Reizigers claimen schade door staking Minder mensen in schuldsanering deOndernemerm Waar kan ik mijn klanten wél vinden? Nu MEGAKORTING met je waardepuriten! Momentje voor jezelf met Delicious Cheersch. Getapt blei in een handomdraai. Vervoersbedrijven kunnen duizenden claims tegemoet zien. China uit gratie bij toeristen Honda bouwt waterstofauto Inflatie in Europa hoger dan verwacht Motorverkopers profiteren van weer Alles over klanten werven, marketing en méér, Nieuw 0P=0P Douwe Egberts HILVERSUM - Duizenden reizigers hebben door de stakingen in het streekvervoer claims ingediend bij de vervoersbedrijven of zijn van plan dat te gaan doen. Dat blijkt uit een rondgang langs Con- nexxion, Arriva, Veolia, reizigersor ganisatie Rover en www.stopdesta- king.nl. Connexxion, de grootste onderne ming in de sector, kreeg volgens een woordvoerster al 7500 claims binnen sinds de stakingen eind april begonnen. Bij Arriva staat de teller op 1200 claims. Veolia doet geen mededelingen over het aantal klachten. De Stichting Scholenvervoer Zee land, waarin alle Zeeuwse middel bare scholen zijn vertegenwoor digd, heeft eerder al aangekondigd schade bij Connexxion en Veolia te claimen. Ze willen dat de betrok ken busmaatschappijen de kosten betalen. De busbedrijven doen geen mede delingen over de financiële schade die ze oplopen als gevolg van de claims van reizigers. OV-deskundi- ge Hildebrand van Kuyeren van www.stopdestaking.nl en Rover verwachten dat de vervoersbedrij ven nog duizenden claims tege moet kunnen zien. Via de site van Rover zijn de afgelopen tijd 3500 I** Het aantal klachten over de ov-staking loopt in de duizen den. Reizigers dienen massaal claims in bij de vervoersbedrij ven. formulieren gedownload. Reizi gers weten de website www.stop- destaking.nl nog beter te vinden. „Er zijn al 50.000 formulieren ge- download", zegt Van Kuyeren. Rikus Spithorst van Rover heeft geen goed woord over voor het feit dat de vakbonden doorgaan met staken buiten de spits. „Eind vori ge week heeft de Tweede Kamer staatssecretaris Huizinga een week de tijd gegeven om de partijen rich ting een oplossing te bewegen. Waarom hebben de bonden de sta kingen niet opgeschort? Valt het re sultaat van de inspanningen van de staatssecretaris tegen, dan kun nen ze verder gaan met staken." De vakbonden en werkgevers in het streekvervoer hebben vrijdag na lang onderhandelen een eerste stap gezet in de richting van een nieuwe cao. VOORBURG - Het aantal privéperso- nen dat in aanmerking komt voor een schuldsanering is dit jaar sterk afgenomen. In het eerste kwartaal werden 2400 wettelijke sanerin gen uitgesproken tegen 3560 in de zelfde periode vorig jaar. Dat maak te het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gisteren bekend. Het CBS wijt de daling aan wijzi gingen in de Wet schuldsanerin gen natuurlijke personen (Wsnp) per 1 januari 2008. Voorheen werd iedereen toegelaten tot deze rege ling, nu laat een rechter alleen mensen toe die voldoen aan be paalde criteria. Het aantal schuldsaneringen bij mensen met een eenmanszaak is minder hard gedaald. In het eerste kwartaal van 2007 ging het om 578 zaken, dit jaar om 431. In totaal zijn tot nu toe bijna 2800 schuldsa neringen uitgesproken, een derde minder dan een jaar geleden. Opvallend is de daling in steden met meer dan 100.000 inwoners. Daar is het aantal schuldsanerin gen met de helft afgenomen. In kleinere gemeenten is de daling minder sterk. Volgens het CBS valt nog niet te zeggen of de wetswijzigingen lei den tot een structurele daling van het aantal saneringen of dat er sprake is van een tijdelijke afname. DE MEERN - Nederlandse vakantie gangers laten komende zomer Ke nia en China links liggen als be stemming. Het aantal boekingen voor China daalde met 38 procent, terwijl Kenia rekening moet hou den met een afname van zelfs 84 procent. Dat meldde de Algemene Nederlandse Vereniging van Reis ondernemingen (ANVR). De internationale concurrentie strijd om de Nederlandse toerist kent niet alleen verliezers, maar ook winnaars. De goedkope dollar lokt veel Ne derlanders naar de Verenigde Sta ten (plus 53 procent), Midden- en Zuid-Amerika (18 en 16 procent) en het Caribische gebied (11 pro cent). TOKIO - Honda Motor is als eerste autofabrikant in de wereld begon nen met de commerciële produc tie van een auto die rijdt op water stof Het eerste exemplaar van de Honda FCX Clarity rolde gisteren van de band. Het Japanse autoconcern wil de ko mende drie jaar tweehonderd Cla rity's bouwen. De eerste auto's zul len vanaf juli in Californië op de leasemarkt worden gebracht. LUXEMBURG - De inflatie in de eu rozone is in mei opgelopen naar 3,7 procent op jaarbasis. In april was dat 3,3 procent. Dit blijkt uit definitieve cijfers van het Euro pees bureau voor de statistiek Eu- rostat, die gisteren bekend werden gemaakt. Het cijfer valt iets hoger uit dan analisten hadden ver wacht. In vergelijking met april be droeg de inflatie in mei 0,6 pro cent. VOORBURG - In het eerste kwartaal van dit jaar zijn 5350 motoren ver kocht. Dat is 16 procent meer dan in het voorgaande jaar. Motorver kopers leken te profiteren van het zachte winterweer, zo meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren. De totale omzet in de motorenbranche steeg met 7 procent. Over geheel 2007 steeg de omzet nog nauwelijks, gemiddeld met 0,1 procent. ,-A Gericht op succes Bedryf deOniiernemef.nl is hét business- to-businèss platform van Nederland. U vindt er artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antvródtdln op vra: bedrijfsvoering, ICT, juridische raken en 'meer. M$ld u dus nu gratis aan bij cjg-groot drgr'tips, praktisch! Home Mijn Netwerk Meid u nu GRATIS aan! PZC Dinsdag 17 juni 2008 PARADE PARADE Cheersch is de nieuwe gebruiksvriendelijke biertap van Grolsch. Cheersch bestaat uit een eenmalig aan te schaffen tap en een 2 liter fles Grolsch Premium Pilsner. Draai de tap op de fles, plaats de fles in de base en tappen maar! Cheersch kan overal en zonder stroom gebruikt worden en past met gemak in iedere koelkast. Cheersch is verkrijgbaar in de supermarkt en bij de slijter. Kortom, getapt bier in een handomdraai. Cheersch! yan Grolsch! S'CVi, Dat is gedurfd van Katja, je nieuwe snoepjes Delicious noemen! Maar wel terecht, want Delicious is pure verwennerij op basis van écht fruitsap, natuurlijke smaakstoffen en zonder kleurstof. Met Fruit Delicious of Berry Delicious droom je heerlijk even weg van alle drukte! Meer info: www.katja.nl Nieuwsgierig naar alle aanbiedingen? Ga naar één van onze winkels of naar www.de.nl (klik door naar de webshop) PARADE PARADE PARADE PARADE PARADE Geldig t/m 1 juli 2008. PARADE PARADE PARADE KOFFIE K A D 0 Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 9 6 4 5 6 2 9 1 5 6 8 5 8 2 1 3 6 6 9 2 4 3 3 7 8 9 4 1 i Ty. ti TM v rf 'S vy;! -y

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13