten. „Wij heb ben 23 A-internationals, die alle maal geschikt zijn voor de basis." De angst van de Italianen en de Fransen werd zondagavond nog eens gevoed door Portugal, dat net als Nederland al voor de laatste groepsronde is geplaatst voor de kwartfinales. De Portugezen hiel den acht basisspelers op de bank, onder wie sterren als Ronaldo en Deco. Portugal verloor vervolgens met 2-0 van het al uitgeschakelde thuisland Zwitserland. Aan dat scenario moeten ze in Ita lië en Frankrijk niet denken, nu beide ploegen het verblijf op het EK niet meer in eigen hand heb ben. Al dagen krijgen alle Neder landers dezelfde vraag voorgescho teld: 'gaat Oranje wel met de sterk ste formatie spelen tegen Roeme nië?' Zondag gaf Van Basten nog aan dat er eventueel wat spelers rust zouden krijgen, maar gisteren merkte hij op dat hij de beste ploeg wil opstellen. Of hij dat echt gaat doen, is overigens maar zeer de vraag. Zo lijkt het onwaarschijn lijk dat hij vanavond in Bern risi co's neemt met André Ooijer en Nigel de Jong. Beide spelers zijn na een volgende kaart geschorst voor de kwartfinale. Van Basten wilde gisteren nog niet over het duel tegen Roemenië heenkijken. „Wij nemen het duel heel serieus en hebben dezelfde doelen gesteld als anders. Een zo'n doel is dat we goed voetbal willen spelen." Ook spits Ruud van Nistel- rooij wil van geen verslapping we ten. „We hebben met zijn allen heel hard gewerkt om op dit ni veau te komen en dat willen we vasthouden." Van Basten liet tijdens dezelfde persconferentie weten dat hij er niet blij mee is dat er gisteren een nieuwe grasmat is aangelegd in het Sankt Jacob Stadion in Basel. In dat stadion speelt het Nederlands elftal zaterdag de kwartfinales. „Ik vind het vreemd dat er tijdens een toernooi opeens een nieuw veld wordt neergelegd", aldus Van Marco van Basten wil nog niet over het duel tegen Roemenië heen kijken. Hij neemt de wed strijd van vanavond heel serieus en wil goed spelen. Basten. „Aan de ene kant begrijp ik het wel, omdat er veel regen is gevallen, maar er wordt in mijn ogen iets te gemakkelijk over ge dacht." Als voorbeeld van een nieuw veld, dat nog niet klaar was voor ge bruik, noemt Van Basten de onder grond in Moskou, tijdens de Champions League-finale. „Daar stonden de beste ploegen van Eu ropa tegenover elkaar, maar ik zag vooral spelers die voortdurend uit gleden. Een nieuw veld waarop nog nauwelijks is gespeeld, is in mijn ogen niet goed voor de kwali teit van het voetbal." De graszoden in Basel zijn afkom stig uit het Limburgse Heyhuysen. Ze zijn gisteren met 26 vrachtwa gens in koelcontainers naar Zwit serland getransporteerd. de halve eindstrijd. „Ook toen was de euforie bij de achterban vaak groot", weet hij nog. „Maar we wonnen uiteindelijk niets. Genoeg doening kan je pas aan het einde van een toernooi hebben. Als je hebt gewonnen." Volgens Van der Sar is er ook alle reden voor bezinning. De doel man zag het Nederlands elftal te gen Italië en Frankrijk in dezelfde fouten vervallen en te veel kansen weggeven. Dat moet beter als we het toernooi echt willen winnen." Want met minder dan de eindze ge neemt Van der Sar geen genoe gen. „En dat komt niet alleen om dat ik na deze eindronde stop als international. Ook de jonge jon gens moeten beseffen dat ze deze kans moeten grijpen. Hoe jong je ook bent en hoe lang je ook nog mee kan, het komt niet zo vaak voor dat je met de nationale ploeg een titel kan winnen." Win een surfles van Sportshop Domburg Ga naar: www.pzc.nl ZURICH - Oud-international Edgar Davids tipt Oranje als Europees kampioen. „Het zwaarste hebben ze al gehad met de wedstrijden te gen Italië en Frankrijk", stelt de voormalige Ajacied op de website van de FIFA. „Nu gaan ze voor de titel. Daar ben ik van overtuigd." Volgens Davids, die drie jaar gele den zijn 74e en laatste interland speelde, heeft Nederland lering ge trokken uit het WK van 2006 in Duitsland. „Die ervaring heeft de ploeg vooruit geholpen. De intrin sieke kwaliteit van dit team is ex ceptioneel. Als ze mentaal rustig kunnen blijven en de druk kun nen weghouden, kunnen ze ieder een verslaan." Davids (35) wil geen vergelijking maken met het Oranje dat op het WK van 1998 in Frankrijk de hal ve finale haalde. Hij denkt dat het een voordeel kan zijn dat de huidi ge ploeg jong en hongerig is. LAUSANNE - Een bij vlagen fantas tisch Nederland elftal maakte de af gelopen week zeven doelpunten te gen beide finalisten van het laatste WK. Toch hoorde ook Edwin van der Sar in beide nu al historische duels bij de uitblinkers van Oran je. „Juist daarom moet ik naar be neden praten, wat door anderen omhoog wordt gepraat", zegt de doelman. In alle euforie over de onverwacht grote overwinningen op Italië (3-0) en Frankrijk (4-1) beschouwt de recordinternational (127 inter lands) het als zijn plicht alle met complimenten overladen ploegge noten bij de les te houden. De 37-jarige Van der Sar weet zo langzamerhand wel hoe het is om een groepsfase van een grote ein dronde te overleven. Hij speelde de kwartfinale van het EK in 1996 en bereikte op het WK van 1998, EURO 2000 en het EK van 2004 Stade de Suisse Wankdorf Bern •geopend: 1-8-2005 •zitplaatsen: 31.781 •grasmat ligt op kunstgras •dak bestaat uit zonnecellen Nederland - Roemenië slotduel in groep C dinsdag 17 juni 2008 aanvang 20.45 uur Stade de Suisse, Bern glNMO&l Het stadion is het op één na grootste van Zwitserland. Alleen het Baselse St. Jakob Park Stadion is groter met 42.500 plaatsen. Van Bronckhorst Sneijder Contra Codrea Nicolita Engelaar Mathijsen Tamas Lobont Van der Vaart Van der Sar Van Nistelrooij Niculae Heitinga De Zeeuw Boulahrouz Onderlinge balans De onderlinge duels tussen Nederland en Roemenië zijn zwaar in het voordeel van Oranje. Roemenië op het EK Roemenië heeft in vier deelnames aan het EK (na twaalf duels) slechts één keer gewonnen. Dat was in 2002, tegen Engeland. jaar eindstation duels 1984 poulefase Spanje (1-1) eindstation duels 2000 kwartfinale Duitsland (1-1) Portugal (0-1 Engeland (3-2) W.-Duitsland (1 -2) Portugal (0-1) 1996 poulefase Frankrijk (0-1) Bulgarije (0-1) 2008 onbekend Frankrijk (0-0) gespeeld winst Nederland winst Roemenië gelijkspel doelsaldo Ned-Roe Spanje (1-2) Austria-Switzerland PZC Felix Binicewicz, Willem Adriaansens bron Rudy Boogert, GN, ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33