Bakker verdeelt coalitie Iers 'nee' is probleem EU Gijzeling in Almelo loopt met sisser af PvdA is huiverig voor overnemen voorstellen soepeler ontslagrecht. Spoedklus in Basel wamm mmm Word ook abonnee! Dinsdag 17 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 141 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 DEN HAAG - Het rapport van de commissie-Bakker krijgt coalitie partijen CDA, PvdA en Christen- Unie niet op één lijn als het gaat om de versoepeling van het ont slagrecht. Ook het kabinet neemt niet alle aanbevelingen over om meer mensen aan het werk te krij gen, zo is nu al duidelijk. De commissie, die gisteren haar rapport presenteerde, wil onder meer de WW vervangen door een Werkverzekering. Bij ontslag be taalt de werkgever het salaris de eerste zes maanden door. Ook is de commissie voor een verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 jaar in 2040. Bakker waarschuwde poli tici en sociale partners dat zij niet beseffen hoe belangrijk het is om meer mensen aan het werk te hel pen. Alleen zo kan Nederland de vergrijzing het hoofd bieden. „Dit is geen blauwdruk, maar biedt wel mogelijkheden om ver der te komen", stelde minister Piet Hein Donner (CDA) van Sociale Zaken na de presentatie van het rapport in Rotterdam. De regeringsfracties in de Tweede Kamer gaven soortgelijke reacties: ze vinden veel plannen voor de korte termijn goed, maar ze willen de vingers (nog) niet branden aan omstreden maatregelen als hervor ming van het ontslagrecht en ver hoging van de AOW-leeftijd. De oppositie is veel stelliger en spreekt van 'half werk' en 'jammer lijk falen'. Het kabinet is verdeeld over de aanbevelingen van de commis sie-Bakker over de versoepeling van het ontslagrecht. Oppositie spreekt van 'half werk'. BASEL - Met liefst 26 trucks met koelcontainers zijn gisteren graszoden vanuit Limburg voor de nieuwe mat naar het St. Jakob-Park in Basel ge bracht. De oude grasmat had te veel geleden on der de regen. Donderdag moet het veld klaar zijn, dan speelt Portugal er de kwartfinale tegen Duitsland. Nederland speelt zaterdag in hetzelfde stadion om een plaats bij de laatste vier. Bonds coach Marco van Basten is niet blij met het nieu we gras. „Ik vind het vreemd dat er tijdens een toernooi opeens een nieuw veld wordt neerge legd", aldus Van Basten. „Aan de ene kant begrijp ik het wel, omdat er veel regen is gevallen, maar er wordt in mijn ogen iets te gemakkelijk over ge dacht." Hij noemt als voorbeeld het nieuwe veld in Moskou tijdens de Champions League-finale. „Daar stonden de beste ploegen van Europa te genover elkaar, maar ik zag vooral spelers die voortdurend uitgleden. Een nieuw veld waarop nauwelijks is gespeeld, is niet goed voor de kwali teit van het voetbal." foto Yuri Kochetkov/ANP door onze correspondent Hans de Bruijn LUXEMBURG - „Europa moet beter uitleggen aan de burgers dat het in hun belang is wat we doen. Als we de voordelen niet goed kunnen aantonen, bijvoorbeeld wat de werkgelegenheid, de veiligheid of het klimaat betreft, dan hebben we echt een probleem." Dat zei mi nister Maxime Verhagen van Bui tenlandse Zaken gisteren in een reactie op de uitslag van het Ierse referendum over het Verdrag van Lissabon. Volgens hen wordt in dat geval dui delijk dat alle discussies over Euro pa 'over de hoofden van de bur gers zijn gegaan'. Verhagen overlegde in Luxemburg met zijn Europese collega's over de ontstane situatie. Er werden geen conclusies getrokken, behalve dat de andere lidstaten die het ver drag nog moeten ratificeren, daar mee doorgaan. „Het verdrag is niet dood", aldus Verhagen. Unaniem stelden de Europese be windslieden dat geen sprake is van een Iers probleem, maar van een gezamenlijk Europees probleem. pagina 8: EU gaat kiezers gewoon te snel Oranje doet er goed aan te verliezen van Roemenië reageer op www.pzc.ri Bij een redelijk loon is er geen tekort aan vakantiewerkers 82% jtnegjs 18% aantal reacties: 411 Zeeland in de ban van Oranje: lezers vangen de fascinatie in beeld. Vandaag een foto van Sem en Sveva Alleman. Stuur uw foto naar www.pzc.nl. Eind vorig jaar leidde de voorge stelde versoepeling van het ontslag recht door Donner nog bijna tot de val van het kabinet omdat coali tiepartij PvdA daar niets van wil weten. De PvdA-fractie lijkt niet zonder slag of stoot de voorstellen van Bakker voor de Werkverzeke ring over te nemen. PvdA-Kamer- lid Hans Spekman: „Van de men sen tussen 61 en 65 jaar werkt maar 21 procent. Hier is nog veel te winnen." De PvdA krijgt steun van de vakbonden. pagina 3: commentaar pagina 10 en 11: iedereen moet aan het werk Wedstrijden in poule B Polen-Kroatië 0-1 (rust 0-0) Oostenrijk-Duitsland 0-1 (rust 0-0) Kroatië Duitsland Oostenrijk Polen poule B j 3-9(4-1) 3 - 6 (4 - 2) 3-1 (1 -3) 3-1 (1 -4) Op het programma vandaag Nederland-Roemenië(poule C) Frankrijk-ltalië (poule C) ALMELO - Na vijf uur lang een wet houder en vier ambtenaren gegij zeld te hebben in het gesïeente- huis van Almelo, gaf de .48-jarige gijzelnemer zich gistermiëÉHg kort voor vijf uur vrijwillig over. Wet houder Bert Kuiper en zijn vier ambtenaren bleven ongedeerd. Op de kamer van de wethouder hield de man zijn gijzelaars-onder schot met een vuurwapen/The vol gens hoofdofficier van justitie Ben Hendriks ook geladen was. De man is gearresteerd en. hem wacht een gevangenisstraf van maximaal acht jaar. De horecaondernemer ligt al lan ger in de clinch met de gemeente over zijn café De Rechter, enkele honderden meters verwijderd van het gemeentehuis. pagina 4 en 5: vijf bloedstollende uren in Almelo EN ÏMlf*r'- -- Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Buitenge bied: 14 en 15; Cultuur: 16; Agen da: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1